Jump to content

Basiana Donji Petrovci


prdaaa

Recommended Posts

NIsam bio na jezeru ali pitanje  zasto je postavljeno granje dole na dnu kao i ovi kako bi ih nazvao zastori ili sta vec?

Konstatacija,u tome svemu ne verujem da ce biti nekog zivota sto se tice prirodne hrane koja ce  dobro doci saranu jer ce on u svakom pokusaju naseljavanja skoljki ili gamarusa,krvnih crva itd doticni to sve pojesti.Znaci da ce u tome biti jako malo zivih organizama u koju se svrhu i postavlja granje,za sajlu svi razumemo zato mora da postoji.

Ako obratimo malo paznju na jezera koja su prirodna u Engleskoj,to je da se raspametis,trska,drvece,lokvanji,ptice,podvodna trava itd.E sad ovo nije prirodno jezero ili ja gresim ali malo je jezera gde se vlasnici  bave i tim ambijentom koji ce dati i ribi hlad,zaklon kao i nesto prirodne hrane.Kade ili ti pravougaonici  sve vise zadaju oblik komercijale na koje svi odlazimo.

Kao sto sam napisao konstatujem da ce doci vreme kada ce se sve to promeniti i priroda preurediti bas za taj ambijent koji nam polako nedostaje.

Meni licno bi vise odgovaralo da jezera budu veca,puna panjeva i granja i sve sto nosi divlja voda ali da i u jezeru ima mnogo manje ribe ali kvalitetne i da se ceo prirodni proces odvija kao u prirodi.Kontrolisna brojnost sarana koji ima i prirodnu hranu i tu isprobati svoje znanje,za razliku od sadasnjih jezera gde je samo masinerija za pecanje i gde u jezeru nema nijenog prirodnog mamca ili ti zivota za hranu saranima koji su prepunili jezero.

Napisao sam ovo da pohvalim ovaj lep pokusaj koji daje nadu da ce biti na nasim jezerima jos lepseg ambijenata  na vodi i da se razmislja i u tom smeru!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

NIsam bio na jezeru ali pitanje  zasto je postavljeno granje dole na dnu kao i ovi kako bi ih nazvao zastori ili sta vec?

Konstatacija,u tome svemu ne verujem da ce biti nekog zivota sto se tice prirodne hrane koja ce  dobro doci saranu jer ce on u svakom pokusaju naseljavanja skoljki ili gamarusa,krvnih crva itd doticni to sve pojesti.Znaci da ce u tome biti jako malo zivih organizama u koju se svrhu i postavlja granje,za sajlu svi razumemo zato mora da postoji.

Ako obratimo malo paznju na jezera koja su prirodna u Engleskoj,to je da se raspametis,trska,drvece,lokvanji,ptice,podvodna trava itd.E sad ovo nije prirodno jezero ili ja gresim ali malo je jezera gde se vlasnici  bave i tim ambijentom koji ce dati i ribi hlad,zaklon kao i nesto prirodne hrane.Kade ili ti pravougaonici  sve vise zadaju oblik komercijale na koje svi odlazimo.

Kao sto sam napisao konstatujem da ce doci vreme kada ce se sve to promeniti i priroda preurediti bas za taj ambijent koji nam polako nedostaje.

Meni licno bi vise odgovaralo da jezera budu veca,puna panjeva i granja i sve sto nosi divlja voda ali da i u jezeru ima mnogo manje ribe ali kvalitetne i da se ceo prirodni proces odvija kao u prirodi.Kontrolisna brojnost sarana koji ima i prirodnu hranu i tu isprobati svoje znanje,za razliku od sadasnjih jezera gde je samo masinerija za pecanje i gde u jezeru nema nijenog prirodnog mamca ili ti zivota za hranu saranima koji su prepunili jezero.

Napisao sam ovo da pohvalim ovaj lep pokusaj koji daje nadu da ce biti na nasim jezerima jos lepseg ambijenata  na vodi i da se razmislja i u tom smeru!

Pa gricko jedino da opljacka banku...hahahha....a i max je lepo napisao....ne moze se svima udovoljiti i da hoce... svako bi nesto drugacije da se uradi... mada otkud znas ako riba kad se navikne na to bude dobro radila oko tih snopova zasto i menjati u opste....a Dukas preporucio bih ti da dodjes ove sezone tu da pecas bar jednom pa onda vidi i sam.... dobronamerno ti ovo pricam naravno ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Meni licno bi vise odgovaralo da jezera budu veca,puna panjeva i granja i sve sto nosi divlja voda ali da i u jezeru ima mnogo manje ribe ali kvalitetne i da se ceo prirodni proces odvija kao u prirodi.

pa po tvojim zeljama , rekao bi da se i radi o divljoj vodi , a ne o komercijali   :angel:  . ti onda ne moras nista da cekas da se nesto stvori , ti mozes onda odma na pecanje  :crazy:  8P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  1.  
    Sutra na jezero Basiana dolazi majstor modernog saranskog ribolova ,ziva legenda DRAGAN BUTIC -ISUS.Autograme ce davati u terminu od 11-12h jer je posle zauzet ruckom. Svi koji dolaze da upoznaju legendu moraju najaviti svoj dolazak.Zbog sigurnosnih mera sutra su zatvorene kapije za sarandzije.Novinari samo koji su ranije najavili svoje prisustvo mozu da proprate ovaj znacajan dogadjaj i upoznaju LEGENDU
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bilo je super kao i uvek, lep docek, sve organizovano, prijatno drustvo tako da ni kisica koja nas je s'vremena na vrema prskala ni jak vetar koji nam je pomerao zivce sa hengerima nisu uspeli da pokvare lepo druzenje.Jos kad na to dodamo 4  male ali lepe ribe za 19-ti januar tu vise nema price

 

http://imageshack.com/a/img34/8213/z443.jpg

http://imageshack.com/a/img21/8013/6ryp.jpg

http://imageshack.com/a/img59/1310/9atw.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

VAZNO OBAVESTENJE

Dragan Butic -- ISUS tester poznate firme Masterbih posetice nas ovih dana na jezeru Basiana,a sve u cilju testiranja Masterbihovih proizvoda za sezonu 2014god.Nas drug Isus je najavio svoj boravak 2-3 dana a datum ce za koji dan precizirati tako da ce svi koji budu hteli da ga posete i ucestvuju na prezentaciji nekih od proizvoda.
 
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...