Jump to content

Basiana Donji Petrovci


prdaaa

Recommended Posts

mislim,znaci cisto moje misljenje je da je bolje da granje bude izmedju dve zice,jer pod pretpostavkom da ce saran da se vise krece oko granja i da se tu mota svi ce da bacaju do granja a samim tim kacice za ovo granje pa ce posle 20 kacenja da se granje razglavi a posle 50 verovatno da pocne da se cerupa... pa onda najloni koji ce da ostaju da se vuku kad  pukne najlon pa da se prave zbunovi....
tako da mislim da je bolje staviti sajlu sa obe strane granja i mnogo ces smanjti ovakve situacije a sa druge strane svi ce imati sajlu i moci da pecaju "pod sajlu" 

Link to comment
Share on other sites

Pa da ne bih bila monotona voda ubacujemo granje  :hi:

Hahaha dobar odgovor prijatelju  a znamo čemu služi granje   postavljeno u vodu    bar ja znam  pravljenje mesta za matice šarana   prosto rečeno ko dobije mesto da moze da  hrani tik uz to granje  tj da mu tu bude spod i da  na samom obodu spoda mu bude plasiran mamac skontaće   šta sve to granje moze da  bude  obično uz takve "baze"  iliti šaranske bunkere kako ih zovu kod nas   idu i Kapitalci   dokazano eto je bukvlno "bunker za matice "

Link to comment
Share on other sites

Pa da ne bih bila monotona voda ubacujemo granje  :hi:

još da se malo produbi i pošumi Dobili bi pet zvezdica .recimo da oko famozne sajle padne neki kancic ili rupa tj sprud ,tepsija je monotona,a svi se lozimo na konfigiraciju.svi su gadjali trsku jer tamo je najdublje.dajte malo dubine.
Link to comment
Share on other sites

mislim,znaci cisto moje misljenje je da je bolje da granje bude izmedju dve zice,jer pod pretpostavkom da ce saran da se vise krece oko granja i da se tu mota svi ce da bacaju do granja a samim tim kacice za ovo granje pa ce posle 20 kacenja da se granje razglavi a posle 50 verovatno da pocne da se cerupa... pa onda najloni koji ce da ostaju da se vuku kad  pukne najlon pa da se prave zbunovi....

tako da mislim da je bolje staviti sajlu sa obe strane granja i mnogo ces smanjti ovakve situacije a sa druge strane svi ce imati sajlu i moci da pecaju "pod sajlu" 

:smile:  :smile:

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je nemoguce najlonima razcerupati i razdrmati "kaveze" prilikom kacenja, bar mi deluje veoma cvrsto.

Verujem da nije nikakav problem svako vece proci camcem i pokupiti sve pokidane predveze i najlone kojih

ce svakako biti oko grana.Slazem se da "kavezi" treba da budu sa zapadne strane ispred sajle na recimo

tri prve pozicije,zato sto je ta obala sada slabija od istocne,barem da bude tako dok se ne izjednaci pecanje

a potom provuci sajlu po sredini kaveza.U plicem delu jezera po mom misljenju odmah sajlu provuci po sred kaveza

i ako je moguce i izvodljivo na tom delu postaviti po dva kaveza na svaku poziciju.Mislim da ce ucestalim

hranjenjem postavljeno granje poboljsati pecanje i uticati na pomeranje ribe ka sredini i izvuci je iz trske na istocnoj

obali. Neko moje razmisljanje, naravno Grile ti radi samo po planu koji imas...Svakako da se nesto mora preduzimati

u cilju pospesivanja,potrebno je puno koraka,samo napred :good:

Link to comment
Share on other sites

:rofl: Sve ste vi to lepo napisali i smislislili  A gde je pečat? :rofl:  (hahah šala mala)  i nadam se da basiana ima pećat  i da  radnici na basiani imaju pravo da odlučuju o tome gde ce postaviti kaveze 

Link to comment
Share on other sites

Hahaha dobar odgovor prijatelju  a znamo čemu služi granje   postavljeno u vodu    bar ja znam  pravljenje mesta za matice šarana   prosto rečeno ko dobije mesto da moze da  hrani tik uz to granje  tj da mu tu bude spod i da  na samom obodu spoda mu bude plasiran mamac skontaće   šta sve to granje moze da  bude  obično uz takve "baze"  iliti šaranske bunkere kako ih zovu kod nas   idu i Kapitalci   dokazano eto je bukvlno "bunker za matice "

 

Sta bih ja, bez tebe "pametnice"?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih zeleo da se vlasnik naljuti ali meni ovo sto je na slikama prikazano nikako nemoze ulepsati sliku jezera,izgleda potpuno vestacko-neprirodno. Saglasan sam sa Vladom da ce to svi gadjati i vremenom ocerupati,ubacite ljudi prirodno granje i panjeve kao sto Vlada rece izmedju dve sajle i nema kacenja.

Bez ljutnje Tomicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih zeleo da se vlasnik naljuti ali meni ovo sto je na slikama prikazano nikako nemoze ulepsati sliku jezera,izgleda potpuno vestacko-neprirodno. Saglasan sam sa Vladom da ce to svi gadjati i vremenom ocerupati,ubacite ljudi prirodno granje i panjeve kao sto Vlada rece izmedju dve sajle i nema kacenja.

Bez ljutnje Tomicu.

:smile: Samo opusteno sve ce to biti ok,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih zeleo da se vlasnik naljuti ali meni ovo sto je na slikama prikazano nikako nemoze ulepsati sliku jezera,izgleda potpuno vestacko-neprirodno. Saglasan sam sa Vladom da ce to svi gadjati i vremenom ocerupati,ubacite ljudi prirodno granje i panjeve kao sto Vlada rece izmedju dve sajle i nema kacenja.

Bez ljutnje Tomicu.

Ne bih da ispadnem  kao advokat,nadam se da se Grile ne ljuti,to bi bilo najidealnije resenje i najprirodnije delovalo,

ali zaista se nema komocije za dve sajle i medjuprostor ,jer i ova je na misice udenuta,preuzano je za tako nesto,

bukvalno svaki metar je bitan...Postavljanje i ove sajle sa sve granjem je pokusaj nuznog resenja,kako se Grile

i svi nadaju ka boljem efektu...

Link to comment
Share on other sites

najbolje kada bi gazda imao 20 - tak jezera i da svakome napravi mesto za pecanje . dokazano je da narodu jos niko nije udovoljio , kao sto nece ni on . uvek ce nesto nekome smetati ili nece odgovarati . a opet ima i onih kojima ce se svideti i ici i dalje na tu vodu i oni koji nisu bili odluciti da je posete . monotonija bi bila kada bi svako jezero bila idealna za nas pecarose , ovako kada su svaka prepoznatljiva po necemu svom , sto ima neku svoju draz sto nema drugo jezero navede nas da bas taj vikend posetimo to jezero ili ... kao sto ima stvari sto i meni smeta na dosta drugih jezera , ali Boze moj , vlasnik je odredio ta pravila , postavio takve uslove a na meni je sada hocu li ja ili necu otici na to jezero . 

 

Puno srece u daljem radu .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

svi mi pricamo o prirodnom ambijentu ,o` pravom granju` ,o konfiguraciji terena  i na kraju sesvede na to SAJLA OVDE ,SAJLA OVDE   .jel sajla prirodan ambijent . ???? ne .al ako nije pod saljom onda kao da pecamo na livadi . ok sajla je nuzno zlo  KAMO SRECE DA NE MORA DA SE STAVI NIGDE ..e sad ovo oko granja grile to verovatno nije na brzinu i ishitreno postavio . ima covek ideju i ne stavlja to bas tako bezveze ili napamet sto bi rekli . postujem njegov trud ,oko ovog jezera . dosta stvari LEPIH stvari je uradjeno na tom jezeru .tako da verujem da ce i to granje da bude sasvim ok . i na mestu . polako tek su radovi na samom pocetku .... 

Link to comment
Share on other sites

nas narod kaze:

za dobrim konjem prasina se dize!

po mom misljenju i ovde je rec o tome.

ne sumnjam u kvalitet radova isl... na kraju krajeva ako se i ne pokaze dobro sistem sa sajlama i preprekama sve to moze da se ukloni. a ako nemas to mozes samo da nagadjas kako bi bilo da je onako ili ovako

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...