Jump to content

Vase misljenje za DIP


Recommended Posts

Skoro sam u jednim tekstu (necu da spominjem gde zbog reklame) nasao recept za pravljenje umakaljke pa me zanima da malo prodiskutujemo o tome

 

150ml Suncokretovo ulje

3 kasike ljute aleve paprike

 

ostaviti da ostoji uz povremeno mesanje a kasnije moguce dodati i beli luk u prahu.

 

Napravio sam ovaj dip ali mi deluje suvise gusto. Mada, dakodje pise, da se moze procediti pre upotrebe kako bi se otklonili krupni sastojci. Dodao sam jos kasicicu betaina i jedan zapusac PPC-a.

 

Sta mislite o ovome ???

Link to comment
Share on other sites

Nemojte coveku na muku.....uzmes lepo taj "dip" i prospes....a onda uzmes atract,aromu,zasladjivac i mozda jos neki aditiv i zamesas u razmeri za jedno jaje....tako dobijas dip namenski za svako pecanje posebno i za svaku boilu posebno...jos ako mastovito umesas neku aromu pride ili ulje crnog bibera i sl...eto tebi extra dip...a pasulj se sprema.....pa sa pasuljem!
Link to comment
Share on other sites

Cini mi se da sam "naglasio" da sam recept za ovaj, po mnogima, smesan dip, nasao u novinama i to nasim poznatim. E sad, sudeci po vasim komentarima, trebalo bi napisati pismo doticnoj redakciji da ne pisu o "zaprskama" kao dipovima. U svakom slucaju dip je napravljen i prvu priliku cu iskoristiti da ga probam.

 

Hvala svima na odgovorima, posebno onim koji su i napisali nesto ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...