Jump to content

SBS attractamino


Recommended Posts

procitao sam samo prvi odgovor, ostale cu kasnije jer nemam vremena sad... samo cu reci da na svetu postoji svega par fabrika koje prave amino kiseline, a svi ostale firme iz razlicitih sfera samo kupuju od njih i pakuju... ja nisam ni najpametniji na svetu ni najbolji sarandzija ali bih uz duzno postovanje, pre rekao da si ti u zabludi kao i mnoge druge sarandzije... jer marketing je cudo...
Link to comment
Share on other sites

Veoma si u zabludi da nepostoji il postoji razlika kod amino kiselina odnosno proizvodjaca tih amino kiselina,pa i betaina koji se daleko razlikuje od -do proizvodjaca.

 

ako mislis da nutrabaits proizvodi betain onda si ti u velikoj zabludi... nutrabaits ne proizvodi betain u to budi siguran.

 

AKo necesh da trazish po netu

 

net je prevashodno izvor gomile gluposti, pa tek onda izvor korisnih informacija...

 

dovoljno ti je doziranje po kili pa videcesh shta je i ko.Cistoca betaina nema veze sa rastoplivosti i termostabilnosti.Badava neki proizvodjac nestavlja 20-30 gr po kili dok nutra postavlja 2 gr to neznaci da je cistiji vec koncentriraniji i termostabilan.

 

kao prvo proizvodjac uvek daje svoje preporuke koje ne znaci da su uvek najbolje... razlicite firme daju razlicite preporuke... ja sam recimo pio kapsulirani betain od 200mg dok sam takodje nalazio proizvode cija je kapsula 600mg ...jedan prost primer iz svakodnevnog zivota je riblje ulje koje je najcesce preporuceno u dozi od 1g dnevno. riblje ulje je hranljiva mast kao i svaka druga, samo daleko zdravija... prava doza ribljeg ulja za prosecnog coveka ide i preko 30 takvih kapsula... jer ako mozes da pojedes 30g suncokretovog ulja ili slanine dnevno zasto ne bih smeo ribljeg ulja koje je usput daleko zdravije? danas postoje proizvodi ove vrste koji sadrze 100mg ribljeg ulja i to je obicno bacanje para da ne kazem prevara.... dakle, mnogo puta te preporuke nemaju veze sa mozgom... drugo, da se vratim na betain, procentualno cistiji ili koncetrisaniji mu dodje isto.. ne moze gram nutrinog betaina da sadrzi vise betaina od grama nekog drugog betaina... druga je stvar ako je nutrin preparat 100% betain a neki drugi preparat racimo sadrzi 80% betaina, ili ga mozda ne sadrzi uopste... i to sve nema nikakve veze sa termostabilnoscu

 

ustvari je toliko hemiski razradjeno da bi se doshlo do nekih efekta da nemate pojma

 

ako je betain hemijski razradjen onda to vise nije betain...

 

a posto inace vlada misljenje da u betainu ne mozes preterati

 

sa betainom itekako mozes preterati

 

Nije procentualno cistiji od na pr.95% pjure beatin cc moore u pitanju je koncentracija

 

ja stvarno ne razumem razliku izmedju procentualno cistiji i veca koncentracija?

 

HCL oznaka a to znaci veoma rastopliv u vodi

 

ova izjava je u najmanju ruku smesna... oznaka hcl nema veze sa topivoscu u vodi... hcl je oznaka za hlorovodonicnu kiselinu

 

koje ciste amino kiseline su u prodaji.Ja koliko znam sve su sa extraktima jetre,slezine i ostalih stvari.Kako sam vec napiso amino kiseline one u prirodi i ono shto se prodaje za pripravu miksova nisu uopshte isti(bilo da su prashkasti il u tecnoj formi) kao i to da nemozesh preterivati bez razlike koliko stavish na kilo.Nemeshaj multimino,nutramino,minamino,atracamino sa razlicitim proizvodima na trzishtu u kome ima aminokiselina uopshte nije isto.

 

tacnoje da nisu sve aminokiseline iste... ali 20g aminokiselina na kilo miksa ne mogu da poprave proteinsku vrednost mamca pa tacno da su od zlata, jer su to SAMO aminokiseline. sa aminokiselinama ne mozes preterati... sa svim tim aminopripravcima mozes preterati ne zbog sadrzaja aminokiselina vec zbog svih tih ekstrakata... ja mislim da su svi ti ekstrakti glavni faktor uspesnosti tih preparata a ne ta mizerna kolicina aminokiselina...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam ni reko da nutra proizvodi betain nego da je nutrin betain ima velike razlike

Ako vec toliko znash onda iste te fabrike koje si napomenuo proizvode betain od razlicitih stvari u tome se i razlikuje betain

nije tacno da je betain- betain

Isto toliko fabrika proizvodi i sve prashkaste hrane

Isto toliko fabrika proizvodi skoro sve pelete

Ali jedno veliko ali sve te fabrike ne rade isto za sve firme nego svaka firma ima odredjene zahteve za koje iste te tri fabrike proizvode prashkastu,tecni dodatci i pelete.

Moguce da sam napiso HCL hidrohlorid odnosno pomaze da se sve amino kiseline razloze u vodi

 

Shto se tice donjeg deo teksta potpuno se slazem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nisam ni reko da nutra proizvodi betain nego da je nutrin betain ima velike razlike

Ako vec toliko znash onda iste te fabrike koje si napomenuo proizvode betain od razlicitih stvari u tome se i razlikuje betain

nije tacno da je betain- betain

Isto toliko fabrika proizvodi i sve prashkaste hrane

Isto toliko fabrika proizvodi skoro sve pelete

Ali jedno veliko ali sve te fabrike ne rade isto za sve firme nego svaka firma ima odredjene zahteve za koje iste te tri fabrike proizvode prashkastu,tecni dodatci i pelete.

Moguce da sam napiso HCL hidrohlorid odnosno pomaze da se sve amino kiseline razloze u vodi

 

Shto se tice donjeg deo teksta potpuno se slazem.

Dali ima razlika oko vremena topljenja u vodi izmedzu procenat cistote?

Link to comment
Share on other sites

Kad se skapira cela prica,oko amino kiselina i raznoraznih stvari koje koristimo a debele placamo a to je neko lepo upakovao...

Masa stvari pogotovo AMINO KISELINE, a nutramino,multimino... bla,bla bla.. su u stvari imali prvobitnu namenu za ljudsku uporebu,a koristili su ih ljudi koji su imali problema sa probavom ili ti sa losim varenjem i probavom.. cini mi se da je o ovome vec pisano na sajtu,A ONDA NASAO SE NEKO PAMETAN,i lepo upakovao i udario po usima...

Zato nekad nemora da pise nutra ili solar.. dovoljno je uzeti amino kiseline koje se koriste za ljudsku upotrebu ili ti za bodybilding,ja mislim da se kvalitetnije od toga nece naci na trzistu, a naprimer litar takvih amino kiselina kosta ,zanemarljivo koliko mi placamo,za nasu sujetu BRENDIRANO..

poz

 

A da,slicna prica je i sa Proteinskim dodacima koje koristimo za nase mikseve..

Tako da..

Bistro vam bilo : )

Link to comment
Share on other sites

Ko nema mogućnosti da plaća firmirane amino dodatke,kao alternativu dok ne dođe u bolju finansijsku situaciju može da koristi "Pankreatin" koji se koristi kao supliment kod ljudi i poboljšava varenje,a proizvodi se od dehidrirane jetre goveda.Tablete se samelju ili izdrobe u prah i dodaju u miks.Ja sam lično koristio 5-6 tableta na kilogram miksa godinama i nisam imao ništa gore rezultate od firmiranih šaranskih dodataka.Inače može da se nađe u skoro svakoj apoteci i proizvodila ga je bar kada sam ja kupovao Galenika.Inače mu je cena bila oko 200din za 30kom.Sada koja je neznam ili bih vas slagao jer ga dugo nisam kupovao.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U bilo kom mixu druze jer je potpuno isto shto i multimino odnosno atracamino ppc indenticna stvar po sastavu kao i multimino ppc cak i doziranje je isto

ima razlike :good:
Link to comment
Share on other sites

Пошто сам нов у овај вид риболова, хтео би да питам дали Аминокиселине што користе билдере, спортисти.... могу да се додају и микс и дали би са њих имали који резултат?
Link to comment
Share on other sites

Пошто сам нов у овај вид риболова, хтео би да питам дали Аминокиселине што користе билдере, спортисти.... могу да се додају и микс и дали би са њих имали који резултат?

 

Da. Povećavaš proteinski sastav boile a to je poenta, do određene mere.

 

Milancheshow je napisao jednu važnu stvar vezanu za riblje ulje. Uzeću za primer kapsule Omega 6 (riblje ulje), koje reklamiraju - obični marketing!! Organizmu je potrebnije mnogo više, kao što je čovek napisao, čak 30-tak kapsula. Bolje je kupiti riblje ulje ili češće jesti ribu nego te skupe kapsule. Sve ovo treba povezati sa ostalom hemijom koja se ovde pominje.

 

Zadnjih 30 dana živim na proteinima i zasićenim mastima. Rezultat je -15kg i nisam završio...

Link to comment
Share on other sites

Opet se vracamo na polemiziranje al ajde nek bude,Da su proizvodi za coveka isti nisu,da su proizvode za stoku jesu.Sva brashnasta hrana i sva hemija poticu od hrane i hemije za stoku i pilice.Od tih medjutim razblzenim il promjenjeni na neki nacin da budu odlici za sharana.U to su date godine i godine testiranja dok nije doshlo do idealne koncentracije il sastava.

Da su deo kupovnih mikseva odlicni za divlje vode jesu -da im je balansiranost sastojki u mixu odlicna opet jeste jer ne bi imali rezultate(ja pecam na njih bar 10 godina) svaki put kad bi neshto majmuniso uvjek je bilo gore.

DA cesh neki put imati kombinaciju kako treba sigurno pogotovo na napadnutim vodama gde nije video sharan odnosno nije osetio to shto si stavio u boili,medjutim dugorocno gledano to teshko da bi proshlo.

Sve u svemu iza ovih firmi stoji bar 25 godina proizvodnje i toliko vremena razlicnih testiranja na neznma koliko voda po svetu.Da nije sve zlato shto sija to je tacno al opet ja vishe verujem tim firmama i dokazalo se da su u pravo nego firmama koje rade za ljudsku upotrebu i zato shto je jeftinije.Svi mi ocemo da koristimo sve najeftinije da bi uradili boilu al kad dodje do ostalih stvari onda-dipova,pop up onda opet kupujemo najskuplje i dokazo od istih firmi po koje pljujemo da nas deru i da sve to ima da se kupi na kilo za jeftine pare.

Onaj koji bukvalno nekoristi nishta od tih silnih firme samo taj moze da pljuje a neverujem da ima neki koji to neradi.Toliko i o betainu i o svemu.

A da josh neshto nutrabaits pocela je sa radom 1984, rod hutchinson 1982 i josh nekoliko

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A po sastavu????

razliku u sastavu ne znam, sobzirom da ne znam sastav ni jednog od ova dva proizvoda... kao ni ti verovatno...

 

multimino, nutramino, stimulinamino, atractamino i slicni proizvodi su proizvodi koji se ne mogu poistovecivati sa aminokiselinama... to su proizvodi koji su bogati aminokiselinama, ali i mnogim drugim stvarima koje su bitne za nase mamce... svi ti proizvodi verovatno sadrze aminokiseline iz razlicitih izvora, u razlicitim dozama i razlicitim odnosima izmedju pojedinih aminokiselina...

posebno se ne mogu uporedjivati sa proizvodima za ljudsku uporebu, upravo zbog toga sto sadrze pored aminokiselina i druge extrakte i stimulatore... isto tako je i odnos pojedinih aminokiselina prilagodjen upotrebi u saranskom ribolovu...

 

sto se doziranja betaina i svih ostalih dodataka tice, ja ne delim misljenje sa janetom... svetska zdravstvena organizacija postavila je dozu od 60mg vitamina C kao preporucenu dnevnu dozu za coveka... 60mg vitamina C ubija jedna popusena cigareta... proizvodi od 250mg pa i 500mg danas se smatraju slabim i standard se dize na ceo gram odnosno 1000mg... isto tako i nutrina preporuka od 2g betaina ili 2g glm extracta ne radi posao pa nek pise na kutijici 100x nutrabaits.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve shto si gore napiso je potpuno tacno i to pricam odavno.Neuzimam proizvode zato shto pishe nutra il sbs vec zato shto su se pokazali kao najbolji na vodi a to se lepo vidi kad idesh 130 dana na vodi u svakakvim uslovima i svako godishnje doba(nazalost vremena sve manje i manje) i sigurno ti mogu reci da nisu isti sa ostalim proizvodima bash zbog koncentracije u njima.Ranije ko je peco znao je da su arome pogotovo RH bile 3ml na 6 jaja to je zashto je bila koncentracija 1:1000 shto ti veoma dobro znash shta znaci nazalost danas su 1:500 a mozda i manje to je prvo shto treba da se razume.Isplatljivost proizvodjaca.cene ostale iste al je pala koncentracija odnosno jeftinije proizvodi.Jedino je DT sa koncentracijom 1:2000 shto se lepo vidi i po dozama koje treba da stavish.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

SBS Attractamino PPC  kratko pitanje-spolja ili iznutra?

 

Ja ga koristim samo unitra i ta boila lepo radi,jos bolje rezultate kada kombinujem 50/50 so stimulin amino solar.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...