Jump to content

Spod


Recommended Posts

Imam jedno pitanje,od skoro sam poceo da pecam sarana i na forumu nisam nasao odgovor na pitanje,u stvari jesam ali vi pricate nekim svojim jezikom koji ja jos uvek ne razumem :rolleyes:

 

Dakle,sta da namotam na stap i masinicu koji se koriste za raketu? Koja debljina najlona da bude?

Znaci treba mi neka najeftinija varijanta za spood ali da izdrzi i da ne pukne raketa!

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav druže, najlon izaberi neki u promeru 0,25 - 0,31 i obavezno na kraju veži šok predvez, koji je duzine oko 7-8 metara. Ne zaboravi i rukavicu ili naprstak.
Link to comment
Share on other sites

SVAKI PA I ONI PROSECNI NAJLONI CE IZVUCI RAKETU ALI TI JE MNOGO VAZNIJE KAKO CES SASTAVITI NAJLON SA STRUNOM KOJA JE U OVOM SLUCAJU OBAVEZNA OD NAJLONA TI PREPORUCUJEM 025 A ZA SOK JA KORISTIM UVEK TANJI OD OSNOVNOG U OVOM SLUCAJU 020
Link to comment
Share on other sites

SVAKI PA I ONI PROSECNI NAJLONI CE IZVUCI RAKETU ALI TI JE MNOGO VAZNIJE KAKO CES SASTAVITI NAJLON SA STRUNOM KOJA JE U OVOM SLUCAJU OBAVEZNA OD NAJLONA TI PREPORUCUJEM 025 A ZA SOK JA KORISTIM UVEK TANJI OD OSNOVNOG U OVOM SLUCAJU 020

 

E i ti ne znas sta valja :good: :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Jel moze neko slikovito uputstvo kako vezati najlon sa strunom,inace najlon sam stavio 0.28 a struna 0.22. I kakav cvor vezati direktno za raketu?

Hvala.

 

http://www.animatedknots.com/bloodknot/index.php?Categ=fishing&LogoImage=LogoGrog.jpg&Website=www.animatedknots.com

cvor ne vezujes za raketu vec za http://www.carp-system.com/sr/carp-accessories-multi-clip-csmc.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav.

od skoro sam poceo da se bavim ovim vidom ribolova, pa me zanima koliko je bitan shock i da li moze bez njega, sa recimo nekim 0.35 najlonom?

Imam jos jedno pitanje.

kod Ilije sam kupio R.T. C14 Pro Spod rod 12' 360cm 4.5lbs - 2sec i zadovoljan sam, a masinicu sam nabavio u capriolu, a radi se o shimano navi 8000xtb masinici i sa njom imam manji problem. preklopnik ne odradjuje kako treba i delujem smesno kad bacam raketu jer mi svaka druga zavrsava ispred mene. posto sam ih kupio preko jedne ribolovacke radnje u SD pitao sam coveka jel ima neke garancije na masinicu, na sta mi je on odgovorio da nema. nisam dobio ni racun pa mi sve to deluje mutno.

Moje pitanje je da li tu mogu nesto da uradim? Unapred hvala.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...