Jump to content

"kuvanje" Boila Na Pari


oki

Recommended Posts

Dobar dan dobri ljudi,evo zanima me vase iskustvo ili iskustva o ovom nacinu spremanja boile "parenja".Da li je bolje na ovaj nacin spremati boile i zasto a ako ne,zbog cega,iskreno spremao sam na ovaj nacin,i to sam pravio boile od kupovnog suvog mix-a SOLAR-ovog,i to nekih 24h pre pecanja,ali mnogo su mi nesto tvrde i suve,a zasto :pardon: Ne znam!
Link to comment
Share on other sites

nesmes ni preterati sa kuvanjem na pari jer ih susi kao da su bile u pusnici,ide 20 sekundi po jednom milimetru obima.

 

 

''Malo'' si preterao,ne može se meriti baš na taj način, ali odprilike, prepolovi vreme po toj matematici.

Link to comment
Share on other sites

posle ovakvog tretmana nema potrebe za susenjem,posle parenja odmah su za upotrebu. Verovatno je i Ikin nacin dobar.

Ja ih kuvam u nekoj zajebanciji za kuvanje hrane na pari,posle pola predvidjenog vremena zamenim one sa gornjeg nivoa i donjeg tako da bude podjednako kuvane,inace bi se donje prekuvale a gornje ostanu mekane

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Evo ovako imam jedan problem.... Kada kuvam boile u kljucaloj vodi pustim ih sve da isplivaju na povrsinu i tu ih drzim jedno 10-20 sekundi,ali se desilo nesto neocekivano kad sam pravio prvu turu boila boile su posle kuvanja bile dobre,ali sad prekljuce kad sam pravio drugu turu isto tako sam radio i boila kad se prepolovi unutra je kao testo sto znaci da nije dobro kuvana.. U cemu je problem??? (da napomenem da sam u obe ture stavljao iste komponente i da su isti miksevi u obe ture)
Link to comment
Share on other sites

Stvar je u kuvanju,sve zavisi koju si dimenziju radio,dal si tacnu dozu mixa sa isti broj jaja uradio.ja kuvam obicno 1,30 min 14mm 2min.16mm i nakon shto izadju prvi par boila ostavljam da se isushe.U zavisnosti od mixa neki se sushe duze a neki krace.Shto ih vishe ostavljash da se kuvaju to su tvrdje boile.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...