Jump to content

Pomoc Oko Kupovine Stapa


Recommended Posts

Razmisljam izmedju daiwe black widow 13ft 3,5lb, Cormoran Eliminator 13ft 3,5lb, SPRO Royalti carp 13 ft 3,5lb i JRC J4D 13ft 3,5lb. Potreban mi je KRUCI stap zbog izdizanja ribe i daljeg izbacaja...Koji bi zadovoljio moje potrebe..? Potpuno sam zbunjen u vezi kupovine stapova ne znam vise za sta da se olucim..Molim kolege da pomognu.. :help: :help: :help:
Link to comment
Share on other sites

Pa kolko se razymem u matematiku,i fiziku, nijedan nije krut, svi sy parabolici, savijanje u 2/3 stapa, kako bacas, imas tehniku, onda ti u opste nije bitno, dal kosta 1500 dinara ili 4500, bitna masina long kast spulna, tanak najlon-0.25-.028. sok,predvez i olovo 80-90 grama.i ode 100m
Link to comment
Share on other sites

Iz iskustva ti mogu reci da je Cormoran najbolji kad je izvlacenje ribe u pitanju,radi od drske do vrha,dosta mekan stap i samim tim nije za daleko zabacivanje.

Daiwa black widow je skoro isti stap samo malo kruci.

Spro ti nebi bas preporucio a sa JRC se nisam sretao pa ne znam nista o njemu.

Link to comment
Share on other sites

Chubove sam ima jednu sezonu i prodao sam ih jer su za mene bili isuviše kruti ali sam s nijma uspeo da dobacim gde ranije nisam mogao , tako da misli da od gore pomenutih ovi su mislim najkvalitetniji . Svrat do RIBOLOVCA ILI IH POZOVI PA PROVERI ZA STANJE I CENU. !!!
Link to comment
Share on other sites

aman te ljudi dokle ce da slushate sve i svashta.To shto covjek i ako baca 140 stim shtapom neznaci da cesh i ti to raditi.Tehnika,daljina rukohvata i josh trista drugih zezancija koje mogu njemu da pasu a tebi ne.Sve dok neuzmesh shtap u ruke i isprobash nevjeruj mnogo za daljine.
Link to comment
Share on other sites

aman te ljudi dokle ce da slushate sve i svashta.To shto covjek i ako baca 140 stim shtapom neznaci da cesh i ti to raditi.Tehnika,daljina rukohvata i josh trista drugih zezancija koje mogu njemu da pasu a tebi ne.Sve dok neuzmesh shtap u ruke i isprobash nevjeruj mnogo za daljine.

Bravo Jane, bas iz tog razloga sam ja odlucio da ove zime lepo kupim blank i sastavim stap po svojim zeljama i potrebama jer nemam vise zivaca da trazim stapove koji ce mi odgovarati

Link to comment
Share on other sites

Jedan kolega mi je predlozio te stapove on kaze da je sa njima bacao 140m,a meni je takva daljina potrebna..Ne znam kakvi su Eliminatori bacacki sposobni. ;)

Stvarno teska odluka,imas pm, od mene, ili privatnu poruku, gore ti stoji kod profila 1. al stvarno, zavisi koliko si visok,tezak, kolike su ti ruke,

imas li tehniku,neki sa vrljavom tehnikom i svickanjem zabacuju kod od sale, ja nemam tehiku tesko uspevam da dobacim to preko 100,i ako je rukohvat kratak tesko da leti, toliko.

Link to comment
Share on other sites

Pocetkom novembra idem da kupim stapove i masinice za sarana..Za masinice sam se odlucio a to su Okuma Distance Surf..A za stapove sam jos u dilemi.

:thumbsu: za makine!!!! A za štapove, skupiš parice $$$$ i prologic tournament 13 3.5 ( hehehehe to je moja garnitura)

Link to comment
Share on other sites

Makine sam mislio da uzmem vece Okuma Distance Surf 80 zato sto je ista cena..Problem mi je sto ne mogu vise da cekam.. ;)

Ja ne razumem za ovu Daiwu Black Widow 13ft(3.90) 3.5lb kazu da je mekana..Ja sam mislio da su mekani stapovi od 2.5 ili 2.75lb..Ona je ipak 3.5lb ne znam kako moze biti mekana..Mozda su mislili na verziju 3,60 3lb da je mekana ili mozda gresim?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...