Jump to content

Outkast 13/3,5Lb


Recommended Posts

Druze ako si sa 0.35mm baco 150m koliko bih bacio sa 0.25mm ???

verovatmo 400m. sve sami bacaci ko i ona sto sa kordom baca 140 moram da ga kontaktiram da pecamo peskaru ljudi budite malo realni ima ribolovaca koji mogu da bace daleko a ja koliko vidim ovde na sajtu svi vrhunski bacaci .Izvinjavam se kolegama ali ribolovce i onako bije glas da volimo da preuvelicavamo.Budimo realni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

140m sa pva,to bih voleo da vidim.Sve preko 120m su veoma ozbiljne daljine i nije ih lako postici i sa kvalitetnijim stapovima,zato budite oprezni kad pricate o daljinama.Za tako dalek izbacaj treba da se skocka vise stvari od stapova,velicina provodnika,masine,dobrog najlona,olova i dr.Ovaj stap sam u Barandi sa olovom od 90gr.bacao oko 110m.a posto stapovi nisu moji nisam smeo da ih vise opteretim tako da ostavljam mogucnost da idu i dalje ali sa pva je zaista tesko.Mozda gresim i skidam kapu svakom ko dostigne tolike daljine sa ovim stapom
Link to comment
Share on other sites

druze napisaao sam lepo da sam na poljani gde je najtacnije merenje sa ovim stapom 12ft i 3,5 lb i strunom 0,30 bacio olovo od 90 gr 135 metara , bez pomoci vetra. ali ako bi bio sistem i pva to bi smanjio za 25- 30 metra.
Link to comment
Share on other sites

Ganicu, nisam mislio na tebe jer ti to nisi ni napisao,nego Dejan T iz ct Slamcica.Ja sam pisao o sistemu sa pva na 140m.Sistem sa olovom i manjom bojlom moze da ide zaista daleko ali sa pva nisam siguran.Sa drugim kvlitetnijim stapovima mozda i dalje ali sa ovim mislim da je veoma tesko
Link to comment
Share on other sites

koje gramaze si bacao olovo i jer puko tvojom greskom, mislim da nije zakacila udica pozadi ili kako vec, a kad kazes trn je to stari model jer znam da novi nemaju trn

Nema trn,AlexaVip se nije dobro izrazio....105gr olovo,opicio meni pored uveta :crazy: .........puko verovatno fabrickom greskom :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Nema trn,AlexaVip se nije dobro izrazio....105gr olovo,opicio meni pored uveta :crazy: .........puko verovatno fabrickom greskom :sorry:

 

a nije li malo opteretio on 3 lb sa105 gr olova jer mu optimalno dodje oko 90 gr

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav...

 

Druze 150m je ozbiljna daljina i sa najlonom od 0.28mm, da li si merio daljinu?

Da li si bacao samo sa olovom ili i sa sistemom i mamcem?

Koja je masinica u pitanju?

Znam da je ozbiljna daljina ali ima tu i malo tehnike ako se slažete

Na državnom prvenstvu ( II liga) na Adi imali smo daljinar i tamo je mereno,

a ortak sa surfom tehnijumom od 200gr akcije i olovom od 120 sa najlonom 0.35 nije mogao da dobaci. Inače mašina je bila ultegra sxa 12000. IA da Maximalnu daljinu sa 12" je postavio englez koji je test ribolovac za Hardy i to pre nego što je izbačena 13"-ica a daljina je bila preko 200 m sa olovom od 104 grama

Važno je napomenuti da je sve to rađeno sa štapovima koji su rađeni u engleskoj a ne posle preseljenja proizvodnje u kinu

ovi novi to ne mogu. Potpisujem jer ima dosta lomova

a moji štapovi su iz prve serije koja je stigla iz englesle direktno

Link to comment
Share on other sites

koje gramaze si bacao olovo i jer puko tvojom greskom, mislim da nije zakacila udica pozadi ili kako vec, a kad kazes trn je to stari model jer znam da novi nemaju trn

Moji štapovi su prvi uvoz iz Engleske ajde objasni mi zašto onda nemaji trn

a imaju mnogo deblji blank od ovih koji se prodaju sad

Link to comment
Share on other sites

verovatmo 400m. sve sami bacaci ko i ona sto sa kordom baca 140 moram da ga kontaktiram da pecamo peskaru ljudi budite malo realni ima ribolovaca koji mogu da bace daleko a ja koliko vidim ovde na sajtu svi vrhunski bacaci .Izvinjavam se kolegama ali ribolovce i onako bije glas da volimo da preuvelicavamo.Budimo realni

Što se ja pravdam tamo nekom koji me ni nezna

druže Što misliŠ da to nije moguće, ako si iz Beograda svrati do meredova na i pitaj za Slamčice a potarži i robija on će ti objasniti dali može ili ne

Link to comment
Share on other sites

Moji štapovi su prvi uvoz iz Engleske ajde objasni mi zašto onda nemaji trn

a imaju mnogo deblji blank od ovih koji se prodaju sad

druze ti si odgovorio na post koji nije upucen tebi nego nekom ko je polomio outcasta zato prvo procitaj , i neznam sta ja da tebi objasnim- znam da outcast novi nema trn- jer u tvom postu ja sad nerazumem dali tvoj stap ima trn ili ne. a sto se tice daljine jane je u jednom postu lepo napisao da najmerodavnije merenje je i ja se slezem s tim da se baca na poljani i izmetri se lepo i tu nema odstupanja ni malo jer olovo kad udari na zemlju propadne 10cm, tada zategni i meri. a ovaj post nije bio o daljinama nego o stapu , pa karakteristike nisu samo u daljini zabacaja, ima tu jos toga. poz.

Link to comment
Share on other sites

Što se ja pravdam tamo nekom koji me ni nezna

druže Što misliŠ da to nije moguće, ako si iz Beograda svrati do meredova na i pitaj za Slamčice a potarži i robija on će ti objasniti dali može ili ne

U meredov ne moram da svracam raspitaj se kod Brace za mene a o Robiju nemoj nista da mi pricas raspitaj se malo o njemu ima jedna prica koju mnogi ribolovci znaju a akteri price su Robi njegov ujak i ujakov tamic ili prica kako mu je sleteo NLO na bovu......a ti ako sa najlonom 035 ,olovom od 105 gr,sistemom i kordom bacis 140 m. pred svima sa foruma dajem rec da cu ti pokloniti kompletan pribor-a stacemo ako ne dobacis tih 140m.
Link to comment
Share on other sites

Znam da je ozbiljna daljina ali ima tu i malo tehnike ako se slažete

Na državnom prvenstvu ( II liga) na Adi imali smo daljinar i tamo je mereno,

a ortak sa surfom tehnijumom od 200gr akcije i olovom od 120 sa najlonom 0.35 nije mogao da dobaci. Inače mašina je bila ultegra sxa 12000. IA da Maximalnu daljinu sa 12" je postavio englez koji je test ribolovac za Hardy i to pre nego što je izbačena 13"-ica a daljina je bila preko 200 m sa olovom od 104 grama

Važno je napomenuti da je sve to rađeno sa štapovima koji su rađeni u engleskoj a ne posle preseljenja proizvodnje u kinu

ovi novi to ne mogu. Potpisujem jer ima dosta lomova

a moji štapovi su iz prve serije koja je stigla iz englesle direktno

Druzee sa tim stapom i 0.35mm i 104 gr olovom nema sanse niko da postigne daljinu od 150m..da je neko reko sa FMJ da je baco toliko i sa tim najlonom a kamoli sa outkastom..stap je ekstra i sve ali tolika daljina se ne moze psotici sa tim stapom a pogotovom sa 0.35mm najlonom
Link to comment
Share on other sites

Znam da je ozbiljna daljina ali ima tu i malo tehnike ako se slažete

Na državnom prvenstvu ( II liga) na Adi imali smo daljinar i tamo je mereno,

a ortak sa surfom tehnijumom od 200gr akcije i olovom od 120 sa najlonom 0.35 nije mogao da dobaci. Inače mašina je bila ultegra sxa 12000. IA da Maximalnu daljinu sa 12" je postavio englez koji je test ribolovac za Hardy i to pre nego što je izbačena 13"-ica a daljina je bila preko 200 m sa olovom od 104 grama

Važno je napomenuti da je sve to rađeno sa štapovima koji su rađeni u engleskoj a ne posle preseljenja proizvodnje u kinu

ovi novi to ne mogu. Potpisujem jer ima dosta lomova

a moji štapovi su iz prve serije koja je stigla iz englesle direktno

 

 

Prijatelju svaka cast stapovima ali 140m ca PVA i najlonom 0.35 mislim da si malo preterao , trebamo biti realni !!!!!!!!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajmo ovako.Chub nikad nije radjen u engleskoj vec je bio kvalitetan carbon kineski.Kako su poskupeli kinezi sa carbonom josh pre dve-tri godine polako su poceli da rade stapove od vijetnamskog carbona koji je tri puta slabijeg kvaliteta nego kineski.Cak su i fabrike malo pomalo poceli da sele u Vijetnamu jer je i radna snaga jeftinija al zato i kvalitet je katastrofa.70% svih shtapova se sad rade u vijetnamu il sa vijetnamskim carbonom.Zato i nove serije koje izlaze nikako nemogu da stignu stare serije u nicim.Svi uvoznici il znaju il mogu ovo da provjere i vidjece da je tacno.Prva je pocela daiwa-cormoran i shimano pa nakon njih i ostali.

Zato netreba samo grditi kineze nego i firme koje radi recesije i svetske krize prilagodjavaju se pazaru.Kad se sad spomene kineski carbon znajte da je to stvarno kvalitet u sporedbi sa ostalima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...