Jump to content

Najlon


Recommended Posts

Guest Carp Hunter
Moja dva favorita... Okuma Specalist camo... vrhunski najlon : vrlo jak,minimalno habanje i mekan... I normalno tu je Pelzer Wightlitning...vrhunski najlon,jak jedino sto je malo kruci...Ali zato sa kombniacijom ta dva nista vise mi ne treba..
Link to comment
Share on other sites

Daiwa Infinity duo 0.27 extra koristimm ga već dve sezone. Šta nije uredu sanjime kod tebe?

 

 

Iz pocetka je i meni bio sasvim dobar najlon, ali kasnije kada sam ga zamjenio prvo je nenormalno poceo pucati. Mislio sam da je u prodavnici gdje sam ga kupio dugo stajao pa sam narucio od kolege iz Austrije da mi donese, ali ni taj nije nista bolji. Jednostavno to kao da nije vise taj najlon sto je bio, a dosta ljudi imaju iste probleme u zadnje vrjeme.

Link to comment
Share on other sites

Infinity od kad je izasho ima samo jednu manu a to je da pod odredjenim uglom ako se samo takne puca i to samo kad je najlon optegnut.Ali to se toliko retko deshava da nisam ni uzimo kao primedbu.Sve ostalo petica.Mada sam ga kasnije zamjenio za infinity ht koje bio mekshi i ali i slabiji ali zato je bio daleko bolji za bacanje.Ipak je duo ostao jedan od najjacih najlona koje sam vidjeo jedino ovaj novi tournament st nisam isprobo.Mada meni techniumsve potrebe zadovoljava jedina mana cena.
Link to comment
Share on other sites

Infinity od kad je izasho ima samo jednu manu a to je da pod odredjenim uglom ako se samo takne puca i to samo kad je najlon optegnut.Ali to se toliko retko deshava da nisam ni uzimo kao primedbu.Sve ostalo petica.Mada sam ga kasnije zamjenio za infinity ht koje bio mekshi i ali i slabiji ali zato je bio daleko bolji za bacanje.Ipak je duo ostao jedan od najjacih najlona koje sam vidjeo jedino ovaj novi tournament st nisam isprobo.Mada meni techniumsve potrebe zadovoljava jedina mana cena.

uzo si mirec iz usta . ja ga necu vise koristiti zbog toga sto bukvalno ga taknes on puca .

Link to comment
Share on other sites

Guest Carp Hunter
Koliko sam ćuo od ljudi Infiniti najlon se jako pokvario u zadnje vrijeme...Prijatelj je jednom kupio za probu 0,31 i pucao kao repa..fino ga vratili i trgovac ga prihvatio nazad bez problema...kao da zna o čem je riječ!
Link to comment
Share on other sites

Kad je otto bio kod mene u goste uzeli smo jedino ono shto je bilo u prodavnici a to je duo medjutim u starom pakovanju ono od plastike.otto se ubio od bacanja a bogami i od pecanja tako da nije u pitanju starost najlona
Link to comment
Share on other sites

Shimano technium je dosta krut sto i nije bas najbolje za daleke izbacaje a u zimu kad bude minus stepeni je jos kruci.Za DAIWA Tournament Monofil strunu mogu samo reci S....E!Nakon par izlazaka na vodu se toliko uvija i se stvaraju perike i kikice da mije ostalo samo daga skinem i bacim.Nakon ovog dizastera sam sebi rekao da se necu vise zezati i investirao malo vise noca tada mileci u dobru strunu AHF Leitner EXCALIBUR Monoline.Nakon tri meseca je struna toliko oslabila da nisam mogao cvor zategnuti jer je odmah pucalo.Za Daiwa Infinity monofile imam isto iskustvo kao i Gogi!

 

Pre tri godine na sajmu kod jednog prodavca sam ostavio malo vise para a on mi zauzvrat dodao kao bonus kotur Spiderwire Super Mono XXX 0,31 do tada nepoznate strune i par nekih drugi sitnica.Prvi put dok sam pecao sa tom strunom pred potopljenom sumom uspeosam ispraviti dve udice od firme PB (No Escape).Da nebi odugovlacio za mene vec tri godine nema bolje strune i sto duze je koristim sve me vise zadivljuje!Izvlacio sam i granja,panjeva i po par kila trave ali me struna nikad nije izneverila.Odlicno se pokazala za daleke izbacaje isto tako i pod ribom u drilu.Nije prekrut i sa svojom 0,31mm debljine ima nosivost na cvoru 10,3 kg za koju bi nekad rekao da imam osecaj da i vise izdrzi!Sve u svemu sam sebi nasao strunu koja ispunjava moje zahteve i nadam se dace je jos dugo biti za kupiti.Preporucujem je svakom ko trazi kvalitetnu i jaku strunu sa kojom ce se sa svakim saranom u bez straha uhvatiti u kostac i to sve za 1230 metara kosta u Germany 19,95€

Ovo nije reklama ili omalovazavanje nekog produkta nego samo moje skromno iskustvo i mislenje.

 

 

http://img696.imageshack.us/img696/2056/spiderwiresupermonoxxxc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kad je otto bio kod mene u goste uzeli smo jedino ono shto je bilo u prodavnici a to je duo medjutim u starom pakovanju ono od plastike.otto se ubio od bacanja a bogami i od pecanja tako da nije u pitanju starost najlona

Potpuno si u pravu Jane ,ali kad sam se vratio odmah sebi nabavio te strune i namotao ali to koda nije ta struna bila koju sam lovio kod tebe :blink: Tako da je kod mene pala na ispitu :)

Link to comment
Share on other sites

meni 0.31 nikad nije puko kolko god ga zategno?????

Ili je tvoj najlon bolji ili su ti slabe ruke :)) salu na stranu, koristio sam ranije daleko nekvalitetnije najlone nizeg promera, pa mi nisu pucali u ruci ni pri najjacim zatezanjima klinč čvora... Ovaj mi puca vise nego lako...

Link to comment
Share on other sites

Daiwa 2.75l 3.6 inf.duo0.31 sa olovom inlajn 90g LC koriscen cele sezone na spro spode 3600 masinici koliko god sam pokusavao da dobacim 125m nikad nije puko.Dobacio sam oko stotke.Prvi provod.3cm.

naravno da mi nije pucao bri zabacaju, vec samo prilikom vezivanja cvora, kada hocu jace da zategnem... takodje sam posle zakacinjanja sistema za dno i prepreke vrlo lako ostajao bez njega dok sam ranije morao mnogo veci napor da ulozim kako bih pokidao najlon... tokom borbe mi nije pucao, mada nije ni imao neka posebna opterecenja...

Link to comment
Share on other sites

Guest kristijansombor
Odlovio sam ovu sezonu na Infinity Duo 0,36mm i meni je bio odlican, mekan kao dekina k..a ;) , jak, sve full, sad to je verovatno jer sam imao srece, da dobijem kalem koji je dobar, znam mnoge ljude koji su se u posledjnje vreme razocarali u njega, tako da sumnjam da cu ga i ja kupovati u buduce, sumnjam da cu 2 puta biti srecne ruke. I sad sebe stvaljam pred veliku nedoumicu koji najlon kupiti za sledecu godinu, ali imam celu zimu, smislicu valjda nesto!!! B)
Link to comment
Share on other sites

Guest Carp Hunter
Berkley Big Game koristio prije par godina...I OPAKO dobar za sve uvijete ribolova.. Ali sam ga nažalost prestao korsitit zbog istih razloga kao i infinty..dva puta kupio špulu..a najoln bio loš za poluditi :(
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...