Jump to content

Najlon


Recommended Posts

Ja stvarno ne znam za koji najlon da se opredjelim pa cu vam opisati neke moje potrebe sto se tice najlona, a vi mi dajte prjedloge.

Vecinom lovim na komercijalnim vodama gdje nekada imam potrbu daleko bacati, i koristim malo ostrije stapove Shimano Speed Master 3.90 3.5lb pa pretpostavljam da bi mi trebao meksi najlon debljine 0.26 ili 0.27, i zbog izbacaja a i zbog tvrdjih stapova. Ako grjesim slobodno me ispravite i dajte svoje prjedloge.

Link to comment
Share on other sites

Guest kristijansombor

Izgleda dacemo pored svih ovih high tech najlona da se vratimo na stari dobri pouzdani Berkley Big Game :unsure:

Kada sam zadnji put dolazio iz Amerike, doneo sam sigurno 15km Big Game, i tako, nesto sam ja potrosio nesto sam podelio prijateljima, uglavnom, vise nema :( :( Video sam Big Game kupljen ovde i to nije ni blizu onoga sto sam bio doneo, mada imao je jednu jedinu manu, kad slucajno negde zakacis, ako imas jake udice, ne gine ti plivanje, posto pokidati neces sigurno!!! Radilo se o 15lb i 20lb

Link to comment
Share on other sites

Guest Carp Hunter
Potpsijem gore sve napisano od Kristjana... Na Boroviku (ta voda nosi naziv i potopljena šuma) sam lovio sa Big Game...užas koliko je bio jak...Mislim da će iči na godinu ponovno na jednu špulu..onako testa radi..
Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno ne znam za koji najlon da se opredjelim pa cu vam opisati neke moje potrebe sto se tice najlona, a vi mi dajte prjedloge.

Vecinom lovim na komercijalnim vodama gdje nekada imam potrbu daleko bacati, i koristim malo ostrije stapove Shimano Speed Master 3.90 3.5lb pa pretpostavljam da bi mi trebao meksi najlon debljine 0.26 ili 0.27, i zbog izbacaja a i zbog tvrdjih stapova. Ako grjesim slobodno me ispravite i dajte svoje prjedloge.

 

Gogi na komercijalnim vodama mozesh sve vrste najlona da koristish ukoliko je sve cisto.JA pecam na technium 0,25 i nisam imo kidanje do sada.Shto se tice daljine isti najlon al imash ih sad koliko ocesh na trzishtu.Po mom iskustvu sufix cena-kvalitet je jedan od najboljih.

Link to comment
Share on other sites

Probao sam prosle godine Kris taj najlon i mongu ti reci da me odushevio u startu.Medjutim posle desetak pecanja je poceo da puca kao pauchina,prosto neverovatno kako je pucao i na pedestom i na sto pedesetom metru.Shto se mene tiche nikad vishe.:D
Link to comment
Share on other sites

ja sam isto imao losha iskustva sa daiwinim najlonima , i njako sam se bash dugo oko tog infinitija DUO , kupio sam jedno 6 kalema i sve ni za ... a otishli ja i drug i on kupi istu debljinu kao ja i u istoj radnji i u isto vreme i njemu ne puca kao meni , cak sta vishe mislim da mu je ovo treca sezona da peca na njega ... preshao sam na Gamakatsov najlon i mogu reci da sam prezadovoljan . malo je skuplji ali vredi , kad sam zakacio jednom pukla je virbla od sistema a najlon nije . a za tanju verziju kada mi trebaju malo vece daljine koristim isto gamakatsov ali tanji i mekshi , problem je samo kad se peca stalno tamo gde je muljevito puno i gde najlon lezi na mulju nekih 15 m zna da puca ali samo na cvoru , na ribi nema sanse . to odmotam i opet bude super . Koristio sam i gardnerove najlone , prve kalemove sto sam uzeo su bili extra , posle prodam masinice u uzmem iste te najlone , totalno razocharenje 0.37-8 pucao mi na ribi i to dva puta . isto sam bio zadovoljan sa Pro Logicovim najonom , ne znam tacno koja je oznaka , ali mi se bash dobro pokazao . prodo sam te mashinice pre 4 godine i covek i dan danas peca na te masinie i te iste najlone i kaze da nece skoro menjati ... eee sad ....
Link to comment
Share on other sites

Guest kristijansombor
Znaci cela ova nasa filozofija se svodi na to da treba imati srece kad se kupuje najlon i nista drugo!!! Jednom je dobar neki najlon, dok se drugi razocarao u njega i tako dalje, uopsteno i ovde i u prici uzivo sa ljudima najmanje njih se zali na Technium, dakle technium will be B) B)
Link to comment
Share on other sites

Nema vecih bolesnika da cesce menjaju najlone od Saleta i mene.Barem dva puta u godini,pa sve to na tri garniture.

U zadnje vreme kupujemo samo skupe najlone,i nema problema.Ima zicastih,ima rastegljivih ali na djubre nismo naisli a da kosta 20plus eura 1000m.Izdvojio bi soft steel 27 i 31,glt clear u 26ici,korda adrenalin u 0.35,tehnijum svaki.

Imali smo izlet bas sa Sufix tritanijumom 0,35 i to u onom velikom koturu 3000m,bio odlican jedno leto i posle ni za...Ali kolko para toliko mjuze.

Do pre 5-6 god smo se kleli u berkley,ali pojavi se najvece djubre u istoriji mog pecanja IRON SILK,posle njega zaboravismo i Berkley i ostale jeftine varijante.

Link to comment
Share on other sites

ranije je soft still bio jedan od najboljih al u zadnje vreme imam dosta gorkih iskustva,aquas je slabiji model poput senzora kod daiwe.E sad nekom i to ispunjava uvjete nekom ne.

Josh neshto zaboravili smo na odlicne najlone tipa GR60 i nash bulet koji su odlicni za jacinu.

Mada kako je krenulo ubedljivo najbolji najlon po cvrstini abraziji i josh da bude mekan za dalje bacanje deb.0,33-0,35 po meni je daiwa infinity ht

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja ga korstio 2 god i nemam poplake.

Sad iz engleske mi stigo novi daiwa ST i mogu reci samo najbolje izuzetno jak i skoro i da nema memorija samo ga jednom prodjesh prstima sa spulne i ostaje prav ko pushka.NA cvoru nisam mogo nikako da ga pokidam,TAmno sive boje je poput techniuma malo je samo svetliji al je zato mazan poput ht tako da nesomneno je super za bacanje.Noktima sam ga namerno resio i opet nisam mogo da ga pokidam.

Ostaje da ga testiram na vodi i vidim u pravom svetlu kako ce se pokazati

Link to comment
Share on other sites

Infinity duo u svim promerima vec par godina i prezadovoljan,e sad da li imam ludu srecu pri kupovini ne znam .Infinity HT sam probao i digo ruke ier je posle par pecanja izgledao uzasno,definitivno nema pravila nego shta ti zapadne.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...