Jump to content

leadcore


Recommended Posts

Pa de ces komplikovanije od leadcore-a?Vezes pet sa slajderom dok napravis jedan sa tim sranjem.Jednom sam to napisao al evo opet-silikonsko,gumeno ili tungsten crevo se koristi,izmedju ostalog,da spreci secenje osnovnog najlona prilikom vadjenja sarana posto u mnogo slucajeva dolazi do kontakta sa njegovim ledjnim perajem koje je kao testera.U kontaktu sa ledjnim perajem crevo se okrece oko najlona i sprecava secenje tako da bi po meni sistem uvek trebao da ga ima na sebi.

Link to comment
Share on other sites

dok ti provucesh najlon kroz jedno crevo ja imam 5 gotovih sistema sa leadcorem.Koristio i sajlicu i sve ostalo bolji i brzi sistem (i josh daleko jaci od tungstena) nema.Vezesh 20 leadcore komplet sa sistemom i miran si.Za tungsten svaki put montirash i provlacish odnovo.Shto se tice jacine,tonuceg dela 10 puta u korist leadcore.Shto se tice kidanja uvek se kida na cvoru tako da olovo uvek odpande.I za kraj iz iskustva retko kad sharan pokida na cvoru uvek je predvez u pitanju a josh redje sam izvadio sharana sa kompletnim predvezom sa virblon napolje
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I josh jedna bitna stvar kod leadcore il bilo koji shock ipred tunstena ili creva.Koliko puta se zadesi da je sharan ratoborniji il zavucesh u travu i tungsten ide po najlonu i ostavlja najlon nezashticen.Shta tada Neso da zastiti najlon od testere
Link to comment
Share on other sites

pa zar poenta lead cora nije da ceo sistem drzi na dnu,ako ga koristimo na mestima gde je saran jako oprezan,u duzinama od 40-60 cm,kao i sprecavanje kidanja celog sistema od lednje testere,bar ja to tako kapiram :D

Tungstem crevo isto tako polaze sistem po dnu a na ledjnom peraju nijedna struna se nije proslavila. :D

Link to comment
Share on other sites

I josh jedna bitna stvar kod leadcore il bilo koji shock ipred tunstena ili creva.Koliko puta se zadesi da je sharan ratoborniji il zavucesh u travu i tungsten ide po najlonu i ostavlja najlon nezashticen.Shta tada Neso da zastiti najlon od testere

A sta da mene zastiti od tvoje demagogije? :p Ti uvek nadjes neke situacije koje se veoma retko desavaju da dokazes da si u pravu.Navodis primer kako si ti kuci vezao leadcore pa ti to kao brzo vezes na vodi,pa zar kuci nisi potrosio vreme da bi to vezao.Postoji sajlica kojom se provlaci najlon kroz tubu za vrlo kratko vreme,kad se vidimo dacu ti jednu da probas. 8P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nikad ga ne koristim i ne planiram,, buni me ono lezi na zemju,, e kako, na koja dubina kolko daleko od obale to mi nije jasno,,

treba li struna da ti bude labava i tako dalje,, svi sistemi leze na zemlju narocito struna ako pecas dalje od 40m narocito da nema veliku dubinu,,

 

kolege pecaju na njega i stalno gi pitam zasto, nisam dobio konkretan odgovor da u te situacije bude bolji od obican sistem,,mislim da se radi vise u gotovi montiran sistem i nista vise, sta ne se gubi vremena da sproviras one gumica itd..

 

prvi koji sam imao bio je kormoran prije 7-8 god i nisam ga upotrebio samo sam ga testirao ,, primetio  sam   da gore gde ga vezes taj cvor je mnogo slabiii nego cvor koji vezes za osmicu,,probajte i uvericete se sami,,

 

normalno i podrzavam one koji pecaju sa njega ali stvarno ja nemam nikakve simpatije i neznam zasto bi bio bolji od obican sistem..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nikad ga ne koristim i ne planiram,, buni me ono lezi na zemju,, e kako, na koja dubina kolko daleko od obale to mi nije jasno,,

treba li struna da ti bude labava i tako dalje,, svi sistemi leze na zemlju narocito struna ako pecas dalje od 40m narocito da nema veliku dubinu,,

 

kolege pecaju na njega i stalno gi pitam zasto, nisam dobio konkretan odgovor da u te situacije bude bolji od obican sistem,,mislim da se radi vise u gotovi montiran sistem i nista vise, sta ne se gubi vremena da sproviras one gumica itd..

 

prvi koji sam imao bio je kormoran prije 7-8 god i nisam ga upotrebio samo sam ga testirao ,, primetio  sam   da gore gde ga vezes taj cvor je mnogo slabiii nego cvor koji vezes za osmicu,,probajte i uvericete se sami,,

 

normalno i podrzavam one koji pecaju sa njega ali stvarno ja nemam nikakve simpatije i neznam zasto bi bio bolji od obican sistem..

upravo tako samo se komplikuje i nista vise  , testirao sam i ja sve i na sve moguce nacine i lead mora da bude opustena struna da bi lezao inace cemu sluzi onda za cuvanje od testere ili za kidanje trave , pa stavi sok i dobices jacinu i sigurnost . i nakon dugog testiranja vratis se na osnovne sisteme . nego zasto da bude prosto kad moze komplikovano.

Link to comment
Share on other sites

Cormoran nije ni imo pre 7-8 godina leadcore.Prvi je izmislio sufix,pa kriston pa fox pa svi ostali.

 

Neso za sajlicu sam vec napiso i ja sam koristio tungsten jer nije oduvek bio leadcore.Video koje su prednosti i zato i koristim leadcore.Nema tu demagogije i nije redak primer da se tungsten izvadi i krece se po najlonu osim ako ne koristish kordu il neke skuplje sisteme pa onda nije ni jeftinije.

 

Vezem kuci pa aj ti vezi kuci tungsten.Nemozesh.Na pecanje se ide spreman.

Link to comment
Share on other sites

Musicari su sa ledcorom otezavali musice jos dok smo mi pecali sa bambusima i guscijim perom.Tako da nisu saranske industrije to izmislile nego samo kopirale za druge svrhe.

 

 

Ehhh  Bambusi i guscija pera tosu bile carolije u detinjstvu :pecanje2:

Link to comment
Share on other sites

jane kormoran nije imao olovnu strunu pre 7-8 god,xaxaxxaxaxa, pa imas pravo bre neznas , ti si proceo tada i si bio neinformiran oko krapsku opremu..

 

pakovanje je bilo mali obicni kotur, kao ona tanka pva crno so zuto,  i  kupili smo ga od bugarska sa goran moj bivsi partner,,jane nije znao tada sta je krapska udica..bez navrede samo pricam vistinu...

 

nisam hteo ni najmanje na temu da dolijem negativnuy energiju na ova tema, nego da spodelim svoje mislenje, .

al vidim na ove teme nema pozitivna energija za pravu pricu na koja se diskutira,, ovamo sueta i jas sam najbolji je na prvo mesto,,

 

sta je bre lid core is ta je bol;ji od sok predvez,, aj samo to objasnite,,

 

evo moje mislenje,, za ovo sta svi pricate, sok je za njega bog u sve situacije,.....al obicni sistem,, to pa nema sporedbu...

Link to comment
Share on other sites

.....al obicni sistem,, to pa nema sporedbu..

 

Ali kako je komplikovano doci do zakljucka da je tako. ljudska radoznalost je cudo,povuce te pa isprobas sve turbo elastik i fantastik rigove dok jednog dana ne shvatis da obicni sistem nema alternativu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

.....al obicni sistem,, to pa nema sporedbu..

 

Ali kako je komplikovano doci do zakljucka da je tako. ljudska radoznalost je cudo,povuce te pa isprobas sve turbo elastik i fantastik rigove dok jednog dana ne shvatis da obicni sistem nema alternativu.

Neso jel ovo vazi i za oblepljivanja opreme i farbanje masinica :crazy:  :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

Neso jel ovo vazi i za oblepljivanja opreme i farbanje masinica :crazy:  :pivopija1:

Ako si mislio na ono pravljenje nekih ludih hengera onda ne vazi.Ono na obali nema veze sa onim u vodi,na obali su igracke za odrasle a u vodi su ozbiljne stvari koje treba da rade posao,ti bi to trebao da znas. :crazy: :pivopija1:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

JA mogu samo da kazem da je pre 9 godina(ispravi me otto ako greshim) doneo otto leadcore u makedoniji kad je bio na pecanje.Kako sam radoznao ja i par drugih seli smo i objasnio nam otto o cemu se radi.Odma sam prihvatio ideju i leadcore kao opciju na sistemu.Kako tada nije bilo po srbiji i kod nas da se uzme moro sam da zovnem tackleboxa
Link to comment
Share on other sites

JA mogu samo da kazem da je pre 9 godina(ispravi me otto ako greshim) doneo otto leadcore u makedoniji kad je bio na pecanje.Kako sam radoznao ja i par drugih seli smo i objasnio nam otto o cemu se radi.Odma sam prihvatio ideju i leadcore kao opciju na sistemu.Kako tada nije bilo po srbiji i kod nas da se uzme moro sam da zovnem tackleboxa

Jane bilo je to davno :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...