Jump to content

leadcore


Recommended Posts

Jane druze,ako ti je Oto doneo prvi put pre 9 godina,to znaci da 2001. nisi ni znao sta trazis pa verovatno zato nisi video,treba znati sta trazis!
2001 nisam ni znao za njega druze.Nema shta da pametujem nego 2004 il 5 je oto doneo i od tada pecam na njega.Tada sam i trazio da ga uzmem
Link to comment
Share on other sites

PA to je ono o cemu pricamo pecao kao i svi na tunsten.I to 0,5 mm carpsistem jer je bilo i 0,75 ako se secam.Medjutim kako je bilo nekoliko mana a zapazio prednost leadcora.MUcio se sa tungstenom pa navlazni da bolje kliza najlon.Pa je fox izbacio sajlice(ustvari to su bile sajlice za shtuku koje je nekome palo na pamet da iskoristi) i sve redom. pa pokida ti kad najvishe jede a ne klizi najlon i to ti je(marfi).Onda je doshao leadcore koji prvenstveno je zashtita 100 puta bolja od creva i josh neshto sistem uvek padne kako treba.Brza montaza nema vishe pcovanja za cevom i ko ga izmislio i tako redom
Link to comment
Share on other sites

Koliko znam Carp sistem nikada nije imao tungstem tube,silikonske i one klasicne rig tube -da.U to vreme,ja bar nisam cuo,ne znam da je neko i pravio tungstem tube.Vidim i u predhodnim postovima da poredis tezinu leadcore-a i tungstema a u stvari mislis na obicno crevo.Tungstem tuba je mnogo teza od obicne a i od leadcore-a u vecini slucajeva sem u velikim librazama.

Link to comment
Share on other sites

Tako je mislio na obicno crevo.Tungsten se pojavio mnogo kasnije.A shto se tice tezine ja koristim iskljucivo 45 lb jedino za dalje izbacaje 35lb solarov tako da tungsten nije sigurno tezi.AL nek ostane kako jeste stvar navike i prioriteta.Medjutim navika neznaci bolje i lakshe
Link to comment
Share on other sites

jel si primetio neku razliku i poceo da dobijas vise ribe sa lid korom nego bez njega???

Једину разлику коју сам Ја у мом скромном искуству приметио да са лид кором имам више чворова и пошто ме то страшно нервира више га и не користим  :a054:  па сам ту оловну жицу поклонио :unknw:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve te stvari Koje su izasle i za Koje neko misli da nesluze nicemu su namenjene ribolovu a najvise za tip jezera gde su vode toliko bistre i napadnute sa strane sarandjije da je sarandzija prinudjen da perfekcionira svoje podveze olova udice dabi nadmudrio vodene lisice a ne konje trkace itd...Sto se tice liedcora je po mom misljenju odlicna stvar ako se upotrebi i veze kako treba.Ta slilikonska crevca Koje smo pre koristili su isto sluzili,lovilo se i lovi se i dan danas na njih sa mo im je mana da su puni vazduha i da ne leze pored olova nego lebde iznad njega pa se zato trazila alternativa na Koje su tada sarandzijska industrija naleteli na leacore Koje su musicari godinama koristili za otezavanje musica.Tungsten Tuba je isto jedna alternativa ali je za moj pojam skupa kad pogledam na primer od Fox ili PB firme 2 Metra kosta izmedju 6 i 8 evra.Inace ja stavljam iza olova uvek oko jedan metar duzine leadcore 35 ili 45 lb.Metar leadcore 35lb je otprilike 3,5 grama kao stoje i 45lb 4,5 grama sto meni uliva bolju sigurnost nego silikonko crevce pogotovo kad pecam bez olova na kratkoj relaciji sa opustenom strunom.
Link to comment
Share on other sites

Jeste,ali to nas raduje,kad otvoris a ono kao u sport billy torbi,slazem se sa oto-om da dosta novina i sistema pije vodu,od sistema rig 360 koji je majka za pop-up prezentaciju,preko chod riga,d- riga,combi rig-a,po meni mislim da su oni isplivali u praksi od mase novotorija i sistema,koji su se pojavili i koji se koriste,pogotovo za vode gde je riba dosta oprezna,pocece i kod sve vise da se primenjuje kolika je ekspanzija ribolovaca na komercijalnim vodama,da bi se doslo do dobrog ulova,za divlje vode sto kaze vlada,mislim da i nije toliko bitan sistem koji se prezentuje,jer kad naleti nema sta da se premislja ako hoce da ga uzme,na komercijanim revirima je to vec druga prica,i mislim da pije vodu prica i za lead core i ostale sisteme koji se primenjuju,pa nisu ludi englezi sto prave raznorazne sisteme da bi se lakse nadmudrili lisca,dosta sistema je uradjeno radi toga,a ne radi komercijalizacije i prodaje istih .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neznam da ronim ali cu nauciti u predstojecoj sezoni samo da vidim kako taj lid kor stoji na dnu :D

Verujem da skoro niko ko upotrebljava to prvenstveno nezna da koristi isti,vidjao sam ljude kojima je sistem izradjen od Lid kora al svi su imali zategnute najlone do DZ tako da to na dnu gubi svaki smisao ako ga uopste ima jer se na nasim komercijalama lovi XXX komada ribe tako da opreza nema!

Al prvo i osnovno,ljudi ne umeju da naprave sistem od svega toga...

Link to comment
Share on other sites

Naravno da jesam,par puta na Basijani mi se desavalo da upecam 1-2 ribe i bas tu sam probavao sve moguce,lid kor,fluokarbon,olova u kamou bojama,supersonicne udice i ko zna sta sve al jednostavno nije me htelo :D

Jedini razlog je sto neumem da pecam tamo,jednostavno mi ne lezi ta voda :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam sto se neko ne zadovolji i sa 2-3 ribe dnevno nekazem samo sada za Limara nego za sve ostale svi idu sa zacrtanim ciljem da uhvate 10-15 komada....

Bozo mislim da je pravilnije  reci  "sto neko ne bude zadovoljan..." ovako sto se neko ne zadovolji sa 2-3 ribe dnevno moze svasta da znaci, pogotovo ako znas za Limara :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Prvo sam koristio silikonsko crevo 50-70 cm. Služilo je svojoj osnovnoj nameni "prezentacija na dno", ali nisam imao strpljenja za montažu na vodi (dok provučem najlon .... :D ). Onda sam prešao na leadcore. Super, lepo izgleda, lepo polaže sistem na neravnim terenima.

Od pre 3 godine prešao sam na mono leader jer mi je tako bolji kontakt sa ribom pri izvlačenju. Kada mogu uzmem Kordin, a pri slabijem budžetu, uzmem Gardnerov.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...