Jump to content

Mika Alas 2012


Kule

Recommended Posts

Koliko ja shvatam Nebojsa se ne brine o takmicenjima vec o stanju vode koja ostaje kada se takmicenje zavrsi,i tu se slazem u potpunosti. Kako se povecavao broj takmicenja na Miki tako je slobodno pecanje bilo sve losije ( bar u mom slucaju i slucaju ljudi sa kojima sam pecao). Forum je i osmisljen da svako iznese svoje misljenje tako da..... :pivopija1:

Naravno da svako može da iznese mišljenje ali je bezveze da komentrišeš nešto u čemu ne učestvuješ i verovatno ne poznaješ dovljno da bi procenio količine ovoga ili onoga za takmičenja....osim ako nije poenta aj da nešto napišem.

Link to comment
Share on other sites

ne znam sto napadoste coveka, ne vidim sta je lose rekao...

 

evo ni ja se ne takmicim na miki ali mozda pocnem, a to upravo zavisi od ove rasprave, kad sagledam u potunosti nova pravila, koja iz sve snage podrzavam...

 

sremac rece: "ko je jos rolao 100kg boila..." nije niko rolao jer je imao na raspolaganju 100kg secerca, ali nikad se ne zna, mozda neko pocne posle uvodjenja novih pravila... :D

Link to comment
Share on other sites

Jezero Mika Alas ima najvise ribe u Srbiji i to krupne ribe koja kad udje u hranu cisti sve ko metlom.Takmicari se trude da ribu zadrze na svom hranilistu da bi upecali sto vise riba sto je i krajni cijl na takmicenju.Shodno tome hraniliste mora biti bogato i kvalitetno,bez toga nema rezultata.Kad na hranilistu vise nema hrane riba ide dalje to jest tamo gde je ima a to obicno bude kod susednih ekipa tad oni pecaju a vi gledate i nerviratese.Zato mesto mora stalno da se dohranjuje.Moje misljenje je da treba da se odredi sastav spoda a ne kolicina jer smatram da spod sastavljen od secerca,raznih semenki i bojla nemoze da skodi ribi.Sto se se tice stanja na vodi posle takmicenja,vlasnici su svesni rizika pa zato naplate 500e zakup za 48 sati [malolije]
Link to comment
Share on other sites

pa nisu samo takmicari na toj vodi , posle vas dodje neko da peca sta vise vi pecate dva dana mi pet! i nije lepo da naranis ribu sa ogromnom kolicinom recimo tigrovog oraha i zacementiras joj creva kao sto se desili na Backom Jarku . :help:

nismo komentarisali cenu ili satnicu takmicenja jel se ne tamicimo , ali ipak delimo vodu i treba paziti sta bacati u nju !!!!

treba paziti sta bacati u nju !!!! eto baš u tome je suština šta se baca a ne koliko

Link to comment
Share on other sites

ljudi ovde se obavestavamo o takmicenju a ko ce cega i koliko da baca je potpuno druga tema.i ide se na to da se riba stedi zato i jesu cetri stapa i tri kante tj 1 palete a2 spoda ili obrnuto

ja ne mogu ligu ali cu neki kup da otpecam radi mog druga Isusa ! i ima samo boile da ponesem tri kante

Link to comment
Share on other sites

Naravno da svako može da iznese mišljenje ali je bezveze da komentrišeš nešto u čemu ne učestvuješ i verovatno ne poznaješ dovljno da bi procenio količine ovoga ili onoga za takmičenja....osim ako nije poenta aj da nešto napišem.

 

Vidi ovako Srdjane,

Sve sto sam napisao, odnosilo se samo i iskljucivo na ocuvanje vode i ribe u toj vodi! U konkretnom slucaju Miki Alasu. Na moju srecu, ja sam na toj vodi pecao od kad se otvorila, Imao sam tu privilegiju da budem jedan od prvih, na zalost i poslednjih koji je pecao tamo dok je pok. Sale vodio jezero. Pecam i dan-danas, i pecacu i u buduce, i upravo je to razlog zasto sam napisao sta sam napisao! Ako si imao priliku da pecas na jezeru kad je otvoreno, verovatno znas o cemu pricam...

Dalje, ne takmicim se u saranskom pecanju, jer od kad sam poceo da pecam, a ima tome 35 godina, pecanje posmatram kao uzivanje, i odmor za dusu, a ne kao fizicki posao. Ako je poenta da za 48 sati bacim "ko zna koliko kilograma cega", i da se vratim mrtav kuci posle toga... Izvini, to me ne ispunjava ni najmanje, i apsolutno imam pravo na taj stav!

Inace, aktivno se takmicim vec 15 godina, ali u nekom potpuno drugom sportu, koji je, da mi niko ne zameri, na daleko visem i pofesionalnijem nivou, nego sto je, na zalost, nas saranski ribolov! Tako da vrlo, vrlo dobro znam sta je takmicenje, i kako to funkcionise! Mnogo bolje od mnogih...

I na kraju:

Nikada nisam nista pisao ili izgovarao samo "aj da nesto napisem" jer to nije moj stil, i time se ne bavim, jer nemam potrebu da se dokazujem bilo kome u bilo kojoj oblasti!

 

Saranskog pecanja je bilo i pre takmicenja, bice ga i uporedo sa takmicenjima, bice ga i bez takmicenja. Samo je pitanje sta cemo to pecati, i na sta ce ta riba liciti za nekoliko godina? Dao Bog, postoje forumi, i mogucnost da se kojekuda vide osakacene ribe, kojih je na (bar moju) zalost, sve vise i vise!

 

Ja sam samo pokusao da pohvalim Kuletov gest, jer je i on shvatio da ce na taj nacin bar malo zastiti ribu, a pojedinci se nasli prozvani ili uvredjeni? Raspitajte se malo kako takmicenja funkcionisu preko, pa cete mozda shvatiti sta sam hteo da kazem!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I izvinjavam se pre svega Kuletu sto sam mu "OFF-irao" temu, ali, bilo je iz najbolje namere.

Izvinjavam se i Administratorima, sto sam mozda izasao iz uobicajenog klisea pisanja po temama, i najljubaznije ih molim da sve sto nije primereno, a vezano je za moje postove obrisu!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako se to radi preko veruj mi da jako dobro znam, što nije uopšte važno jer je svaka voda priča za sebe.Ovde je reč o,, Miki " vodu koju opet odlično poznajem kao i ribolov, ali ni to nije bitno već ono što sam napisaso u predhodnim postovima.
Link to comment
Share on other sites

Kako se to radi preko veruj mi da jako dobro znam, što nije uopšte važno jer je svaka voda priča za sebe.Ovde je reč o,, Miki " vodu koju opet odlično poznajem kao i ribolov, ali ni to nije bitno već ono što sam napisaso u predhodnim postovima.

 

Majstore, vrlo je vazno, jer kad pogledas fotke upecanih riba koje dolaze od preko, ili sa voda koje nisu opterecene takmicenjima, ili kad upecas tamo negde preko, shvatices da je vrlo vazno! Ne treba zivot, i sve sto ide uz to, pa i pecanje i takmicenja svesti na "danas do sutra", nego malo razmisliti i o prekosutra!

 

Matematika je egzaktna nauka, i vrlo je lako izracunati koliko se hemije baci u vodu (stajacu, relativno male povrsine) sa 13 platformi, za jedno takmicenje od 48 sati, ako nije ogranicena kolicina hrane, boila i cega sve ne!

 

E, ja SAMO o tome pricam!

Neko je to shvatio, i ja sam mu na tome cestitao!

 

Ne razumem zasto to tebe zulja, i zasto to tebi smeta?

Link to comment
Share on other sites

Mnogi od vas postavljaju pitanje šta će biti sa vodom i ribom posle tolikih takmičenja za par godina, kratko i jasno neće biti ništa, mnogi zaboravljaju da je mnogo pre Mike postojala i postoji Debeljača na kojoj su se održavala mnogo jača takmičenja i još uvek održavaju, gde su svaki vikendi bili zauzeti od zadnje nedelje Marta pa sve do zadnje nedelje Oktobra, gde nikad nije bilo ograničenja spoda ni boila gde se peca sa 6 štapova i riba se nije menjala dok na Miki jeste. I dalje ta riba izuzetno dobro radi dokaz tome da je u 2011g oboreno par rekorda što se tiče ulova. A na nama ostaje da vodimo računa šta stavljamo u spodove i boile, a količina hrane neće je sigurno ubiti.
Link to comment
Share on other sites

Majstore, vrlo je vazno, jer kad pogledas fotke upecanih riba koje dolaze od preko, ili sa voda koje nisu opterecene takmicenjima, ili kad upecas tamo negde preko, shvatices da je vrlo vazno! Ne treba zivot, i sve sto ide uz to, pa i pecanje i takmicenja svesti na "danas do sutra", nego malo razmisliti i o prekosutra!

 

Matematika je egzaktna nauka, i vrlo je lako izracunati koliko se hemije baci u vodu (stajacu, relativno male povrsine) sa 13 platformi, za jedno takmicenje od 48 sati, ako nije ogranicena kolicina hrane, boila i cega sve ne!

 

E, ja SAMO o tome pricam!

Neko je to shvatio, i ja sam mu na tome cestitao!

 

Ne razumem zasto to tebe zulja, i zasto to tebi smeta?

Prijatelju nije stvar u tome nego je stvar da kada radiš neki posao u svakom smislu imaš rashode,a u ovom ih slučaju ne bi bilo.(znači čist keš u đžepu). što se tiče zadovoljstva-pa nema ga. Kakvo je zadovoljstvo ako na toliko bogatoj vodi ribom istu ne pecaš stalno(mislim na takmičenje. Ko dođe na takmičenje da sedi i uživa taj ne treba ni da pobedi,a ni da se takmiči. Ja sam pre da se ograniči hrana u kg nego "dve jupolke i jedna peleta",mislim to je krajnje neozbiljno.
Link to comment
Share on other sites

Majstore, vrlo je vazno, jer kad pogledas fotke upecanih riba koje dolaze od preko, ili sa voda koje nisu opterecene takmicenjima, ili kad upecas tamo negde preko, shvatices da je vrlo vazno! Ne treba zivot, i sve sto ide uz to, pa i pecanje i takmicenja svesti na "danas do sutra", nego malo razmisliti i o prekosutra!

 

Matematika je egzaktna nauka, i vrlo je lako izracunati koliko se hemije baci u vodu (stajacu, relativno male povrsine) sa 13 platformi, za jedno takmicenje od 48 sati, ako nije ogranicena kolicina hrane, boila i cega sve ne!

E, ja SAMO o tome pricam!

Neko je to shvatio, i ja sam mu na tome cestitao!

 

Ne razumem zasto to tebe zulja, i zasto to tebi smeta?

 

Kao što vidiš uopšte nisam komentarisao Kuletovu odluku da ograniči hranu, već sam te pitao zašto predlažeš nešto u čemu ni ne učestvuješ, jer si predlagao da se smanji i količina bojli, a ti si se našao prozvanim.

Pošto ne pecam jeftine kupove jer nemaju nikakvu matematiku smatram da ne treba da se mešem u tu priču, jer predpostavljam da Kule ograničavanjem količine hrane misli da će tako smanjiti i ukupne troškove ekipa pa da ti jeftini kupovi imaju nekog smisla (ovo samo nagadjam, ne zalazim u to jer kao što rekoh ne učestvujem i unapred se izvinjavam Kuletu ako grešim).

E sad kad već ne razumeš onda moram da ti objasnim.Pošto vidim da nemaš blage veze o tome što pričaš, kako će manje hrane na takmičenjima sačuvati ribu ili kvalitet vode, pričaš o ,,matematici i hemiji " ...ITD???

Ponoviću ono što sam već napisao važno je šta se baca a ne količina .Hrana koju ljudi bacaju na takmičenjima je sigurno kvalitetna verovatno puno kvalitetnija od one koju svi mi bacamo na slobodnom pecanju.Tako da nema govora da će riba imati problem sa varenjem... ITD ,već suprotno tražiće hranu.Na Miki je koncentracija ribe tolika da se riba otima za hranu čak napada raketu na površini tako da količina hrane koja se baci na takmičenju sigurno bude odmah pojedena ako i nešto ostane to mugu biti jedino prejake bojle a to riba opet pojede kad ih voda ispere.što isključuje mogućnost da se voda zagadjuje truljem hrane koja bi ostala na dnu.Mika ima neki drugi problem leti zbog alge,manjka kiseonika... Itd ali to već Goran i Kule znaju pa rešavaju.Dakle kraj priče o uticaju hrane na kvalitet vode.Dali će riba biti oštećena prilikom vadjenja i čuvanja u sakovima zavisi od samih ribolovaca, sudija i intervala izmedju merenja ribe a ne od količine hrane.Tvrdim da su na takmičenjima ljudi mnogo oprezniji sa ribom nego na slobodnom pecanju iz više razloga ,pored onog glavnog što svi volimo tu ribu naj drastičniji je što se oštećena, uginula riba ne priznaje čak se kažnjava ekipa.Puno puta sam video kako ljudi na slobodnom pecanju slikaju ribu i ispada im iz ruku ili ne koriste podmetać a ribu sa platforme gurnu nogom nazad u vodu iz meredova.

Tvoja priča na ovu temu me uopšte ne žulja, već je neumesna pošto predlažeš nešto u čevu ne učestvuješ a nisi uopšte dovoljno stručan za to i nije ti dovoljna dobronamerna sugestija da to nije OK. već ulaziš u bezpotrebnu polemiku.

Link to comment
Share on other sites

Nije problem u 15, 20 kg spoda manje vise vec u 6 7 8 ... buradi i to onih za kiseljenje kupusa kad dodje neko stane na platformu i krene sa izbacivanjem i sta je to TAKMICENJE Normalno je da se ne moze svima izaci u susret ali neke promene moraju se uraditi e sad dal je kako treba to ce mo videti poz
Link to comment
Share on other sites

vlado.ako hoces da bude krajnje ozbiljno ti dodji kad pocne takmicenje ponesi vagu i to digitalnu pa od boksa do boksa meri kolko ko ima spoda.Nije problem u 15 ,20 kg spoda manje vise vec u 6.7.8 ... buradi i to onih za kiseljenje kupusa kad dodje neko stane na platformu i krene sa izbacivanjem .i sta je to.TAKMICENJE .Normalno da se ne moze svima izaci u susret ali neke promene moraju se uraditi e sad dal je kako treba to ce mo videti. poz

 

Siguran sam da ce odluka da se ogranici kolicina hrane doprineti neizvesnosti takmicenja..

 

Predlazem ti da nekako kontrolisete nocno bacanje pva...

 

Uvedi kulturu i zdrav takmicarski stav na tu vodu...

Link to comment
Share on other sites

 

a. Pošto ne pecam jeftine kupove jer nemaju nikakvu matematiku...

 

b. Pošto vidim da nemaš blage veze o tome što pričaš, kako će manje hrane na takmičenjima sačuvati ribu ili kvalitet vode, pričaš o ,,matematici i hemiji " ...ITD???

Ponoviću ono što sam već napisao važno je šta se baca a ne količina .Hrana koju ljudi bacaju na takmičenjima je sigurno kvalitetna verovatno puno kvalitetnija od one koju svi mi bacamo na slobodnom pecanju.Tako da nema govora da će riba imati problem sa varenjem... ITD...

 

c. Tvoja priča na ovu temu me uopšte ne žulja, već je neumesna pošto predlažeš nešto u čevu ne učestvuješ a nisi uopšte dovoljno stručan za to...

 

Srdjane moj dobri,

 

Danas je Blagdan, pa se shodno tome i trebamo tako ponasati i komunicirati... Dugo sam razmisljao da li nastavljati dalju prepisku, jer tema nije uopste vezana za to, ali prosto, tvoji komentari su me naveli na to!

 

a. Obzirom da ti pecas isklucivo ako je dobra matematika, a verujem da si dobar matemeticar, kakvu onda racunicu pravis kad ides na slobodno pecanje? Sa drugarima? Sam? Ili na ta pecanja ne ides? Mozda te to ne zanima? Izgubilo draz? Nema nagrada...

 

b. Posto vidim da ti imas veze o tome o cemu pricas, (jer logicno je shodno ovome pod a.), te da nije bitna kolicina neko kvalitet hrane koja se baca, te da kvalitetnija hrana koja se baca na takmicenjima se mnogo lakse vari... Naravno da dovodi do zakljucka da u toj hrani UOPSTE nema atraktora, stimulatora, i cega sve ne, jer pobogu, zasto bi to saran tako halapljivo jeo i vario brze nego da je na ricinusu? I naravno da to ne smeta njegovom digestivnom traktu, i naravno da se vrlo brzo on prilagodi sledeceg dana kad na meniju nema tih i takvih "poslastica"... I naravno da mu prija takav nacin ishrane! To je potpuno prirodno i uobicajeno!

 

c. Proceniti koliko je ko strucan, nije lako... Potrebno je pre svega imati znanje, iskustvo, odsutnost sujete, realnost... Znam ja da je to u danasnje vreme jako tesko sve upariti, ali, nije na odmet pokusati!

Da li je neumesno nesto predlagati, a da u tome ne ucestvujes? Mislim da nije, jer ako je predlog iskren i od srca, a u cilju spasenja ovo malo nasih voda, pa cak i da je pogresan, treba bar o njemu razmisliti... Ali iskustveno, realno, bez sujete... A nije pogresan!

 

A ja ipak u tome ucestvujem! Ucestvujem vec 30-ak godina na raznim vodama!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nebojša prvo, sretan božić i želim ti puno debelih šarana ove godine!

To što pecam ili velika takmičenja ili slobodna pecanja za svoju dušu a ne pecam takmičenja sa malom kotizacijom ne znači da me nije briga za ribu već naprotiv.

Svi smo mi na istoj strani druže moj i imamo isti motiv a to je ljubav prema prirodi, vodi i ribi sa kojom se nadmudrujemo, a neki od nas vole i taj adrenalin kad se nadmudruješ i sa ostalim ekipam.

Ali svi imamo isti cilj da što više vremena provedemo na vodi ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...