Jump to content

Najdraze Jezero U Srbiji


ivankole

Recommended Posts

Drzim te za rec! :pivopija1:

A borbenost cu (valjda) da dozivim i osetim...

 

P.S. Mogli bi i neku kafu popiti? ;)

Znas da sam tamo ( na conoplji) redovno tako da...

Kafa, naravno! Znas da sam svako popodne free,pa kad uvatis vremena javi!

P.S Izvinjavam se na malom OFF TOPIC.

Link to comment
Share on other sites

Moj prvi izbor je JOCA nema restoran koji mi ni ne treba kad idem na pecanje, ribe ima koliko hocete i borbena je kao nigde i za mene je to jezero br. 1, a drugo jezero na koje jako volim da idem su Pavlovci. Oni su takodje puni lepom i borbenom ribom. Cista desetka za oba jezera
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Milose, nije uredu tako pisati. Bukvalno nijednog sarana za ovih cetiri godine nismo izvadili mrezom. Pored toga svakog sarana ulovljenog udicom vracali smo u vodu. Verovatno, odnosno sigurno, da je odredjen broj sarana i odnet sa vode o strane nesavesnih ribolovaca, ali je nazalost to je nasa realnost na svim vodama u Srbiji. Lopova je uvek bilo ali se borimo protiv njih svim raspolozivim nacinima. Ako si mislio na zimski izlov alohtonih vrsta, veruj da se striktno pridrzavamo zakona. Nikakav problem nije da biloko prisustvuje takvom izlovu bez predhone najave. O cuvanju sarana slobodno mozes proveriti ko Ljote, Dejana autolakirera itd.

Ljota je svedok koliko smo sarana vracali u vodu a istovremeno kod njega u ribarnici kupovali sarana u sniclama za klopu.

 

unapred hvala na razumevanju i poverenju

Link to comment
Share on other sites

O Satrinackom jezeru veoma dosta znam, pa mislim i da bih ja mogao nesto da kazem o ovom prelepom jezeru.Secam se prvog poribljavanja ovog pomenutog jezera gde je od jedne akumulacije koja je koristila za navodnjavanje zemljista i vocnjaka napravljen pravi polusistemski ribnjak ,koji je svojim bogatim ribljim fondom predstavljao jedno od najposecenijih i najatraktivnijih voda u nasoj zemlji.

Sama pomisao na Satrinacko jezero i Satrinackog sarana izazivalo je kod ribolovaca pravi adrenalin.

Bilo ga je mnogo,svi koji su dolazili da okusaju pecarosku srecu vracali su se srecni i zadovoljni sa ove vode i sa zeljom da ponovo dodju.

Nazalost mi ribolovci nismo znali to da cenimo neodgovorno smo se ponasali prema toj bogatoj vodi.Tacno da je bilo organizovanog izlova od strane bivsih vlasnika i korisnika ove vode gde se umanjilo ovo bogatstvo ribljeg fonda i dovelo da mi ribolovci pomisljamo i sumnjamo u ispravnost ovakvih izlova.Nada je sve vise i vise tonula pa sam i ja sa nevericom o ovom jezeru i bogatstvu ribe u njemu pricao u negativnom kontekstu.

Ove godine sam se uverio da Satrinacko jezero ipak ima ribe i to u vise navrata samim dolascima na tu vodu.Prolecni mrest je bio prvi dokaz o kolicini plemenitih vrsta riba tj,sarana ,soma i smudja.Takodje nasa druzenja koje smo organizovali pokazala su da je populacija saranske ribe raznovrsna tj pecani su primerci od 4kg do 20 kg.To govori da jezero nije pusto i da za njega jos uvek ima nade.

Istina je da korisnik vode gospodin Dule Ciric iskljucivo vodio brigu o saranskoj populaciji u ovom jezeru i nije dozvoljavao iznosenje i izlovljavanje sarana i amura.Mislim da za ovo jezero i ovu lepu vodu ima nade ,pogotovo za sarandzije.

Link to comment
Share on other sites

Na Satrincima je meni ubedljivo najbolja priroda i ambijent.Najlakse je kritikovati Duleta ,treba njemu pomoci.Jednom prilikom sam namerno pitao Duleta,prvi ili drugi put kada sam bio:upecao sam sarana oko pet kg,"Dosao Dule u kontrolu i reko jel mogu ja d otkupim sarana upecao sam jednog malog.On me je pitao koliki je,ja mu pokazem a on rece nemoj,DA ima oko dve kile ili manje mozda bi i moglo al ovako nemoze. I onda mi objasni da sa tog jezera nije iskoristen ni jedan saran za privatne svrhe nego su kupljeni u ribarnici.Inace ja koji nisam neki ribolovac na divljoj vodi gde je poterbno to tacno prihranjivanje,bacanje tacno na taj spod,:-),taktika ph,a ujedno i vreme koje provedem a to je najvise u cugu 24-30 sati,zbog posla upecam par komada.Odvojeni daleko od gradske vreve,u podnozju Fruske gore...Jos ako upadnes kada jedna znojava zgodna cica u kupacem igra odbojku pazi da se ne spotaknes niz padinu do plaze:-)).Meni licno najboljemesto je preko puta,ne kod oraja nego pored,gde se moze stici samo vodom jer je priobalni put zakrcen sa te strane od sumskih rastinja.Ako mi sami nebudemo cuvali ribu na takvim jezerima nece je sacuvati ni Dule.Puno je ne humanih ljudi.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...