Jump to content

Jezero Okno - Fazanerija Ub


Gomatami

Recommended Posts

  • 2 months later...

pozdrav svima

nov sam na forumu mada ga citam odavno sve pohvale za rad

 

sto se tice jezera problem sa vodom je evidentan i dalje, licno mi se jako svidja jezero i ima ribe sto je najbitnije, mala zamerka sto mi u poslednje vreme izgleda da se zapusta sam izgled mesta: suncobrani platforme... ali sve u svemu je odlicno jezero, dosta dobrih sati provedenih tamo 

 

interesuju me iskustva sa mamcima, spod ...  meni je dosta dobro uzimao  boilije jagoda, banana redje, tuti fruti, cukove takodje 

do sada se uglavnom javljao sitniji saran, a ne preferiram silikon pa me interusuju prirodni mamci i iskusva sa okna 

 

Link to comment
Share on other sites

Probaj i obican kuvan stari kukuruz.Mozda se iznenadis.Inace bas zbog te pomenute neodgovornosti ja neko vreme dok se situacija ne popravi se selim na Becmen.Sto se tice spoda po meni sve pije vodu.Od sitnog u kombinaciji sa secercem ili secerac sa konopljom a dobro smo radili i sa kojekakvim kombinacijama zrnevlja sa starim kuvanim.Riba naviknuta na raketu pa poklapanje daje lepe rezultate.Od boila ja sam koristio home made plum-selfish i plum sa lepim ulovima mada je sve to diskutabilno.Zavisi od mesta i dana.Nekako po pravilu kod mene i drugara najvece primerke smo dobijali pod nogama u prva dva plovka.
Link to comment
Share on other sites

Hvala puno, probacu svakako, ja sam uglavnom pecao na sredini , do sajle je postojao neki sprud pa ako ga promasim super :)

 

za koji dan cu probati malo vocne arome ili neku kombinaciju sa mesnim bazama

a svakako cu probati i stari kukuruz

 

Link to comment
Share on other sites

Taj vid pecanja koji preferiras zahteva malo vise cekanja a guma donosi malo vise rada ali I vise udaraca.Ne nagovaram te samo konstatujem.Sad na ovako niskoj vodi po meni I treba bezati od sprudova,bar vrhova,ali podnozje je mozda top pozicija.Nekad I ne pa ga treba naci.Fazanerija bar ima mnogo mogucnosti sto se tice reljefa dna.Bilo bi lepo kad bi te posavetovao jos neko ko vise zna od mene ali taj film se retko gleda.

Link to comment
Share on other sites

Recimo cesce prezabacivanje uz poklapanje raketicama,spombicima...Ne retko udarci koji trenutak po padu rakete.Naravno precizno.Cesto je dovoljan PVA i ceo dan setnja po boxu.Probali smo svasta.Mada da ne gresim dusu,drugar na 15 prosle nedelje nista ili skoro nista nije uspeo da iscacka gumom.Osim na hrani na boilu a i to na blizu.Iza,na i pod sprudom par sitnih.

Link to comment
Share on other sites

Taj vid pecanja koji preferiras zahteva malo vise cekanja a guma donosi malo vise rada ali I vise udaraca.Ne nagovaram te samo konstatujem.Sad na ovako niskoj vodi po meni I treba bezati od sprudova,bar vrhova,ali podnozje je mozda top pozicija.Nekad I ne pa ga treba naci.Fazanerija bar ima mnogo mogucnosti sto se tice reljefa dna.Bilo bi lepo kad bi te posavetovao jos neko ko vise zna od mene ali taj film se retko gleda.

probacu i gumu imam nesto, a kazi mi da li mogu da kristim i obican dip koji inace koristim za boilie osim pomenutih " parfema " verovatno zahteva cesce zabacivanje recimo 10 minuta ili ?

bio sam pre dve nedelje i upravo zbog prevlacenja ribe preko spruda sam izgubio dosta riba, ovaj put cu da probam da pecam  u podnozju spruda sa blize strane 

a svakako cu probati jedno zrno silikonca, manja udica i dip,  pa cu videti da kako radi, naravno bez pva i rakete nikako 

Edited by zerocool
Link to comment
Share on other sites

Mozes naravno.Sve dok mirise ili vec smrdlja.Koristili smo sve sto moze da namirise gumu.I probas jedno ili dva gumenjaka.Zavisi i od udice i sistema.Probaj sistem da li ga dize pa olovce na par cm od udice da odredis na koju visinu da podignes.Uglavnom kombinuj,nista neces pogresiti.Ali samo rad kad je guma u pitanju.

Vodi racuna kad ga pecas pre spruda kako ti leze sistem da se ne mrsi ako koristis meke predveze.U svakom slucaju bolje je preko spruda sto se tice pecanja na kosini a ako si pre onda u podnozje.Ja koristim iskljucivo predveze sa skinom pa sam ta mrsenja sveo na minimum samim tim i vise realizacija.Nema da razmisljam.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
I sad, posle snega i kisa fali malo vode, ali moze da se peca! Mislim da ce letos imati prilican problem obzirom da ni sad nije puno jezero!! Mislim da nema ribe kao sto je bilo nekada, ali i sad ima i lepih primeraka. Ima i kapitalno velikih cverglana! U sustini treba ici radnim danom, vikendom je bas guzva!
Link to comment
Share on other sites

Da li je neko pecao na Fazaneriji i kako je prolazio?

Svaka informacija dobro dosla...

e ovako vikend takmicenje u trajanju od 26h. Pecalo 18 ekipa ukupno upecano oko 630kg ili 149 komada prosek ribe je bio nesto preko 4kg. Prvo mesto je imalo 25kom dok su dve ekipe bile bez ulova nazalost. Riba se polako budi ali je problem sto je trenutno dozvoljeno pecanje samo u prvoj polovini jezera iz tog razloga druga polovina jos uvek slabo daje ribu (nije raspecana). Sto se tice trenutnog ribljeg fonda naravno da ne moze da se poredi sa onim pre poplave ali ima sasvim dovoljno ribe.  Na takmicenju je 90% ribe upecano na gumu a mozda i vise znam da je nekoliko njih dobilo ribu i na boilu i na stari kukuruz (ambarac). Ako planiras da ides ja bi ti preporucio pozicije od 1-5 ili od 19-16 sa druge strane. Ne preteruj sa raketom pogotovo ako bude bilo tek par pecarosa na jezeru nema porebe bacati vecu kolicinu hrane  pva i cesce prebacivanje ce ti biti sasvim dovoljno. Moj savet je da pecas na gumu i neki dip ili parfem.

Pozdrav

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

e ovako vikend takmicenje u trajanju od 26h. Pecalo 18 ekipa ukupno upecano oko 630kg ili 149 komada prosek ribe je bio nesto preko 4kg. Prvo mesto je imalo 25kom dok su dve ekipe bile bez ulova nazalost. Riba se polako budi ali je problem sto je trenutno dozvoljeno pecanje samo u prvoj polovini jezera iz tog razloga druga polovina jos uvek slabo daje ribu (nije raspecana). Sto se tice trenutnog ribljeg fonda naravno da ne moze da se poredi sa onim pre poplave ali ima sasvim dovoljno ribe.  Na takmicenju je 90% ribe upecano na gumu a mozda i vise znam da je nekoliko njih dobilo ribu i na boilu i na stari kukuruz (ambarac). Ako planiras da ides ja bi ti preporucio pozicije od 1-5 ili od 19-16 sa druge strane. Ne preteruj sa raketom pogotovo ako bude bilo tek par pecarosa na jezeru nema porebe bacati vecu kolicinu hrane  pva i cesce prebacivanje ce ti biti sasvim dovoljno. Moj savet je da pecas na gumu i neki dip ili parfem.

Pozdrav

Bojane,kako mislis da je dozvoljeno pecanje samo u prvoj polovini jezera.Ja to prvi put cujem.Pre ce biti da se riba javlja na gore pomenutim pozicijama jer se cele zime pecalo na tim pozicijama.Niko nije isao u desnu stranu zbog plice vode i predubedjenja da je levo nazovi zimovnik.Licno sam pecao vise puta u toku zime a i svi koji su pecali kao i ja su isli najdalje do 15 sa ove i do 5 sa one strane pa verujem da i to malo hrane sto je baceno je navelo ribu na te pozicije sto je rezultiralo tome sto si naveo.Licno sam na prvom takmicenju u..o sa hranom pa sam se malo ispravio na drugom ali su nas pozatvarali na tom drugom iz susednih boxova sa nenormalnom kolicinom hrane i tu smo zavrsili.Na zalost kod vas nismo pecali zbog praznika i poslovnih obaveza.Na vasem takmicenju je bila skoro pa ista prica sa aktivnim boxovima samo sto je kod vas hrana vec pomalo davala rezultate.Videcemo u maju kakva ce situacija biti.Siguran sam da ce biti mnogo bolje nego do sad i sto se kolicine ribe tice.Pozdrav.
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja razumeo Bobana ribocuvara, a mislim da sam ga bas dobro razume, jos uvek ne moze da se peca druga polovina jezera! A razlog je sto se krade riba i ne mogu bas najbolje da kontrolisu pecarose. To je po meni i razlog zasto riba nije radila u drugoj polovini. Svi uglavnom pecaju te pozicije koje si naveo i zato su one lepo pecale sad za vikend, sto ne znaci da na slobodnom nece raditi druga polovina jezera. Box 11 je pecao na boilu i imali su 6 ili 7 riba ali opet box 10 je imao samo dve ribe 12 isto 13 isto i to sve preko noci. Za divno cudo box 19 je davao bas krupnu ribu za tu poziciju sto i nije bas uobicajeno kada su takmicenja u pitanju (bar je tako bilo ranije). Znam da je na kraju takmicenja Boban bas rekao da jos uvek ne moze da se peca drugi deo jezera! Ali ako za vikend bude veliko interesovanje ne vidim sto ne bi uzeli pare od dozvola. Voda je jos uvek hladna ali je bilo dosta ribe na povrsini pogotovo nocu. U boxu br 3-4 i 5 se bas bas kupala negde izmedju 1-3 nocu to sam i sam video i nisam mogao da verujem da se tako izbacuje na temperaturi od nekih 8-10 stepeni (napolju naravno).

Ko hoce da ide na vodu neka opet proveri naravno mozda su pustili sve pozicije sada ali pre 3 dana (u nedelju) je jasno receno da jos uvek ne moze

Link to comment
Share on other sites

I u ponedeljak je bilo puno jezero i to sve po dvoje u boxovima.I nema veze,sezona tek krece pa ce se sve raspecati.Jedino ako neko planira sad za vikend bi trebao da proveri da nema takmicenje.Trebalo je da bude prvo kolo lige pa izgleda nece biti a pokusava se da se napravi kup u zamenu.A da li ce i to biti treba proveriti pre planiranja odlaska.Poz..
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Riba se lepo javlja za ovaj period.Nema pravila sto se tice boxova.Mozda zavisi od ribolovaca,sto je verovatno.Ali danas npr. u jednom boxu nema ribe dok vec sutra covek izbapa 20 kom.Tako da vredi otici.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...