Jump to content

Dunav Saran


mabra

Recommended Posts

Dugo sam se dvoumio dal` da se ukljucim u diskusiju ili ne, dal` da jos malo raspirim raspravu...

 

Elem:

Ako neko resi da napravi jezero, komercijalno, njegovo, ili kakvo god, ili ga vec ima a treba mu riba, zasto mislite da nije fer, korektno, posteno, ili sta god, da od ljudi koji pecaju i upecaju nesto na divljoj vodi, otkupi tu ribu i pusti je u jezero?

Kakva je razlika da li ce ta riba cvrcati na nekom tiganju ili plivati u nekom privatnom jezeru? Po meni velika...

Kakva je razlika da li ce riba, koju uhvate alasi (ne pricam o ribokradicama nego o alasima sa uredno placenim dozvolama) suncati se na nekoj tezgi na pijaci, pa posle toga cvrcati na nekom tiganju, ili ce plivati po nekom jezeru? Po meni, opet velika...

Kakva je razlika, ako ja, ili meni neko blizak upeca nesto na Dunavu, Savi, Tamisu... pa tu ribu odnese kuci, ispzi je za goste ili slavu, ili je odnese i pusti u jezero? Po meni opet velika... (P.S. Ja inace ne jedem recnu ribu, niti je nosim kuci, ovo sam samo naveo kao primer!)

 

Znaci:

Ako smo svi mi, manje ili vise svesni, da se ogromna kolicina ribe izlovljava iz nasih voda, uglavnom na neposten i nesportski nacin, zasto mislite da nije posteno da se toj ribi produzi zivot, na bilo koji nacin, pa bilo to i u za nju tesko prihvatljivim uslovima, i da se pruzi mogucnost svima nama da u njoj i dalje uzivamo? Znam da cete reci da to nije isto, ali, ako je vec osudjena na propast i unistenje, nije lose produziti joj zivotni vek, pa bilo to i u nekoj, za nju, vrsti zatvora!

 

I na kraju:

Polemisacemo mi o ovoj i o slicnim temama jos dugo, sve dok se ne pronadje neko dovoljno pametan da u ovoj (na zalost nasoj jedinoj) zemlji ne uvede malo reda! Da se zna ko sta radi, i ko je za sta odgovoran, da je ribocuvarska sluzba kakva treba da bude, da je kaznena politika kakva treba da bude, da je nasa svest kakva treba da bude...

Drug moj ti sad vagas sta je gore od dva zla. To je nemoguce izvagati,mozda je manje zlo pustiti je u privatni revir za izvesnu novcanu nadoknadu ( jer ce se deo te ribe mozda prilagoditi i preziveti)ali isto tako ako zelis da mu podaris zivot pusti ga nazad u vodu iz koje si je izvadio a reviri nek kupuju ribu iz ribnjaka gde je sve zakonito i po propisima.Prica u novinama i podsticaj ljudi koji bi mozda pustili u Dunav,Savu... neke od kapitalnih riba na to da te ribe mogu prodati i zaraditi neke pare je SRAMAN! Opet napominjem da mi svi znamo da se to radi i radice se sta god mi ovde kuckali ali nije uredu navoditi ljude na to preko novina.

Link to comment
Share on other sites

Drug moj ti sad vagas sta je gore od dva zla. To je nemoguce izvagati,mozda je manje zlo pustiti je u privatni revir za izvesnu novcanu nadoknadu ( jer ce se deo te ribe mozda prilagoditi i preziveti)ali isto tako ako zelis da mu podaris zivot pusti ga nazad u vodu iz koje si je izvadio a reviri nek kupuju ribu iz ribnjaka gde je sve zakonito i po propisima.Prica u novinama i podsticaj ljudi koji bi mozda pustili u Dunav,Savu... neke od kapitalnih riba na to da te ribe mogu prodati i zaraditi neke pare je SRAMAN! Opet napominjem da mi svi znamo da se to radi i radice se sta god mi ovde kuckali ali nije uredu navoditi ljude na to preko novina.

 

Na zalost druze, DA, vagam koje je zlo manje! I tako poslednjih 20 godina, jer zivimo tu gde zivimo!!! Ja poslednjih 15 godina ni babusku nisam odneo kuci sa pecanja, a kamoli nesto ozbiljnije! Uostalom, pricali smo o tome...

Potpuno sam saglasan sa tobom da je sramno podsticati javno na cinjenje takvih stvari, ali ponavljam: Dok se neko pametan i bar malo razuman ne pojavi, prinudjeni smo da biramo izmedju dva zla!

Link to comment
Share on other sites

Ne packaju one što bacaju plavi kamen i baterije u vodu, što bi njega?

 

Dalje: daleko veću štetu naprave nesavesni alasi, mrežaroši, strujaši i dinamitaši, pa niko da ustane i kaže dosta al na netu svi jaki.

Link to comment
Share on other sites

Ne packaju one što bacaju plavi kamen i baterije u vodu, što bi njega?

 

Dalje: daleko veću štetu naprave nesavesni alasi, mrežaroši, strujaši i dinamitaši, pa niko da ustane i kaže dosta al na netu svi jaki.

Sveje na mestu zemo sto si napisao ali zato netreba biti nesavestan i rasmiljati koga sisa kad svi mogu,mogu i ja da potopim jednog smederevca pored onih 10 potopljenih panjeva :Megashock Jedno pitanje bimu rado postavio.Kad vise nebude pecao na tom mestu,hoceli doci da izvuce tog smederevca iz vode ili ce nakon par godina doci na to isto mesto da svojim sinom u ribolov i damu objasni staje Catch & Release i kako se postupa sa prirodom i okolinom!Sa tom izjavom u novinama je ukaljao svoj obraz isto tako i firmu za kojeg peca kao test ribolovac i koji i mozda neznaju kakvog testera sponzoruju! :hi:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao sto je tvoj drugar punio baricu metar dubine Dunavskim saranima,mreze,kosare ili profesionalne sarandzije,isti djoka!!

Svako normalan moze da razume uzeti koju plemenitu ribu radi jela,neko je verovatno i gladan ali loviti strucno kapitalce i prodavati ih i jos se hvalisati javno...idiotizam,malogradjanstvo!....novine koje to jos sa dikom objavljuju,nemam reci....

Link to comment
Share on other sites

Pa malo bele tehnike,mozda neki baca bolje rezultate postize s friziderima,pa onda izvedes racunicu X ribolovaca x jedan do dva smederevca il ostalog necega x 2-3 mesta na Dunavu pa na nekom Fruskogorskom jezeru i sta se dobija na kraju?DEPONIJA.....bas bi bilo dobro upitati testera neke ozbiljne firme iz Evrope sta oni bacaju u vodu,predpostavljam da tamo ne postoje Smederevci!

Mozes nam ti reci kao TESTER OZBILJNE FIRME IZ EVROPE :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nas narod bi rekao da:,,sviramo ku..u" ili ,,pisamo uz vetar"-na moju veliku zalost.Zato cu ja,svoje pare,ostavljati u BiH,Hrvatskoj ili gde vec,a veliki broj nas ce i dalje sa nestrpljenjem cekati da se pojave novi MKM proizvodi u Srbiji.Neka OTTO kaze kako bi pecaroska javnost i drzava reagovala u GER da se tako nesto desilo.Poz
Link to comment
Share on other sites

Kao sto je tvoj drugar punio baricu metar dubine Dunavskim saranima,mreze,kosare ili profesionalne sarandzije,isti djoka!!

Svako normalan moze da razume uzeti koju plemenitu ribu radi jela,neko je verovatno i gladan ali loviti strucno kapitalce i prodavati ih i jos se hvalisati javno...idiotizam,malogradjanstvo!....novine koje to jos sa dikom objavljuju,nemam reci....

 

Kao prvo: drug mi je koliko i tebi.

 

Kao drugo: Pazova bruji kako si TI bacao baterije u vodu, konketno u Jarkovce, ne bi li rasterao čoveku ribu sa hranjenog mesta.

 

Pozz...ekologu!!!

Link to comment
Share on other sites

Baš se pitam kako bi se gazda nekog revira osećao da upecanog kapitalnog šarana odnesem i pustim u reku?

Da li bi onda bilo dvojnog morala, dvostrukih aršina?

Da ne pričam o kombinovanom pop-up obodinu iz 1987 koji pluta po jezeru...

Još nisam toliko prs'o :D

Link to comment
Share on other sites

Nisam zeleo da pisem vise o ovoj temi ali vidim da je otisla skroz u krivo sa preteranim izjasnjavanjem kako je riba prodata sto nije tacno!Neko se ovde bas zakacio da proziva a nista nije uradio povodom nijednog slucaja zagadjenja fabrika,mrezarosa,ribokradica ili tome slicno,da su napisali bar jednu peticiju,potrudili se da sacuvaju bilo koju vodu!

O cemu mi ovde raspravljamo tj pisemo?

Izvesni gos LImar proziva kako je on baju provalio da peca na Dobrodolu na smrdljivi kukuruz Melegov,pa taj Zoran Meleg je prvi i pravi borac za sarane u ovoj drzavi bio i ostao dok su drugi mlatili ribu motkama,a SARANDZIJA nikada al nikada nije pecao sarana na Dobrodolu na kukuruz vec iskljucivo na boile!Pise se ovde sve i svasta koliko vidim ali i bez osnova stavljaju ljudi na postove.

Povedite malo racuna sta i o kome pisete jer nije u redu prozivati i po malo vredjati.Nije moje da ja ovde branim ali mi se ne svidja ovakvo ponasanje od svrsenih ljudi koji imaju svoju licnost.

Sad odjednom svi se brinu za ribu,vodu,prirodu a svoje dvoriste nisu prvo pocistili,Dobrodol unisteno jezero,kanal DTD zamuljen ,preko leta se ne moze pecati od trave,kod Vrbasa i Turije svake godine zatruju na desetina tona ribe sa sladom iz secerane,Jegricka nema protok,Koviljski rit ubili mrezama i strujom jedno od najvecih mrestilista,Gardinovci unisteni,stara Tisa pokrali sve,Tisu zagadili Rumuni koliko puta i da ne nabrajam jos!!!Gde smo u svemu tu mi a ovamo vezali se smederevca!!!!

Malo procesljajte vode pa nocite i cuvajte vode jer se mresti saran,pa cete biti ekolozi i cuvari prirode i imati prava da napisete nesto kriticno.Jos da dodam ako smo svi ok,pa zasto se prave takmicenja kad je zabrana lova sarana a zna se od kad do kad je.Mozda gresim ali i taj saran u revirima ima neki instinkt pa treba da ima mir ali mi smo uvek tu da ga kacimo udicom kad je on emotivno slab.

Manimo se dusebriznika o svemu a koliki je nas doprinos u svemu tome!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema smisla da se proziva covek koji koji je tekst podpisao sa punim imenom i prezimenom, pogotovo ne od nas sa foruma sa raznim Nikovima.

A moglo bi da prestane i pljuvanje i izmedju nikova sa foruma. nije higijenski, pogotovu ako smo uhvaceni sa rukama u pekmezu i to do ramena.

Moderatori zatvorite temu, ali otvorite novu istu u kojoj ce se pisati o pecanju sarana na dunavu udicom za usta.

Link to comment
Share on other sites

Tema može da se podeli na dve, možda tri nove. Nema potrebe za bravom. ;)

Svrha foruma je da se piše, poštuje pravilnik, itd. :angel:

Zamislite kako bi ovaj svet bio dosadan da smo svi isti, da razmišljamo na isti način? 8)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kao prvo: drug mi je koliko i tebi.

 

Kao drugo: Pazova bruji kako si TI bacao baterije u vodu, konketno u Jarkovce, ne bi li rasterao čoveku ribu sa hranjenog mesta.

 

Pozz...ekologu!!!

Gdine Megaskote,inicijali doticnog gospodina koji je bacao akumulatore i negaseni krec u jezero Jarkovci su N.K. i posto cuvari nisu uspeli da ga navataju,nasao ga je moj pokojni brat Veljko iz Jarkovaca,nikad vise nije dosao na jezero rodja da kreci...a o tome kako ja i drugari vodimo racuna o jezeru si video i sam,postavljas slike sa naseg nekada krecenog mesta,uvek cisto,sredjeno,ribe uvek ima al nisi se zajebo pa vratio kojeg nazad dok recimo za moje ribe mozes pitati cuvara Bacu,kolike i koliko sam vratio nazad...Pecam zato sto me je moj tata navukao na to jos kad sam dete bio,volim to i uzivam u tome,cilj mi nije da nabijam ribu u guzicu ili da refundiram troskove kroz prodavanje ribe,bilo bi me sramota da me neko vidi da to radim!

Ljudi sa foruma koji znaju za Gajicku baru u Pazovi znaju o kakvoj vodi je rec,niko ne brine o njoj nit koga bole djoka za nju sem nas par koji godisnje bacimo u tu vodu iz topa 2000e kroz hranu samo,svaki kapitalac koji je upecan i dalje pliva i raste u njoj a nije premesten negde na sigurno!

A sto se tice Dukasa i smrdljivog kuruza,kad god hoces stajem oci u oci sa doticnim da se priseti,lepo smo se druzili....ima jos kolega koji su gledali kako se peca!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Drzite se teme: za kradju, akumulatore i smederevce imate 50 drugih tema ili otvorie novu. Ovde je tema Dunav i pecanje na Dunavu, a u kojoj komercijali raste koja riba, ko sta baca, ko sta prodaje..

 

Bistro :good:

Link to comment
Share on other sites

Prodan u kafanu u Slankamenu,drugar se slikao s ribom pre svrsenog cina,decko koji neume ni pecaljku da uzme u ruku je prokomentarisao "trebao je neko da uzme veslo pa u glavu da ga dekne da se prevrne"....
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovaj je "strucnjak" za sarane jer i u koritu ima par komada,naravno manjih, a mrest je!Gde su ribocuvari sad,a koliko znam sad je slika dovoljna kao dokaz u zakonu!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Prodan u kafanu u Slankamenu,drugar se slikao s ribom pre svrsenog cina,decko koji neume ni pecaljku da uzme u ruku je prokomentarisao "trebao je neko da uzme veslo pa u glavu da ga dekne da se prevrne"....

 

 

 

Ako ti je to drugar( tako si napisao),imas "dobro" drustvo u okruzenju!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...