Jump to content

Dunav Saran


mabra

Recommended Posts

planiram da za jedno 4 godine (kad budem punoletan i kupim camac i sonar i sve sto vec ide uz to ) potopim neke panjeve na peskku i kamenje mozda koji sporet ili fotelju? pa me zanima dali to ima smisla i dali je neko vec hranijo na dunavu kod novog sada i ima li smradova koji ti sednu na mesto msm njih uvek ima ali koja je koncentracija?
Link to comment
Share on other sites

Ako planiraš da praviš mesto onda to radi noću da te niko ne vidi.

Gledaj da ne ubaciš kisele vrbe, već nađi neko suvo stablo koje reka izbaci na obalu...

Na reci ne postoji "tvoje" "moje" mesto to zapamti! Nije nam pradeda ostavio parče obale i tok Dunava u amanet.

Nemoj da ubacuješ belu tehniku i nameštaj u vodu koju piješ i na kojoj pecaš. 8)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

U casopisu Reviri Srbije sam juce procitao jedan za mene totalno sraman tekst u kom neki Dunavski SARANDZIJA opisuje svoje mesto i pocetak ove sezone u kom kaze sledece: Potopio sam desetak panjeva i jedan SPORET SMEDEREVAC!!! :shok: Ko njemu ( nama) daje za pravo da zarad svog BOLJEG pripremanja mesta zagadi reku sporetom,pa mi kao ribolovci treba da se borimo za ocuvanje nasih voda a ne da ih unistavamo. Usput covek se hvali odlicno predhodnom godinom lova Sarana gde spominje nesto preko 750kg sarana koji ili i dalje plivaju Dunavom ( vraceni u vodu) ili plivaju u PRIVATNOM JEZERU! :shok: :shok: :shok: Opisuje i svoje blic pecanje u Martu ove god gde je zakacio ogromnog sarana ( ne pise kilaza) koji je premesten u privatni revir. Ja znam da je teska finansijska situacija i da ima ljudi koji to rade ali mislim da je totalno ne primereno da se o tome pise u novinama i da se daje potstrekt ostalim ribolovcima da rade isto!
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

dzaba bili pises,sad ce opet da se javi gomila dusebriznika za ribu koja ce da kaze da je bolje da pliva u nekoj barici nego da je ispecen...i onda opet polemika ko 100puta do sad

Znam brate da je to tema koja se nikad nece iscrpeti do kraja ( pustanje ribe u vodu ili u friz,i prebacivanje vode u priv jezera) ali smatram da je NEDOPUSTIVO da o tome pise u jednom od retkih ribolovackih casopisa u Srbiji!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znam brate da je to tema koja se nikad nece iscrpeti do kraja ( pustanje ribe u vodu ili u friz,i prebacivanje vode u priv jezera) ali smatram da je NEDOPUSTIVO da o tome pise u jednom od retkih ribolovackih casopisa u Srbiji!!!

Kolega jer to onaj isti časopis koji na naslovnoj strani ima sliku sa šaranom kojem su prsti onoga ko ga je upecao duboko zabijeni u škrge?! :help: :help:

Link to comment
Share on other sites

U casopisu Reviri Srbije sam juce procitao jedan za mene totalno sraman tekst u kom neki Dunavski SARANDZIJA opisuje svoje mesto i pocetak ove sezone u kom kaze sledece: Potopio sam desetak panjeva i jedan SPORET SMEDEREVAC!!! :shok: Ko njemu ( nama) daje za pravo da zarad svog BOLJEG pripremanja mesta zagadi reku sporetom,pa mi kao ribolovci treba da se borimo za ocuvanje nasih voda a ne da ih unistavamo. Usput covek se hvali odlicno predhodnom godinom lova Sarana gde spominje nesto preko 750kg sarana koji ili i dalje plivaju Dunavom ( vraceni u vodu) ili plivaju u PRIVATNOM JEZERU! :shok: :shok: :shok: Opisuje i svoje blic pecanje u Martu ove god gde je zakacio ogromnog sarana ( ne pise kilaza) koji je premesten u privatni revir. Ja znam da je teska finansijska situacija i da ima ljudi koji to rade ali mislim da je totalno ne primereno da se o tome pise u novinama i da se daje potstrekt ostalim ribolovcima da rade isto!

 

 

 

 

 

 

 

 

Slucajno i namerno poznajem licno tog SARANDZIJU koji je i test ribolovac MKM-a.Ako mu je zameriti sto je ubacio smederevca u Dunav,slazem se ali da je samo to zagadjenje koje je on licno uradio i pogubno za ribu,da ga stavimo na stub srama!!!

Drugo,covek je uhvatio toliko sarana na divljim vodama,malo i na jezerima na Fruskoj gori,sto je istina.A sto se tice riba gde su,pa zavrsile su u revirima gde ces ti doci da ih pecas i hvalis kako si uhvatio najveceg,a drugi ga je pustio bas u taj revir.Naravno da su tu najveci a to znaci svi preko 6kg se OBAVEZNO vracaju ili dolaze ljudi vlasnici revira da ih odnesu i to bez nadoknade.Nije moje da branim tog SARANDZIJU ali treba prvo da coveka upoznas pa da mozes nekog da prozivas.Ni ja tebe ne znam ali ima kodeks ponasanja koji je ljudski.

Da se vratim na temu,taj SARANDZIJA i sad peca krupnog sarana i to na Dunavu jer ima cilj da uhvati preko 30 kg sto je jako tesko,a ko peca na divljoj vodi to vrlo dobro zna,a ima ovde iskusnih Vukova sa divljih voda!Taj SARANDZIJA je posvecen saranu i zivi za njega,tako da je on najmanji problem za razliku od onoga sto postoji u nasim sujetama.Iskren da budem,pa ne mogu ja da napisem clanak u novinama kao i mnogi drugi.

Ja licno isto tako se ponasam i sve moje ribe koje su uhvacene su vracene ili poklonjene u revire,pa ceo Crni vir kod Melega je napunjen sa takvim saranima i da cujem dal ima neko nesto protiv tih sarana??Bas me interesuje!!!Kasapska ada se puni isto,revir kod NS,a vi kad dodjete uzivate u njima!

Nisam dusebriznik za ribu ali kodeks postoji koji se postuje,a da svi tako rade bilo bi jos bolje!Verujem da svako ko ide na takmicenja dici se velikim ulovima,a svako zaborovlja osnovno,koliko sarana ugine u revirima od preterane hemije ili pak da se taj isti saran mresti i da je mladj narasla od nasih boila ili ti hrane koju bacamonpa Backi Jarak!!!Odakle tih velikih sarana!

Napominjem,nikog ne branim ali govorim u svoje ime jer sam deo toga sto je prozvano ili izneto misljenje,tako da se i ovaj moj post tumaci.Ne zelim nikom da dokazujem nista vec sam izneo moje misljenje kao i istinu!

Postujem svakog ribolovca a ta rec sama po sebi je vec nesto!Ne pecam po revirima ali testiram svoje boile!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slucajno i namerno poznajem licno tog SARANDZIJU koji je i test ribolovac MKM-a.Ako mu je zameriti sto je ubacio smederevca u Dunav,slazem se ali da je samo to zagadjenje koje je on licno uradio i pogubno za ribu,da ga stavimo na stub srama!!!

Drugo,covek je uhvatio toliko sarana na divljim vodama,malo i na jezerima na Fruskoj gori,sto je istina.A sto se tice riba gde su,pa zavrsile su u revirima gde ces ti doci da ih pecas i hvalis kako si uhvatio najveceg,a drugi ga je pustio bas u taj revir.Naravno da su tu najveci a to znaci svi preko 6kg se OBAVEZNO vracaju ili dolaze ljudi vlasnici revira da ih odnesu i to bez nadoknade.Nije moje da branim tog SARANDZIJU ali treba prvo da coveka upoznas pa da mozes nekog da prozivas.Ni ja tebe ne znam ali ima kodeks ponasanja koji je ljudski.

Da se vratim na temu,taj SARANDZIJA i sad peca krupnog sarana i to na Dunavu jer ima cilj da uhvati preko 30 kg sto je jako tesko,a ko peca na divljoj vodi to vrlo dobro zna,a ima ovde iskusnih Vukova sa divljih voda!Taj SARANDZIJA je posvecen saranu i zivi za njega,tako da je on najmanji problem za razliku od onoga sto postoji u nasim sujetama.Iskren da budem,pa ne mogu ja da napisem clanak u novinama kao i mnogi drugi.

Ja licno isto tako se ponasam i sve moje ribe koje su uhvacene su vracene ili poklonjene u revire,pa ceo Crni vir kod Melega je napunjen sa takvim saranima i da cujem dal ima neko nesto protiv tih sarana??Bas me interesuje!!!Kasapska ada se puni isto,revir kod NS,a vi kad dodjete uzivate u njima!

Nisam dusebriznik za ribu ali kodeks postoji koji se postuje,a da svi tako rade bilo bi jos bolje!Verujem da svako ko ide na takmicenja dici se velikim ulovima,a svako zaborovlja osnovno,koliko sarana ugine u revirima od preterane hemije ili pak da se taj isti saran mresti i da je mladj narasla od nasih boila ili ti hrane koju bacamonpa Backi Jarak!!!Odakle tih velikih sarana!

Napominjem,nikog ne branim ali govorim u svoje ime jer sam deo toga sto je prozvano ili izneto misljenje,tako da se i ovaj moj post tumaci.Ne zelim nikom da dokazujem nista vec sam izneo moje misljenje kao i istinu!

Postujem svakog ribolovca a ta rec sama po sebi je vec nesto!Ne pecam po revirima ali testiram svoje boile!

 

Nemam pojma ko je taj "SARANDZIJA" ali on nema prava da odnosi sarane (tj. poklanja) sa Dunava ili bilo koje vode. Iako je neko test ribolovac ne znaci da sve moze raditi. Tu se spominje neki kodeks. Ako se dobro secam u dozvoli piše da se šarani veci od 5-6kg vracaju nazad u vodu. Sad ce neko reci da su te ribe zive i zdrave u nekom reviru (da ne kazem barici), da slazem se. Ali za mene je rezultat isti kao da ih je neko odneo kuci i pojeo, npr ja ih vise necu upecati ako odem tamo na Dunav. Znam da ima mrezarosa, strujarosa i jos ko zna kakvih stetocina, ali nije ni ovo nista bolje :diablo:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Slucajno i namerno poznajem licno tog SARANDZIJU koji je i test ribolovac MKM-a.Ako mu je zameriti sto je ubacio smederevca u Dunav,slazem se ali da je samo to zagadjenje koje je on licno uradio i pogubno za ribu,da ga stavimo na stub srama!!!

Drugo,covek je uhvatio toliko sarana na divljim vodama,malo i na jezerima na Fruskoj gori,sto je istina.A sto se tice riba gde su,pa zavrsile su u revirima gde ces ti doci da ih pecas i hvalis kako si uhvatio najveceg,a drugi ga je pustio bas u taj revir.Naravno da su tu najveci a to znaci svi preko 6kg se OBAVEZNO vracaju ili dolaze ljudi vlasnici revira da ih odnesu i to bez nadoknade.Nije moje da branim tog SARANDZIJU ali treba prvo da coveka upoznas pa da mozes nekog da prozivas.Ni ja tebe ne znam ali ima kodeks ponasanja koji je ljudski.

Da se vratim na temu,taj SARANDZIJA i sad peca krupnog sarana i to na Dunavu jer ima cilj da uhvati preko 30 kg sto je jako tesko,a ko peca na divljoj vodi to vrlo dobro zna,a ima ovde iskusnih Vukova sa divljih voda!Taj SARANDZIJA je posvecen saranu i zivi za njega,tako da je on najmanji problem za razliku od onoga sto postoji u nasim sujetama.Iskren da budem,pa ne mogu ja da napisem clanak u novinama kao i mnogi drugi.

Ja licno isto tako se ponasam i sve moje ribe koje su uhvacene su vracene ili poklonjene u revire,pa ceo Crni vir kod Melega je napunjen sa takvim saranima i da cujem dal ima neko nesto protiv tih sarana??Bas me interesuje!!!Kasapska ada se puni isto,revir kod NS,a vi kad dodjete uzivate u njima!

Nisam dusebriznik za ribu ali kodeks postoji koji se postuje,a da svi tako rade bilo bi jos bolje!Verujem da svako ko ide na takmicenja dici se velikim ulovima,a svako zaborovlja osnovno,koliko sarana ugine u revirima od preterane hemije ili pak da se taj isti saran mresti i da je mladj narasla od nasih boila ili ti hrane koju bacamonpa Backi Jarak!!!Odakle tih velikih sarana!

Napominjem,nikog ne branim ali govorim u svoje ime jer sam deo toga sto je prozvano ili izneto misljenje,tako da se i ovaj moj post tumaci.Ne zelim nikom da dokazujem nista vec sam izneo moje misljenje kao i istinu!

Postujem svakog ribolovca a ta rec sama po sebi je vec nesto!Ne pecam po revirima ali testiram svoje boile!

Ja sam vise paznje ovde posvetio objavljivanju teksta u ribolovocakom casopisu koji podstice ljude na osiromasavanje nasih divljih voda (prebacivanje ribe u revire za izvesnu novcanu nadoknadu).To se radi i to svi znamo ali ne treba davati podstrekt ostalim ribolovcima da krenu tim putem. Da ne bi dosli u situaciju da sarana ima SAMO u privatnim revirima!

Ajmo prvo o Smederevcu,zamisli kada bi svako od nas ubacio po jedan sporet u Dunav ,Savu ,Tamis! Mi Ribolovci treba da budemo zastitnici voda a ne zagadjivaci. Nazalost ima i mnogo vecih zagadjivaca ali mi tu malo toga mozemo da promenimo!

Drugo: To sto tvoj prijatelj sarana preko 6 kg prebaci u privatni revir je nenadoknadiva steta za Dunav jer je to polno zrela riba i ciji mrest je najuspesniji!!! Poribljavanje revira treba da se radi ribom iz ribnjaka koja je i navikla na te uslove ( Mala stajaca voda puna ne prirodne hrane),saran divljak iz Dunava prebacen u kadu koje si ti naveo je osudjen na propast,ta riba nije navikla na te uslove ( Stajaca voda,Malo kiseonika u letnjem periodu,obilje hrane ali ne prirodne hrane nego svega sto nekom padne na pamet da gura u svoje boile,upravo si ti to pomenuo da posle takmicenja dosta ribe ugine!). I cisto sumnjam da cu se JA hvaliti ribom sa tih revira koje je tvoj drug tu pustio!

Kodeks ponasanja: Kao sto rece ja cove ne poznajem ali isto tako i ti mene ne poznajes pa mi kacis da se ja kitim ribama sa revira!

A sto se sujete tice ne znam da li sam dobro shvatio da ja treba da budem sujetn sto ja nisam u casopisu prikazan sirokim narodnim masama,zaista nemam zelju za tim pogotovo u ovakvom textu!

Vidi misljenja nam se mnogo razlikuju i to je normalno,meni je sve jedno da li ste vi tu ribu pojeli ili pistili u privatni revir!

Pozdrav i

C&R

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ja sam vise paznje ovde posvetio objavljivanju teksta u ribolovocakom casopisu koji podstice ljude na osiromasavanje nasih divljih voda (prebacivanje ribe u revire za izvesnu novcanu nadoknadu).To se radi i to svi znamo ali ne treba davati podstrekt ostalim ribolovcima da krenu tim putem. Da ne bi dosli u situaciju da sarana ima SAMO u privatnim revirima!

Ajmo prvo o Smederevcu,zamisli kada bi svako od nas ubacio po jedan sporet u Dunav ,Savu ,Tamis! Mi Ribolovci treba da budemo zastitnici voda a ne zagadjivaci. Nazalost ima i mnogo vecih zagadjivaca ali mi tu malo toga mozemo da promenimo!

Drugo: To sto tvoj prijatelj sarana preko 6 kg prebaci u privatni revir je nenadoknadiva steta za Dunav jer je to polno zrela riba i ciji mrest je najuspesniji!!! Poribljavanje revira treba da se radi ribom iz ribnjaka koja je i navikla na te uslove ( Mala stajaca voda puna ne prirodne hrane),saran divljak iz Dunava prebacen u kadu koje si ti naveo je osudjen na propast,ta riba nije navikla na te uslove ( Stajaca voda,Malo kiseonika u letnjem periodu,obilje hrane ali ne prirodne hrane nego svega sto nekom padne na pamet da gura u svoje boile,upravo si ti to pomenuo da posle takmicenja dosta ribe ugine!). I cisto sumnjam da cu se JA hvaliti ribom sa tih revira koje je tvoj drug tu pustio!

Kodeks ponasanja: Kao sto rece ja cove ne poznajem ali isto tako i ti mene ne poznajes pa mi kacis da se ja kitim ribama sa revira!

A sto se sujete tice ne znam da li sam dobro shvatio da ja treba da budem sujetn sto ja nisam u casopisu prikazan sirokim narodnim masama,zaista nemam zelju za tim pogotovo u ovakvom textu!

Vidi misljenja nam se mnogo razlikuju i to je normalno,meni je sve jedno da li ste vi tu ribu pojeli ili pistili u privatni revir!

Pozdrav i

C&R

 

 

 

 

 

 

Ne znam da li te je prethodni post naveo na pricu da se svaki ulovljeni saran daje u revir ili se 90% uhvacenih vraca u vodu??

Slobodno budi ubedjen da je skoro sve vraceno u Dunav i da plivaju i zive u svom okruzenju.

Ne zelim da se ovde uvek nesto licno shvata,razmisljanja su razna kao i ova nasa.

Svako je u pravu na svoj nacina i tako cemo se i ponasati!

Link to comment
Share on other sites

Sto kaze Deni90,zbog ovog "baje sa Dunava",mrezarosa i dinamitasa brzo ce doci sudnji dan ne samo Dunavu nego i svim otvorenim vodama kod nas!

Bas ovaj tekst pre neki dan mi pokaze drugar koji je svezi sarandzija,kaze dodji da vidis sta treba da ubacujes u vodu da bi pecao sarane,SRAMOTA!!! Inace taj MKM tester peca na smrdljiv kukuruz na Dobrodolu,tamo sam ga provalio jer ponekad sretnem njegove hvalospeve po novinama,baca se opustio pa poceo da prdi o jezeru i kuruzu kog cverglan nece....mada u ovoj situaciji taj i nije kriv toliko jer je ovo nasa svakodnevnica,po meni je odgovorniji ovaj iz Revira Srbije,ovakvo smece objaviti bez trunke srama je cinicno,zalazu se kao za C&R,ocuvanje prirode,edukaciju i jos ko zna sta a ovamo slike s ribama na kanapima,velike ribe i prsti u skrgama,niske s 15ak smudjeva nasih asova i jos 100 ku......!

U tim novinam vazi izgleda pravilo ko vise plati pa samo krljaj,lova je bitna....

Link to comment
Share on other sites

dzaba bili pises,sad ce opet da se javi gomila dusebriznika za ribu koja ce da kaze da je bolje da pliva u nekoj barici nego da je ispecen...i onda opet polemika ko 100puta do sad

ne raxumem se u pecanje sarana na rekama ali planiram da pocnem ali ako neko ulozi ogroman trud i pare u camac sonar sapove i sve to zasto se nebi pogodio (recimo sa melegom) da mu daje zivu ribu za njegova jezera a ovaj njemu mixove i boile i arome i liquide i betaine i sve sve sto moze da se stavi u boile? msm to sa ocuvanjem reke je lepo ali alasi godisnje izvade na hiljade sarana preko 10 kila i somova preko 40 pa nikom nista ? a ovih njegovih 10 sarana sto je izvadio iz dunava je strasno ? :unknw: nemogu da odobrim ali razumem ;)
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ljubomoran i zavidim coveku iz teksta ako ovako dobro peca sarane na dunavu.

Glupo je pricati o nekom zagadjivanju vode smederevcem i o tome kako je covek ugrozio fond sarana na dunavu.

 

Najbolji komentar je dao Mabra " :unknw: nemogu da odobrim ali razumem ;)"!

Link to comment
Share on other sites

ne raxumem se u pecanje sarana na rekama ali planiram da pocnem ali ako neko ulozi ogroman trud i pare u camac sonar sapove i sve to zasto se nebi pogodio (recimo sa melegom) da mu daje zivu ribu za njegova jezera a ovaj njemu mixove i boile i arome i liquide i betaine i sve sve sto moze da se stavi u boile? msm to sa ocuvanjem reke je lepo ali alasi godisnje izvade na hiljade sarana preko 10 kila i somova preko 40 pa nikom nista ? a ovih njegovih 10 sarana sto je izvadio iz dunava je strasno ? :unknw: nemogu da odobrim ali razumem ;)

E pa druze onda je to INVESTIRANJE u pecanje,znaci ti dajes neka sredstva sa nadom da ces preko ribe vratiti sredstva koja si ulozio. Gde je tu ljubav prema ovom nasem lepom SPORTU?Svi mi znamo da se to radi ali ponavljam po ko zna koji put NE TREBA PREKO NOVINA PODSTICATI OSTALE RIBOLOVCE na prodaju ribe privatnim vodama!

Link to comment
Share on other sites

Ja citam vase tekstove u ovom topicu i nemogu da verujem da ima nekolicine koji podrzavaju ovakvko nesto jer toje zagadjivanje vode i okoline!Ja nepoznajem coveka i verujem iz vasih cenjenih postova daje odlican sarandzija i test ribolovac.Ja poznajem u nemackoj par test ribolovaca i ja sam test ribolovac ali i mi smo samo obicne sarandzije i nemamo extra status za poseban tretman ili licencu za zagadjivanje vode i okoline,nego bas test ribolovci treba da budu primerni.Mislim daje napravio pogresan potez sa tim izvestajom u novinama o potapanju smederevca,jer onaj koga nepoznaje ce reci koz na kako se tek onda ponasa prema ribljem fondu!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja koliko vidim, ovde se radi o marketingu...

 

Ocekujem uskoro da se smederevci pojave u ribolovackim prodavnicama, jer su se pokazali odlicni za pecanje na divljim vodama...

 

- Da li je neko probao sa Gorenje ili Sloboda Cacak sporetima?

- Koji se bolje pokazao?

- Gde ste ih zabacivali?

- Na koje dubine?

- Da li ste stavili nesto u rernu ili na plotnu?

- Da li moze da se koristi i kombinovani plin/struja?...

 

Pozdrav drugari....Nemojte zameriti...nisam mogao da izdrzim...

 

:crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa malo bele tehnike,mozda neki baca bolje rezultate postize s friziderima,pa onda izvedes racunicu X ribolovaca x jedan do dva smederevca il ostalog necega x 2-3 mesta na Dunavu pa na nekom Fruskogorskom jezeru i sta se dobija na kraju?DEPONIJA.....bas bi bilo dobro upitati testera neke ozbiljne firme iz Evrope sta oni bacaju u vodu,predpostavljam da tamo ne postoje Smederevci!
Link to comment
Share on other sites

Lepo je da na komercijalnim revirima upecamo krupne ribe ali izgleda da su to jedina mesta sa kojih u poslednje vreme mozemo da se pohvalimo sa kapitalnim primercima pogledajte samo slike na ovom sajtu 90% sa komercijalih revira... ja konkretno pecam samo divlje vode nisam takmicar i neznam da pecam po takmicenjima ali znam da na divljim vodama sve slabije prolazim i riba svaka preko 5 kg je vrlo krupna riba za razliku od vecine koji kazu bio sam na Miki i onako lagano objave imao sam 30-40kom ali sitan 5-10kg ja ne znam da li ja ne znam da uhvatim krupnu ribu pa da i meni budu sitni...nikako ne odobravam punjenje komercijalnih revira pa postoje uzgajalista ribe za to e sad ko je za koga test pecaros ne znam ali ribe je sve manje a odnosenjem zdrave i krupne ribe sa reka i jezera ozbiljno ugrozavamo mrest.Primer za to je jezero Dobrodol gde se misteriozno izgubila riba velicine 5-10kg najveci broj ulovljenih riba tezi od 1-3kg ima velika generacijska rupa

Ne bih nikoga da napadam ili omalovazavam ali verovatno se sa mnom nece sloziti neko ko nema vremena za reke i jezera pa mora na blic pecanja na komercijale ali mislite malo i na nas koji pecamo na rekama

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Veceras na chat-u u okviru ovog sajta, izvesni DAMIRB nudi na prodaju sarane i amure preko 10 kg.i pita kolko moze dobiti po kilogramu. Slobodan Rajovic sa Belog Bagera daje ponudu za sarana 350din/kg. DAMIRB odgovara da ce cim ulovi ribu javiti Momiru iz Telekoma. O cemu mi dalje polemisemo, kada se sve ovo javno dogadja na ovom sajtu.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nikola, koliko kg. sarana po 350 din. treba da se isplati : objedinjena dozvola,clanska karta udruzenja, iskidani predvezi i najloni,

stapovi, masinice, rodpod, meredov, itd.

Nemoj biti tako kritican prema ljudima koji se bave REKREATIVNIM ribolovom.

Ono sto pise u zakonu da prilikom poribljavanja riba mora biti pregledana od strane veterinara i sto se poribljavanje mora obaviti u prisustvu inspektora za ribarstvo, to su gluposti koje samo otezavaju da se pokriju troskovi rekreativnog ribolova, nema tu neke posebne zarade.

Link to comment
Share on other sites

Dugo sam se dvoumio dal` da se ukljucim u diskusiju ili ne, dal` da jos malo raspirim raspravu...

 

Elem:

Ako neko resi da napravi jezero, komercijalno, njegovo, ili kakvo god, ili ga vec ima a treba mu riba, zasto mislite da nije fer, korektno, posteno, ili sta god, da od ljudi koji pecaju i upecaju nesto na divljoj vodi, otkupi tu ribu i pusti je u jezero?

Kakva je razlika da li ce ta riba cvrcati na nekom tiganju ili plivati u nekom privatnom jezeru? Po meni velika...

Kakva je razlika da li ce riba, koju uhvate alasi (ne pricam o ribokradicama nego o alasima sa uredno placenim dozvolama) suncati se na nekoj tezgi na pijaci, pa posle toga cvrcati na nekom tiganju, ili ce plivati po nekom jezeru? Po meni, opet velika...

Kakva je razlika, ako ja, ili meni neko blizak upeca nesto na Dunavu, Savi, Tamisu... pa tu ribu odnese kuci, ispzi je za goste ili slavu, ili je odnese i pusti u jezero? Po meni opet velika... (P.S. Ja inace ne jedem recnu ribu, niti je nosim kuci, ovo sam samo naveo kao primer!)

 

Znaci:

Ako smo svi mi, manje ili vise svesni, da se ogromna kolicina ribe izlovljava iz nasih voda, uglavnom na neposten i nesportski nacin, zasto mislite da nije posteno da se toj ribi produzi zivot, na bilo koji nacin, pa bilo to i u za nju tesko prihvatljivim uslovima, i da se pruzi mogucnost svima nama da u njoj i dalje uzivamo? Znam da cete reci da to nije isto, ali, ako je vec osudjena na propast i unistenje, nije lose produziti joj zivotni vek, pa bilo to i u nekoj, za nju, vrsti zatvora!

 

I na kraju:

Polemisacemo mi o ovoj i o slicnim temama jos dugo, sve dok se ne pronadje neko dovoljno pametan da u ovoj (na zalost nasoj jedinoj) zemlji ne uvede malo reda! Da se zna ko sta radi, i ko je za sta odgovoran, da je ribocuvarska sluzba kakva treba da bude, da je kaznena politika kakva treba da bude, da je nasa svest kakva treba da bude...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...