Jump to content

Struna Za Ribolov,ali Duza...


Recommended Posts

da li postoji neki proizvodjac koji pravi upredene strune na koturu od 500, 600 metara... posto bih da kupim jednu za ribolov na divljoj vodi, ali sve su po 150 metara...a imam masinice koje primaju po 500 metara najlona...

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

da mozes naci na cabelas -u Power pro po 500 i 1500 metara,

mada ne kapiram sta ce ti uporedenica za pecanje sarana ali dobro..

takodje upredenica je tanja od najlona pa ce ti vise trebati ,

mada opet ne kapiram cemu toliko uprecenice sluzi sem ako ne razvlacis na 250-300m sem da je bacanje para,

ostavi stari najlon na spulni i premotaj preko njega upredenicu ili najlon ;)

Link to comment
Share on other sites

da li postoji neki proizvodjac koji pravi upredene strune na koturu od 500, 600 metara... posto bih da kupim jednu za ribolov na divljoj vodi, ali sve su po 150 metara...a imam masinice koje primaju po 500 metara najlona...

 

Hvala.

 

A za koju svrhu pecanja ti treba struna ? Mislim da je potpuno nepotrebno stavljati strunu ...

Link to comment
Share on other sites

Struna je jaka, ali imaj u vidu da se ne isteže. Neću da te malerišem i sl, da li ti je padalo na pamet da ćeš sa prejakim priborom, kruti štapovi, jaka struna+pumpanje (dizanje ribe sa dna i iz krša) imati dosta spadanja. Udica se ponaša ko skalpel, bukvalno seče meso i gubicu ribi. Sa somom je druga priča već...
Link to comment
Share on other sites

 

 

A za koju svrhu pecanja ti treba struna ? Mislim da je potpuno nepotrebno stavljati strunu ...

Dobra je struna jer kad zapnes za nesto moz' da sednes i places,taman odmoris:D

Link to comment
Share on other sites

Nisam je hteo za sarana, vec za soma, na divljoj vodi, da mogu da izvucem one grancuge na koje mi najlon redovno prsne ...

 

Logika mi je bila - tanja struna, bolje nego deblji najlon. Ili nisam u pravu?

Link to comment
Share on other sites

Soma skoro svi i pecaju na strunu, obicno se koristi jacine 20-40lb... Kod strune je mnogo bolji kontakt stapa i ribe,sto je kod pecanja soma velika prednost. Ali zato kod pecanja sarana ces imati veliki problem sa gubljenjem ribe tj cepanjem usta jer struna nema nikakvu istegljivost-amortizaciju kao saranski rastegljivi najloni, a sharku su usta mnogo mekana.

Sa strunom ces dalje moci da izbacis. Brze ce ti stradati masinica kao i provodnici.

Nije bas humana za sarana,mnogo ga ostecuje.Zbog toga je i zabranjena u svim saranskim pravilnicima da bude komplet na spulni (dozvoljena samo kao shok 8m).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na varalicu da, velika većina... Mož' i za dubinku, al će ti jedna špulna sa cca 200-250 metara dobre strune koštati oko 30 evra. Preporuka neki najlon za morsko pecanje ili Awa Shima Monster. Prepoznaćeš ga po etiketi, som je oslikan. Odličan najlon ("sajla")

Nisu naše reke španski Ebro, ja bih voleo da jesu po brojnosti ribe i kapitalnih primeraka. Ali....... ;)

 

Naravno da će struna da klizi naspram debelog monofila pri izbačaju. Tu nema ni govora, prosta fizika i matematika.

 

 

p.s.

Upletena struna sama po sebi se useca ribi na rub usta, imam par fotki na kompu gde sam vadio šarane čija su usta rascvetala, na froncle sve zbog čestog pecanja. Tih 10-30 cm predveza naprave štetu ribi... :/ a zamisli tek kontru sa strunom i zamaranje.. :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj u Formax storu imaju Berkley Fireline i Nanofil na spulnama od 300m mozda imaju i vece ali ih ja nisam video. Podmeti malo najlona bice ti bolje i jeftinije i u ovoj kombinaciji racunaj na jedno 30 evrica po spunli. Za lov soma bez premca.
Link to comment
Share on other sites

Imao sam spiderwire nekada davno, ali se secam da se isprao posle 2 pecanja ...

Ok, znaci, uzmem spulnu koja prima neverovatno mnogo najlona, namotam recimo 300 metara nekog obicnog najlona, napravim cvor, i u produzetku namotam strunu ?

Link to comment
Share on other sites

Kupiš neki najjeftiniji monofil, prvo na špulnu namotaš strunu (željenu dužinu) zatim preko nje monofil da popuniš istu. Gledaj samo da ne prepuniš... 1-2mm do oboda.

Zatim premotaš to na novu špulnu, ide prvo monofi. Obavezno preko njega oblepi malo izolir trake, e onda nastavi sa upletenicom.

Link to comment
Share on other sites

Imam ja Berkley Whiplash Pro 0.24mm/37.8kg - 1800 metara spulnu...

Kupio sam je preko Cabelas-a.

Namotavao sam na shimano baitrunner 6500 B, ne znam koliko sam skinuo sa spulne, ali mislim da je ostalo dosta...

Takodje je koristim za pecanje soma...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...