Jump to content

Pravljenje Svojih Aroma


Recommended Posts

dali je neko radio ovo, zagreje se ulje na 80 stepeni celziusa i dodaju se neke travke to moze biti chili , neki caj , ili sta god hocete , to sam procitao u knjizi od tima richandsona pa bi da probam ali ako je vec neko to radio zeleo bih da pitam da ne pravim iste greske kao vi ako ih je bilo , i nda se to ohladi u fizideru :unknw: , tako bar on kaze :D
Link to comment
Share on other sites

dali je neko radio ovo, zagreje se ulje na 80 stepeni celziusa i dodaju se neke travke to moze biti chili , neki caj , ili sta god hocete , to sam procitao u knjizi od tima richandsona pa bi da probam ali ako je vec neko to radio zeleo bih da pitam da ne pravim iste greske kao vi ako ih je bilo , i nda se to ohladi u fizideru :unknw: , tako bar on kaze :D

 

Bolje probaj

 

1. 15 ml propilen glickol (sam po sebi sladak...)

2. 15 ml bonbonski sirup(predhodno zagrejan,sam po sebi sladak)

3 .15 ml multimino voce,nutramino meso ... carpmino

4. 5 ml aroma po zelji .............................................. solar,nutra,vision

5. 2 gr betain

 

Za Dipovanje... Boile u zavisnosti sta pravis!

Bistro!

Link to comment
Share on other sites

Bolje probaj

 

1. 15 ml propilen glickol (sam po sebi sladak...)

2. 15 ml bonbonski sirup(predhodno zagrejan,sam po sebi sladak)

3 .15 ml multimino voce,nutramino meso ... carpmino

4. 5 ml aroma po zelji .............................................. solar,nutra,vision

5. 2 gr betain

 

Za Dipovanje... Boile u zavisnosti sta pravis!

Bistro!

 

Sedi 1,promasio si temu-sto bi ti reko prof.Sreckoooo Sajmon :crazy:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

pravim ja svoje dipove odavno i to nije tako velika nauka desavalo se da udari i na boilu koja je udipovana direkt u armomu ali praviti svoju aromu je vec nesto drugo ;)
Link to comment
Share on other sites

jako komplikovano za kucne uslove , moras da imas aparaturu ne mos u rerni . i ne isplati se. mada dobijes cistu aromu koju niko nema . ali moras da vodis racuna da ne dignes nesto u vazduh

da....... sad si rekao nesto istinito sto je zvucalo pametno ali nista konkretno.. ako znas da nemoze da se radi u rerni da li si ti radio i kako? narvano ako oces da odas tajne ;)
Link to comment
Share on other sites

Evo recimo Black papper aromu isto moze da se uradi kod kuce kao i garlic, prostim utapanjem u medicinski alkohol nekoliko dana i potom kuvanjem u sistemu kao kuvanje rakije samo mini verzijom,i ono sto dobijete tj, isparenje koje se ohladi i sakupi u flasicu nije nista osim cista aroma, sa garlikom isprobano, biber jos ceka :). Samo toliko da sam tu aromu belog luka prilikom koriscenja slucajno malko prosuo na odelo, covece 5 dana sam smrdeo na pecanju uffff :), a spod koji je bio poliven belim likom bacali smo spombom raketa valjda i dan danas smrdi na beli luk
Link to comment
Share on other sites

http://img24.imageshack.us/img24/3116/0167q.jpg

By dejanf at 2012-02-26

evo ti jedan delic toga , slicno je pecenju rakije ali je zatvoren sistem i radi se sa rastvaracima .

a sto se tice zajebancije nisam se ni onda zajebavo samo vi ne kontate sta ja divanim . a objasnicemo se mi jednom natenane 8)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

To shto treba je destilaciona kolona ili soxhlet ekstraktor.. pa onda ti treba neki razredzivac - metanol, etanol, dichlorometan..itd..

Pa poznanstvo bio hemija.. 

Od kad se dobije ekstrakt.. ondak dodaje se 10% destilirana voda pa onda se celi rastvor kvartira da se dobije samo ulje/aroma.. itd..

 

Nije ovo neshto bauk.. ali mora da se radi u maloj laboratorii i mora da se uzme sve mozne sigurnosne merke jer se radi sa zapaljivom materijalu..

Link to comment
Share on other sites

http://img24.imageshack.us/img24/3116/0167q.jpg

By dejanf at 2012-02-26

evo ti jedan delic toga , slicno je pecenju rakije ali je zatvoren sistem i radi se sa rastvaracima .

a sto se tice zajebancije nisam se ni onda zajebavo samo vi ne kontate sta ja divanim . a objasnicemo se mi jednom natenane 8)

E to meni treba.Pokusao sam svugde Bane ali nista!Dobra stvar a i jeftina aroma se dobije.Ovo je prosta stvar ali nema da se nadjeeeeeeeeeeeeee!!!

Link to comment
Share on other sites

debeli sremac je ludak svoje vrste kojeg ja obozavam kao coveka, a bane je jedna umerena visokointelektualna dusa koja mora da zapleni vasu paznju, i sad posle svih njihovih eksperimenata nisu krenuli da prodaju arome znajte da tu nema velike koristi.osim licnog zadovoljstva da si nesto sam napravio(doduse uz mnogo truda i zajebancije).Poslusajte njihov savet i ne trosite pare uzalud, isplativije vam je da kupite recimo Milkom-ove arome (visokokoncentrovane)i uz vasu doradu napravite neku svoju varijantu (kao sto rade i svi ostali prodavci ribolovnih aroma)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hoces reci divlji prodavci "aroma"?

8)

moram da se malo umesam povodom ovog komentara .prvo nikad nisam ni planirao da ih prodajem ali postoi razlika izmedju nas koi znamo da ih napravimo i onih koi ih kupuju na burad i pretacu i lepe svoje etikete .samo me zanima sta je tu u stvari njihovo ..........bez obzira dali se radi o pojedincu ili firmi koja stoi iza njih ..i neka se zapitaju zasto od svake firme postoje arome koje su lovne i one koje nisu .....

sad sto se tice aroma one se prave u mini lab koja se sastavlja da u sustini bude eterilizator .tj odvajas eter (aromu)pomocu rastvaraca iz odredjene supstance isparavanjem rastvaraca i taj proces kruzi (kao kad bi se rakija koja protekne iz tabarke vracala u kazan)posle odredjenog vremena deo sa supstancom i filteri se odstrane a dobijena smesa se zagreva da ispari rastvarac koi moze i da se sacuva ako koristimo deo za hladjenje.kad rastvarac ispari u posudi ostaje etericno ulje sa delom tecnog sastojka koi se odstranjuje talozenjem .na kraju se dobije aroma koja stvarno ima odlicnu jacinu za razliku od KUPOVNIH.

nekoriste se uvek isti rastvaraci ali to je vec hemija pa tako koga zanima vise neka me kontaktira preko e poste ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daa bane sad lako pisati sta i kako. A kad je Sremac pravio sljivu onda svi pobegli iz podruma.dobro i ja sam kad je pocelo da sisti. Ovoje jedan de ali mnogo voca treba da bi se napravilo.iskreno ja sam koristio jos jedan separator sto bane i nezna naravno nadjem to na nekom americkom sajtu ali puno voca treba tako da sam ima za samo dve kile boila.i svi lepo pecali na njih .naravno ja sam pecaros ne trgovac i to ne prodajem .a tako bi molio baneta da ne odaje bas sve ipak neznam ni ja kako se pravi stanislavov dip
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Soxhlet aparatus koshta oko 60-90 eura.. 

Treba ti za to mantla ( resho koji je so precizan termostat ) i treba ti stalak.. i fjumidor..

Kanim se vec duze vreme da idem do mog prijatelja koji ima puna labaratorija pa da isprobam nesto sa neke ekstrakcijama..

 

To sto se dobije je 100% proirodna aroma koja nije sintetizirana.. nego radi kao esencijalno ulje.. i je 500% efektivnija nego sve ostale arome koji su dan danas na trzistu..

 

Za da se uradi neka aroma prvo ide ovaj ceo proces.. pa ondak mass spektrometar da se vidi formula pa tek ondak sintetizovanje.. i op ondak prodaja.. e kad dodze do prodaja niko ne meri koliko je efektivna ta aroma.. nego meri pare..

 

Ne znaci ovo deka ne koristim arome poznatih brendova.. ali necu da budem magarac..

Link to comment
Share on other sites

sad vam je bar jasno zasto neko ko zna da napravi aromu zna zasto one druge nepecaju a o tome nekon drugom prilikom kad budem imao malo vise vremena otkricu vam zasto neke arome nepecaju i sta uraditi da bi pecale ........

Link to comment
Share on other sites

Nasi proizvodjaci mamaca kupuju koncetrate aroma,razmuckaju to,zapakuju pa prodaju,da je to bas tako napraviti svoju aromu to bi radio i kurta i murta a uz to jos i da peca :)

Koliko se secam Sremcove price,neka me ispravi,napravio je neku pekmez sljivu u zanemarljivoj kolicini uz mnoooogo najeba i truda,opet kapiram,da je to to sad bi imali Sremacki plum aromu :-D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...