Jump to content

FAVORIT Udice


Recommended Posts

Ma jasno je to da je sve odande ali ako jedna firma poput Fri Tajma iz Uziva prodaje Kineske udice po 95rsd ne vidim razlog zasto neki No nejm poput Masterbiha prodaje isto to po 600rsd,pa to kad bi ocarinio i platio 20% pdv kostalo bi 1000 dindzi ....A mi ribolovci cutimo tako i pustamo da nas sisaju gde stignu i to srecniji i zadovoljni sto smo konacno nasli top udicu ili bilo sta tako,kao mala deca smo,verujemo u bajke i basne :-D

Sva sreca pa te sisaju samo na udicama ,inace da je drugacije  bilo bi skroz zeznuto  ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sva sreca pa te sisaju samo na udicama ,inace da je drugacije  bilo bi skroz zeznuto  ;)

Sisaju oni na mnogim stvarima nas ribolovce,vecina cuti i psuje u sebi dok broji pare...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

 

 

 

Pitanje za Milanceshow.Mustad wide gape XV2 jel jeftinija varijanta od 220 din ili skuplja od 380 din.Pitam iz razloga sto sam koristio te jeftinije dok skuplje nisam.Jeftinije su mi se lepo pokazale ali par riba I tupa.Bipanje I kasnije spadanja.Predjoh na Curved shank od 380 din I prezadovoljan sam.

Inace sam dugi niz godina,posle ko zna koliko isprobanih udica,pristalica I korisnik Gamakatsu super rig hook.Uvrstim u paletu I H-bill ali mislim da se brze tupe.Opet cena drasticna razlika paa...

I na kraju mislim da je vrlo bitan ceo sistem.Dzaba dobra udica ako je sistem bu.a.

Jbg ne znam da ubacim Milanchetov post. :pardon:

Edited by srdjan72
Link to comment
Share on other sites

Pitanje za Milanceshow.Mustad wide gape XV2 jel jeftinija varijanta od 220 din ili skuplja od 380 din.Pitam iz razloga sto sam koristio te jeftinije dok skuplje nisam.Jeftinije su mi se lepo pokazale ali par riba I tupa.Bipanje I kasnije spadanja.Predjoh na Curved shank od 380 din I prezadovoljan sam.

Inace sam dugi niz godina,posle ko zna koliko isprobanih udica,pristalica I korisnik Gamakatsu super rig hook.Uvrstim u paletu I H-bill ali mislim da se brze tupe.Opet cena drasticna razlika paa...

I na kraju mislim da je vrlo bitan ceo sistem.Dzaba dobra udica ako je sistem bu.a.

Jbg ne znam da ubacim Milanchetov post. :pardon:

Ja pecam vec 2,3 sezone na te mustadove od 220.(bile 180). posle svakog drugog pecanja ih bacim,ali nisam do sada izgubio jednocifren broj riba. Vise sam gubio na na one prologicove ne znam sad ime ide dal x2 ili c3 bem li ga. Znam samo da su oko 400din,i to mislim da je pakovanje 8kom . Ali te mustad sa fluocarbonom pun pogodak.

Link to comment
Share on other sites

Ja sve sisteme radim sa strunama sa skinom pa mi to bacanje malo trosak.Gledam kako ostri Korda pa dodje I meni. :crazy:

Nikada do sada nisam radio sa fluoro karbonom pa bih probao.Ima li gde tema o njima?Izbuljih se I ne mogu da nadjem. :help:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hayabusa M1 je moj favorit... ne koristim ih dugo, ali od kada sam prešao na njih nisam imao ni jedno "spadanje" ribe...trenutno veličine 4 i 6, leti 2...

...Na Miki ni jedno spadanje sa M1 Hayabusa 2ka, a na bechmenu katastrofa sa 4-6cama...sad sta je upitanju samo Bog zna ali ih vise ne koristim,koristim K i P modele istog proizvodjacha.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Od ove, tj. sad vec prosle sezone sam poceo da ostrim udice i povecao sam za broj, znaci gde je do sad isla 6-ica, sad je 4-ka i manje spadanja imam u odnosu na pre. I dalje koristim iste udice, Prologic, Mustad, Gamakatsu, Korda, a imam i dosta no name , sa kojima takodje nemam problema. Znaci pred svako pecanje ili takmicenje "alat za ostrenje" u ruke (koji kosta nekih par €), i sa 3 spoljne strane udice odozdo na gore po 7-8 puta. Meni se pokazalo ok na komercijalama, posebno na Becmenu gde sam cesto.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...