Jump to content

Multimino


Recommended Posts

Da li je neko primetio promene u boji gustini i mirisu Multimina ili sam ja pazario neki tezak falsh. Naime danas sam otvorio flasicu Multimina ( Kupio u Autosportu NS) sadrzaj je tamno crvene boje,dosta redji ( kao voda bre) od predhodnog koji sam imao a miris me podseca na Carnberry. Da li je Nutra to nesto menjala ili je palo neko punjenje u Srbiji. 8P
Link to comment
Share on other sites

Da li je neko primetio promene u boji gustini i mirisu Multimina ili sam ja pazario neki tezak falsh. Naime danas sam otvorio flasicu Multimina ( Kupio u Autosportu NS) sadrzaj je tamno crvene boje,dosta redji ( kao voda bre) od predhodnog koji sam imao a miris me podseca na Carnberry. Da li je Nutra to nesto menjala ili je palo neko punjenje u Srbiji. 8P

 

Napunili te u Srbiji :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

isto mi se desilo sa Stimulin amino od Solara...

 

Nema veze sa starim, boja, miris, gustina....nebo i zemlja...

 

Neznam gde si uzo ja sam zadnji uzo kod Vlade i potpuno je isti kao stari

Link to comment
Share on other sites

pretposlednju turu boila kad smo pravili dokupili nove kolicine stimulina posto nismo imali dovoljno i jednostavno jedan sa drugim nema bas nikakve slicnosti... bas kao sto je smajli rekao, ni po boji, ni po mirisu, ni po gustini... totalna razlika...

 

multimino je sada sladak da sladji ne moze biti...

 

ja sam sve to sad prihvatio kao normalne stvari, ako ce da peca nek peca, ako nece... jbg...

Link to comment
Share on other sites

Pre pocetka sezone kupio sam stimulin amino i to 500ml,bled,skoro zut i skoro bez nikakvog mirisa.Mislim, ma siguran sam da su ga razvodnili pola pola i tako od jedne boce dobili dve.Kasnije odem kod Vlade Fox-a pod most i kupim normalan stimulin to jest normalne tamne boje i prepoznatljivog mirisa.Od maja meseca sve sto mi treba narucim kod Vlade i sve je ful i sveze.Inace sve te bocice sa obicnim cepovima su idealne za muckanje od strane neodgovornih prodavaca jer boca od 500ml kosta 4.500 hiljade a razvodnjavanjem dobiju duplo.Trenutno samo SBS ima sigurnosne poklopce na kojima se vidi dalije boca otvarana ili ne i to je trenutno u ovom svetu prevaranata jedino siguran amino pripravak,mislim na atract natural i atraktmino.
Link to comment
Share on other sites

Da li je neko primetio promene u boji gustini i mirisu Multimina ili sam ja pazario neki tezak falsh. Naime danas sam otvorio flasicu Multimina ( Kupio u Autosportu NS) sadrzaj je tamno crvene boje,dosta redji ( kao voda bre) od predhodnog koji sam imao a miris me podseca na Carnberry. Da li je Nutra to nesto menjala ili je palo neko punjenje u Srbiji. 8P

 

Dobio odgovor iz engleske da je tamo sve isto kao prije shto se tice multimina

Link to comment
Share on other sites

Dobio odgovor iz engleske da je tamo sve isto kao prije shto se tice multimina

Jane hvala na potvrdi mojih sumnji. Stvarno je zalosno to sto u ovoj zemlji ne mozes da budes siguran da je to sto si kupio zaista taj proizvod a ne muckalica iz necije garaze. Juce kada sam merio ovaj Multimino za prelivanje boila sam blago receno popi..deo, on je redak kao voda i miris koji izuva na Carnberry me dodatno iznervirao. I sad kako ja da znam da ono cime sam ja prelio svoje boile nece praviti kontra efekat i da li u njemu uopste postoje Aminokiseline bar u tragovima. :diablo:

Link to comment
Share on other sites

Prema podatcima koji si napisao meni to lici na razvodneti red cell amino dodatak za konje,Originalni je veoma gust neshto izmedju obicnog dipa i onog veoma gustog a mirishe na yukatan.Ako je originalni je veoma dobar medjutim tako redak neznam kakav je
Link to comment
Share on other sites

Kako sam većinu dodataka (aroma, atraktanata i sl) do pre neku godinu nabavljao isključivo u inostranstvu, u prilici sam da procenim razliku u odnosu na one koje sam naknadno nabavio u Srbiji. Da li je to posledica prepakivanja od strane prodavca ili je proizvođač promenio formulu, što reče kolega odozgo, nije bitno-sve dok lovi ribu. Ali, da stvari ne relativizujemo do kraja-bitno je ako se proizvod razvodnjava. Dakle, većini neće smetati ako je npr.benzin prošaran sokom od kivija radi lepše boje, ali će mu smetati ako je u njega dodata voda, zar ne?

Bez namere da bilo koga "prozivam" (kupujemo stvari koje koštaju par desetina evra, a ne automobile) već sa isključivom željom da podelim svoje iskustvo, rekao bih da pojedini Solar proizvodi ne odgovaraju onome na šta su kupci navikli. Samo toliko. Verujem da to nije slučaj sa svim proizvodima Solar, ali evo par zapažanja:

-Solar Stimulin amino je većeg viskoziteta i manje intenzivnog mirisa i boje

-Solar Esterblend 12 je od 100% pune bočice za 6 meseci završio na 25% (podrum, prosečna temperatura između 12-15 stepeni, kod ostalih 74 bočice su promene skoro nevidljive)

-Solar miks Quench je promenjena formula u odnosu na onaj od pre nekoliko godina (jedno vreme se nije ni proizvodio, pa je vraćen u prodaju, ali znatno drugačiji)

Gornji primeri mogu biti posledica potpuno različitih razloga. Zato još jednom naglašavam da su u pitanju samo lična zapažanja, bez drugih ličnih razloga koji se odnose na prodavca/proizvođača.

Link to comment
Share on other sites

Itekako je bitno pa kostalo i 1 evro niko ne sme da prodaje original pakovanje sa fals robom,najmanje da pravi budalu od mene i ostale kupce.Ako vec kupujesh renomiranu firmu onda sama opakovka ti garantuje za kvalitet koji cesh upotrebiti.Na zapadu zakon potrosaca kao i zakon proizvodjaca itekako funkcionise i pogotovo renome firme proizvodjaca kao i renome gazde prodavnice.Na zalost kod nas je sasvim obrnuto.Dosta sam se puta z..bo i uzo robe iz Srbije mada sam u isto vreme uzimo i iz engleske.

 

Evo nekoliko fakti

 

Stimulin amino je i danas isti

Esterblend 12 je i dan danas isti

Squid octopus je i dan danas isti

Mixevi pogotovo club i red hering su drugacije boje i tekstureSquid i banana su malo jaci odnosno imaju vishe oficial secreta u zadnej vreme

nutrabaits varira sa bojom proizvoda al netoliko drasticno nego su nijanse u pitanju,al je sve ostalo isto

Korda udice longshank x potpuno druga boja i kvalitet materijala

 

Dal sami proizvodjac neshto muti sa balkanskim trzishtem,dal je to uvoznik il prodavac to nemozemo znati.Medjutim stvar je takva kakva jeste pa sam se odavno odrekao nekoliko stvari.

Sad hemiju iskljucivo uzimam iz engleske a od pre nekoliko meseci i korda udice.

 

Na kraju treba da se sedne sa uvoznikom i da se provjeri cela stvar ako ne onda se lepo napishe mail do proizvodjaca.Verujte dosta puta se proizvodjac bar shto se tice renomiranih firmi odma oglasi na toliko velike reklamacije.Bar se meni oglasio.

Link to comment
Share on other sites

Možda bi trebalo da dodam nešto, kako ne bi bilo zabune...Iskustvo koje imam odnosi se na Stimulin amino i Esterblend 12 koji su kupljeni u zemlji Srbiji. Verujem da formula ovih tečnih dodataka nije menjana, što znači da su verovatno "kršteni" negde usput, pre nego što su se našli na polici prodavca. Ne ispari 75% arome tek tako...

Ali, pošto ne znam da li je prodavac kupio od dilera ili direktno od proizvođača, ili je radnik prodavca malo "popio", ne bih nikoga da tužakam. Pogotovu zato što znam da u svemu ima velike krivice proizvođača koji nemaju čepiće za bočice sa zaštitom. A zašto ih nemaju-zato što to mnogo poskupljuje proizvod? Ne verujem u to. Sećam se kako je npr. Aquaborne (linija pok.Grabmayer-a) imala ovu zaštitu, a bila je mnogo manje popularna i moćna od Nutrabaits-a ili Solar-a. Sve se može kad se hoće, ali se u ovom slučaju-neće.Neka proizvođači zaštite čepiće na bočicama, pa neće biti nikakvih problema niti nesporazuma gde je isparila aroma ili zašto je promenjena gustina/miris iste!

 

Sa miksevima je druga stvar, oni se ne mogu tako lako mešati, pa je tu veća sigurnost da je proizvođač promenio formulu.Samo veća sigurnost (!) nisam rekao ništa o SBS-u od pre par godina.

I ako je zaista tako, ako je proizvođač promenio formulu miksa-nemam ništa protiv, njegovo pravo-ali bi taj podatak mogao da postavi na svoj sajt zbog starih kupaca. Jedna diplomatska rečenica-npr.unapredili smo naš sjajni miks, bila bi sasvim dovoljna.

 

Kao kupci imamo pravo ne samo na zaštitu od nedostataka stvari koju smo kupili, već i na prethodno informisanje o promeni sadržine. A da li ćemo nakon toga kupiti nešto ili ne-to je stvar ličnog izbora.Npr.nakon što sam danas od Janeta saznao da je i ClubMix promenjen, možda ću odlučiti da ga više ne kupujem, a možda ga i isprobam, moja stvar. Ali želim da to saznam pre nego što nešto kupim i neću nikoga zbog toga da krivim.

 

 

Hvala GORANBILLY što je pokrenuo ovu temu, razmenili smo dosta korisnih info.

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje za one koji rade sa Nutrinom hemijom, multimino ppc, da li on treba da ima bilo kakav miris?

Kupio sam u BG(necu imenovati radnju ovaj put) i ima jak vocni miris, a posto sam dosad radio uglavnom sa sbs i solar nije mi poznato dal to tako treba biti...

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno se ovde nesto stalno ''kuva'' kod nas.Npr jedna od zapadnih filozofija je da ne bi poskupeo proizvod,smanjuju gramazu ili ga osiromase za toliki % poskupljenja,sto je za mene veoma verovatno da je uradjeno i da ce se to raditi sve vise.Cisto ne verujem da ce se neko bakcati sad od nasih prodavaca da prepakira ili razredjuje proizvod za koji je generalni uvoznik,jer mi kao kupci cemo to odmah kazniti i prestati da kupujemo bilo koje proizvode.Mozda gresim ali ima izuzetaka,moguce!

Nauka je otisla toliko daleko,tako da je umesala prste u sve pore pa i u ovu industriju koja je pozamasna a i veoma skup sport,tako za profit ce se mnoge stvari uraditi,kao primer ROD HUTCHINSON nije vise isti od kad su ga preuzeli Italijani,mada smo svi mi navikli na stari originalni kojeg ima samo po nasim policama!

Mnogi od vas nabavljate komponenete direktno iz Engleske i neka neko kaze da li ima razlike u proizvodima a da ih iste nabavlja duze vreme preko grane??Mislim da ce to biti veoma korisno za uporedjivanje komponenti koje se ovde prodaju.Mozda mi i jesmo neko sklj trziste gde se prodaje ono pred kraj smene,kako ja kazem zacisceno u 13h i 45 min i pravac Balkan.

Voleo bih da se sve sumnje otklone ali crv i dalje zivi u nama!

Link to comment
Share on other sites

Ono shto sam napisao je da su promjenjeni mixevi kod nas ne u engleskoj pogreshno si protumacio,znaci boja i textura se neslazu sa mixevima iz engleske.

 

Duci kupio si isto multimino kao i goranbilly

 

Dukase ja sam vec napisao koje su razlike iz engleske i kod nas samo ko me shvatio a verujem da ima josh dosta ostalih proizvoda.Kad udarish matematiku koliko se proda godishnje i nije mala para.

 

Nemogu da ulazim ko je kriv ko nije megjutim glavni importer mora da preuzme neke stvari jer na kraju ipak je njegov renome u pitanju.

RH su prodali pa je itekako razlika al ovi ostali nisu.

 

Kako sam u stalnom kontaktu sa solarom,mainline i vecim delom prodavnica i foruma engleskih uvjek imam neke informacije.

 

Na kraju napisite mail do nutrabitsa i odgovorice vam i bicete sigurni

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim suprotno od Dukasa,jer svetske renomirane marke nebi smele da se igraju sa kvalitetom jer ce biti mnogo teze kaznjene nego neki nasi prodavci koji prodaju robu od raznih proizvodjaca pa tako kupis los multimino jednom i nikad vise ali ces u istoj radnji kupiti stimulin amino i nas prodavac opet srecan.Ali kad veliko ime poput RH pokvari svoj proizvod onda to nekupuje mnogo vece i ozbiljnije trziste od naseg,tad dolazi dovelikog rizika od bankrota.Sigurnosni cepovi nebi trebali da uticu na cenu jer je to jeftina plastika i dodaje se samo jedna sigurnosna traka izmadju cepa i bocice kao kod SBS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono shto sam napisao je da su promjenjeni mixevi kod nas ne u engleskoj pogreshno si protumacio,znaci boja i textura se neslazu sa mixevima iz engleske.

 

Duci kupio si isto multimino kao i goranbilly

 

Dukase ja sam vec napisao koje su razlike iz engleske i kod nas samo ko me shvatio a verujem da ima josh dosta ostalih proizvoda.Kad udarish matematiku koliko se proda godishnje i nije mala para.

 

Nemogu da ulazim ko je kriv ko nije megjutim glavni importer mora da preuzme neke stvari jer na kraju ipak je njegov renome u pitanju.

RH su prodali pa je itekako razlika al ovi ostali nisu.

 

Kako sam u stalnom kontaktu sa solarom,mainline i vecim delom prodavnica i foruma engleskih uvjek imam neke informacije.

 

Na kraju napisite mail do nutrabitsa i odgovorice vam i bicete sigurni

 

 

 

Sve dobro govoris Jane,a mislim da i neko jos ko ima neki info napise licna iskustva,bila dobra ili losa!Zalosno je sve sto se desava i kad das pare kao da si ih bacio,a verujem da je bolje dati pevacici bar uzivas u pogledu! :help:

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim suprotno od Dukasa,jer svetske renomirane marke nebi smele da se igraju sa kvalitetom jer ce biti mnogo teze kaznjene nego neki nasi prodavci koji prodaju robu od raznih proizvodjaca pa tako kupis los multimino jednom i nikad vise ali ces u istoj radnji kupiti stimulin amino i nas prodavac opet srecan.Ali kad veliko ime poput RH pokvari svoj proizvod onda to nekupuje mnogo vece i ozbiljnije trziste od naseg,tad dolazi dovelikog rizika od bankrota.Sigurnosni cepovi nebi trebali da uticu na cenu jer je to jeftina plastika i dodaje se samo jedna sigurnosna traka izmadju cepa i bocice kao kod SBS

 

 

 

Pazi nisam rekao bez veze neke stvari,ako ne verujes kupi bilo koji prozivod namenjen zapadnom trzistu i ovde kod nas i videces ociglednu veliku razliku.Konkretno ne mislim samo na ribolovacki asortiman,milka cokolada nije ista kao u Nemackoj,nutela takodje,licno sve probao,prasak za ves itd.Bicu slobodan da verujem ali podeljena su trzista unutar kompanija bilo koje robe!

Jane je u pravu da kod Engleza nema mrdanja,da sto pise to mora biti,a sve gde moze da se zaradi na bilo koji nacin ili gde nema provera,promenice sadrzaj.Ne kazem da je sve lose,bas naprotiv zbog ovakvih spekulacija dobra roba izaziva sumnju,pa samim tim se ne kupuje.

Nemamo dokaza samo primecujemo razliku i pricamo sta smo kupili!

Link to comment
Share on other sites

Slazem se s tim,jos davno sam napisao u jednom postu da mi se cini da da ima proizvoda za zapadno trziste i za nase koje je losijeg kvaliteta,Konkretno Daiwa ima robu koja se pravi u UK i to je samo za njihovo trziste a mi dobijamo Daiwu made in China.Jos jedna promena,drugar pre par dana kupio SBS-ov betain i danas ga otvorio,original pakovanje sa sigurnosnom trakom a unutra betain beo i sitne granulacije kao soda bikarbona.Kaze udara u nos tako jako da tera na kasalj.Ja sam koristio njihov betain ali je bio zuckast i krupnije granulacije,ponavljam da je pakovanje original i da nije otvarano.Rekao sam mu da neznam nista o toj promeni ali da mozda zna neko od vas.Pozdrav
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...