Jump to content

Prologic T-Carp Ili C2 13Ft 3.5Lb


Recommended Posts

Ljudi razumite me,bio sam uzbudjen kada sam procitao o koliko se metara radi.Ja pripadam toj Billy-jevoj nekolicini koja ne ide preko 90m.Iako imam FS HIS-ive i Shimano AT,visok sam185 i imam95kg i ne toliko losu tehniku bacanja.Zasto bacih tolike pare uzalud?
Link to comment
Share on other sites

lepo nap[isao 105gr olovo bez BOILE! sta ima nejasno . sa boilom manje .

basijana na naj sirem delu ima dud preko svi koji su pecali tamo znaju koliko ima . za prvi maj sam ga okitio sa par sistema dali je to problem baciti 130m????

ako jeste onda nekolicina nas to samo moze a koliko ja znam svi iz petrovaca i putinaca mogu da bace .

SAMO OLOVO 105 GRAMA IDE I NA 150 SA STAPOM C2 JA KAZEM DA IDE MAKAR GA SLOMIO !!!

ako ima potrebe bacam i na 50m ali teze 8P :rofl: . i ja zavrsavam pricu . za c3 nisam imao para tcarp mi nije siguran tj nekako mi tanak i ostao sam na c2 malo tezi od c3 i deblji . za sve pare je uradjen .

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast onome ko baci 3 puta uzastopno na isto mesto(spot 5x5m) na vise od 140metara.

Spod stap pa udri kilometre :) Svi govore neke velike cifre ali u proseku netreba bacati vise od nekih 120m

na vecinih komercijala, kao sto neko rekao u nekom topiku samo kod nas postoji 'bacaski stap'.

Prosle nedelje sam uzeo zadnja 3x T-carp stapa 12Ft 3.25 koja su imali u carpologiji(tako su mi rekli).

Jos nisam imao vremena da isprobam, ali na prvi pogled mi se jako svidjaju, tanak malo krut bas napravljeno meni :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svi govore neke velike cifre ali u proseku ne treba bacati vise od nekih 120m

Ako je to prosek, onda to znaci da uglavnom pecas na daljinama od 100-140 metara?

 

Gde?

Na moru?

Jezeru?

Ako je na jezeru, onda na kom?

I koliko cesto?

 

Jbte, ovde sve bacaci...

 

Izgleda da u Srbiji jedino nekolicina ljudi ukljucujuci mene ne moze da prebaci 90m!

 

Jbga druze, kad pecas po kojekakvim barama i kadama...

A i slab si u ruke...

I imas losu tehniku...

I debeo ti najlon...

I nemas LC masinice...

I nemas bacacki stap...

 

I uopste nisi faca jer ne mozes da bacis preko 140-150 metara...

 

A pecas sarane preko 20 kg?!

Kako bre to uspevas?

Meni sad nista nije jasno...

Link to comment
Share on other sites

Ako je to prosek, onda to znaci da uglavnom pecas na daljinama od 100-140 metara?

 

Gde?

Na moru?

Jezeru?

Ako je na jezeru, onda na kom?

I koliko cesto?

 

Jbte, ovde sve bacaci...

 

 

 

Jbga druze, kad pecas po kojekakvim barama i kadama...

A i slab si u ruke...

I imas losu tehniku...

I debeo ti najlon...

I nemas LC masinice...

I nemas bacacki stap...

 

I uopste nisi faca jer ne mozes da bacis preko 140-150 metara...

 

A pecas sarane preko 20 kg?!

Kako bre to uspevas?

Meni sad nista nije jasno...

 

Sere me brate da upecam veliku ribu na 80m. :pardon:

Link to comment
Share on other sites

ja spadam u nekolicinu koja ne moze da veruje da bilo ko, iole normalnom opremom, ne moze da baci odgovarajuce olovo na 110m. :pardon:

To nema mnogo veze sa realnim pecanjem i cesto nema veze sa uspehom u ribolovu ali eto ako vec o tome pricamo... predvez sa mamcem, pva, vetar u lice, su stvari koje komplikuju stvari pa je tada i 90m pojam i za ozbiljniju opremu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja spadam u nekolicinu koja ne moze da veruje da bilo ko, iole normalnom opremom, ne moze da baci odgovarajuce olovo na 110m. :pardon:

To nema mnogo veze sa realnim pecanjem i cesto nema veze sa uspehom u ribolovu ali eto ako vec o tome pricamo... predvez sa mamcem, pva, vetar u lice, su stvari koje komplikuju stvari pa je tada i 90m pojam i za ozbiljniju opremu...

 

Kao i uvek!

Svaka ti je na mestu!!!

Link to comment
Share on other sites

Na temu o daljini zabacivanja se vec pisalo na forumu ali hajde opet da se malo raspisemo na tu temu. Izgleda da su mnogi izgubili pojam o daljini! Fudbalski teren koliko se secam je duzine 100-110m,cenim da smo svi bili na njemu pa mozemo da uporedimo daljine zabacivanja sa fudbalskim terenom. Ja znam par ljudi koji zaista mogu daleko da zabace i skidam im kapu na tome,ali kao i sve u zivotu i zabacivanje je 70% vezba,znaci ako cesto pecas ili imas vremena da na livadi vezbas zabacivanje velika je verovatnoca da ces u nekom momentu uspeti da dobacis (prebacis) tih famoznih 100-130m. Ali ako kao ja i dosta ljudi sa ovog foruma ides jednom mesecno na pecanje npr dnevno pecanje na Miki i to ako ugrabis nema tu price o nekom extremnom zabacivanju. Ako se i desi da izbacis tesko da ces sledeci put uspeti da bacis olovo priblizno predhodnom zabacaju. :unknw:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Koristim Prologic C2 13Ft 3,5lb, stapovi su parabolicne akcije odnosno deluju "mekse" i odlicno se ponasaju pri vadjenju ribe. Prva karika je 50 i imaju veoma lepu boju koja varira od tamno braon do neke zelene u zavisnosti od ugla i svetlosti (ako to nekog uopšte zanima). Mislim da su izuzetno dobri sto se tice odnosa cena - kvalitet. Sto se tice izbacaja (vidim da je bilo dosta reci o tome) sa olovom od 100gr dostignem nekih 140m. T-carp nisam imao prilike da probam ali dosta hvale taj stap. U svakom slucaju ko se dvoumi neka proba i jedan i drugi ako ima prilike pa ce sam odluciti.Pozz

Link to comment
Share on other sites

Na temu o daljini zabacivanja se vec pisalo na forumu ali hajde opet da se malo raspisemo na tu temu. Izgleda da su mnogi izgubili pojam o daljini! Fudbalski teren koliko se secam je duzine 100-110m,cenim da smo svi bili na njemu pa mozemo da uporedimo daljine zabacivanja sa fudbalskim terenom. Ja znam par ljudi koji zaista mogu daleko da zabace i skidam im kapu na tome,ali kao i sve u zivotu i zabacivanje je 70% vezba,znaci ako cesto pecas ili imas vremena da na livadi vezbas zabacivanje velika je verovatnoca da ces u nekom momentu uspeti da dobacis (prebacis) tih famoznih 100-130m. Ali ako kao ja i dosta ljudi sa ovog foruma ides jednom mesecno na pecanje npr dnevno pecanje na Miki i to ako ugrabis nema tu price o nekom extremnom zabacivanju. Ako se i desi da izbacis tesko da ces sledeci put uspeti da bacis olovo priblizno predhodnom zabacaju. :unknw:

nemozes da uporedjujes teren i vodu zato sto voda vara, mislim da dosta ljudi znaju na sta mislim

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

E ja koristim PL T carp 13" 3,5Lb  , pretezno koristim Fox Inline 85gr olovo i zanima me dali sa njiim moze pustiti na 100m + sa PVA kesom znaci verujem da je to oko 120gr u kompletu sve , nisam bio u prilici da to testiram jer nisam isao na takve vode , ali planiram ove god :D Inace ja sa 85gr vrsim sav posao eto na primer Zabalj Jegricka taman pustim pod drugu obalu ... sto je meni dosta nisam jos probao sa 100gr da bacam .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...