Jump to content

Dipovanje Spoda Losionom Posle Brijanja.


darkod

Recommended Posts

stvarno nije u redu sto kvarite temu,ovde mladji a i neki stariji clanovi mogu nesto da nauce i da poboljsaju svoje rezultate a odoste u sasvim drugom pravcu....

ko zna koliko ce sad ljudi da odustane od ovog naseg sporta posto nece znati kako da naprave parfem i kako da pecaju na njega... 

a bez parfema nema uspesnog saranskog ribolova

 

i zamisli sad covek mladji ili stariji clan se mucio vise meseci da nabavi cupava olova,pa onda uzeo one nevidjene udice pa na jedan stap stavio g rig,na drugi d rig,na treci dz rig,i na pomocni trt mrt rig,pa onda napravio spod od pozitivne i negativne fermentacije,prelio specijalnim prelivacem za krupnu ribu,pa proucio sve o amino kiselinama,izazivacima gladi,atraktorimai uljinim i alkoholnim aromama,pa kupio pola kile lakmus papira da ispita ph vrednost vode,skupljao blato pored jezera da opere ruke i da se namaze,mleo buchinu i na kraju mu fali samo jos parfem da krene na pecanje i pocne da dere ribu ko na traci i vi userete temu....

sad moze sve da baci,sakrije se ispod kreveta i place

 

e stvano ste pokvareni

Link to comment
Share on other sites

Quote

E to sa zatvorima ima mnooogo logike,cak i u nasem jebenom zakonu postoje pravila kojiko ribe je dozvoljeno na odredjenu kubikazu vode.Nazalost to niko ne postuje,zahvaljujuci odredjenom procentu ribolovaca koji su nezasiti ulovom.Trend je upecati 50-60-100!! sarana za dan sto nema veze sa saranskim ribolovom.Zbog takvih se komercijalni reviri utrkuju ko ce vise tona po hektaru da ima u svom jezeru da bi privukli sto vise musterija.Rezultat je gomila igladnele ribe koja uzima sve i svasta.Pokusajte da nadjete van Srbije neko takmicenje gde se sa 1500 kg za 48 sati zavrsi na drugom mestu.

 

Svaka cast... potpisujem ovo!

I onda sam ja ispao poslednji kreten kad sam predlagao drugaciji nacin takmicenja (i uopste reibolova) gde ce se oceniti i videti vestina na vodi i sa priborom a ne vestina u kuhinji i mesanju hemije?! Zar ce takmicenje biti truba, neinteresantno i neuspesno ako pobednik ima 23 ribe, drugoplasirani 12, treci ima 4 a ostali po jednu-dve ili nijednu!? Zar se i tada ne vidi ko zna i ko je majstor... Ako si majstor, majstor si uvek i svuda bez obzira na bilo sta drugo i pecaju SVI pod istim uslovima pa je dakle svaka razlika koja se vidi na kraju takmicenja samo razlika u znanju, vestini i majstorstvu. Umece mesanja i kombinovanja hemije ili nalazenje magicne formule (po mom misljenju) ne spada u vestine i velicine ribolova. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Sve ostalo znam, samo ne znam kako se vezuje DZ i TRT MRT rig?

Mozes li da objasnis i eventualno postavis slike "korak po korak"...

 

to tek treba da se pojavi,to ce biti nesto revolucionarno....

cudicemo se kako smo pecali ribu do sada bez toga,cuo sam da je vrlo moguce da ce ribe same da izlaze na obalu

Link to comment
Share on other sites

Quote

stvarno nije u redu sto kvarite temu,ovde mladji a i neki stariji clanovi mogu nesto da nauce i da poboljsaju svoje rezultate a odoste u sasvim drugom pravcu....

ko zna koliko ce sad ljudi da odustane od ovog naseg sporta posto nece znati kako da naprave parfem i kako da pecaju na njega... 

a bez parfema nema uspesnog saranskog ribolova

 

i zamisli sad covek mladji ili stariji clan se mucio vise meseci da nabavi cupava olova,pa onda uzeo one nevidjene udice pa na jedan stap stavio g rig,na drugi d rig,na treci dz rig,i na pomocni trt mrt rig,pa onda napravio spod od pozitivne i negativne fermentacije,prelio specijalnim prelivacem za krupnu ribu,pa proucio sve o amino kiselinama,izazivacima gladi,atraktorimai uljinim i alkoholnim aromama,pa kupio pola kile lakmus papira da ispita ph vrednost vode,skupljao blato pored jezera da opere ruke i da se namaze,mleo buchinu i na kraju mu fali samo jos parfem da krene na pecanje i pocne da dere ribu ko na traci i vi userete temu....

sad moze sve da baci,sakrije se ispod kreveta i place

 

e stvano ste pokvareni

 

Eto vidis Vlado totije kao u skoli na casu neki su primerni,slusaju i uce a neki samo podcenjuju ometaju i nedaju drugom nesto da nauce ama bas na svakom casu.Na srecu pa ne pripadam toj drugoj grupi koja ometa :nea:

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko probao na Nivea balzam posle brijanja?

http://static.evoria.com/media/catalog/product/cache/1/image/800x800/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/n/i/nivea-for-men-sensitive-after-shave-balsam-100-ml---hassas-ciltler-icin-tiras-sonrasi-balsam.jpg

 

http://cdn.allshops.ro/files/clients/30/5383/p/80/nivea-cool-kick-after-shave-balsam-1891002.jpg

Mislim da ovaj 100% stvara "oblak" u vodi. 

Link to comment
Share on other sites

Eto vidis Vlado totije kao u skoli na casu neki su primerni,slusaju i uce a neki samo podcenjuju ometaju i nedaju drugom nesto da nauce ama bas na svakom casu.Na srecu pa ne pripadam toj drugoj grupi koja ometa :nea:

Otto bio bih saglasan sa tobom da je ovo ozbiljna tema u kojoj bi se razmenjivala iskustva i sticala nova saznanja,ali ova tema nije jedna od tih. Ova tema je smesna da ne kazem zalosna... :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

Burazeru moj,pa ti si grobar modernog saranskog ribolova.Konzervativan pristup ribolovu ne vodi nicemu,ti tvoji rig-ovi su odavno prevazidjeni(trt mrt,DZ)

Sad je in electric rig.Par hiljada volti kad osine nema otpadanja a i osecaj je fenomenalan kad se riba trese.Sto se tice boili u modi je aflatoksin boila,sto veci procenat mleka u prahu u mix-u(da se dobije visokoproteinski efekat) i neka od popularnih,brendiranih aroma(pino,paco,brut),uspeh garantovan a ti samo zaostaj za modernim trendovima..... :rofl: :rofl: :rofl:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Otto bio bih saglasan sa tobom da je ovo ozbiljna tema u kojoj bi se razmenjivala iskustva i sticala nova saznanja,ali ova tema nije jedna od tih. Ova tema je smesna da ne kazem zalosna... :pivopija1:

Zemo samo opusteno ja sam to onako opste naglasio,jer kad pogledas unazad na ozbiljne postavljene topice se puno manje pise nego na ovakve koje nemaju poentu i kao sto kazes zalosno i smesno :hi:

Link to comment
Share on other sites

Pa ako je tema zalosna i smesna pa sto je ne zakljucate vec dozvoljavate da traje i dalje????Malo nerazumno za ovaj forum ovolikog kalibra.

Ja prvi ne bih posecivao forum koji je sterilan u ustogljen,gde ne smes da se nasalis. Zasto mislis da svaka tema na forumu mora da bude 100% ozbiljna? Malo sale nije na odmet pogotovo kada sve ljude sa kojima se salis znas licno kao sto je to slucaj u ovoj temi. :pivopija1:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa ako je tema zalosna i smesna pa sto je ne zakljucate vec dozvoljavate da traje i dalje????Malo nerazumno za ovaj forum ovolikog kalibra.

Goran nije mislio da je smesno i zalosno sto se pravi sprdnja na temu nego sto se to stvarno radi.Otislo je sve u neku krajnost,hemija,molekularna biologija,nutricionizam,razni predvezi koji sa mozgom veze nemaju,da ne pricam o stavljanju sarana u kontekst bozanstva kome se pisu molitve,kome ne sme jedna krljust da zafali pre pustanja u vodu inace se ribolovac stavlja na stub srama.Setite se snimka na kome se pusta riba u jezero Mika Alas,ispljuvase ljude kako su brutalni prema bozanstvu saranu,nisam video da je bilo uginuca posle poribljavanja.Takve stvari jesu za sprdanje a ni malo sale nije na odmet,naravno kome smeta ne treba da ucestvuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Burazeru moj,pa ti si grobar modernog saranskog ribolova.Konzervativan pristup ribolovu ne vodi nicemu,ti tvoji rig-ovi su odavno prevazidjeni(trt mrt,DZ)

Sad je in electric rig.Par hiljada volti kad osine nema otpadanja a i osecaj je fenomenalan kad se riba trese.Sto se tice boili u modi je aflatoksin boila,sto veci procenat mleka u prahu u mix-u(da se dobije visokoproteinski efekat) i neka od popularnih,brendiranih aroma(pino,paco,brut),uspeh garantovan a ti samo zaostaj za modernim trendovima..... :rofl: :rofl: :rofl:

 

ja sam izgleda u zaostatku 2-3 godine za ovim modernim haj tek saranskim dobom.... ne znam da li cu uspeti da se vratim i uspem da prevarim neko sarance

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...