Jump to content

Bojkot !


Srdjan.

Recommended Posts

Mi kao pojedinci nista nemozemo uraditi,za bilo kakve promene postoji sitem i nacin na koji se moze delovati.

Ovde jedino sto moze da se uradi je da se okupe ribolovacka udruzenja odrede dva-tri predstavnika koji bi otisli u RSSS i tamo izneli problem,videli nacin na koj se moze resiti ,a posto verovatno nemoze da se resi u toj instituciji onda se to zavede u zapisnik i oformi se opet par ljudi koji bi to izneli sledecoj instituciji po vaznosti,a to bi bilo u ministarstvu.

I to sigurno nebi dalo nikakv rezultat kad se nebi propratilo medijski jer mediji su jedino sto moze da pogura nase politicare,od toliko ljudi na forumima sigurno ima novinara ili onih koji ih poznaju i koji bi bili spremni da pokrenu nesto.

 

Jedini nacin ,a cuvara bas zabole sto bojkotujes ako nemas dozvolu kostace te skupo pecanje,ideja je dobra i treba nesto da se uradi ali to prvo treba dobro osmisliti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo vec kod toga sta je ko hteo kad je bio mali, ja sam stalno živeo u nadi da ću jednog dana imati mnooogo novaca, i da ću onda da platim dobro jedno dvadest beyvratih tipova da lome kolena ribokradicama, jer sam došao do zaključka da drugačije nemože... Sve ih poznajem u Novom Bečeju, i ništa dosada nije uspelo sa zakonske strane, napravili su kuće od ribokradje, automobile... a ja ne smem mnogo ni daim 'bem mater, mladji su pa će me nabiti...
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sa bojkotom je dosta ribolovaca upoznato i u dosta medija je izasla informacija o istom sto na TV sto u novinama. 

Juce je odrzan sastanak u Zrenjaninu (iniciran bojkotom - ali ga nisu vodili inicijatori bojkota) gde je trebalo da se nesto pokrene ali koliko cujem iz prica da nije nista konkretno uradjeno vec je doticni gosp. jovanovic iz gornjeg klipa sa desetak ljudi minirao sastanak koji se pretvorio u dranje i na sve je licio osim na neki skup...

Link to comment
Share on other sites

Svi ce oni sve vise da se deru jer nema para laganih.

Zato sto im prekidamo uigrane kombinacije jer su to nasi fiktivni predstavnici koji su na laganicu uzimali novce,a sad kad nema frka.

Samo me cudi da se nije oglasio Nacionalni park Fruska gora ti su jos gori od ovih,tj puno gori.

Nadajmo se da ce ministarstvo odreagovati ovi zgubidani nam nista ne znace ukoliko budemo istrajni oni ce propasti bez problema.

Jer mi treba da probudimo drzavu i pomognemo u resavanju situacije na obostrano zadovoljstvo,ovako ni vuci siti niti ovce na broju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

moje misljenje je da treba da se ugledamo na nase susede u okruzenju i konacno vratimo vode ribolovnim udruzenjima a pojedine firme poput RSV DOO posaljemo u STECAJ  =@

PESKARA udruzenje USR Banat  iz Zrenjanina Je svetao primer toga -organizacija svetska a naša.

Link to comment
Share on other sites

Do ove godine sam redovno kupovao dozvolu i pokušavao da pecam na Savi, ali ove godine je neću kupiti jer necu ici da pecam divlje vode! Ljudima koji misle da bojkotom mogu nešto da postignu, mogu da kažem da nece uraditi ništa, odnosno da mogu da udju u problem ako odu na pecanje i dodju ribocuvari! Bavim se poslom u ''sistemu'',10 godina i još uvek zivim u zabludi da taj sistem može da se promeni, ali sam sve više ubedjen da sistem ove zemlje, u svim sverama, niko od onih koji to mogu- ne želi da promeni i to iz čisto ličnih i sebičnih interesa! Verujte da su interesi pojedinaca u ovoj zemlji, u bilo kojoj sveri društvenog života, daleko od interesa društva ili pojedinaca! Svaki ozbiljan problem u ovoj zemlji se gura pod tepih ili minimalizuje, a pred vlastima se izlazi isključivo sa ''uspesima''!

Mislim da problem zapuštenosti voda, ribokrađe-na sve moguće načine,trgovine ribom i izlova van svake mere i kontrole, sigurno ne mogu da reše pojedinci, već isključivo velika udruženja! Mislim da čak nije stvar ni u zakonu, jer u našoj zemlji postoji mnogo važećih zakona koje niko ne sprovodi, odnosno prećutno odobrava kršenje!

NPR: prodaja ribe u gajbama po pijacama, to svi gledaju, sve inspekcije, komunalna policija, obicna policija.. ali niko ništa ne preduzima!

 

SAMO VELIKA-MASOVNA UDRUZENJA GRADJANA, SA PETICIJAMA, PREDLOZIMA I PRITISCIMA NA SVE MOGUCE ORGANE I ORGANIZACIJE-MOZDA CAK I SA PROTESTIMA BILO KOJE VRSTE, MOZDA MOGU DA URODE PLODOM, bunt pojedinca ne moze nista, osim da mu napravi problem!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

PESKARA udruzenje USR Banat  iz Zrenjanina Je svetao primer toga -organizacija svetska a naša.

Ali nazalost vec treca godina za redom na cepelu nema slobodnog ribolova,a upravljaju njome ljudi koji su od deponije napravili pravu malu oazu za ribolov i svaka im cast kako se bore da sacuvaju tu vodu.

Link to comment
Share on other sites

Sta si se ti Bosanac najedio na Duleta Jovanovica :D

Eto ti Pavlovci gde nema npr. Duleta,za 2 sezone riblji fond upolovljen sigurno,ko upropastava tu vodu?....Lopovi Bosanac,lopovi.....kao i sve nase vode! Dzaba ce neko poribnjavati non stop kad banda pokupi sve zivo,velike ribe u komercijale a ove male na pijacu,veoma unosan biznis je to postalo!

Ivankole je do slova napisao ama bas sve,bojkoti i kojekakva mitingovanja su pisanje uz vetar,bojkotovati mogu oni koji pecaju komercijale i oni koji odu 1-2 puta na pecanje a onaj ko peca "divlje vode" MORA imati dozvolu da nebi upao u problem ili se blamirao za 50e...

Zakoni,pravila i sve drugo vec postoje samo ih treba sprovesti u delo a kao prvo moraju ove ribokradice da se istrebe i odma ce stanje da se popravi,al bukvalno JER....primer su Jarkovci jezero gde se osetno popravlja riblji fond ali ne sto to RSV poribljava komadima nego sto je cuvar Baca doveo sve u red,sevnulo par zapleni pribora i prijava i da vidis dal sad klepaju sta stignu,masa ribolovaca je na vodi i skoro da nema kriminala a i to sto se nadje Baca kralj sredi ocas posla a sto je za primer ljudima koji dolaze tu proradila savest pa i kad naidje neki pacijent odma' bude snimljen,opomenut il prijavljen Baci i stvar resena za 5 minuta :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neso,naravno da odolevaju jer nema pecanja na jezeru,zar ne?!...a ribe nema i ako ovako nastavi za 2 godine ce vodu doterati do stanja kao svako nase jezero...gde je ona riba iz Borkovca koju je udruzenje svake godine ubacivalo pre kupa,ona tona konzumnog sarana?7 dana se vata svim mogucim sredstvima sve dok se i poslednji nesrecnik ne izvadi i 10i dan opet tuga na jezeru ko i obicno i to samo zato sto su ljudi stoka!

Srz problema je ribokradja a ne Zika i Mika :D

Link to comment
Share on other sites

Nemas pravo da sprecis nista jer nisi ribocuvar,gledas kako se odnose ribe ispod mere a nista nemozes da ucinis,prijavis i dok dodju ribocuvari ribokradica ode.kod nas nije poribljeno zadnje tri godine a udruzenje ne sme svojevoljno da poribi jezero zato sto gazda vode koji je daleko sto kilometara nedozvoljava!Mislim da treba da se promeni zakon o gazdinstvima i podeli voda,da se o vodama brinu opstine u kojima se voda nalazi.Tako bi bili efikasniji i ribocuvari!Podrzavam bojkot! :good:

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je ribokrađa najveći problem kako god da se ona odvija dali mrežom dali štapom i slažem se da su ljudi stoka. Ribokrađe će uvek biti ali tu je problem ribočuvarske službe koja ne kontroliše ili neće da kontroliše pojedince kako bi je svela na najmanji mogući nivo. Pojedini ribočuvari se plaše i da prijave pojedince, e pa neka onda ne rade taj posao nego prepuste onom ko je kadar za tako nešto! Na tom istom Borkovcu su za kedera za soma koristili šarana ... i nikom ništa! Sada je tamo tuga kao i na ostalim jezerima u okolini! Razmišljam dali da kupim dozvolu  koju kupujem zadnjih 15-ak godina, i ovako je iskoristim 5-6 puta u toku godine za vode na kojima važi. Možemo mi ovako da diskutujemo još sto godina i da bojkotujemo ali nažalost mislim da se tu neće ništa promeniti !!!

Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje-zasto da dajem novac kada taj novac ne ide na pravo mesto,mozda je namenjen ali ne ide.mislim da placam harac foteljasima koji cak i neidu na pecanje da bi oni primali plate za ono sto nerade kako treba! :search:Po meni jezera mogu da se sacuvaju a reke to je veci problem! :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Svest ljudi treba da se promeni,dzaba svi zakoni kad nema ko da najostrije sankcionise sve to....kad jednom opicis bitangu po dzepu sa par hiljada evra,pa drugi put jer je idiot al brate treci put ce da se zapita dal Baca cuvar sedi iza onog zbuna..

Zasto na komercijali ne kradu ribu?zato sto uvek ima ljudi okolo koji gledaju jedni druge,kad bi svugde tako bilo lopov nebi trpao ribu ispod mere u kola,nebi pustao mreze i kojesta vec!

Na takmicenju na Kudosu bre klepaju ribu nemilice,1 za merenje 11 u kola a to nije bezakonje nego bezobrazluk i spada u svest ljudi koji su nepopravljivi,jebes bojkot dozvola,to nece nista promeniti!

Link to comment
Share on other sites

Na takmicenju na Kudosu bre klepaju ribu nemilice,1 za merenje 11 u kola a to nije bezakonje nego bezobrazluk i spada u svest ljudi koji su nepopravljivi,jebes bojkot dozvola,to nece nista promeniti!

 

Znam da nije ovo tema ali budi ljubazan pa reci imena ekipa ili pojedinaca koji su to radili?! Mislim, čim si to napisao imaš  neka saznanja a i ja sam pecao ligu na Kudošu prošle godine pa me baš zanima, jer ja to nisam primetio ili možda nisam obratio pažnju jer ne razmišljam u tom pravcu !!

Link to comment
Share on other sites

Ovaj kolega sto je poslednji pricao sve je rekao i to je tako.

Ribokradicama niko nece nista pa ni policija drugar i ja smo ih napali na keju u NS gadjali ih kamenjem dosli majstori da nas tuku veslom pa nisu smeli izaci na obalu,ma nisu smeli da pridju da im ne uskocim u camac dosla policija.

Mi ih gadjali kamenjem rekli policiji da smo ih gadjali pretili im pred policijom dali licne karte ribokradice nisu ni to dale,odmah zvali svog nekog coveka iz policije.

Interventna im kaze nemojte vise to da radite oni kazu necemo nismo znali,kaze policajac nemojte onda ovi obecavaju da nece.

Nama niko nista,a namerno smo pretili i psovali ih pred policijom da naprave zapisnik ne bi li nas pohapsili sve na gomili oni nista da dodjemo do nekog koga je i malo briga ali nista kazu ajde pomirite se nema smisla.

Eto kako to funkcionise nasli se 300m dalje to smo videli ovi izasli na obalu sad sta je tamo tacno bilo ne znam nisam video.

A u camcu sam video deveriku kakvu u zivotu nisam video bila na vrhu gomile jer su vukli mreze u zimovniku!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...