Jump to content

Pelet Za Prihranu


nenadd

Recommended Posts

  • 2 years later...

Ideja mi je da te pelete pomešam sa pola džaka kukuruza, dakle biće to težina od nekih 20kg i onda da to spustim na spot pa da se vrnem tu za jedno mesec dana :)

Ne znam koji džak da koristim, da li onaj u kome se prodaje kukuruz mada mi on izgleda neprobojan (možda da ga malo rasparam?) ili da sve sipam u onaj od krompira, sugestije dobrodošle!

Edited by Ljubivoje
Link to comment
Share on other sites

Можеш све то да натрпаш и у стари смедеревац или шкољку од неког аута и спусти у воду. Не загађуј воду са смећем!!!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako kukuruz i pelete mogu da budu smeće?!

Ako ste mislili na pakovanje onda može recimo papirni džak, ima da se nađe od baš tvrdog papira a potpuno je biorazgradiv.

Komercijala, poštujem ali hvala, ne. Za mene je pecanje na divljoj vodi vrh pa makar ništa i ne upecao, direktna borba sa prirodom.

Link to comment
Share on other sites

Lonac vesernji...pun hrane spustis u reku na kanapu, izvrnes i tako nekoliko puta dok ne potrosis hranu....ne zagadjujes prirodu sa kojom si se uhvatio u kostac....vratis se i pecas k'o covek....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na savetima, vrlo korisno, mislim da je PVA džak prava stvar!

Lonac/lopata teško, tu je jaka struja i hranu bi odnelo ko zna gde, mora da se spusti dole i ostane.

Računam da će biti potrebno dosta vremena da šaran navikne da tu ima hrane, otuda mesec dana.

Međutim, korisna je sugestija da se to ipak podeli na više uzastopnih radnji, ionako prolazim s brodom tuda često pa mi neće biti teško, kako u odlasku tako i u povratku.

Edited by Ljubivoje
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Video sam na dunavu super ideju pravi covek lopte od zemlje u koje stavlja pelet i kukuruz i to baca iz camca 5 do 6 metara uzvodno od mesta gde peca. I nezagadjuje okolinu i jeftinija varijanta

Tako se hranilo decenijama unazad. Lopte su teze i daleko se bacaju a drze hranu kompaktnu pogotovo na rekama gde voda odnese i pre nego sto padne na dno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Video sam na dunavu super ideju pravi covek lopte od zemlje u koje stavlja pelet i kukuruz i to baca iz camca 5 do 6 metara uzvodno od mesta gde peca. I nezagadjuje okolinu i jeftinija varijanta

Lopte ili jos bolje pogace ako je voda brza,moze su unutra dodati i kamenje radi brzeg propadanja i da ne nosi voda puno

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...