Jump to content

Taktika Na Amura


zima

Recommended Posts

Posvetio bi jedno pecanje Amura u Backom Jarku pa molim iskusnije kolege za par saveta, spod , mamac , sistem, taktika, mesto pa ako ima raspolozenih malo komentara na ovu temu! Unapred zahvaljujem.

Link to comment
Share on other sites

Stočni grašak, matori kukuruz i to je to. I mnogo, mnogo toga. Znači istreseš jupolku odjednom, ako možeš čamcem da hraniš. I tako svaki dan. Znam da zvuči mnogo, ali jato od 5 komada to počisti za 10 minuta. :) a mamci, može anis cuk, a i boila...
Link to comment
Share on other sites

Stočni grašak, matori kukuruz i to je to. I mnogo, mnogo toga. Znači istreseš jupolku odjednom, ako možeš čamcem da hraniš. I tako svaki dan. Znam da zvuči mnogo, ali jato od 5 komada to počisti za 10 minuta. :) a mamci, može anis cuk, a i boila...

Mozda me niste razumeli planiram jadan dan da pecam na komercijalnom jezeru u Backom Jarku pa netreba da hranim svaki dan i nemogu camcem moram rucno. Voleo bi da to bude boila posto mrzim da pecam na kukuruz pogotovo cuk ali koja aroma, mix?.

Link to comment
Share on other sites

par puta sam u jarku pecao feeeder i na jednom pecanju bas na udicu stavio suvi grasak (zuti nzm dal vam je to taj stocni) i jedino tada sam na isti grasak ulovio 3 amura na feeder i nikad vise (obicno pecam na secerac) mislio sam da je slucajnost ali sad citam i povezujem :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Vidi da ti kazem nesto... odaberes tacke blizu trske pola metra.. Spod (skuvaj zrna za golubove 5,6 vrsta ima dodaj dosta secera prilikom kuvanja), secerca jedno 3kg i matorog kukuruza mozes i marosevog 1kg.. sve to lepo pomesaj i udri.. Boila neka vocna obavezno sa popupom.. i na spod.. ulov zagarantovan.. mada u Jarku kad upecas amura nema neke cari i borbe.. dok na drugim vodama to je torpedo...Kad upece kao sto je bilo prethodnih dana obavezno neki smrad... eto.. i nema zime :)

Link to comment
Share on other sites

mani se druže boila za amura. To ti je otprilike kao jeti. Mnogi tvrde da postoji i da su videli ali još niko nije dokazao da postoje. Drži se dobro spremljenog kukuruza i tigrovog oraha, hrani obilato sa što raznovrsnijim semenkama i nemaš brige gde god da pecaš.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Druze kada sledeci put budes isao na amura u jarak,stavi 50-100gr spanaca u boile i ne bi trebalo da izostane ulov.....

Spanac sitno iseckaj,minut u kljucalu vodu i onda ga pomesaj sa jajima za boile posle sve normalno kako pravis boile i minimum  arome nemoj preterivati....

Bistro i javi rezultate :good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WSjht2BLuRM#! evo jedne dobro ideje za pecanje amura na divljim vodama

 

a sto se komercijale tice u kacu sam jednom prilikom video coveka kako napracka boile i rekao je "za 2 sata ce krenuti da udaraju" i bukvalno u minut (za 2 sata) dobija prvi udarac i kasnije se nizaju jedan za drugim u 20 minuta i tako sve dok ja nisam otisao kuci za nekih 4 sata je imao 8-10 amura i valjda jednog sarana dao mi je da pomirisem te boile i tavio sam na udicu i zabacio (rekao je evo to probaj i baci blize mom messtu) i za par minuta sam i ja jednog ulovio :D

 

mirisale su ko krembananica .. kasnije mi je i ispricao istrijat te boile ali nista o receptu naravno  :pardon: posle sam probao sam da pravim tako nesto mesao sam bananu cream cajuser i jos nesto dobijao sam amura ali naravno ne tako efikasno kao on

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Za ovoga coveka na kacu sam i ja cuo!!misenja sam da nepostoji univerzalna boila za amur!evo npr.ja sam najvise dobio na skvid-octopus,m1 i na plum selfish,a npr na jagodu skopex nikada...
Link to comment
Share on other sites

Na Pelagicevu nahrani sa cim god hoces al' neka to bude u jednu tacku i sto preciznije i eto ti ga amur na hranilistu. 

Amur jednostavno voli da mu je sve na jednoj velikoj hrpi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tamo ti je amur sad aktivniji od sarana zbog mresta posto se amur ne mresti... :D bolje pozuri :) vecina peca na plum-shellfish :) a za spod sto vise semenki to bolje i malo lomljenih boila :)

:rofl:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...