Jump to content

Pravljenje Svog Kazeina?


Recommended Posts

Quote

jel ovo sto on dobije stvarno kazein? http://www.youtube.com/watch?v=iwhjGK95aNE

Da druze, kazein je mlecni protein, to je to! Uzmes mleko najbolje domace na pijaci, ne kuvas ga vec ga zagrejes na 40 stepeni, dodas sirca u odnosu na litrazu mleka onoliko dok ne krene da talozi ostavis da istalozi i procedis i dobijes zilavu masu, razvlaci s e kao kackavalj....osusi i koristi gde ti vec treba!

pozdrav!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ali zasto je to kazein ja mislim da bi to onda bio mix svih proteina koje mleko ima? sta je sa laktalbuminima? ili su svi zajedno tu ali preovladjuju kazeini sa preko 90% (dajem primer i stvarno nemam informaciju za to vec pitam) pa ove i ne spominjemo?

 

ni je mi bas jasno, al ako ce da poveca proteinsku vrednost mixa koristicu ga 100%

Link to comment
Share on other sites

 To sto dobijes je kazein sa prisutnim mastima....to ti sasvim dovoljno!!!! 


ali zasto je to kazein ja mislim da bi to onda bio mix svih proteina koje mleko ima? sta je sa laktalbuminima? ili su svi zajedno tu ali preovladjuju kazeini sa preko 90% (dajem primer i stvarno nemam informaciju za to vec pitam) pa ove i ne spominjemo?

 

ni je mi bas jasno, al ako ce da poveca proteinsku vrednost mixa koristicu ga 100%

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Experti kažu da ne valja stavljati kazein u boile. Zašto? Kazein nepotrebno stegne boilu tokom kuvanja. Dodavanjem kazeina ćete samo stvrdnuti spoljašnju ljusku boili mlečnim proteinom i sprečiti impulsivno delovanje flavour-a i izazivača gladi.

Link to comment
Share on other sites

Soja protein (ne sojino brašno) ili riblje brašno. Veštački mlečni proteini su česti uzroci oksidacije i plesni koja se teško primećuje u miksu, a šaran ih lako prepoznaje.
Izazivač gladi je jednostavno stimulans apetita. To su mikronutrienti koji ribi dalju znak da je to nešto jestivo. To mogu biti
vitamini, proteini, minerali, amino kiseline bla bla bla... ovde je bio-hemija baš duboka tako da ti ja ne mogu reći ništa konkretnije....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Experti kažu da ne valja stavljati kazein u boile. Zašto? Kazein nepotrebno stegne boilu tokom kuvanja. Dodavanjem kazeina ćete samo stvrdnuti spoljašnju ljusku boili mlečnim proteinom i sprečiti impulsivno delovanje flavour-a i izazivača gladi.

 

a jel izazivac gladi deluje spolja kroz boilu ili kad riba pojede boilu? 

ako riba pojede boilu,ili vise njih i onda izazivac gladi proradi tj.ubrza joj metabolizam kakve onda veze ima da li je boila tvrda ili nije?? 

ili izazivaci deluju kroz boilu pa kad je saran vidi i onjusi odma je gladan???

ili mislis da ako boila ima kazeina pa se stvrdne da saran onda nece da je jede?? 

nisam najbolje razumeo Vase izlaganje

 

Link to comment
Share on other sites

Soja protein (ne sojino brašno) ili riblje brašno. Veštački mlečni proteini su česti uzroci oksidacije i plesni koja se teško primećuje u miksu, a šaran ih lako prepoznaje.

Izazivač gladi je jednostavno stimulans apetita. To su mikronutrienti koji ribi dalju znak da je to nešto jestivo. To mogu biti

vitamini, proteini, minerali, amino kiseline bla bla bla... ovde je bio-hemija baš duboka tako da ti ja ne mogu reći ništa konkretnije....

soja protein ima procentualno slicnu kolicinu proteina kao kazein, stim sto je aminokiselinski profil potpuno razlicit... vrednost tih proteina za coveka je nebo i zemlja, sto naravno ne znaci da je isto i kod ribe... ukus takodje nije isti, ali pitanje sta je saranu ukusno a sta nije... topivi efekat mislim da nema kao proteini mleka... u svakom slucaju hvala, probacemo...

 

sta mislis o lactalbuminu?

Link to comment
Share on other sites

ako ne znas da odgovoris reci ne znam,ili nisam jos cuo,ili nisu mi jos rekli a ne da budes bezobrazan...
posto ovde samo nesto pametujes i pravis se pametan a veze sa zivotom nemas a ne sa pecanjem,i sve pricas nesto sto si cuo ili sto ti je neko rekao ili sto si negde procitao,ili sto je reko neko sto je cuo od nekog...
daj reci nesto sto si ti probao,pravio,izmislio...  pa tvoja licna iskustva a ne sto si cuo i nacuo

daj reci sta si ti nekad upecao,gde si upecao,na sta si pecao.. daj neku sliku a ne samo da razvijas teorije i neke mudrolije. A poceo si i da budes bezobrazan

Link to comment
Share on other sites

@milanche

Nisam toliki ekspert (nisam ekspert uopšte), ali (ako sam dobro informisan) lactalbumin je opet proizvod mleka, dakle vezuje se u isti proces kao i kazein i sir. Ako sam sve dobro povezao, lactaalbumin nastaje posle proizvodnje sira i kazein-a.
Što se samih albumina tiče, ima ih već u belancetu od jaja dosta.
 

@smarač

Od sada u svakoj temi gde se pojavi ovaj smarač, ja ću da nestanem.
Postavlja neka pitanja, pa kad dobije odgovor kaže "to sam već znao"... kasnije prepravi svoj post i napiše "a šta su to osmoregulatori?" to je previše stručna reč za mene....
Trebao bi sebe da zapitaš ko je tu bezobrazan. Završio si smaranje u temi sa kukuruzom, sad me ganjaš ovde i u svakoj mogućoj temi.
Usput, vređaš "nemam veze sa životom?".... čekaj druškane, ko si ti da tako pričaš? KO?

Ili se ponašaj ili nemoj da smaraš. Ja barem neke informacije (tačne ili netačne u to neću da ulazim, svako ima svoje mišljenje, znanje, iskustva). A ti batice, samo prozivaš.

Vidimo se u sledećoj temi, ja sam ovde završio.

Link to comment
Share on other sites

prvo ako je neko smarac onda si to ti.

Drugo  "a šta su to osmoregulatori?" . te ja nisam pitao jer me to uopste ne zanima. A ni  "to sam već znao". nisam ja komentarisao. Tako da se malo bolje infornises pre nego nesto napises.
A trece 5 puta sam te pitao i ja i drugi ljudi da ako vec neces da kazes ko si,odakle,koliko imas godina... bar kazes gde si ti u zivotu pecao, i sta si ti u zivotu upecao pa da tako delis savete i u sve se razumes ali ti vec 5 puta izbegavas odgovor i neces da kazes... Nego nastavljas svoju pricu ko da te niko nista nije pitao. U cemu je problem pa ne odgovoris ?

Link to comment
Share on other sites

Veštački mlečni proteini su česti uzroci oksidacije i plesni koja se teško primećuje u miksu, a šaran ih lako prepoznaje.

Izazivač gladi je jednostavno stimulans apetita. To su mikronutrienti koji ribi dalju znak da je to nešto jestivo. To mogu biti

vitamini, proteini, minerali, amino kiseline bla bla bla... ovde je bio-hemija baš duboka tako da ti ja ne mogu reći ništa konkretnije....

 

vise puta sam bio svedok kada je sarko kidisao na potpuno uplesnavnjene boile  :)

 

kako svi ti proteini, vitamini ne salju signal coveku i ne izazivaju glad... ja ne bih imao pojma sta ima u onome sto jedem, da mi etikete i naucna istrazivanja nisu dali informacije o tome...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...