Jump to content

Bblc Vs Ultegra Xsa


Recommended Posts

baitrunner je oprema masinice.. svako od nas koristi masine koje nama odgovaraju,ja najcesce koristim okuma trio rex koje su surf model,ali za mene je bb lc br1 po kvalitetu.
Link to comment
Share on other sites

Za sve sto je rekao, Kristijan je apsolutno u pravu.Takodje, kazes da je, za tebe, BBLC najbolja a kupio si Okumu Trio Rex.I jos jedno, mislim da se Okuma nikako ne moze uporedjivati sa Shimanom.
Link to comment
Share on other sites

upravo o tome pricam druze,teska...nije dzabe teska :-) slazem se,masine treba prilagoditi stapovima... okuma trio rex koristim na stapovima prologic fast water 12ft 3,5lb  ,a bb lc na prologic fast water 12,6ft  4lb. kada sam uzeo okumu trio rex,odmah sam ih kupio... sto se mene tice(a koliko vidim, i vecine kolega),ultegra se nikako ne moze porediti sa bb lc. naravno,svako ima pravo na svoje misljenje...

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa tobom da Ultegre ne mogu da se porede sa BBlc-om, Ultegre su po meni bolje.

Ja imam Okume Integrator i niko mi nije nudio, da mi da Shimano za njih. :)

Link to comment
Share on other sites

Ljudi... samo da povucem paralelu...

 

 

Muzicari se loze ... pocetnik kupi neku letvu od smreke, nauci tri akorda na gitari i iza toga lozi se na gitaru preko 2 soma evra itd itd .....

 

 

NI JEDAN slavni gitarista nije taj put imao. Svirao je onu letvu dok SVOJIM UMECEM I ZNANJEM nije prevazisao mogucnosti tog instrumenta. Uglavnom dok je dotle dosao je vec imao dovoljno novca i slave da bira instrument ....

 

Evo ja cu prvi da kazem - ja bre POJMA NEMAM zasto je ta basia toliko skupa. Meni izgleda lepo na oko. Verovatno postoji razlog zasto to toliko kosta.

 

Bblc je verovatno odlicna masina. Meni je preteska, a kad mi zvizne moj mali varalicarski ryobi koji rabim u kombinaciji sa c3 , vrlo je moguce da cu opet kupiti istu tu masinu. Sluzi me vec 4 godine a na vodi sam 2 3 puta nedeljno, u svim uslovima. Prelagana je masina, ne zabacujem daleko pa mi ne treba da stane 600 metara najlona a kosta 3 iljade dinara.

 

Ono sto bi meni zivot olaksalo je qd sraf. Van toga - ama nista mi ne smeta ljudi. Nalovio sam se toliko sarana divljih na ove masine da verujem da su retki bblcovi na ovom forumu koji su ih toliko izvadili. Verujem da bi nekim ljudima ovde moj ryobi predstavljao problem - to su ljudi koji ozbiljno znaju poput milanceshow-a (ostali se nece naljutiti jer njega jedino poznajem licno). To su ti gitaristi koji su prevazisli potrebe instrumenta znanjem i talentom. Ti ljudi vrlo jasno znaju sta je prednost a sta mana svake masine. Izvinite, ali takvi su jako retki i ne srecu se bas svaki dan.

 

Mene IZLUDJUJE pomisao na 3 stapa 3 PRETESKE masine i raspakivanje od sat vremena. Ja imam peske cesto i 2 kilometra do mesta. Cesto moram i da promenim mesto. Mobilnost je meni PRIMARNA. Bblc? Ne, hvala. Ja retko idem na pecanja od 10 i vise sati.

 

Kristijan je negde odlicno primetio - samo cesce na vodu, sustina svega je u tome.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ni u jednom trenutku nisam rekao da je bb lc laka masina...  treba koristiti masinice koje vama odgovaraju... sto se mene tice (u vezi ove teme),moj  glas za BB LC!!!

Link to comment
Share on other sites

O kakvoj mobilnosti Tonac pise ovde? Ne pecamo smudja na varalicu da nam treba jedan stap i masinica. Kada idemo na pecanje sarana kao da se selimo!Ako ce ti 150g po masinici olaksati transport onda ne treba pecati sarana nego vaalicariti. Istina je da je ultegra modernija, ne zamara zglob sake kao bblc i ima brzu spulnu. Ali je bblc cvrsci, ako treba moze da se koristi kao hladno oruzije :) ali po meni je jedina njegova primena na ogromnim jezerima tipa Sen Casien, Sarulesti itd. Bblc ima daleko vecu istoriju ali je ultegra kompatibilnija za savremenije stapove
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imao ultegre 12000 xta, i koristio na dunavu, jako mekane masine, kad opalite divljaka 10 kg, ili somce 15-20 kg, sva se jadna uvija. Lepo kaze Srki nevaralicarim ja nego pecam sa njom
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo smo se mi razmazili!
Kao da niko nije pecao dok se nije pojavio BBLC ili Ultegra...

 

I ranije je bilo dunavskih, savskih, jezerskih... divljaka od 10-15-20 kg, i ranije se razvlacilo na 150-200-300 metara!
I sve to bez munja i gromova u vidu pomenutih masina...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Srkijan, da VEOMA se selim kad za to ima potrebe kad pecam sarana na Dunavu. Ali cak nije pitanje toga. Ja ne mogu kolima do mesta. 2 km peske, veruj mi, svakih 100 grama manje VEOMA znaci.

 

Tako da te velike masine su sjajne to niko ne spori, ali jbg, meni ne odgovaraju.

Link to comment
Share on other sites

I BBLC i ULTEGRA su odlicne masine,s tim sto BBLC bolje slaze najlon i ima baitrunner,tako da prednost dajem BBLC,a sto se kvaliteta tice suludo je nagadjati koja je bolja. A sto se tice tezine,izgleda i sl kupis lepo BBLC XTR-A Ci4+ i dobijes 3u1,tj tezina,izgled i bajt.

 

Shimano BBLC XTR-A Ci4+

 

pre_1407219317__slika_1.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Mnogo smo i po ovoj muci i nemaštini postali obesni i ludi,pecalo se na koje kakve krseve sa 2-3 lezaja Al se vatala riba i bilo lepo sad se majmunisemo sa nekim zajebancijama i prepucavamo i noko nije u pravu

[emoji476][emoji476][emoji476][emoji476][emoji476][emoji571]

 

 

Gesendet von meinem iPad mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...