Jump to content

Hranjenje Na Pola Dunava.


Tonac

Recommended Posts

Situacija je dosta komplikovana.

 

Treba da hranim mesto koje se nalazi bukvalno po sred glavnog toka. Sve to ne bi bio problem da tok nije ozbiljno jak i da kugle ne mogu da prodjubjer ih odgura Dunav. Camac nemam, a treba da izbacim ploce sa hranom i zemljom na 70 -90 metara. Ima li ko predlog?

 

Takodje,ako se nekome pokazala neka komponenta kupovna ili domaca da pravi dobar signal koji sarana dovlaci na mesto hrane brze od ostalog...nek javi ovde ili na pm...molim vas samo iskustva sa Dunava,ne sa jezera.

Link to comment
Share on other sites

Situacija je dosta komplikovana.

 

Treba da hranim mesto koje se nalazi bukvalno po sred glavnog toka. Sve to ne bi bio problem da tok nije ozbiljno jak i da kugle ne mogu da prodjubjer ih odgura Dunav. Camac nemam, a treba da izbacim ploce sa hranom i zemljom na 70 -90 metara. Ima li ko predlog?

 

Takodje,ako se nekome pokazala neka komponenta kupovna ili domaca da pravi dobar signal koji sarana dovlaci na mesto hrane brze od ostalog...nek javi ovde ili na pm...molim vas samo iskustva sa Dunava,ne sa jezera.

Promenis mesto i pustis nekoga ko ima camac da peca, salim se ali nemoguca misija!

Link to comment
Share on other sites

Ti Tonac imas samo problem da nahranis to mesto na 90m od obale, a hranis sa obale?

Kad zabacujes mamac, da li on ostaje ma to mesto? koliko olovo koristis?

 

Rekao si "Sve to ne bi bio problem da tok nije ozbiljno jak".

Da li si uopste i probao da pecas tu?

Link to comment
Share on other sites

Davide, 90 grama olovo sa hranilicom plus hrana u njemu uspe da se zaustavi u nekom momentu,bacam na 10 sati zaustavlja se recimo na 2. Da,tok je jak, a ja pokusavam da otkrijem ili varijantu u kojoj u hranilici imam nesto sto daje jak signal (carpix i atraktiks vec koristim nazalost ne daju neki rezultat), ili da nekako nabacam tu hrane.

 

Ima ona varijanta sa kojom se kugle izbacuju daleko(katapult) pa sam mislio da je mozda neko smislio slican sistem sa pogacama(koje bi meni radile posao).

Link to comment
Share on other sites

Pogace su dobre mi smo pecali u toku Tamiša sa njima i stvarno daju odlican rezultat plus zadrzavaju deo hrane i pomalo rasipaju ostatak. Naravno tok Tamisa i Dunava nije isto ali oblik je takav da ne landaraju mnogo po dnu kada padnu. Mi smo ih pravili od Gline sa kuvanim kukuruzom i boilima. Teske su i brzo tonu na dno. Bacali smo ih uzvodno a pecali ispod njih bez hranilice i tu nije bilo greske.

Po meni bez camca kao sto je vec receno ne mozes nikako, a ako je mesto dobro i ima krsa mozes samo sa hranilicom mada ne vidim kako cemo izvuci ribu na obalu ako ima prepreka u vodi. Jedino da pecas ispred krsa za zategnutim drilom pa kom opanci..Ja sam to pokusavao vise puta ali moram da priznam da uspeha maltene nije ni bilo.

Sto se hranilice tice, maltene zaboravi na hemiju mada bi tu Sale mogao najvise da kaze sto se Dunava tice. Sto prostija prekrupa (imas vec tema o tome) sa dodatkom arome Vanile Scopexa, mozda malo paprike itd..zavisno od vremenskih uslova.

 

Bistro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ja i pecam na Dunavu uvek sa zategnutim drilom i vecinu vremena na jedan stap...tako da na to sam navikao. Al vidis interesantno nisam probao varijantu u kojoj hranis a nemas hranilicu. Da li si probao sa hranilicom, i imao losiji rezultat?
Link to comment
Share on other sites

Da li si probao sa hranilicom, i imao losiji rezultat?

 

Nisam Tonac nego ne koristim hranilicu vec dugo, a na prolece nikad ne idem na Tamis jer je nemoguce pecati. Na prolece i zimu kapiram da je ok pecati sa hranilicom mada je to vec druga tema. Na Dunavu znam da je maltene nemoguce pecati bez hranilice, tako da rokaj samo i javljaj rezultate:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ok pazite sad :) nasao sam sistem.

 

Uzmem obicnu hranilicu i u nju spljeskam prekrupu ali na taj nacin da dobijes pogacu,a u sredini je hranilica (ako me kapirate). Pogaca mora biti malo tvrdja da bi to palo sve u vodu. Kad padne, pogaca se dole razvali sva,a u hranilici ostane sve na svom mestu i to voda lagano spira. Naravno,za ovakvu akciju potreban je solidno jak stap,i ne moze se ovaj sistem izbacivati na daljine koje sam ja zeleo,ali leti svakako vise od bacanja rukom.

 

Probao sam sa carpixom i atractixom definitivno nema rezultata bar sada. Obicna prekrupa je pobedila sve ostalo na Dunavu.

 

 

Sale, da li ti je u hladnijim mesecima neka mrva hemije davala neki rezultat?

Link to comment
Share on other sites

Druze pecam na Dunavu ceo Oktobar imao sam samo 6 sarana isto mesto isti vodostaj mamac isti sve isto,jednostavno riba nece da radi,neznam zasto i mislim da niko nezna

zasto je toliko stao da peca.Sto se tice hemije nema sta nisam probavao hemija na Dunavu nedaje rezultate,moje iskustvo je da sam najbolje rezultate postizao na cukk med,cukk skoljku i valjak kako kad.Ove godine sam bas isforsirao mestu u centru grada na kom pecam imao sam oko 60 izvadjenih riba samo saran + deverike krupne i sigurno dosta spadanja.Veruj mi nikada nista nije doslo ninakakvu hemiju.Razmisljao sam o carpixu,ali nista.Jedino sto sam probao i davalo je rezultate je kuvani kukuruz stari i dva zrna na udicu tj. na dlaku pisi ili pitaj sta god mogu da ti pomognem tu sam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Onda verujem da te niko nije razumeo....koliko poznajem ljude koji pecaju na Dunavu oni prave te pogace i plasiraju camcem jer svaka ima bar kilu i pecaju 20m od obale,voda ne moze da pomeri to jer je tesko i samo lagano spira hranu sto je i fora :) to sto si ti zamislio ne pije vodu jer hrana odma iz hranilice ode ko zna gde a i nema te sile da to bacis na pola Dunava kao sto si napisao :)
Link to comment
Share on other sites

Druze pecam na Dunavu ceo Oktobar imao sam samo 6 sarana isto mesto isti vodostaj mamac isti sve isto,jednostavno riba nece da radi,neznam zasto i mislim da niko nezna

zasto je toliko stao da peca.Sto se tice hemije nema sta nisam probavao hemija na Dunavu nedaje rezultate,moje iskustvo je da sam najbolje rezultate postizao na cukk med,cukk skoljku i valjak kako kad.Ove godine sam bas isforsirao mestu u centru grada na kom pecam imao sam oko 60 izvadjenih riba samo saran + deverike krupne i sigurno dosta spadanja.Veruj mi nikada nista nije doslo ninakakvu hemiju.Razmisljao sam o carpixu,ali nista.Jedino sto sam probao i davalo je rezultate je kuvani kukuruz stari i dva zrna na udicu tj. na dlaku pisi ili pitaj sta god mogu da ti pomognem tu sam.

druze nikad nisam pecao na dunavu,uglavnom lovim na manjim jezerima(divlje vode) i odusevio sam se kad sam procitao da si u toku jedne godine imao 60  sarana,za mane je to jako puno,pa me zanima koliki su to sarani i koliko je to odprilike dana pecanja pa si postigao takav uspeh?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...