Jump to content

Hranjenje Na Pola Dunava.


Tonac

Recommended Posts

Ja pecam na dunavu i to na mestu gde voda nosi previse i pecam na dsljini od 90-100 metara pa u jesen pecam u dubini na 14 m i 90 metara od obale i vara se taj ko kaze da nemoze da drzi olovo . Pecam na 90-105 gr i voda mi ne nosi uopste mamac a sto se tice hranjenja hranim raketom i ne koristim csmac a redko kad pravim lopte od kacamaha mesane kukuruzom . To kad imam viska kacamaka pa pocne da se kiseli tad to izbacim . Imam korpicu kao od pescke koju stavljam na spod stap i to leti i dosta preko sto metara. Tako da ako trebas bacati tu mesanu hranu moras u loptama ne u pogacama. Samo jak spod cepaj
Link to comment
Share on other sites

Ganicu ti si covek koga jurim !

 

Kako zadrzis zivota ti mamac na mestu koje je 90 metara od tebe? Posto meni to nikako ne uspeva. Doduse ja koristim hranilicu. Ali i sa obicnim olovom ga nosi kao ludo ... gura debeo najlon voda. Padalo mi je na pamet da probam back lead da bi izbacio povrsinu gde se voda najvise gura.

Link to comment
Share on other sites

Koristim tanji najlon 0,33 i sa sokom od 7 met. I ja koristim pljosnata olova nikako ovalna i safety clip. I ponekad neki stap na olovo lepim pastu ili taj kacamak koji je tvrd i lepi se na olovo. Znaci najbitnije ti je olovo kakvo je jer i ja imam preterano jaku vodu gde pecam da mi najloni u nekim trenucima imaju pravac kao da sam bacio pedeset i i .vise metara nize ali to je samo stomak koji se pravi istezanjem najlona a mamci su i dalje tamo gde su i baceni. Samo da ti je dobro olovo i da nije predebeo najlon
Link to comment
Share on other sites

Tu sam foru video davno u Rusiji, Rus lije olovo u kasiku i dobije taj pljosnati oblik.. jel o tim olovima pricas? Jer sam i ja na 033 i 035 najlonima ali dzabe, jako tesko stopiram prezentaciju... mada ja sam bez hranilice u problemu na dunavu .. uspevao sam kad sam sa hranilicom pravio pogace,upravo pokusavao da imitiram tu foru sa olvoom..
Link to comment
Share on other sites

Ima moj drug hranilice koje sam pravi ali ne prodaje a kalup je narucio iz austrije i jedino taj oblik hranilice drzi. Provereno ali nisam video takvav kalup i hranilucu kod nas. Inace je olovna cela hranilica takoreci i prazna je teska 90gr mada ima i od 70 ali ta ne drzi lepo
Link to comment
Share on other sites

I dan danas kada odem sa drugarim da pecam posle Golubačke tvrđave sam skeptičan, ali nepokolebljiv... "Na pola Dunava" a iza toga još par kilometara vode... 

Iz čamca (gumenjaka) i kajaka hranimo raspuklim kuvanim kukuruzom i ostalom primamom. Jednostavno je u jednu ruku savršeno. Pravi "pogače"  "kugle" "kocke" od zemlje, kuvane prekrupe (krupno mleveni kukuruz) ubaci i kamenje unutra. Posle se molimo da nam voda olovo od 100-120 gr. spusti blizu hranjenog mesta. 

Letos me mrzelo da krunim kukuruz, oko pola džaka... :a054:  U kotliću sam skuvao sa sve klipom (šipurinom) i mnogo mi se svideo taj fazon. Sve to u džak od krompira i kameni lenger.   :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ja pecam na dunavu i prihranjujem pogacama od gline, ali ako pecam na extremno jako vodi, a znam da bi saran trebao biti tu onda skuvam tvrdje mesavinu prekrupe sa kukuruznim brasnom tj.dodajem manje vode a duze smesu mesam na vatri, i to onda lepim oko olova od 120 gr, a u tu grudvu stavim po par zrna kukuruza i boila, s tim sto jos dodam na pva konac 5-10 zrna kukuruza ili boila. Ako cu tu pecati narednih dana onda malo omeksam smesu i bukvalno kao u fider pecanju tu posejem 10-15 takvih kugli prihrane
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...