Jump to content

Daiwa Test


Recommended Posts

Lepa reklama sve 5!!  Ali nema veze sa praksom, retko koji stap puca pod ribom, u 99% se to desava prilikom izbacaja olova,  gde stap treba da izdrzi taj sex. A ovako konstantno i lagono povlacenje nema veze sa praksom. E tu dolazi do izrazaja ovi malo kvalitetniji stapovi i naravno kroz godine kolko dugo koristimo te stapove i u kakvim uslovima, Kod svakog stapa dolazi kroz godine do zamora materijala kod ovih jeftinijih malo pre se materijal zamara a kod ovih skupljih malo kasnije, zato i ima velikih razlika u ceni stapova a dali su stvarno toliko bolji to ce vreme pokazati.

Sada se sve sastoji u tome da stap bude sto laksi i sto tanji sto je do nekle i o.key ali dosta firmi stede na materijalu ili idu do donje granice izdrzljivosti stapa, pa nam se zato desavaju razne neprijatnosti na vodi.  Pre 20-25god. su saranski stapovi koji su dolazili iz Engleske imali u to vreme isto lepu cenu, ali tada su proizvodjaci gledali da to sto duze traje i da stvarno za taj novac dobijes kvalitet a sada to nije taj slucaj  NAZALOST!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lepa reklama sve 5!!  Ali nema veze sa praksom, retko koji stap puca pod ribom, u 99% se to desava prilikom izbacaja olova,  gde stap treba da izdrzi taj sex. A ovako konstantno i lagono povlacenje nema veze sa praksom. E tu dolazi do izrazaja ovi malo kvalitetniji stapovi i naravno kroz godine kolko dugo koristimo te stapove i u kakvim uslovima, Kod svakog stapa dolazi kroz godine do zamora materijala kod ovih jeftinijih malo pre se materijal zamara a kod ovih skupljih malo kasnije, zato i ima velikih razlika u ceni stapova a dali su stvarno toliko bolji to ce vreme pokazati.

Sada se sve sastoji u tome da stap bude sto laksi i sto tanji sto je do nekle i o.key ali dosta firmi stede na materijalu ili idu do donje granice izdrzljivosti stapa, pa nam se zato desavaju razne neprijatnosti na vodi.  Pre 20-25god. su saranski stapovi koji su dolazili iz Engleske imali u to vreme isto lepu cenu, ali tada su proizvodjaci gledali da to sto duze traje i da stvarno za taj novac dobijes kvalitet a sada to nije taj slucaj  NAZALOST!!

Masovna proizvodnja je svuda oko nas....ni automobili nisu kvalitetni kao sto su bili pre 30godina...sve se proizvodi od recikliranih materijala....da traje dok je u garanciji i da se servisira, jel se ne isplati vise praviti dugovecne proizvode!....tako je i u ribolovackoj opremi....naravno da ima kvaliteta ali ni priblizno kao pre kada su se proizvodile manje serije i za odredjeno trziste...a sada Kina stanc i udri....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Srki, potpuno si u pravu. Moje Daiwe Amorphus Whisker Carp Infinity + lc su stare 10ak godina, i dalje su mi top, bez obzira šta sam sve probao, a jesam svašta... ti štapovi jesu 2,75lb, ali su za duge izbačaje, a ne kao novi Akn, koji je bio 3,96, 3,75lb(imao ih), a zabačaj je bio mučniji nego sa 2,75lb, zato što je novi surova Kina... i nova tehnologija..
Link to comment
Share on other sites

Ima josh daiwe koje se rade u skotskoj fabrici al su paprene.cena kvalitet josh uvjek je u engleskoj.da nenanrajam firme.

Josh nesto pre 20 godina svi smo pecali divljake i male komercijale poput aada safari i nisu nam bili potrebni stapovi od 3,90 ,,3,5 lb.sad se nadmecu ko ce dalje da baci a ne gde je riba

Link to comment
Share on other sites

Srki, potpuno si u pravu. Moje Daiwe Amorphus Whisker Carp Infinity + lc su stare 10ak godina, i dalje su mi top, bez obzira šta sam sve probao, a jesam svašta... ti štapovi jesu 2,75lb, ali su za duge izbačaje, a ne kao novi Akn, koji je bio 3,96, 3,75lb(imao ih), a zabačaj je bio mučniji nego sa 2,75lb, zato što je novi surova Kina... i nova tehnologija..

Daiwa kao i svi mora da prati trzisne uslove inace bi propala odavno! Zasto bi prosecan ribolovac kupio skotsku daiwu od 500evra po komadu kada za te pare moze da kupi kompletan pribor za saranski ribolov!?? Profesionalni ribolovci daju pare za kvalitet, zato sto pecaju puno , ali sve je manje ljudi koji imaju vremena da pecaju....sve se vise radi, jel je sve vise ljudi, a ljudski rad sve jeftiniji....samim tim i pribor za pecanje gubi na ceni a i na kvalitetu... Uzmi na primer Daiwu Black widow....samo sto je nalepnica daiwa( koja mi je odvratna u odosu na stari logo)....stap nema veze sa kvalitetom koji je dugi niz godina pratio ovaj brend! Ali to je tako....samo par srecnika ce pecati( i treba da pecaju) na dobre stare masine i stapove koji su im srasli za ruku!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Daiwa kao i svi mora da prati trzisne uslove inace bi propala odavno! Zasto bi prosecan ribolovac kupio skotsku daiwu od 500evra po komadu kada za te pare moze da kupi kompletan pribor za saranski ribolov!?? Profesionalni ribolovci daju pare za kvalitet, zato sto pecaju puno , ali sve je manje ljudi koji imaju vremena da pecaju....sve se vise radi, jel je sve vise ljudi, a ljudski rad sve jeftiniji....samim tim i pribor za pecanje gubi na ceni a i na kvalitetu... Uzmi na primer Daiwu Black widow....samo sto je nalepnica daiwa( koja mi je odvratna u odosu na stari logo)....stap nema veze sa kvalitetom koji je dugi niz godina pratio ovaj brend! Ali to je tako....samo par srecnika ce pecati( i treba da pecaju) na dobre stare masine i stapove koji su im srasli za ruku!

Bas tako Srki kao sto si napisao! :good: : 

A dali su ovi greys stapovi tolko dobri kao sto je na reklami to ce mo videti za nekih 20-25god. vreme ce pokazati svoje.  Kao sto sada ima nekih legendarnih stapova sto verujem da bi svaki pravi ribolovac voleo da ima u svojoj kolekciji.

Vecina ljudi misli da revolucija modernih saranskih stapova pocinje sredinom 90-tih, sa NG ili SP a mozda cak i sa free spirit :D  zaboravljaju a neki mozda nisu imali prilike da vide ili pecaju sa serijama koja je predhodnica ovih stapova, za NG je to bio BLACK MAX  a pre SP-a je postojala serija HY-BOR  koji je posle toliko godina jos uvek fenomenalni bacacki stap, jos tada je proizvodjen u   verziji 13" 4lb  a koji leti jako jako daleko, 

E onda su bile neke malo skuplje verzije manjih firmi a koji su sada pravo bogatstvo za one koji ih imaju np.  JIM GIBBENSON  ECLIPSE svih verzija, a naj jaca mu bila 12" 3,25lb izvrtan bacacki stap a sa puno duse, onda  NORTH WESTERN serija LONG RANGE KEVLER  ne unistivi, stapovi za sve prilike, samo materijal od koga su pravljeni KEVLER sve nam govori, inace firma NW je u Manchester, glavna delatnost izrada noseva za sve vrste aviona, koji su od kevler, pa tako reci od odpada su radili i stapove ali posto je taj materijal u zadnjih 10god. otiso u p.m sa cenom pa nema onda materijala za bacanje ne proizvode vise stapove, Inace krajem 90-tih je samo blenk stapa kostao izmedju 600 i 650 DM. sve je zavisilo u kojoj verziji je bio blenk. Inace stap je komplet od kevle od rukohvata do spica ne samo gornji deo kao sto je sportex imao jednu seriju koji su od prilike kostali oko 400e.

Pa onda KEVIN MADDOCKS EXOCET  13" 3.75lb  stap koji koncepsiran samo za daleke izbacaje a prilog ide u tome da ima samo 5 vodilice, u to vreme cena nekih 800 DM: inace kod izvlacenja manjih sarana i pecanja na blizu retko kad se desavalo da raslica ribu. itd itd.

Neke sam od ovih serija imao, neke imam i sada, a  neke bih voleo da imam.  Vec duze vreme trazim po ebay-u i raznim forumima neke serije ali vidim da ih niko nece prodati ili lupaju neke cifre sto prolaze moje mogucnosti placanja, prakticno trazu malo bogastvo  :Megashock

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...