Jump to content

Bacacki Test


PEX

Recommended Posts

Sa vecinom napisanog se slazem sto si napisao jane i tako je ali garantujem i tvrdim da ce c3 da baca isto kao his i to his sa lakocom i bez naprezanja a nemozes porediti bacanje c3 sa focalom to tvrdim jer to opterecenje c3 sa velikim pva c3 nece istrpeti. A male pva stikove bacaju cak i chub outcasti na 120. Problem je veci pva ali i to nije bitno koliko je bitno da to proizvedeno u kini imas 2-3 sezone i laka nema nigde pocne da se ljuska pa nemozes ni da gledas takve stapove. A veruj mi sa pva male stikove ce svi stapovi da mi zavrsavaju poso do 100 m sa 3,5lb. A lepo sam napisao da i jugo,zastava ili neki golf zavrsava poso u smislu malo trosi jeftini delivi jeftin auto i neides pesice pa vozi to nemoj dobar auto .
Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da napisem da nije bre sve u bacanju vec i u tome kakav ti uzitak daje stap pri vadjenju ribe i kako radi ili popuni nedostatke pri nekoj gresci. A ako oces daljinu uzmi spod i cepaj ko sto je neko vec testirao stapove i pokazalo se da je spod iso najdalje. Pa eto ti daljine i solo i sa pva i sa pomorandzama. Mislim da treba uzivati naravno ako dzep dozvoljava.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima tu jane i pomenutih stapova koje sam imao i nije bas tako ni blizu ovim visokobudzetnih a necu da ih imenujem koji su a poceli da se ljuskaju pa da blede i da odpada lak nakon dve sezone. Itd. I pitanje je ako lak popusta kad ce karbon poceti da se i on odlepljuje a das 450-500 e . Pa na te pare baci jos neku stotku i uzivaj . A dok ne sakupis parice kupi neke od 20 e i oni ce zavrsavati poso .
Link to comment
Share on other sites

Univerzalni stap ne postoji nego nesto priblizno.

Imao sam dosta stapova pa sam ih testovima eliminisao i nabavljao nove.

Cak i legendarne RH Dream maker Enigme 13 ft i 3,5 lbs nisu prosle test, jer svako trazi sta mu odgovara.

Necu da dam brdo para za stap koji je tezak i nebalansiran jer on '' stoji u drzacu'', ma znam ali za velike pare mora da da i to.

Test je radjen da vidim da li ostaje AKN 3 lbs jer ipak mora i da baci, tako da ostaje definitivno jer je na ribi nenadjebiv.

 

Naravno za extremne daljine mora jak ili tvrd stap ali opet neki kompromis da bude. Naravno treba to ispratiti i raketom, u tome je zackoljica.

Tako da sam sveo sve na garnituru za uzivanje, srednju i ultra deleku.

Imam 40 stapova za razne vidove ribolova, kroz ruke je proslo stotine njih i 80% stapova se zadrzalo jer su legli. i jedna garnitura saranskih medju njima, jos malo i gotovo, nadam se... (neke stapove imam 10 godina i ne menjam ih tako da je to to).

Link to comment
Share on other sites

mnogo stapova odradi slicno kao His medjutim posle nekoliko dana pecanja pri vadjenju riba,oseti se umor na ruci od proizvodjaca drugih stapova!!kod His'a to ide mnogo lakse,pa je on zbog toga za mene stap za uzivanje i radni i sve sto pozelis.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kolega jesi ti pecao sa drugi stapova i poznati brendova osim his stapovi,,

evo ja pecam sa greys platinium i ne osecam umor, daj malo bjasni kako se umoris od drugi stapova, mozda masinice su ti lake :)

kad riba stalno radi umori se bre covek a kad stapovi se odmaraju na rod podu i nema stalno biiiiii normalno da se ne umara ...
Link to comment
Share on other sites

Nece da ti odpadne ali stapovi radjeni autoclav su daleko laksi . A i covek ima svoje misljenje i izneo ga je ili uporedio sa onim sto je dosad imao pa mu je verovatno ovaj dosad najbolji.a ti odma da se svadjas
Link to comment
Share on other sites

ne treba da me prekinite, ne pravim reklamu  nikome, samo stvar je u tome sto i ne kudim druge brendove, ima li neki takav da zna sta je najbolje i sve da je probao,,

ima pa ti li nisi znao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kako si nervozan covece,pa probao sam sve,imam tri garniture FS-a raznih modela +(9-10) garnitura drugih stapova i znam sta pisem!!a da ne pisem kada neko postavi jos na tezak stap BBLC onda otpadaju i usi a ne ruka!!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...