Jump to content

Prologic C1


Recommended Posts

Pozz..Hocu da kupim nove Prologic C1 3.6m  3,0lb ,.Pocetnik sam a u radnji u kojoj sam bio da gledam nekako su mi se oni najvise svideli.(cena -izgled-kvalitet zavrsne obrade). Birao sam izmedju njega Daiwe black window i Cormorana AKX svi u istoj duzini i librazi.Primetio sam da su malo meksi !?? Prodavac mi kaze da je to bolje zbog zamaranja  ribe i da ako se odlucim za njih necu se prevariti uopste.  E sad ti prodavcI..:-). Kod Daiwe mi se nije svidelo jedino to sto malo krckaju prilikom zabacivanja .Bili su i prologic C2,ali  mi se odmah zbog boje nisu dopali.. Za sta se odluciti?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozz..Hocu da kupim nove Prologic C1 3.6m  3,0lb ,.Pocetnik sam a u radnji u kojoj sam bio da gledam nekako su mi se oni najvise svideli.(cena -izgled-kvalitet zavrsne obrade). Birao sam izmedju njega Daiwe black window i Cormorana AKX svi u istoj duzini i librazi.Primetio sam da su malo meksi !?? Prodavac mi kaze da je to bolje zbog zamaranja  ribe i da ako se odlucim za njih necu se prevariti uopste.  E sad ti prodavcI..:-). Kod Daiwe mi se nije svidelo jedino to sto malo krckaju prilikom zabacivanja .Bili su i prologic C2,ali  mi se odmah zbog boje nisu dopali.. Za sta se odluciti?

Dejane, moj ti je savet da Daiwu Black Widow zaobidjes u sto sirem luku(valjda je i zato dobio naziv "crna udovica" sto ga treba izbegavati).

Po meni je c2 meksi od c1, a ni jedan ni drugi mi nisu nista posebni.

Moj ti je predlog da uzmes staru seriju c1(znam gde moze da se nabavi komplet 13ft 3,5lb, posto su retki) ili maver genesis ili spor royalty.

Cene su priblizne, samo je pitanje na kojoj vodi zelis pecati.

Pozdrav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam akx 3.6 3lb sasvim solidan stap nekad su bili bas jeftini sad je cena skocila na preko 5000..ovaj sto ja imam je dobar ali nije stap za pva sa 3,5lb je vec druga prica..da budem iskren nisam ih nesto cuvao cuknuo sam ih sto puta,ispadali su mi i svasta jer nemam futrolu ali nikad nikakvih problema..pozz

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

Prologic C1 se proizvodi od 2012. god. i od tada nije najavljen niti primecen nikakav redizajn. 

C1 je naslednik Classic Carp stapa, ali je potpuno drugacije koncipiran. Stapovi su vizuelno slicni. C1 je tanji, laksi, i nijansu meksi od prethodnika.  Ima set sirih sprovodnika (prva karika 50mm) osim u verziji 12ft 3lb.

Link to comment
Share on other sites

kako sam uspee da bacam i hvatam sa C1 mogu reci da su za cenu odlicni stapovi.Veoma parabolicne akcije,savije se ko kifla i odlican za uzivanje u isto vreme zabaci pogotovo 3,90 3,5 lb veoma daleko.Sa malim spombom koji mu odlicno lezi zabacish za prihranu gde ocesh.Ima brzo vracanje natrag megutim kako je mekani stap nije suvise precizan.Jednostavno je stap za uzivanje sa odlicnom cenom
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...