Jump to content

Pomoc Oko Izbora Stapa


Recommended Posts

Resio sam ove godine da castim sebe novim kompletom stapova, i sada tu nastaje problem. Sta odabrati da nije preskupo, da izgleda dobro a da se uklopi u planirani trosak. Izbor nije ni malo lak jer u tom cenovnom rangu ( do 45 evra) ima svega i svacega. Za sada sam siguran samo u duzinu od 13ft 3.5lbs.

 

Prvi pik bi bio: Byron mammoth classic 13ft 3.5lb

Daiwa Black Widow ili Daiwa PHANTOM carp 13ft 3.5 lb

SPRO royalty, 13ft stara serija

Cormoran pro carp XR, ,

RT C14 pro carp i 

Prologic C1. il C2

 

pomoc iskusnijih bi bila dobrodosla u iboru.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav...   C1 ili C2    

 

C1 je ostriji prva karika velika 50 mm 

C2 je malo meksi

Po meni vrlo dobri stapovi,drugar ima C1 kaze da je zadovoljan. 

Pitaj momke iz karpologije siguran sam da ce ti rado pomoci u vezi izbora

Edited by MarcoBgd
Link to comment
Share on other sites

ja imam stapove formax power carbon stara serija i zadovoljan sam njima. oni su oko 30e. sada se ti stapovi retko nalaze jer je izasla nova serija. da li je bolja ne znam. jos nisam naleteo na nekoga ko ima iste pa da mi prenese utiske
Link to comment
Share on other sites

Ubedjivo broj jedan u tom cenovnom rangu po mom misljenju su Spro Royalty i jos kao sto si rekao stara serija sa bordo blankom. Ne verujem da ce se pojaviti bolji stap za te novce uskoro!!! Ja imam te stapove u varijanti 12ft 3lb i prexadovoljan sam, a nabavicu i 13ft 3.5lb. Pored daleko skupljih stapova u mojoj kolekciji, ovi i te kako zasluzuju svoje mesto! Stap baca, niti je mekan niti tvrd...radi na ribi perverzija!!! Moj izbor ubedjivo ispred svih drugih pomenutih. Eventualno mu moze prici Prologic Classic Carp stara serija...ali i dalje je Spro Royalty po mene br.jedan u toj ceni. POZDRAV
Link to comment
Share on other sites

Taj spro nisam nikad drzao u ruci tako da necu da pricam nista o njemu....na c1 pecam vec skoro 2god...s obzirom koliko kosta po prici moze jedino da mu parira taj spro...stap jeste relativno mekan ali ko zna da baci 120-130m moze da izvuce iz njega...c1 na ribi je suvisno komentarisati sve....savija se kao kifla ali bukvalno...a stap i uradjen super ako pricamo o vizuelnom izgledu tanak je dosta, prva karika 50mm i ostalo...bilo koji od ta dva(royalty ili c1) neces pogresiti tako da srecno u odabiru...

Link to comment
Share on other sites

JRC Skyliner 13ft 3.25lb,50 + prva karika. Stap u tom cenovnom rangu za pravo uzivanje.

Nadji meni 3 kom ali novi i ja cu da kupim.

Do 45 evra nemozes nista da uzmes C1 3,9m je 50evra,SPRO 70evra i td.resto nista nevalja.Pogledaj Maver Genesis Extreme 65evra

Link to comment
Share on other sites

Ja sam okvirno stavio tu cenu, naravno da bih za dobar stap dodao 10 ili 15+. ali bi to bio maksimum, ipak ne bavim se pecanjem profesionalno niti provodim kraj vode toliko vremena  da bih kupovao skuplje. Te stapove bih kupio samo za komercijale (da se puvam pred drugarima koji su veci amateri od mene)  jer za Dunav,gde uglavnom provodim najvise vremena,imam druge.

Link to comment
Share on other sites

Pecao na spro I pecao na c1, spro je sasvim druge akcije od c1, al sa c2 nemozes uporediti

 

c2 nije meksi od c1 vec naprotiv daleko boljii je b akcije

 

spro je deblji I jaci I tezi. Dalje nece izbaciti od c2, c1 je za razliku od sproa mnogooo meksi stap.jednostavno za uzivanje parabolicne akcije imza cenu je odlican

 

sto se tice daiwe bezi sto dalje od ta dva stapa, komda nisu daiwa samo ime je od daiwe na njima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...