Jump to content

Kako Smo Pre Pecali Šarana


milivoj

Recommended Posts

Pisajući i čitajući razne teme , pregledajući postove  kolega savremenih šarandzija , dodjoh na ideju da otvorim ovu temu koja će nadam se podstaknuti  emocije mnogima koji su kao ja počeli  pecanje  šarana bambusima sa motalicama i perom  sa  najlonom zlatna kornjača , kovanicam udicama  vličine kao sada 2/0  klizećim olovom suzom .,Kukuruzom  na udici Kuvanim u sirupu od vanil šećera i meda  i dve časice rakije  domaće  .  Pa  ajmo kolege da vidimo kao ste vi počeli   da se lepih uspomena setimo i pogledamo u šta su nam se izlasci na vodu pretvorili  da se setimo one stare čari pecanaj i opuštanaj kraj vode. A tek sada imao uslove za opuštanje toliko nam je sve dato samo mnogi neznaju da uživaju u tome i osete onu staru dobru čar ribolova .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Milivoje ja te tesko pratim i na ovim obicnim temama, a ne na ovoj na kojoj hoces da nam nesto sam objasnis  i  predocis.Stavi brate ,molim te, koju tacku ili zarez neki ,jer mi mnogo vremena treba da skontam sta si hteo reci...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Milivoje ja te tesko pratim i na ovim obicnim temama, a ne na ovoj na kojoj hoces da nam nesto sam objasnis  i  predocis.Stavi brate ,molim te, koju tacku ili zarez neki ,jer mi mnogo vremena treba da skontam sta si hteo reci...

Druže ja nisam romano pisac ni činovnik  ni novinar ja sam nešto drugo za moj posao nije bila bitna gramtika nego praksa .    I mislim da   sve gore kada se pročita može da se shvati i bez zreza ili ti zapete . .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Neznam na sta ste pecali,ali znam da i ja sada tako pecam i imam dobre rezultate na rekama pre svega Dunav...

Sto se tice ovih kada ili ti bara i tamo pecam nekada zbog nedostatka vremena,ali to pecanje tamo i pecanje na Dunavu nemoze da se poredi...

Riba na Dunavu i dalje najbolje jede valjak i kukuruz bar je to slucaj kod mene...

Link to comment
Share on other sites

Ja se secam vremena kada ljudi nisu znali sta je babuska,bila cudna riba :-D

ima li jos neki drugar iz tog doba? saran se pecao na glistu gde god,mene su vukli po Bosutu,Spacvi,Studvi,Modracu :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se secam vremena kada ljudi nisu znali sta je babuska,bila cudna riba :-D

ima li jos neki drugar iz tog doba? saran se pecao na glistu gde god,mene su vukli po Bosutu,Spacvi,Studvi,Modracu :)

bosut,studva .. eh ... kuvana prekrupa, vanil secer,.glista i crv. u ne tako dalekoj proslosti,tacnije do pre 3,4 godine se veoma lepo pecalo na tim mestima. a sad ... ??? kao i vecina nasih reka,jezera .....:( ono kad te pitaju gde si bio na pecanju,a TI NA  BOSUTU.pih...a saran se tamo pecao na kukuruz koji se kiseli u pivu jedno mesec dana... brrrrrrrrrrrrr.uzasan miris (smrad)...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

bosut,studva .. eh ... kuvana prekrupa, vanil secer,.glista i crv. u ne tako dalekoj proslosti,tacnije do pre 3,4 godine se veoma lepo pecalo na tim mestima. a sad ... ??? kao i vecina nasih reka,jezera .....:( ono kad te pitaju gde si bio na pecanju,a TI NA  BOSUTU.pih...a saran se tamo pecao na kukuruz koji se kiseli u pivu jedno mesec dana... brrrrrrrrrrrrr.uzasan miris (smrad)...

Lepa stara vremena  Prijatelju  kako je počelo samo će nam sećanaja i komercijale sa izmsakriranom ribom  bez usta ostati .

Link to comment
Share on other sites

a jel mogu da ja pitam sve vas nostalgicare za tim vremenima,ko vama sad brani da pecate na kulje,valjke,,kiseli kukuruz,vanil secer,budjavo pile,leb od prekljuce.... ili na germine,dam kvik iz 48 godine,udice od eksera.... jel to zabranjeno u danasnje vreme,ko vas tera da kupujete savremeni saranski pribor,cudesne mamce i ostalo....???
i ja sam isto pecao na germine,stare damove,silstar masine.... ali uopste ne zalim za tim vremenom i tim priborom i takvim pecanjem. Ne zalim za stapovima koji mogu da zabace 30metara,najlonima koji pucaju,spavanjem na poljskim krevetima gde posle 3 noci ostaju modrice po ledjima,satori sa kojih kaplje voda na glavu,ili buljenja u krugove-majmune sa ampulama...

moj besplatan drugarski savet svim nostalgicarima za 200e pun auto retro opereme moze da se nakupi,a za 50e dva auta mamaca za 2 godine pecanja sa sve budjavim piletom od djordja sa pejicevih salasa i udri.... nema bacanja para,nema prica kako smo sad iskvareni,kako nam prodaju nebuloze,i ostalo....

samo nemojte da sad kazete pre je bilo ribe a sad nema i pre je moglo da se na to uvati a sad ne moze... probajte na te stare mamce pa mozda i sad bude uspeha,dok se ne proba ne moze ni da se zna

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Brate,ja probavao na glistu u Morovicu i na Spacvi,satrali me cverglani i to oni ko kaziprst :-D

A i da je pre bilo ribe,bilo je,neuporedivo vise nego sad i kvalitetnije ribe nego sad a razlog je ocigledan,danas je svaki drugi-treci covek pecaros,tada to nije bilo toliko rasprostranjeno a i nije bilo mrezarosa,strujarosa,grabuljasa jer nije bilo potrebe za tim a i ako se neko resi na to sanse 90% da najebes ko zuti.....primer moj deda popio corku i oduzimanje svog pribora :-D

Nikada se nebi vratio na Germine i Tokoze ali volim da se prisetim tog vremena,bio sam dete a ribe koje su hvatali moji su bile velicine mene i to redovno,ono ko dobar dan :-D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 "Da ponovim"Nekada"Krenem ti ja na JArkovce starim drndavim putem na pecanje.Vezem kanapom za moj  plavi  ruski lasta bicikl iz 66', sa stanglom, dve odvaljene germine moga pradede sa dve najmanje kvik masinice sa 022 trulim najlonom.Neznam koliko sam puta nabijo guzicu na drveni sic kada zapadnem na lenjaku u rupu.Kraju letnjaka nikad dosta,pa kada se na vidiku ugleda prva kuca treba mi jos dva sata dobrog pedaliranja sa prenosom 1:16.Dodjem do jezera ,rasklopim germine i krenem da pecam.Posto mi stolica pukla jos pre tri godine sedim na zemlji i ugodjaj je super.Toliko da ne osetis dupe posle 15 min.Pecam sa olovom 15 grama za dubinku,jer kada bi stavio 20 ode sve u B... mater.Nataknem kuruz na udici,ona se ni nevidi.Kada cap....Ja kontru ,bogami dobar komad.Tada kao mali verujem da sam mislio da je to najbolji saran mog zivota.Borim se i nedam da ode,Pustim ga malo nesmem puno,isterace mi svih petnaestak metara najlona.Boba petaestak minuta.Nazire se peraje...Sreci nikad vece.Potrudim se jos malo i ubacim ga u meredov.Savijen od armature petice sa dzakom od krompira.Sagnem se i pogledam.Golac trista grama.A u super,ocekivao sam malo vise.Hocu da pokusam sa crvicem i otvaram limenku od Nivee.Uzima jednog ,od gomile komada iz cetvrt kasike i stavljam.Raspukne se.Stavljam drugog,Isto.Kod treceg slucajno srusim konzervu i razbezase se crvi ko na maratonu.Uspem da uhvatim tri i nastavljam pecanje.Zabacujem i cap.Kontra Nije lose,manic 100 grama.Pecanje mi nikad lepse,uzivam na suncu i cvarim se.Posto neskidam majicu ruke ko zidar.Ostatak dana nista.Spakujem stapove sa umrsenim najlonom i krecem kuci.Kod Tozine kuce mi  se izbusi vec dva puta krpljena unutrasnja i jednom spoljasna guma.Dodjem kuci u pola dvanaest.mama mi namaze jogurta na telo,tata ocisti dve ribe i lagano krenem na spavanje.I tako zaspim kao mali mis"

 

 

Sada" samo cu ukratko da negnjavim.Sednem u kola,upalim klimu,dovezem auto na mesto,razapnem i suncobran i sator i broli i stolicu u kojoj sedis ko na peni,i razapnem sve sto imam.Izvadim ladno pivo iz frizidera,otvorim i izlijem pre nego pocnem da pecam...Drugar i ja popijemo kafu i ispecemo malo mesetine.Pocenemo da pecamo.Ponesemo kilo dva secerca i netso nasih prirodnih boilia.Zezamo se celu noc.Ako hocemo da spavamo,spavamo.Ako hocemo da pijemo,pijemo.Ako nema ribe opet dobro.Ako ima ribe i opet dobro.Otpecamo sve to i vratimo se svojim porodicama puni utisaka i spremni za novi radni dan.

 

 

 

Sustina svega.Nemojte mi reci da su prosla vremena bila lepsa od danasnjeg pecanja.Nego mi recite da smo postali robovi.Ako moram biti rob ovog brzog vremena i zivota da prehranim svoju porodicu,niko mi nece oduzeti da da budem rob svog uzivanja i da cu uvek ici na pecanje da uzivam da odmorim dusu.NAravno da sam u biti voleo ono pecanje  u tezim uslovima jer je i to imalo svoju posebnu dusu ali nedam da mi danas i ovaj moderan nacin oduzme to zadovoljstvo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

a jel mogu da ja pitam sve vas nostalgicare za tim vremenima,ko vama sad brani da pecate na kulje,valjke,,kiseli kukuruz,vanil secer,budjavo pile,leb od prekljuce.... ili na germine,dam kvik iz 48 godine,udice od eksera.... jel to zabranjeno u danasnje vreme,ko vas tera da kupujete savremeni saranski pribor,cudesne mamce i ostalo....???

i ja sam isto pecao na germine,stare damove,silstar masine.... ali uopste ne zalim za tim vremenom i tim priborom i takvim pecanjem. Ne zalim za stapovima koji mogu da zabace 30metara,najlonima koji pucaju,spavanjem na poljskim krevetima gde posle 3 noci ostaju modrice po ledjima,satori sa kojih kaplje voda na glavu,ili buljenja u krugove-majmune sa ampulama...

 

moj besplatan drugarski savet svim nostalgicarima za 200e pun auto retro opereme moze da se nakupi,a za 50e dva auta mamaca za 2 godine pecanja sa sve budjavim piletom od djordja sa pejicevih salasa i udri.... nema bacanja para,nema prica kako smo sad iskvareni,kako nam prodaju nebuloze,i ostalo....

 

samo nemojte da sad kazete pre je bilo ribe a sad nema i pre je moglo da se na to uvati a sad ne moze... probajte na te stare mamce pa mozda i sad bude uspeha,dok se ne proba ne moze ni da se zna

A lebova pomada,burazeru moj?Dan danas pecas na nju a kao ti si sad moderan i ne zalis za starim vremenima. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a jel mogu da ja pitam sve vas nostalgicare za tim vremenima,ko vama sad brani da pecate na kulje,valjke,,kiseli kukuruz,vanil secer,budjavo pile,leb od prekljuce.... ili na germine,dam kvik iz 48 godine,udice od eksera.... jel to zabranjeno u danasnje vreme,ko vas tera da kupujete savremeni saranski pribor,cudesne mamce i ostalo....???

i ja sam isto pecao na germine,stare damove,silstar masine.... ali uopste ne zalim za tim vremenom i tim priborom i takvim pecanjem. Ne zalim za stapovima koji mogu da zabace 30metara,najlonima koji pucaju,spavanjem na poljskim krevetima gde posle 3 noci ostaju modrice po ledjima,satori sa kojih kaplje voda na glavu,ili buljenja u krugove-majmune sa ampulama...

moj besplatan drugarski savet svim nostalgicarima za 200e pun auto retro opereme moze da se nakupi,a za 50e dva auta mamaca za 2 godine pecanja sa sve budjavim piletom od djordja sa pejicevih salasa i udri.... nema bacanja para,nema prica kako smo sad iskvareni,kako nam prodaju nebuloze,i ostalo....

samo nemojte da sad kazete pre je bilo ribe a sad nema i pre je moglo da se na to uvati a sad ne moze... probajte na te stare mamce pa mozda i sad bude uspeha,dok se ne proba ne moze ni da se zna

za ovaj post bi ti stavio da mogu sto puta 'like' da moze naravno . a i cudi me da ti neko ne uleti sad u raspravu ali nije kasno jos.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 "Da ponovim"Nekada"Krenem ti ja na JArkovce starim drndavim putem na pecanje.Vezem kanapom za moj  plavi  ruski lasta bicikl iz 66', sa stanglom, dve odvaljene germine moga pradede sa dve najmanje kvik masinice sa 022 trulim najlonom.Neznam koliko sam puta nabijo guzicu na drveni sic kada zapadnem na lenjaku u rupu.Kraju letnjaka nikad dosta,pa kada se na vidiku ugleda prva kuca treba mi jos dva sata dobrog pedaliranja sa prenosom 1:16.Dodjem do jezera ,rasklopim germine i krenem da pecam.Posto mi stolica pukla jos pre tri godine sedim na zemlji i ugodjaj je super.Toliko da ne osetis dupe posle 15 min.Pecam sa olovom 15 grama za dubinku,jer kada bi stavio 20 ode sve u B... mater.Nataknem kuruz na udici,ona se ni nevidi.Kada cap....Ja kontru ,bogami dobar komad.Tada kao mali verujem da sam mislio da je to najbolji saran mog zivota.Borim se i nedam da ode,Pustim ga malo nesmem puno,isterace mi svih petnaestak metara najlona.Boba petaestak minuta.Nazire se peraje...Sreci nikad vece.Potrudim se jos malo i ubacim ga u meredov.Savijen od armature petice sa dzakom od krompira.Sagnem se i pogledam.Golac trista grama.A u super,ocekivao sam malo vise.Hocu da pokusam sa crvicem i otvaram limenku od Nivee.Uzima jednog ,od gomile komada iz cetvrt kasike i stavljam.Raspukne se.Stavljam drugog,Isto.Kod treceg slucajno srusim konzervu i razbezase se crvi ko na maratonu.Uspem da uhvatim tri i nastavljam pecanje.Zabacujem i cap.Kontra Nije lose,manic 100 grama.Pecanje mi nikad lepse,uzivam na suncu i cvarim se.Posto neskidam majicu ruke ko zidar.Ostatak dana nista.Spakujem stapove sa umrsenim najlonom i krecem kuci.Kod Tozine kuce mi  se izbusi vec dva puta krpljena unutrasnja i jednom spoljasna guma.Dodjem kuci u pola dvanaest.mama mi namaze jogurta na telo,tata ocisti dve ribe i lagano krenem na spavanje.I tako zaspim kao mali mis"

 

 

Sada" samo cu ukratko da negnjavim.Sednem u kola,upalim klimu,dovezem auto na mesto,razapnem i suncobran i sator i broli i stolicu u kojoj sedis ko na peni,i razapnem sve sto imam.Izvadim ladno pivo iz frizidera,otvorim i izlijem pre nego pocnem da pecam...Drugar i ja popijemo kafu i ispecemo malo mesetine.Pocenemo da pecamo.Ponesemo kilo dva secerca i netso nasih prirodnih boilia.Zezamo se celu noc.Ako hocemo da spavamo,spavamo.Ako hocemo da pijemo,pijemo.Ako nema ribe opet dobro.Ako ima ribe i opet dobro.Otpecamo sve to i vratimo se svojim porodicama puni utisaka i spremni za novi radni dan.

 

 

 

Sustina svega.Nemojte mi reci da su prosla vremena bila lepsa od danasnjeg pecanja.Nego mi recite da smo postali robovi.Ako moram biti rob ovog brzog vremena i zivota da prehranim svoju porodicu,niko mi nece oduzeti da da budem rob svog uzivanja i da cu uvek ici na pecanje da uzivam da odmorim dusu.NAravno da sam u biti voleo ono pecanje  u tezim uslovima jer je i to imalo svoju posebnu dusu ali nedam da mi danas i ovaj moderan nacin oduzme to zadovoljstvo.

svaka  cast,svi se pomalo nalaze u toj prici  

Link to comment
Share on other sites

Suština nije  da žalimo za starim priborom  i  biciklima nego za prirodom koja je bila tada i prirodom koja je sada 

Milivoje nemoj  nas zajebavati.Odvajamo svoje dragoceno vreme da pisemo na tvoju temu.A i nasa dragocena secanja.Priroda je bila ista tada kakva je i sada.Drvo je drvo,reka je reka.Al kako je ici sa "lastom iz  66-te",po letnjem jarkovackom drumu,to samo ja mogu da ti ispricam.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam išao pešice u boronj  , nosio štapove vezane manilom o ramenu  i pešaka 5 -6 km   a deada išao čamcom i onda tamo čeka blizu mesta da ja ko magare natovaren dodjem .Nezezam ja drug moj nikoga nego  samo konstatujem  jeste drvo drvo ali su kod nas posekli  ona stara drva uz obalu na dosta mesta  vrbe i topole jablanove   sada je golo sve, Na nekim mestima su i  trsku uništili  ima šporeta u vodi sve to nije bilo pre a da ne pričamo o hemikalijama koje  bacaju u vodu posle prskanja  njiva  peru prskalice sa otrovnim hemikalijama toga nije bilo pre  .Tako dobri moj druže nije ista priroda kada pogledaš kako je pre riba raubovala, po površini šarani se kupali , pa sve pršti a sada mrtve ribe  malo malo plutaju raznim vodama nije priroda ista.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sebi ovu temu i uporedjivanje osecaja nekada i sada sa sve nekadasnjim i sadasnjim ambijentima

i priborom, pocev od prelepih i bogatih voda pa do sadasnjih i unistenih, sve preko germina,kojekakvih meredova

od dzakova,polomljenih stolica,jedne ipo gliste,prekrupa i budjavih kuruza, pa sve do brolija,shimana i cuda muda

objasnio na sledeci nacin.

U to nekadasnje doba svi smo mi bili klinci i pocetnici i na svaki udarac i izvadjenu ribu srce je tuklo da do daha nisi

mogao da dodjes od ushicenja i to su jednostavno jedinstveni nezaboravni osecaji koji su neponovljivi.

Mislim da od svega jedino sto je urezano kao pravo ushicenje je taj osecaj a neminovno da je u tom momentu

bio usko vezan sa svim tim okruzenjem i sa sve tom opremom i budjavim kuruzom...

Otuda i podsvest u svima nama pri budjenju tog osecaja nekadasnjeg ushicenja, upisuje ta nekadasnja vremena

sa sve tom budzotinom od opreme kao ipak nesto posebnije i velicanstvenije...

Otprilike kao kad si karao prvih deset puta, kao kada se bolesni alkoholicar seti prvih pijanstava,kao kada se narkoman

prvi put uradio pa sve i armaturom da se picio,svi ce reci ala su to bilo vremena,al je cuka radila,ala je udaralo,tripova ne zna se...

Za mene je to otprilike nekad i sada  grubo objasnjeno,pa ma kakva sredstva,ambijenti i alati postojali...

Mozda je malo i off od teme, ali jebiga i ja se tako nekako osecam sada :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nikada nemogu da zaboravim  prvo pecanje šarana .Imao sam samo 10 godina    celu noc sam presedeo pored kotlića u kom se kuvao kukuruz za prihranu i pecanje  a kada je završilo se kuvanje kukuruza  onda nokle   i   i na kraju  grašak i konoplja koju smo mešali za hranjenej mesta .Očima izrogačeni sam blejio u kotlic i sastojke koje je pokojni deda stavljao  u kukuruz , zgašak , žito , konoplju i onda u mešenje nokli   .Ujutro  oko pola 3  smo krecali  mene ko zadružno magare natovariše  ali sam dobio "svoj "štap bambus 5 m sa sve motalicom i perom od pauna  jednu kovanu udicu  ,Štap na rame  i pešice po prašnajvom putu  ko magare kaskam za  dedom i tekmom  .Kada se setim koprive koja je bila do mesta za čamac   nasmejem se .A tada sm je psovao  .Nego da nedavim s akoprivom da predjemo mi na prvi put  upecanog  šarana.To  je bilo Posle lovostaj   u sam čagaj smo  se parkiral i  i niz samu ivicu čaglja zabacivali počinje da pipka plovak a srce mi udara u mozak koliko lupa ja tamn da kontriram deda me lupi  po glavi i šapnu čekaj ne još Kada je počeo da poleže plovak deda reče sada i od tada sam zavisnik   od pecanaj šaran  tu moć  i snagu i borbu koju sam tada osetio od vretenaša od 2 kg   pamtim i sada i svAku ribu koju upeca  pomislim da je on  ali veći i stariji .Tada sam počeo da palčem i vičem deko nešto je  veliko dole u vodi  i on se smejao ja sam vikao upomoć ljudi    imam  azdaju na udici hahahah  svise smejali . Joj kda sam ga izvkao uz pomoć dede naravno  pevao sam plakao smejao se ma nemopisivo eh kadase setim tog vremena gde su ljudi bili nasmejani  i pevajući  kopali njive  a ribe bilo  i lopovu i   ribaru  i poljaru i svinajru svako je upecao .E svi ćemo mi zaliti za tim dzaba će nam biti pribor kada nećemo imati gde i šta da upecamo  .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...