Jump to content

Uporedni Test Focal Vs His-Ive


Recommended Posts

Ma ljudi bre puca sve i ko je taj ko ima stap koji nece da pukne a da nije germina . Da mu dokazem da ce da pukne . Kod mene je pucao spod od 4,5 lb . Pa sve ce da pukne. Odosmo od teme ko u svakom postu ali kazem imao sam i focala i his ive , i jedan i drugi su vrhunski i tu nema dilemesad kome se sta svidja i kome sta treba. Ive daleko lepse radi na ribi a focal dalje baca i bolje podnisi pva a o izgledu necu da govorim vec sam reko i tu nema price. A dali pucaju pa sta sad onaj ko kupi skup auto od 200000 e nesme da se slomi .pa nije tenk a i covek kupi da uziva a ne da se sudara i krsi.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pitajte Saleta sta nemoze da pukne u njegovim rukama.Puca sve kod "pravih" bacaca,zato su te price smesne skroz.Poz

Jel tebi smesna prica pri zabacaju na 100metara da pukne stap kao paucina?

meni to neije smesno kad se zna koliko takav stap vredi.

Link to comment
Share on other sites

a gde si gledao his ive da puca? Jel si video da je jednom nekad nekom pukao ili si gleda kako puca svakom trecem koji zabaci...

i jel pucao greskom bacaca ili puca zato sto ima neku falinku i nije uradjen kako treba...

vidi svaki stap moze i mora da pukne,ne postoji stap koji ne moze da se polomi,ali 99% pucanja stapova je greska bacaca ili ako je stap ostecen prilikom transporta,ili je pao,ili se vec nesto desilo sa njim isto greskom bacaca...

 

nista lose,samo kad kazes gledaso sam kako puca ispada da puca ko paucina... a strapovi 400 i kusur eura

na Pavlovcima smo videli kako coveku je puko pri zabacaju na 100tinak metara . A nisam video da svaki treci puca.

Link to comment
Share on other sites

Jel tebi smesna prica pri zabacaju na 100metara da pukne stap kao paucina?

meni to neije smesno kad se zna koliko takav stap vredi.

Druze nije meni smesno kad pukne stap,nego su mi smesne rasprave na forumu tipa:"ko je jaci,Zagor ili Blek"?. Ja imam FS HIS-ive stapove,i meni su super. To sto je negde,nekom pukao ovaj ili onaj stap,ne znaci da je dati model los.Naveo sam Saleta,kao coveka koji svojom tehnikom i snagom moze da polomi svaki blank,sto ne znaci da su svi losi-zar ne?Moje misljenje.Poz

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nezahvalno je bilo sta pisati na ovakvu temu . Kao prvo nismo svi isti pa da svakom isto odgovara . Kao sto je neko napisao da kad je probao His Ive i Fokal odlucio se za His Ive . A ja sam se odlucio za Fokal ( novi model ) jer sam smatrao da dobijam vise muzike za manje para  , tanji . jaci a i ima dusu na ribi . a  uz to jeftiji mnogo od His Ive . price da ne radi na ribi od 15 kg ili sta ti ja znam , jel je to mozda iskustvo sa nekog virtuelnog pecanja ? te nove igrice bas nekad i nisu realne ... ili su tu ribe nadrogirane i idu u rikverc , ili joj je nivo PH vrednosti vode previse nizak ili previsok i oce brze bolje da izadje napolje i skrati sebi muke  ... barem ovde kod mene u okruzenju , ribe i od 2 kg oce da otmu stap iz ruku , napravi od stapa perecu ... oni koji pecaju na divljoj vodi znaju o cemu se radi .

a koristio sam i vadio ribu i sa His Ive , ne vidim sta je tu tako specijalno odradjeno sto se tice vadjenja ribe ?
kao sto neko daje veliku prednost His Ive , tako i ja dajem veliku prednost Fokalima , stvar ukusa .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nezahvalno je bilo sta pisati na ovakvu temu . Kao prvo nismo svi isti pa da svakom isto odgovara . Kao sto je neko napisao da kad je probao His Ive i Fokal odlucio se za His Ive . A ja sam se odlucio za Fokal ( novi model ) jer sam smatrao da dobijam vise muzike za manje para  , tanji . jaci a i ima dusu na ribi . a  uz to jeftiji mnogo od His Ive . price da ne radi na ribi od 15 kg ili sta ti ja znam , jel je to mozda iskustvo sa nekog virtuelnog pecanja ? te nove igrice bas nekad i nisu realne ... ili su tu ribe nadrogirane i idu u rikverc , ili joj je nivo PH vrednosti vode previse nizak ili previsok i oce brze bolje da izadje napolje i skrati sebi muke  ... barem ovde kod mene u okruzenju , ribe i od 2 kg oce da otmu stap iz ruku , napravi od stapa perecu ... oni koji pecaju na divljoj vodi znaju o cemu se radi .

a koristio sam i vadio ribu i sa His Ive , ne vidim sta je tu tako specijalno odradjeno sto se tice vadjenja ribe ?

kao sto neko daje veliku prednost His Ive , tako i ja dajem veliku prednost Fokalima , stvar ukusa .

Bas tako!

Link to comment
Share on other sites

I jos jedna jako bitna stvar, NE PRODAJEM ni Century ni Free Spirit stapove da bih imao razloga da navijam za jedne ili druge. Dakle sve sto sam napisao je rezultat licnog iskustva sa ova dva stapa. Izgled stapova je naravno stvar ukusa, a svaka druga konstatcija koju sam izneo je tacna, a da li se to nekom svidja ili ne, sasvim je druga stvar. 

Sto se tice lomova, ja znam za jedan polomljen His-ive (sto naravno ne znaci da in nema vise), ali isto tako sam video 3 polomljena FMJ, jednog Focal-a, jednog FBS... 

I kada vec pomenuh prodaju, pazljivo pogledate oglase na ovom i drugim sajtovima, rekao bih da se Free Spirit stapovi, bilo da je u pitanju E ili Hi-s klasa ,neuporedivo brze prodaju i bolje drze cenu od bilo kog Century modela.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

I jos jedna jako bitna stvar, NE PRODAJEM ni Century ni Free Spirit stapove da bih imao razloga da navijam za jedne ili druge. Dakle sve sto sam napisao je rezultat licnog iskustva sa ova dva stapa. Izgled stapova je naravno stvar ukusa, a svaka druga konstatcija koju sam izneo je tacna, a da li se to nekom svidja ili ne, sasvim je druga stvar. 

Sto se tice lomova, ja znam za jedan polomljen His-ive (sto naravno ne znaci da in nema vise), ali isto tako sam video 3 polomljena FMJ, jednog Focal-a, jednog FBS... 

I kada vec pomenuh prodaju, pazljivo pogledate oglase na ovom i drugim sajtovima, rekao bih da se Free Spirit stapovi, bilo da je u pitanju E ili Hi-s klasa ,neuporedivo brze prodaju i bolje drze cenu od bilo kog Century modela.

Spirita ima daleko manje od Century-a na nasem trzistu i logicno da je potraznja velika, narocito za polovnim.

Tesko je izdvojiti 1300-1400€ za 3kom pa cim se pojavi npr. polovni His za 800-900€ ode kao da je dzabe.

Potraznja diktira koliko brzo ce se nesto prodati i za koliko para. To nikako ne znaci da su Century znacajno losiji od FS-a.

Pre nego sto krenes sa merenjem koji oglas koliko traje, prebroj prvo koliko kojih ima..

 

Razlika u ceni ova dva modela je 100€ po stapu. Zar nije logicnije da se porede C2 i His-ive?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...