Jump to content

Futrole Pojedinacne Ili Torba Za Stapove?


Kobaja

Recommended Posts

Prodao sam stare stapove i torbu koji su bili 12f.E sad,novi stapovi su 13f Pa sam razmisljao da opet kupim kvalitetnu torbu za njih.Medjutim u razgovoru sa drugarom on me savetuje da kupim pojedinacne fotrole i sad opet imam dilemu :unknw:

Pojedincne su dobre svaki stap i masinica su zasticeni super. Cena po komad pristupacna,zavisi sta ko hoce.Od nekih 15 pa do 35 evra odprilike gore dole nebitno.Meni je jedino dilema ako kupim pojedinacne malo bolje naprimer Fox FX Single (36 Evra) puta 3 to je 108 evra i imam samo 3 stapa obezbedjenja a sta cu sa ostalim?

A recimo kupim torbu JRC Cocoon 50 13ft za 4 stapa plus pratce pribor (90 evra) i sve na jednom mestu.Ili neku drugu torbu sa 3+3 nebitno.I sve lepo nosis u jednoj torbi da ne vucaris sve pojidancno. Do sad sam uvek imao torbu sto je za mene prakticno zbog pristupa vodi gde pecam.Ovako pojedincano kad bih imao sve, morao bi i kolica da kupim pa opleti.Opet dodatni trosak :shok:

Vidim mnogi kupuju pojedinacne futrole prodaju torbe.U cemu je fazon?

I sta je prednost Futrola a sta Torbi?

 

Nisam video da je neko pisao o ovome pa ajde malo da cujem vasa misljenja :good:

Link to comment
Share on other sites

Sve ima svoje prednosti i mane...

Torba je sama po sebi teza i glomaznija, ali pored stapova staje jos svasta nesto tipa: medredov, drska za meredov, kobra, suncobran, bankstikovi i sl. Pojedinacne futrole se lakse nose, brze i lakse se pakuju stapovi u njih, lakse se pakuju u kola, manje mesta zauzimaju i verovatno jos bolje stite stapove... Ja sam se iz istih razloga kao ti dugo opirao prelasku na pojedinacne futrole. Posle dve sezone koriscenja istih, iz sadasnje perspektive, siguran sam se nikad (nikad ne reci nikad) necu vratiti na torbu. Na tebi je da odlucis sta ti je prioritet i sta tebi vise znaci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima istine Milanche u svemu sto si napisao! Ali...

Pojedinacne futrole? Kad od kola do mesta treba da prepesacis malo vise od 50-ak metara, onda ti fale jos 3-4 ruke?! ili dva pomocnika... ;)  Ili kad nemas lift u zgradi (ili ga imas al' ko za baksuz taj dan ne radi), onda iz 3 puta ne mozes sve da poneses!

Sve ima svojih prednosti i mana, ali, ako kreces na iole ozbiljnije pecanje, onda je po meni torba bolje resenje!!!

Za neka rereativna pecanja, male vode, pojedinacne su extra! Ne treba ti spod stap, ne treba ti marker stap, i kojesta jos sto mozes da naguras u torbu...

A najbolje resenje je i jedno i drugo, pa sta ti konketbo treba taj dan, to i poneses! ;)

Link to comment
Share on other sites

kobaja ja sam poceo da imam problem sa futrolom iskljucivo zbog mesta u kolima jer jos malo pa ce mi trebati autobus da sve poguram,pojedinacna futrola je bolja opcija kad imas ovakav problem,a to da mora da se pesaci do mesta pa ti futrola olaksava nosenje ,pa i ovako moras jos deset puta da se vratis da bi sve povadio.

Link to comment
Share on other sites

Imam i torbu a i pojedinacne futrole ... meni su pojedinacne torbe vrh fora jer ja vrlo vrlo cesto nosim 2 stapa ... e sad, ono sto ja jurim je MINIMALNA tezina i minimalni broj stvari ... za to su pojedinacne futrole majka. Ja natrpam unutra i meredov i ponekad i drzace za stapove ( sad ce milance da me prokune:)

 

Danas sam bas razmisljao o tome koliko mi je zivot laksi od kad sam uzeo pojedinacne futrole... jedino sto bi meni znacilo je da su ih pravili tako da imaju alkice da ih nabacim na ledja .. i ono sto mene jebucka je sto su mi " van balansa" jer koristim jako jako lake masinice ...

 

Velika torba je ok ako nosim 3 stapa sa namontiranim masinama plus 3 bez masine , 6 7 drzaca meredov .. pa kao ajd sve na jedno mesto.

Link to comment
Share on other sites

Pojedinacne futrole bez konkurencije, sto se mene tice. Imao sam ranije torbu za vise stapova i ni jednu jedinu prednost joj nisam nasao. Glomazna je, problematicna za smestanje u auto, a spakovati stapove unutra je nocna mora. Pojedinacne torbe su lakse za transport, stapovi se lako i brzo spakuju i izvade iz njih. 

Link to comment
Share on other sites

Pojedinacne po meni i u svakom pogledu bolje i ko sto rece milance ako u jednu veliku sve natrpas mozes ostetiti stapove a ovako pojedinacne a jednu torbu posebnu u koju idi banstikovi ,kobra,meredov i nakon puno testiranja ova opcija mi je najbolja najlaksa i najsigurnija
Link to comment
Share on other sites

pa brate ako iole ramisljas i cenis stapove neces u torbu mecati nista sem istih,dzepovi na futroli su samo modni detalj jer da nije nabudzena niko je nebi kupio...samice su ekstra ali torba mnogo prakticnija,primer...kad se natovaris i uzmes 3 futrole u levu ruku dovoljno je samo jedna divlja ruza da zakaci jednu i karambol :-D

mada od Foxa ima kompromis za nekih 130e,3 ili 5 kvalitetnih samica koje se mogu sklopiti u torbu....

Link to comment
Share on other sites

...za pesacenje garantovano bolje pojedinacne ;) ...jer ti za torbu trebaju 4 noge, 8 ruku i doooobra ledja :) ... tri pojedinacne futrole u jednoj saci bez problema... to je neko moje iskustvo.

 

 

Kao sto napisah, saglasan... Ali za Adu Safari ili ili neku slicnu vodu gde ti ne treba sve ovo dole navedeno, ili pak na vodu na koju do mesta dodjes kolima...

Ali, treba malo da prepesacis, a poneo bi i spod stap, i marker, i drzace i kobru i drsku za meredov i meredov i suncobran i...

To znaci da ti treba bar jos 3 pojedinacne?!

Ili imas neko drugo resenje?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam Kombi Ford Galaxy pa nemam problema sa pakovanjem torbe i svih ostalih stvari.Nevidim kako bi se stapovi ostetili u torbi kad je svaki odvojen i ima specijano pojacano mesto za svaku masinicu?Prekriju se onim platnom sto stiti stapove cela duzina i to je to.Na levu stranu torbe stavljam ne montirane stapove za spod i za markiranje.U dzepove stavljam meredo, drzac meredova i i rod pod.Bar tako je bilo sa ovom zadnjom torbom.Nikad mi se nista nije ostetilo niti bilo sta!

Jedina prednost po mom misljenju pojedinacnih je brzo raspakivanje i problem ko ima manji auto.

Moj naj veci problem  je sto ja nemam skoro nigde 50m do vode ima mnogo vise, da nelupam koliko ali vremenski 10-15min.Razmisljam se da kupim kolica i da me bog vidi :good:

Link to comment
Share on other sites

Kao sto napisah, saglasan... Ali za Adu Safari ili ili neku slicnu vodu gde ti ne treba sve ovo dole navedeno, ili pak na vodu na koju do mesta dodjes kolima...

Ali, treba malo da prepesacis, a poneo bi i spod stap, i marker, i drzace i kobru i drsku za meredov i meredov i suncobran i...

To znaci da ti treba bar jos 3 pojedinacne?!

Ili imas neko drugo resenje?

Razumem te, jer sam istog misljenja bio  :prijatelji: 

 

Gde pecas da moras da pesacis i da li si nekada koristio pojedinacne futrole? 

 

Moj odgovor je logican: jos dve pojedinacne futrole, naravno. Opet bolja varijanta nego torba. Meni. Ja sam licno probao i jednu i drugu varijantu i opet kazem iz mog iskustva je tako. U torbu ne mozes da stavis ni stolicu, ni krevet ni sator, ni torbu sa mamcima i priborom... niti mozes da ih poneses zajedno sa torbom za stapove... tako da ti vracanje vise puta ne gine... pored toga na vecini pojedinacnih postoje kopce kojima mogu da se spoje, nakacis kais i nabacis na rame, ako je tolika frka... lakse i udobnije od torbe...  ja u zivotu ne bih poneo marker stap na dnevno pecanje pa ako idem negde par dana (sto je u mom slucaju par puta godisnje) ja onda nemam problem da se vratim ako moram (a morao bih ako ne zbog jos dve pojedinacne futrole onda zbog milion drugih stvari) ...moja pecanja su takva da se ne uklapaju u taj sablon sa pesacenjem i nosenjem 6 stapova, tako da sam izneo svoja iskustva i vidjenja stvari, prednosti i mane iz mog ugla, a na njemu je da vidi sta je njemu prioritet... samo pakovanje stapova u torbu je dovoljno da me odbije od pomisli da je ponovo koristim... pa makar se deset puta vracao po stvari  :pardon: ...ali to sam samo ja  :)

 

ps dvodelna drska za meredov, glava meredova u vodonepropusnoj futrolici, kobra, i suncobran, mi staju u torbu sa rod pod-om  :D

Link to comment
Share on other sites

pa brate ako iole ramisljas i cenis stapove neces u torbu mecati nista sem istih,dzepovi na futroli su samo modni detalj jer da nije nabudzena niko je nebi kupio...samice su ekstra ali torba mnogo prakticnija,primer...kad se natovaris i uzmes 3 futrole u levu ruku dovoljno je samo jedna divlja ruza da zakaci jednu i karambol :-D

mada od Foxa ima kompromis za nekih 130e,3 ili 5 kvalitetnih samica koje se mogu sklopiti u torbu....

Tebi je mozda modni detalj, ja sam u mojoj nosio i rod pod  :crazy: 

 

Molim te mi objasni sta se desi kad zakacis jednu pojedinacnu futrolu za divlju ruzu a sta se desi ako zakacis torbu? 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su pojedinacne futrole za stapove bolje resenje za zastitu stapova,desavalo mi se da u torbama tipa 3+3 da mi cicak koji se lepi preko stapa da ga fiksira za torbu(u pregradi za stap sa masinom) sve izrisuje stap,izgrebe lak na stapu ili lak kod prvog sprovodnika u zavisnosti gde trlja cicak o stap,..i jos par drugara se zalilo da su im stapovi izguljeni,a ne znaju kako se to desilo,ustanovili smo da je to bas od cicka kod tih torbi,da se razumemo,torbe su bile u cenovnom rangu od stotinak evra,tipa Spro,Prologic,JRC,mozda se kod skupljih to ne desava,kod FOX-a ili Nash-a ne znam sa njima nisam imao iskustva da bih komentarisao,ali ja sam definitivno presao na pojedinacne futole,i ne planiram da ih menjam i jako sam zadovoljan,i moje misljenje je da su mnogo bolje bar sto se tice zastite stapova,pogotovo skupljih stapova!!! Pod uslovom da su i one postavljene lepo iznutra,znaci skuplja varijanta.

Link to comment
Share on other sites

Milance,napravi karambol jer se rastrkaju kao lepeza koje ne mozes kontrolisati a torbu stavim preko ledja kao lovac pusku i mozes cuti samo zvuk krljanja siblja...i za transport vozilom je prakticnija torba,2 ili 3 coveka kada idu lakse je strpati 2-3 torbe nego 12-15 futrola.
Link to comment
Share on other sites

Gde pecas da moras da pesacis i da li si nekada koristio pojedinacne futrole? 

 

U torbu ne mozes da stavis ni stolicu, ni krevet ni sator, ni torbu sa mamcima i priborom... niti mozes da ih poneses zajedno sa torbom za stapove... tako da ti vracanje vise puta ne gine... pored toga na vecini pojedinacnih postoje kopce kojima mogu da se spoje, nakacis kais i nabacis na rame, ako je tolika frka... lakse i udobnije od torbe...  ja u zivotu ne bih poneo marker stap na dnevno pecanje pa ako idem negde par dana (sto je u mom slucaju par puta godisnje) ja onda nemam problem da se vratim ako moram (a morao bih ako ne zbog jos dve pojedinacne futrole onda zbog milion drugih stvari) ...moja pecanja su takva da se ne uklapaju u taj sablon sa pesacenjem i nosenjem 6 stapova, tako da sam izneo svoja iskustva i vidjenja stvari, prednosti i mane iz mog ugla, a na njemu je da vidi sta je njemu prioritet... samo pakovanje stapova u torbu je dovoljno da me odbije od pomisli da je ponovo koristim... pa makar se deset puta vracao po stvari  :pardon: ...ali to sam samo ja  :)

 

ps dvodelna drska za meredov, glava meredova u vodonepropusnoj futrolici, kobra, i suncobran, mi staju u torbu sa rod pod-om  :D

 

Pa recimo: Tamis, Sava, Tisa... Imas mnogo mesta gde ne mozes kolima do samog mesta! Ne kazem da i SAD pecam tamo, ali pecalo se, a ima ljudi koji i dalje tamo pecaju!

 

Da, naravno da sam koristio pojedinacne futrole, i znam kad i za sta je njihova prednost, pa sam te upravo iz tog razloga zvao i raspitivao se o (ponovnoj) kupovini istih...

 

Naravno da ne mozes krevet ali pojedine stolice i te kako mozes!

Nemoj mi reci da ti se nikada nije desilo da u jednom cugu nosis  futrolu sa svim navedenim (stapovi sa masinicama, spod stap, marker stap (ili pecaljku da se zanimas sa belom), suncobran, meredov, rod pod...), torbu sa sitnim priborom, torbu sa mamcima, kofu... Ako jeste, znas o cemu pricam, a ako nije, onda si mnogo propustio u ribolovackoj edukaciji...  :D

 

U cemu je razlika ako poneses 3 futrole za stapove i jos 3 za spod, marker, meredov... Ili sta god, pa ih spojis kopcama i nabacis na rame?! Isto, samo malo drugacije!

 

Ni ja se vise ne uklapam u sablon pesacenja i svega ostalog, naprotiv, ako direktno iz gepeka ne mogu da istovarim stvari na mesto, odustajem od te lokacije! Ali, ima i onih drugih koji tako ne razmisljaju...

 

Drska meredova, glava meredova, kobra, suncobran i rod pod u torbi od rod poda?!

Odlicno!!! Samo, tesko cem me ubediti da ti je lakse d sve to nosis u ruci nego na ramenu?!  ;)

 

Na kraju, kao sto ti rece:

"A na njemu je da vidi sta mu je prioritet, pa nek' sam odluci!"

Link to comment
Share on other sites

Ja imam nakon ko zna koliko oprobanih samica i torbi opet samice koje spojim kao jednu a i kad sam imao samice koje se ne spajaju pravio sam traku sa cickom kojom vezem sva tri stapa nakon izlaska iz auta a stapove najbolje je i najsigurnije nosrnje u ruci ne na ledjima to je moje misljenje a uz te samice imam jednj malu fotrolu za stapove na plovak i u nju mi staje i meredov i banstikovi i suncobran tako da ja boljeg resenja nisam imao a i spod stap mi je u samici jer kad bi trebao da stavim sve to u jednu torbu bi mi bilo nesigurno.
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...