Jump to content

Jrc Skyliner Cabon Throwing Stick 25Mm


Recommended Posts

Od danas sam vlasnik jedne ovakve kobre i na prvi pogled mi se dopala

JRC Skyliner Cabon Throwing Stick

http://www.carphunterco.com/images/thumbnail/produkte/xlarge/21943_pic1.jpg

 

Opticki je perfektna ima ljepu tasnu,a i cijena od 50€ je prihvatljiva u odnosu na konkurenciju

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to bas povoljna cena za kobru.Da li je torba od krokodilske kožure ili kožure od neke ugrožene retke vrste s obzirom na cenu?

Kobra je carbonska,a koliko sam upoznat da i coyo cobra kosta toliko a torbe skoro i nema,ili fox 109€ ova nije ni skupa.

Century cobra kosta 179€ samo za tvoje informacije

Link to comment
Share on other sites

Kobra je carbonska,a koliko sam upoznat da i coyo cobra kosta toliko a torbe skoro i nema,ili fox 109€ ova nije ni skupa.

Century cobra kosta 179€ samo za tvoje informaciju

Svejedno je preskupo za jednu obicnu kobru od cega god da je. O Century kobri da ne govorim. Svi mi vrlo dobro znamo da je tu 80% cene brend. Mogu i da razumem da se placaju kvalitetni (brendirani) stapovi, masinice, satori itd ali kobra od 5-6 evra zavrsava posao. Ostalo je vec stvar prestiza pa ko voli neka placa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali kad podju da seru o daljinama bacanja boila sa tim skupim kobrama, to je tek onda strasno!
Pa to nije ravno ni onoj temi gdje se treba mandarina pva da baci pod sajlu na Miki Alasu. 


Century kobra mozda baca daleko, ali isto tako daleko je i od istine o daljinama koje se pojavljuju po ustima i tastaturama njihovih promotera. 
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je svaki izbor , u ovom slucaju kobre, pitanje ukusa i mogucnosti - ne obavezno tim redom. Nekog ce zadovoljiti i plasticna voodvodna cev, a nekog nece. Imao sam prilike da na jednom taknicenju uporedo koristim Coyu i Century. Za prve tri boile koje sam bacio i nije bilo neke razlike, posle toga razlika je nebo i zemlja. Coya 24 mm je teska 112 gr, a century 25 mm 58 gr. 50-ak grama razlike zaista nista ne znaci, ako je u ptanju stvar teska 10 kg. Ali kada su kobre u pitanju, to je ogromna razlika.

50 E za ovu jrc je mislim, dobra investicija.

Link to comment
Share on other sites

Ko sta voli,taj i kupuje ako mu mogucnosti to dozvoljavaju.Slazem se da se dosta para daje na samo ime nekog proizvoda,al takav je ovaj nas hoby.

Kad sam pocinjo pecat nisam razumio ljude koji daju lovu na skupocjen pribor,a sad neki ljudi ne razumiju mene i tako to ide u krug

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko sta voli,taj i kupuje ako mu mogucnosti to dozvoljavaju.Slazem se da se dosta para daje na samo ime nekog proizvoda,al takav je ovaj nas hoby.

Kad sam pocinjo pecat nisam razumio ljude koji daju lovu na skupocjen pribor,a sad neki ljudi ne razumiju mene i tako to ide u krug

Ti sto te ne razumeju nisu svi pocetnici. Upravo je stvar obratna. Pocetnici misle da ce sa sto vecom cenom dobiti i kvalitet u toj srazmeri dok ih kasnije iskustvo ne demantuje. Opet nemojmo svu opremu stavljati u isti kos. Neke stvari naravno vredi dobro platiti a neke su sasvim zadovoljavajuce i u niskom cenovnom rangu. Olovo je olovo platio ga ti pola evra ili 5 evra.

Link to comment
Share on other sites

Ti sto te ne razumeju nisu svi pocetnici. Upravo je stvar obratna. Pocetnici misle da ce sa sto vecom cenom dobiti i kvalitet u toj srazmeri dok ih kasnije iskustvo ne demantuje. Opet nemojmo svu opremu stavljati u isti kos. Neke stvari naravno vredi dobro platiti a neke su sasvim zadovoljavajuce i u niskom cenovnom rangu. Olovo je olovo platio ga ti pola evra ili 5 evra.

To stoji,al isto tako mozemo rec i sator je sator platio da 100€ ili 700€.

Indikatori griza obavljaju poso i oni od 90€ set 3+1 al svi nekako uzimamo delkim od 600€ set 3+1 ili Fox........

Link to comment
Share on other sites

To stoji,al isto tako mozemo rec i sator je sator platio da 100€ ili 700€.

Indikatori griza obavljaju poso i oni od 90€ set 3+1 al svi nekako uzimamo delkim od 600€ set 3+1 ili Fox........

Sator je druga stvar jer je kod satora bitno i da je prostran, dovoljno visok, da ne propusta vodu, da je od kvalitetnog materijala, da ima dobru ventilaciju itd.itd. To sve se ne moze dobiti za 100 evra ni kod jednog proizvodjaca. Da moze ja ga ne bi platio vise. Bilo bi lepo da svi uzimamo delkim od 600 evra ali tesko da je tako. Ako ti je svejedno da li ces nesto platiti 60 ili 600 evra onda te podrzavam. Meni i verujem vecini clanova nije bas svejedno. Ja licno uz malo odricanja mogu da platim 600 evra jer za uslove u Srbiji imam ok platu ali vodim se principom da ako nesto kosta 12 puta skuplje a bolje je samo 20% od konkurencije ja ga necu kupiti. Da je i 12 puta bolje platio bih. Moji signalizatori kostaju 120 evra i za te pare zadovoljavaju sve moje kriterijume. Ne kazem da treba uzeti najjeftinije, daleko od toga ali ne treba placati vise ako i jeftiniji zadovoljavaju kriterijume koji su nam bitni. Izuzetak je ako neko ima bas toliko para da ga uopste ne zanima koliko sta kosta. To je moje skromno misljenje, bez ikakve uvrede ili omalovazavanja bilo koga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada govorimo o tezini kobri, pravo pitanje bi bilo koliko dugo, ne koliko daleko? Iskusan i dobar (mino)bacac moze i plasticnim kobrama da postigne zavidnje daljine, naravno laksim karbonskim kobrama jos vece. Ali pitanje je koliko dugo moze da baca?! Znaci, bilo da si iskusan , osrednji ili potpuno neiskusan u koriscenju kobre, bice ti neuporedivo lakse da koristis neku od 50-60 gr, nego neku 2 ili 3 puta tezu.

Na pomenutom takmicenju sva trojica smo u pocetku uporedo koristili obe kobre. Ubrzo smo nas dvojica presli samo na Century, a treci clan ekipe je nastavio sa Coyom tvrdeci da nema neke razlike. Sutradan je promenio misljenje jer je dobio teniski lakat. 

Ne mislim da ce svako ko koristi Coyu imati isti problem, ali kroz duze kontinuirano koriscenje prednosti lakse kobre vrlo brzo dolaze do izrazaja.

Link to comment
Share on other sites

Kada govorimo o tezini kobri, pravo pitanje bi bilo koliko dugo, ne koliko daleko? Iskusan i dobar (mino)bacac moze i plasticnim kobrama da postigne zavidnje daljine, naravno laksim karbonskim kobrama jos vece. Ali pitanje je koliko dugo moze da baca?! Znaci, bilo da si iskusan , osrednji ili potpuno neiskusan u koriscenju kobre, bice ti neuporedivo lakse da koristis neku od 50-60 gr, nego neku 2 ili 3 puta tezu.

Na pomenutom takmicenju sva trojica smo u pocetku uporedo koristili obe kobre. Ubrzo smo nas dvojica presli samo na Century, a treci clan ekipe je nastavio sa Coyom tvrdeci da nema neke razlike. Sutradan je promenio misljenje jer je dobio teniski lakat. 

Ne mislim da ce svako ko koristi Coyu imati isti problem, ali kroz duze kontinuirano koriscenje prednosti lakse kobre vrlo brzo dolaze do izrazaja.

De mi napisi molim Te, kolike si daljine uspio da dokucis sa Century kobrom a kolike sa Coyom? Jeli bilo neke drasticne razlike? Ima ovdje na forumu jedan  koji je tvrdio da kobra od Century-a baca 200 m laganini. Pa je sad koliko vidim sve vezano za tu firmu pobrisao, ako se ne varam. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada govorimo o tezini kobri, pravo pitanje bi bilo koliko dugo, ne koliko daleko? Iskusan i dobar (mino)bacac moze i plasticnim kobrama da postigne zavidnje daljine, naravno laksim karbonskim kobrama jos vece. Ali pitanje je koliko dugo moze da baca?! Znaci, bilo da si iskusan , osrednji ili potpuno neiskusan u koriscenju kobre, bice ti neuporedivo lakse da koristis neku od 50-60 gr, nego neku 2 ili 3 puta tezu.

Na pomenutom takmicenju sva trojica smo u pocetku uporedo koristili obe kobre. Ubrzo smo nas dvojica presli samo na Century, a treci clan ekipe je nastavio sa Coyom tvrdeci da nema neke razlike. Sutradan je promenio misljenje jer je dobio teniski lakat. 

Ne mislim da ce svako ko koristi Coyu imati isti problem, ali kroz duze kontinuirano koriscenje prednosti lakse kobre vrlo brzo dolaze do izrazaja.

 

Potpisujem 

2 godine me jebavao lakat  zbog  nenormalne kolicine bacenih boila

ali...  cena od 150 ili vishe evra mi se uopshte ne dopada zato je ova JRC kobra  po ovoj ceni uz tu tezinu  jaaako zanimljiva

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...