Jump to content

Savet Oko Mixa


Maskirani

Recommended Posts

kod bird mixa ja bih : umesto 20% kukuruznog griza povecao kukuruzno brasno za jos 15% i za jos 5% dodao integralno psenicno brasno i uesto bundeve ubacio proso lan i repicu, i izbacio b.pepera

 

A sto se tice ribljeg mixa trebam znati za koj period ti treba boila jer je bitno doba i temeratura vode

Ovo sve kužim ostalo, a zašto izbaciti griz kukuruzni koji je isto kukuruz (nešto sasvim drugo je pšenićni griz) i skuha se za 2 minute dok za kukuruzno brašno treba mnogo duže i slabije veže( moje iskustvo) je da je sitnije ali nije pripremljeno odnosno napareno,Nije kritika da me pogrešno ne razumiješ nego me zanima tvoje razmišljanje

Link to comment
Share on other sites

kod bird mixa ja bih : umesto 20% kukuruznog griza povecao kukuruzno brasno za jos 15% i za jos 5% dodao integralno psenicno brasno i uesto bundeve ubacio proso lan i repicu, i izbacio b.pepera

 

A sto se tice ribljeg mixa trebam znati za koj period ti treba boila jer je bitno doba i temeratura vode

Fish mix.. Za ljeto sam ga mislio koristiti ili kasno proljeće.. od 6 mj na dalje..

Link to comment
Share on other sites

Ovo sve kužim ostalo, a zašto izbaciti griz kukuruzni koji je isto kukuruz (nešto sasvim drugo je pšenićni griz) i skuha se za 2 minute dok za kukuruzno brašno treba mnogo duže i slabije veže( moje iskustvo) je da je sitnije ali nije pripremljeno odnosno napareno,Nije kritika da me pogrešno ne razumiješ nego me zanima tvoje razmišljanje

naravno volim kritiku i prihvatam ali sa argumentima Ovako, CLO sam ima dovoljno veziva i perfektno veze tako da preko clo da stavi jos 30% griza to veze boilu koja se nece rastopiti 3-4 dana . Moj savet je da na tu kolicinu clo u prolecu do pocetka leta nestavi ni malo griza vec brasna a griza bi ubacio 10% u letnjem delu jer tolika veziva a nema topive elemente u mixu poput mleka i predigesta zatvara boilu skroz .
Link to comment
Share on other sites

Fish mix.. Za ljeto sam ga mislio koristiti ili kasno proljeće.. od 6 mj na dalje..

znaci topliji deo godine .

20% LT-94

14% - kukuruzni griz_____i ovde ovih 4% mozes u kukuruznm brasbu dodati

10% - pre digested ------smanji na 5% a dodaj hering 5%

10% - kukuruzno brašno

10% - pšenični griz

10% - raženo brašno

5% - konoplja tostirana mljevena

5% rižino brašno

5% bundevina pogača

5% CLO

2% Liver powder

2% Robin red

1% Squid Extract

1% SFA - 400 krill extract

 

jušna žlica nigera,

8-10 jaja, 15ml Salmon oil, 5ml Squid & Octopus, 4ml sladilo, 1ml Black pepper, izvana 20ml Minamino

I sto se voda vise greje mozes smanjivati minamino .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na savjetima..

Jel kod jaja odvajate zumanjke od bjelanjaka, pa kemiju u zumanjke, pa kasnije dodajete bjelanjak ili sve zajedno?

A ove praškaste komponente koje idu u koncentracijama od 1-2% jel dodajete u jaja ili u miks?

Link to comment
Share on other sites

naravno volim kritiku i prihvatam ali sa argumentima Ovako, CLO sam ima dovoljno veziva i perfektno veze tako da preko clo da stavi jos 30% griza to veze boilu koja se nece rastopiti 3-4 dana . Moj savet je da na tu kolicinu clo u prolecu do pocetka leta nestavi ni malo griza vec brasna a griza bi ubacio 10% u letnjem delu jer tolika veziva a nema topive elemente u mixu poput mleka i predigesta zatvara boilu skroz .

Ja reče da nije kritika,zanimao me smjer razmišljanja,sad kužim i sve 5, svaka čast ,ima sve smisla  :good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja reče da nije kritika,zanimao me smjer razmišljanja,sad kužim i sve 5, svaka čast ,ima sve smisla  :good:

ma naravno nisam shvatio nista lose pod kritikom  :good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kod bird mixa ja bih : umesto 20% kukuruznog griza povecao kukuruzno brasno za jos 15% i za jos 5% dodao integralno psenicno brasno i uesto bundeve ubacio proso lan i repicu, i izbacio b.pepera

 

A sto se tice ribljeg mixa trebam znati za koj period ti treba boila jer je bitno doba i temeratura vode

Ganic, jel proso, lan i repica mljeveno ili sjemenke?

Link to comment
Share on other sites

Boila bi bila za hranjenje, ali bi na njih i lovio... Možda za lovne još nekoliko dodataka, ali voda nije toliko napadnuta, pa mislim da bi mogla raditi dobro i na dlaci..

alo voda nije napadnuta nemoras da radis lovne mamce posebno jos ako je divlja voda onda na sta hranis na to i pecas i netreba ti skupa varijanta i onda mozes izbaciti CLO ili ga smanjiti na 10% a ubacis pticiju jajcanu poput ovimix koja ti je dosta jeftinija.

Link to comment
Share on other sites

Meni licno je gde god da kupim clo jeftiniji od biskvitne.

mozda tebi inace haits CLO JE OKO 6 e , meleg oko 750 din a ja imam pticiju na 3e sto dodje oko 350-360 din kologram i to upakovanu ne onu rifuz tako da to je upola manje. Pa ako nekom zatreba tu sam da pomognem ????
Link to comment
Share on other sites

Колега Ганиц(к)узео би ја кило,два те птичје од 3€ ако може и ако имаш залиха.И питање за остале колеге за обрано сојино брашно нигде га не могу наћи,нашао у био-шпајзу две последње кесице од 300гр то отишло и тако..унапред захвалан.Може и на пп
Link to comment
Share on other sites

mozda tebi inace haits CLO JE OKO 6 e , meleg oko 750 din a ja imam pticiju na 3e sto dodje oko 350-360 din kologram i to upakovanu ne onu rifuz tako da to je upola manje. Pa ako nekom zatreba tu sam da pomognem

Kupio sam CLO od CC Moore za 3,5€ kg..

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam CLO od CC Moore za 3,5€ kg..

u hrvatskoj imas i cc moor i , haits i hatchinsona a kod nas u srbiju nema a i kao sto sam napisao uzimao sam hait's CLO i cena je bila oko 6 e i nista mi se bolje nije pokazala isto mu dodje kao i ova crvena i zuta pticija sve je to isto samo nas šišaju ... ma brijaju
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mozda tebi inace haits CLO JE OKO 6 e , meleg oko 750 din a ja imam pticiju na 3e sto dodje oko 350-360 din kologram i to upakovanu ne onu rifuz tako da to je upola manje. Pa ako nekom zatreba tu sam da pomognem ????

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...