Jump to content

Savet Oko Mixa


Maskirani

Recommended Posts

Djubre jako? Mozda ti je kuruz bio kilav....5ml je doza za kilu,onako da ti mnogo dobro peca a to sto jace mirise od ostalih Solarovih aroma je verovatno zato jer im je to neki Tuti fruti,stvorili ste famu oko E12 a aroma ko aroma...
Link to comment
Share on other sites

Djubre jako? Mozda ti je kuruz bio kilav....5ml je doza za kilu,onako da ti mnogo dobro peca a to sto jace mirise od ostalih Solarovih aroma je verovatno zato jer im je to neki Tuti fruti,stvorili ste famu oko E12 a aroma ko aroma...

Znaci ne vjerujem.... :yahoo:

Sremac pa jel moguce da samo kontriras? Bez obzira na temu? 

Lebe mekani...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zasto kontriram? Kako se ne tope kuruzi od Enterprajza a 3 godine stoje u cistoj aromi? Po cemu je E12 jaci od Quench arome?! Morate shvatiti da aroma u boili sasvim drugacije mirise u odnosu na bocicu.
Link to comment
Share on other sites

Takodje :-) Eventualno 2ml ali to na neki zesce smrdljivi riblji miks.

Evo jedan podatak za vas, ljetos kad sam pecao sa Kikijem na Peskari dipovao sam gumeni kukuruz u e12 i pogodite sta se desilo?

1ml arome je istopio pola zrna gumenog kukuruza 

Djubre je toliko jako da jednostavno nije za igru.

slazem se sa Limarom kukuruz nije dobar 1000% neki Kinez je jer se i meni desavalo da ga ostavim u dipu i kada sledeci put uzmem kutiju nema kukuruza bukvalno ga istopi,radi se o dipovima na bazi E12 a ne cist mnogu samo da zamislim sta bi bilo u cistom....probaj Enterprise gumene pa vidi razliku

Link to comment
Share on other sites

Djubre jako? Mozda ti je kuruz bio kilav....5ml je doza za kilu,onako da ti mnogo dobro peca a to sto jace mirise od ostalih Solarovih aroma je verovatno zato jer im je to neki Tuti fruti,stvorili ste famu oko E12 a aroma ko aroma...

Ljudi covek je u pravu,doza jeste ta sto je Limar naveo-kad bi pecali u Engleskoj  :rofl:

thumb_pre_1517058743__27393122_102152811

 

Za nase vode 2ml plafon na 1kg mixa ukoliko se radi o solo aromi,a ako se sece neka druga aroma sa e12 onda 0,5-1ml na 1kg mixa,a kako to englezi doziraje ovo pa pogledajte sami  :yahoo:

 

thumb_pre_1517059104__27479092_102152811

Link to comment
Share on other sites

Upravo to i jeste poenta, covek pravi skvid ne pravi tuti fruti...

 

 

slazem se sa Limarom kukuruz nije dobar 1000% neki Kinez je jer se i meni desavalo da ga ostavim u dipu i kada sledeci put uzmem kutiju nema kukuruza bukvalno ga istopi,radi se o dipovima na bazi E12 a ne cist mnogu samo da zamislim sta bi bilo u cistom....probaj Enterprise gumene pa vidi razliku

da je kinez jeste, ali ne znaci da je los... iako ima manu da se topi, meni uz moj dip mnooogo bolje peca kineski gumenjak nego enterprise, tako da mu dzaba sto se ne topi...

Link to comment
Share on other sites

Upravo to i jeste poenta, covek pravi skvid ne pravi tuti fruti...

 

 

 

da je kinez jeste, ali ne znaci da je los... iako ima manu da se topi, meni uz moj dip mnooogo bolje peca kineski gumenjak nego enterprise, tako da mu dzaba sto se ne topi...

e jbm li ga da li bolje peca ili ne ali ja gumeni ne vadim iz dipa i bolje mi je sa enterise kukuruzima jel se ne deformisu ili skroz istope

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

e jbm li ga da li bolje peca ili ne ali ja gumeni ne vadim iz dipa i bolje mi je sa enterise kukuruzima jel se ne deformisu ili skroz istope

u mom dipu ni kinezi se ne deformisu... zato mislim da ne treba generalizovati, mogu biti odlicni...

no tema je miks  :yahoo: :a035:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

u mom dipu ni kinezi se ne deformisu... zato mislim da ne treba generalizovati, mogu biti odlicni...

no tema je miks  :yahoo: :a035:

slazem se skroz i ima istine u tome ,samo ogradio sam se da sa radi o mojim dipovima ne generalno ..ali da ne kvarimo

Link to comment
Share on other sites

Pravio sam jos jedan mix,pa me interesuje misljenje.

Club mix-500gr

Betain melegov-5gr

Oficial secret s&o-pola kasikice

Stimulin amino solar-5ml

Aroma s&o od DT-1ml

Zasladjivac superzoet vde-pola kasikice

5 jaja

Vode 10ml

Pristojan recept, po meni bolji od prethodnog. Ja bi ubacio i neki topivi mleci protein pogotovo ako ides na krace pecanje. Takodje u moje s&o varijante obavezno stavljam robin red i attract natural. E sad ovih 10 ml vode mozes iskoristiti da plaknes ruke pre mesanja testa. U mixu je potpuno nepotrebna i besmislena voda u toj kolicini. Tacno je da se moze i voda dodavati u mix ali kao zamena za odredjeni broj jaja, npr 50ml vode menja jedno jaje pa si mogao recimo da stavis 3 jajeta i 100ml vode

Link to comment
Share on other sites

Pristojan recept, po meni bolji od prethodnog. Ja bi ubacio i neki topivi mleci protein pogotovo ako ides na krace pecanje. Takodje u moje s&o varijante obavezno stavljam robin red i attract natural. E sad ovih 10 ml vode mozes iskoristiti da plaknes ruke pre mesanja testa. U mixu je potpuno nepotrebna i besmislena voda u toj kolicini. Tacno je da se moze i voda dodavati u mix ali kao zamena za odredjeni broj jaja, npr 50ml vode menja jedno jaje pa si mogao recimo da stavis 3 jajeta i 100ml vode

Slazem se sa tobom sem u ovoj jednoj stvari.Posto kolega igor123 je naveo da koristi club mix,nema potrebe da u njega ubacuje robin red jer vec je zastupljen u samom mixu.Eventualno bi mogao da doda ukoliko ima black pepper oil par kapi uz ove predloge koje si mu ti preporucio...

Link to comment
Share on other sites

Hvala kolege na savetu,jel bi mogao dodati attract natural od melega ili amino complex isto od melega.black pepper nemam ali cu uzeti.

mozes zasto da ne,mozes i da iskombinujes oba(u bilo kojem mixu),ali obzirom da vec imas stimulin onda ti amino complex i ne treba.po meni gornji recept ti je Ok,rolaj i pecaj.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa tobom sem u ovoj jednoj stvari.Posto kolega igor123 je naveo da koristi club mix,nema potrebe da u njega ubacuje robin red jer vec je zastupljen u samom mixu.Eventualno bi mogao da doda ukoliko ima black pepper oil par kapi uz ove predloge koje si mu ti preporucio...

U pravu si, ima ga u club mixu, ima i mlecnih proteina pa meni nekako bolje peca kada dodam. Takav sam utisak stekao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala kolege na savetu,jel bi mogao dodati attract natural od melega ili amino complex isto od melega.black pepper nemam ali cu uzeti.

Ne moras amino komplex jer imas stimulin amino ali attract natural mozes jer on nije zamena za amino komplekse i razlikuje se. Black peper takodje je odlican u S&O boili ali pazi sa njim da ne preteras, jer je izuzetno jak i moze da preovlada potpuno njegov miris

Link to comment
Share on other sites

Ne bih želeo da se pogrešno shvati, ali Maskirani je na početku teme pitao za miks od brašna-komponenata.

 

Upotreba club miksa ili sl. za pravljenje bojli ne smatra se pravljenjem miksa (što je ovde tema) nego je to kombinacija upotrebom gotovih mikseva, pa bi možda trebalo biti predmet posebne teme.

 

Majstor Coja je napisao jedan odličan miks na koji nemam šta da dodam i oduzmem ;) , a ja sam na jednoj temi već pisao o tome.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Takodje :-) Eventualno 2ml ali to na neki zesce smrdljivi riblji miks.

Evo jedan podatak za vas, ljetos kad sam pecao sa Kikijem na Peskari dipovao sam gumeni kukuruz u e12 i pogodite sta se desilo?

1ml arome je istopio pola zrna gumenog kukuruza 

Djubre je toliko jako da jednostavno nije za igru.

Bas tako,ubacio u kutijicu desetak zrna gumenog kukuruza i prelio sa 5ml  e12,drugi dan sam dobio sloj zute gume u kutijicu,rastopila ga aroma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ekipa, novi sam u izradi boila, pa sam sastavio jedan bird i jedan fish mix.. pa bih Vas molio za korekciju, savjete.. hvala

BIRD:
30% CLO
20% kukuruzni griz
10% kukuruzno brašno
10% pšenični griz
10% soja brašno
5% protein mix
5% Robin red
5% tostirana mljevena konoplja
5% mljevena bundevina pogača

na sve to 1 jušna žlica nigera i 1 žlica hrane za kanarince
nekih 8 jaja, 10 ml Hemp oil, 4ml sladila, 4ml arome ananas, 0,5ml N-Butyric acid, 5kapi black pepper

izvana 20ml aminokiselina

FISH:
20% LT-94
14% - kukuruzni griz
10% - pre digested
10% - kukuruzno brašno
10% - pšenični griz
10% - raženo brašno
5% - konoplja tostirana mljevena
5% rižino brašno
5% bundevina pogača
5% CLO
2% Liver powder
2% Robin red
1% Squid Extract
1% SFA - 400 krill extract

jušna žlica nigera,
8-10 jaja, 15ml Salmon oil, 5ml Squid & Octopus, 4ml sladilo, 1ml Black pepper, izvana 20ml Minamino

Svaki savjet dobrodošao. Hvala
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih u Bird mix umesto 5% tostirana mljevena konoplja  i  5% mljevena bundevina pogača ubacio neki mlecni protein ili vitamelo-mleko za telice u prahu( ako ti skuplji mlecni protein remeti budzet). Smanjio bih N Butyric na 4-5 kapi a Black Papper izbacio. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ekipa, novi sam u izradi boila, pa sam sastavio jedan bird i jedan fish mix.. pa bih Vas molio za korekciju, savjete.. hvala

BIRD:

30% CLO

20% kukuruzni griz

10% kukuruzno brašno

10% pšenični griz

10% soja brašno

5% protein mix

5% Robin red

5% tostirana mljevena konoplja

5% mljevena bundevina pogača

na sve to 1 jušna žlica nigera i 1 žlica hrane za kanarince

nekih 8 jaja, 10 ml Hemp oil, 4ml sladila, 4ml arome ananas, 0,5ml N-Butyric acid, 5kapi black pepper

izvana 20ml aminokiselina

FISH:

20% LT-94

14% - kukuruzni griz

10% - pre digested

10% - kukuruzno brašno

10% - pšenični griz

10% - raženo brašno

5% - konoplja tostirana mljevena

5% rižino brašno

5% bundevina pogača

5% CLO

2% Liver powder

2% Robin red

1% Squid Extract

1% SFA - 400 krill extract

jušna žlica nigera,

8-10 jaja, 15ml Salmon oil, 5ml Squid & Octopus, 4ml sladilo, 1ml Black pepper, izvana 20ml Minamino

Svaki savjet dobrodošao. Hvala

 

kod bird mixa ja bih : umesto 20% kukuruznog griza povecao kukuruzno brasno za jos 15% i za jos 5% dodao integralno psenicno brasno i uesto bundeve ubacio proso lan i repicu, i izbacio b.pepera

 

A sto se tice ribljeg mixa trebam znati za koj period ti treba boila jer je bitno doba i temeratura vode

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...