Jump to content

Savet Oko Mixa


Maskirani

Recommended Posts

Ganicu, ne mozes da poredis hait’s sa nekom tvojom nepoznatom hranom!

Kao drugo haits clo je oko 5evra a ako neces haits ima aabaits clo za 2,8evra sto je opet manje od te pticije hrane.

prvo u srbiju nemas nigde ni aabaits ni haits ali ni to sad nije bitno i ako je pticija kvalitetna od 600 din sto koristiti clo od 2,8 e . Zar nije skuplje kvalitetnije ?

E upravo tu skuplju varijantu ja imam na 350 din .i kao sto kazem da sam probao i koristio sve pomenute i rezultat je bio isti . Tako i sa ribljim brasnima kupovao sam cc moor i sta sve ne i ona jeftinija pa mi je rezultat bio isti bez razlike .

Neko kupuje od cc moora semolinu 5,5 e a obican griz koji kosta inace 150 dinara ali to su njihova shvatanja

Kupovao betain sbs i nutru koja je 50 gr kutijica kao pola kile drugih proizvodjaca i opet isto bez razlike itd... a ko hoce nek kupuje sta mu volja ja sam dosao do zakljucka da je sve to sto se placa samo ime .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A kvalitetna pticija biskvitna nema za manje od 4-5 evra,i hranu koju si naveo od ovomix-a nema za manje od 550-600 po kg.

i ovimix i quiqo imam na 350 din kilo a ako ti treba mogu i tebi obezbediti ...
Link to comment
Share on other sites

Kao prvo nectarblend ( megablend) nije isto sto i CLO i uloga u miksevima im je drugacija.

I normalno da im je i cena razlicita.

Meni licno biskvitna hrana kvalitetniji proizvod ali je i skuplji ne mnogo ali jeste.

To sto nema aabaits u Srbiji a stize na kucnu adresu ( nije tema) i to po ceni koju sam napisao.pozz

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Biskvitna hrana je sasvim okej barem u mojim boilama i to bukvalno kupujem sta mi naleti prvo nikad nisam nesto obracao paznju na proizvodjaca . Odem u pet centar i kupim biskvitnu hranu bilo koju i nikada nisam primetio neku razliku . Nisam nikad koristio nektarblend kao ni clo jer smatram da je bezpotrebno jer mi boile pecaju i ovako i zadovoljavaju moje potrebe . I slazem se da netreba komplikovati stvari jer probao sam gomilu i skupih i jeftinih komponenti i rezultat je uvek isti . Isto mislim i za betain probao i nutru i sve zive,. boile uvek pecaju isto bez neke vece epohalne promene . Samo jos jedna stvar pravim boile iskljucivo za slobodna pecanja i za uzivanje na vodi ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam malo vise okrenut takmicarskom pecanju i tu je razlika kao nebo i zemlja.

Ali u svakom slucaju ne moze da ti bude svejedno stavio ovo ili ono.

Sta to znaci?

Peca uvek isto?

Stavio bolju komponentu ili losiju?

To jednostavno nije realno.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam malo vise okrenut takmicarskom pecanju i tu je razlika kao nebo i zemlja.

Ali u svakom slucaju ne moze da ti bude svejedno stavio ovo ili ono.

Sta to znaci?

Peca uvek isto?

Stavio bolju komponentu ili losiju?

To jednostavno nije realno.

ajd  prvo ovako bez uvrede i naravno tvoj izbor sta ces koristiti ali me zanima dali koristis u svojim boilama iskljucivo komponente od cc moora  ili nutre bas bas sve, i ne koristis obicnu cc moor semolinu umesto griza  , nectarblend umesto  pticije , talin  od cc moora ?

A vidi ja sam koristio i jos imam dosta dosta zaliha skupih  komponenti ovih kojima nas udaraju po usima i mogu ti reci da  nema razlike od nekih nerenomiranih i tri puta jeftinijih, samo trebas naci sta je cemu adekvatna zamena. 

A to o takmicenjima  je prica mozda za svastaru  jer jsvi koji smo takmicili puno znamo da je faktor xnanja pecanja i srece na prvom mestu , srece u smisli izvlacenja pozicije i ko je pored tebe a boila je na zadnjem mestu.

ja znam mnogo mnogo takmicenja dobijenih na boile 50-50 mixa i bez koje kakve hemije ili na kukuruz itd  naravno sto ja ne osporavam da je nutra ili solar koncetrovaniji od nekih nerenomiranih firmi  ali razlike su neznacajne .

Realno je da imas komponente za ljudsku upotrebu koje su daleko kvalitetnije od tih haits ili cc moor i jeftinije . black peeper ,garlic oil i mnogo mnogo toga je sigurno kvalitetnije za nas nego za ribe a jeftinije se moze naci  sve ti govorim iz licnog iskustva  ne shvati pogresno .pozdrav

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa tobom da na takmicenjima ima faktora srece,kao prvo to je pozicija i jos nekoliko sporednih faktora koji uticu na ishod rezultata.

Ali se uvek nadam u kvalitet boile koju pravim,jer opet sad mozemo obrnuto dzabe ti dobra pozicija ako ti je boila losa i ekipa do tebe ti odvuce ribu...

Sto se tice komponenata gledam da budu vrhunske ali normalno da gledam sta i gde kupujem, evo na primer u poslednjih par godina dosta koristim kompenente od firme Northen Baits ( i nesto od Baf-a)zato sto su extra a mnogo jeftinije od drugih renomiranih firmi!

Kako Northen Baits nema celu paletu proizvoda onda sam prinudjen da kupujem i od Nutre,Solara...

Sto se tice cuvene semoline nikad je nisam koristio ali mi je drugar objasnio da nije isto sto i psenicni griz jer se pravi od sasvim druge vrste psenice pa je razlika drasticna.

I na kraju bi dodao da kao u bilo kom sportu rezultat zavisi od sitnica i da bas te sitnice prave razliku.pozz

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa tobom da na takmicenjima ima faktora srece,kao prvo to je pozicija i jos nekoliko sporednih faktora koji uticu na ishod rezultata.

Ali se uvek nadam u kvalitet boile koju pravim,jer opet sad mozemo obrnuto dzabe ti dobra pozicija ako ti je boila losa i ekipa do tebe ti odvuce ribu...

Sto se tice komponenata gledam da budu vrhunske ali normalno da gledam sta i gde kupujem, evo na primer u poslednjih par godina dosta koristim kompenente od firme Northen Baits ( i nesto od Baf-a)zato sto su extra a mnogo jeftinije od drugih renomiranih firmi!

Kako Northen Baits nema celu paletu proizvoda onda sam prinudjen da kupujem i od Nutre,Solara...

Sto se tice cuvene semoline nikad je nisam koristio ali mi je drugar objasnio da nije isto sto i psenicni griz jer se pravi od sasvim druge vrste psenice pa je razlika drasticna.

I na kraju bi dodao da kao u bilo kom sportu rezultat zavisi od sitnica i da bas te sitnice prave razliku.pozz

ok slazem se to je tvoj stav i razmisljanje  . samo me zanima dali mislis da northen i njima slicne firme imaju fabrike i oni prave komponente ili kupuju na dzakove i prepakuju?

a to sto se tice semoline sam  uzeo i upopredjivao i kuvao ama druze isti nas griz a to od posebne psenice to je  trgovacka prica , ja ne verujem u dedamraze .

drugo dobra pozicija sa ostalim faktorima komsije itd  je 50 % na ti 50 je znanje u pecanju (citanje vode ,prezentacija mamca , taktika itd) je 40% ostalo je mamac to je moj zakljucak. pozdrav 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa konkretno u slucaju Northen-a mislim da Danci imaju nekoliko bas svojih proizvoda,ali generalno je moje misljenje da svi prebacuju iz jednog velikog dzaka u svoja mala pakovanja.

Ali opet kazem skoro svaka firma ima nesto svoje bez cega licno ne mogu.

Konkretno atract natural od Sbs-a mi je neprevazidjen i ne vidim mu zamenu od bilo kog drugog proizvodjaca.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Zorane, jeste li koristili Northen-ovu aminokiselinu Pure Aminol? Čuo sam da je odlična, ali je nisam imao priliku koristiti.. i cijena je prihvatljiva, 8€ 500ml

Pa konkretno u slucaju Northen-a mislim da Danci imaju nekoliko bas svojih proizvoda,ali generalno je moje misljenje da svi prebacuju iz jednog velikog dzaka u svoja mala pakovanja.
Ali opet kazem skoro svaka firma ima nesto svoje bez cega licno ne mogu.
Konkretno atract natural od Sbs-a mi je neprevazidjen i ne vidim mu zamenu od bilo kog drugog proizvodjaca.
Pozz

Link to comment
Share on other sites

Kad smo se već raspisali, evo još jedno pitanje:

Da li stavljate aromu izvana u kojoj količini i kakva su vam iskustva?

aroma unutra u boili naravno samo sto mozes da lovne mamce pojacas malo amino, betain i aroma spolja ali razlika je doziranje ako je na pari ili u fritezi .
Link to comment
Share on other sites

Ja sam malo vise okrenut takmicarskom pecanju i tu je razlika kao nebo i zemlja.

Ali u svakom slucaju ne moze da ti bude svejedno stavio ovo ili ono.

Sta to znaci?

Peca uvek isto?

Stavio bolju komponentu ili losiju?

To jednostavno nije realno

Nepravim takmicarske boile pa u sustini zbog toga i neobracam paznju dali mi odredjena komponenta kosta 3e ili 7e . Poucen nekim predjasnjim iskustvima sa skupim i jeftinim komponentama mogu slobodno da kazem da u sustini nije toliko vazno dali recimo stavljas nutrin betain koji je skup kao otrov ili ga nestavis uopste . Ja razliku nisam primetio . Na dobro naspodovanom spotu pecace bilo koja boila u to sam se licno uverio vise puta . Ili kao sto ja nekad uradim naprackam pola kg boila i onda sednem i uzivam u kafi i prirodi dok neproradi a kad proradi uleti lepa serija i onda opet dohranim malo i tako pecam . Opet kazem u pitanju je jednodnevno slobodno pecanje . I iskreno zaista se neopterecujem o skupoci miksa ili dali cu upecati 5 ili 25 riba . A sto se tice takmicarskih boila o tome nerazmisljam i iskreno nezanima me pa nemogu nista pricati o tom mamcu . 

Sustina ovog teksta je da sam ubedjen da za slobodno pecanje uopste nije bitno dali je miks od 15evra ili od 4e . A za takmicrske ce vec mozda neko i reci sta je vazno i dali je vazno 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno  šta smo sve mi šaranaši  verujemo,samo da je što skuplje,jer skuplje je bolje ali da je semolina koja je zapravo pšenični griz pravljena od specialne pšenice to je vrhunac :sorry:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno  šta smo sve mi šaranaši  verujemo,samo da je što skuplje,jer skuplje je bolje ali da je semolina koja je zapravo pšenični griz pravljena od specialne pšenice to je vrhunac :sorry:

to od specijalne je upravo ono sto sam ja reko trgovacka prica jbg ima ko nasedne, ja kazem da je za ljudsku ishranuy sigurno kvalitetnije od onog za stocnu ili riblju sve jedno , pa ako to za ljudsku nadjes povoljnije od stocne(riblje) hrane onda si svakako u plusu. ali na kraju stvar izbora ......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kolege kakve veze ima semolina ivako sam rekao da licno to ne koristim u miksevima niti sam je ikada video, nego procitajte ucemu je poenta poslednjih dvatesetak postova.

Ja licno sam napisao sve sto sam imao i pokusao da iznesem svoje misljenje ali ocigledno je da je ovde mnogima svejedno sta stavljaju u mikseve i svaki proizvod koji je jeftiniji je najbolji,i svejedno je koliko ce upacati...2 ribe ili 20 riba opet je svejedno.

Link to comment
Share on other sites

Kolege kakve veze ima semolina ivako sam rekao da licno to ne koristim u miksevima niti sam je ikada video, nego procitajte ucemu je poenta poslednjih dvatesetak postova.

Ja licno sam napisao sve sto sam imao i pokusao da iznesem svoje misljenje ali ocigledno je da je ovde mnogima svejedno sta stavljaju u mikseve i svaki proizvod koji je jeftiniji je najbolji,i svejedno je koliko ce upacati...2 ribe ili 20 riba opet je svejedno.

naravno druze postujem tvoj stav i tu smo da svako iznese svoje a da ostali izvuku pouku i rade po svome I naravno da nije sve jedno sta staviti u svoje boile . Pozdrav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...