Jump to content

2015 World Carp Angling Championships


Recommended Posts

I poslednji član naše ekspedicije je stigao kući. Za mene je tek sada, kada su svi stigli živi i zdravi nazad, završeno Sversko Prvenstvo 2015. Uskoro u nekoliko postova ću vas informisati o pripremama i učešću naše Reprezentacije na SP.

Vladimir Radojičić

Predsednik ŠA SSRS

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Sve cestitke momcima kako na bronzi zlatnog sjaja tako i na najvecoj ribi uhvacenoj na SP!

Uspeh je veliki i treba ga zdusno pozdraviti dok sve probleme kojima ovaj sport obiluje resavati promenama korenitog karaktera.

Link to comment
Share on other sites

Kao što sam obećao, počeću sa izveštavanjem (možda, ako me ponese, to bude i izveštaj o celoj prošloj takmičarskoj godini koju organizuje ŠA) ali pre nego što počnem,

želim da znate da sve što ću napisati je samo u cilju da Vas koji posećujete forume što bolje informišem (a nikako da polemišem sa bilo kim jer svako ima pravo na svoje

mišljenje) kako bi ste imali što tačnije informacije i na osnovu toga  mogli da formirate svoje mišljenje, a ne kao do sada što su neki(izvinjavam se onima koji to nisu) formirali

svoje mišljenje na bazi pogrešnih I polu informacija, a da nisu učestvovali u radu ŠA ili Državnom Prvenstvu ili bili na nekom od Svetskih Prvenstava. Za mene ste svi Vi

šarandžije I smatram da je ŠA tu zbog Vas I zato sve ovo pišem iz najboljih namera.

Juče sam poslao pisano obaveštenje o plasmanu naše Reprezentacije na SP u Španiji sa propratnim fotografijama Ministarstvu za sport i omladinu, kao i Fonetu, Tanjugu,

Beti, časopisu Ribolov, dnevnim novinama Kurir i Blic. Nadam se da će neko objaviti vest o našem uspehu. RTV Vojvodine je SP propratila sa nekoliko direktnih uključenja

gospodina Mirka Kanjuha u Vojvođanski Dnevnik, a po završetku montaže uradiće nekoliko emisija Čari ribolova koje će biti posvećene SP u Španiji.Ujedno će napraviti i

kraću reportažu koju ću proslediti RTS-u, Prvoj, B92 I Pinku. Nadam se i nekom gostovanju na tv ako budu imali sluha. Moramo se boriti za svoj medijski prostor jer nas i

dalje doživljavaju kao rekreativce,a ne sportiste. To moramo da menjamo.

 

Vladimir Radojičić

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Moram da napravim uvod. Svi Klubovi koji čine ŠA SSRS su uvek o svemu informisani putem svojih delegate koji aktivno učestvuju u radu i putem Upravnog Odbora koji

donosi odluke i smernice. Kao što predpostavljam da znate ja sam preuzeo da vodim ŠA početkom ove godine. Od ove godine Upravni Odbor ŠA broji 7 članova, 6 članova

Klubova I jednog predstavnika SSRS. Do sada je UO činilo 5-oro. Članovi UO preglašavanjem donose sve svoje odluke. ŠA je neprofitna organizacija I svake godine muku

muči kako bi skrpila kraj sa krajem I nekako organizovala Državno Prvenstvo i odlazak Reprezentacije na SP. Za te aktivnosti se nekako i skrpe sredstva što od kotizacija za

Prvenstvo, što uz pomoć SSRS i donacija pravih prijatelja šaranskog ribolova ali se stalno zapostavlja rad sa mladim naraštajem jer jednostavno za to nema para. Moj predhodnik

Vojkan Arsenov je ostavio početno stanje na računu u plusu, što je za svaku pohvalu.

Smatram da sam ja funkcijom Predsednika dobio mandate da budem Menadžer ŠA I da mi je data mogućnost da revitalizujem I pomognem ŠA da se vrati na stare staze uspeha

jer čvrsto verujem da mi taj kvalitet posedujemo. Razgovarao sam sa naj istaknutijim takmičarima koji su nas proslavili u prošlim godinama kao I sa ostalim dugogodišnjim aktivistima

ŠA i tako stekao uvid u trenutnu situaciju.  Pored skladnog tima koji sada čini UO ŠA moj izbor  za selektora/trenera Reprezentacije je pao na Željka Sirara I Dejana Đorđevića. Svi

su oni dugogodišnji aktivisti šaranskog ribolova.

Ove godine je organizovano Državno Prvenstvo na tri različite vode uz ne menjanje dosadašnje visine kotizacije. Uvedena su obeležja/marker (moja investicija) svih aktera Državnog

prvenstva, pravilno obeležavanje staze po FIPSed, plaćeni su zakupi i uređenja jezera na kojima su održana takmičenja kao I obezbeđenje kvalitetnog nezavisnog sudijskog tima.

Nabavio sam 4 vagice za merenje, 4 saka za merenje riba, metalni nosači traka (sve moja investicija) kao i trake za obeležavanje staza itd. Svi troškovi (osim mojih) su podmireni od

kotizacija I plusa na računu od prošle godine. Uspeo sam da omogućim medijsko sponzorstvo Državnog Prvenstva I reprezentacije na SP od strane RTV Vojvodina.   

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Državno Prvenstvo je proteklo u najboljem redu osim poslednjeg kola kada se nije pojavila ekipa iz Vrbasa i time nažalost poremetila sektorizaciju Prvenstva i time nekim ekipama

pomogla, a nekim ekipama odmogla.

Kada je Državno Prvenstvo završeno i kada se znao spisak članova Reprezentacije (prve 3 ekipe su se direktno plasirale, a četvrtu je selektor/trener izabrao, izabrana je četvrto plasirana

ekipa jer je to po zasluzi, a i da ne bi bilo nekih nagađanja i pretpostavki da je neka ekipa favorizovana)  počele su pripreme za SP. Održan je na Zrenaninskoj Peskari prviradni sastanak

gde su takmičari dobili spisak potrebne opreme koju treba da ponesu i spreme za SP (to je prvi put da su takmičari dobili papir takve vrste). Dogovoreno je zbog teškoća okupljanja svih

članova Reprezentacije da se rade individualni treninzi. Izvršio sam rezervaciju smeštaja za deo reprezentacije u hotelu, a pronašao sam I uplatio smeštaj u vidu tri apartmana za tri ekipe

koje počinju takmičenje i Željka kako bi takmičari i selektor/trener imali vise vremena da provedu zajedno I dogovore detalje vezane za takmičenje. U među vremenu sam uplatio donaciju

u visini od 100.000,00 na raćin ŠA kako bi imalo dovoljno sredstava da se podmire avio karte na relaciji Beograd-Barcelona-Beograd za 11 članova Reprezentacije. Zbog lošeg uvida i manjka

informacija o jezeru na kome će se održati SP odlučili smo  da uputimo ŽeljkaSirara na trodnevni put u Caspe. Nismo imali sredstava da pošaljemo jedan tim koji bi proveo barem 7 dana na

jezeru. Avio karta za Željka je plaćena sa računa, a ostale troškove (spavanje, renta kar, gorivo, putarine itd.) sam snosio ja, a deo i sam Željko. Informacije koje je doneo Željko su bile

krucijalne za dalju pripremu i određivanje taktike. Željko je na licu mesta izvršio snimanje terena, premeravanje staza kao I konfiguraciju dnapo sektorima. Sami takmičari su se na licu mesta

uverili koliki je to bio uložen rad i koliko je to što je učinjeno bilo važno.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Idemo dalje:

Za dalju organizaciju puta sam ustupio besplatno svoj putnički kombi (i snosio troškove vezane za put od i do Beograda: gorivo, putarine itd. koji su oko 1.000 eur) kako bi runner-I i Mirko

Kanjuh sa delom opreme mogli da prisustvuju SP. Kiza iz Carpologije je besplatno ustupio svoj teretni kombi kako bi mogli da prevezemo pribor, opremu i primamu do Caspe-a.Vozač i Lepi

kao pratioc sa ATA karnetom su dobili od mene 1.100 eur (teretni kombi, veća potrošnja goriva i skuplja putarine) kako bi podmiri troškove puta (uz uslov da svaki trošak pokriju adekvatnim

računom). Svi takmičari I pratioci opreme su pokriveni putnim osiguranjem, i oba kombija su pokrivena kratkim kasko osiguranjem. Da bi smo bili mobilni na samoj stazi, jer smo znali da je

ona jako razuđena, rezervisao sam 2 automobila koja su nas u dolasku na aerodrom u Barseloni čekali. Njihov zakup je iznosio 500 eur sa uključenim kaskom za 8 dana (što je povoljno)

koje sam ja podmirio. Skoro svo gorivo koje je utrošeno za sva 4 motorna vozila sam ja podmirio. Pošto loši organizatori nisu organizovali ketering za takmičarske ekipe ja sam od svojih

sredstava obezbedio takmičarima na stazi hranu I piće (nešto hrane su i sami imali). I u kampu sam obezbeđivao deo hrane i organizovao zajedničke doručke i večere. Kuću za sve ostale

članove ekspedicije (u kojoj je bio centar dešavanja I gde se skladištila oprema I vršile pripreme za stazu) , čiji je zakup bio 1.400 eur, a koju je Željko pronašao dok je bio u izviđanju pa sam

i otkazao rezervisani hotel koji je bio mnogo skuplji. Početkom Septembra je odlučeno šta će se od primame nositi  i šta će se na licu mesta kupiti. Uz pomoć Brace iz Oktopusa, Vlade iz

Al Carponea i Željka iz Carp Sistema sam svojim sredstvima povoljno i brzo nabavio komponente za izradu boila (i na tome im zahvaljujem). Od takmičara je traženo da daju svoj predlog za

izradu boila koje bi po njima bile podobne za divlju vodu.  Većinu sastojaka za potrebne boile i potrebnu količinu tigra sam ja svojim sredstvima obezbedio, a Željko u svojoj radionici napravio

(znate I sami koliko truda treba za kuvane i topive boile uložiti). U Španiji sam kupio unapred rezervisane (hvala bratu Kornelu na tome kao i na rezervaciji kuće) džakove peleta. Takmičari su

samoinicijativno kupili dvadžaka sitnih peleta,ulje i dipove u vrednosti oko 180 eur I to ravnopravno podelili (mislim da je to pored nešto sitnog troška za hranu I gorivo bilo sve što su vanredno

potrošili).  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Znam da Vas to interesuje ali o samoj taktici ne želim da pričam jer na prvom mestu naš konačni uspešni plasman o tome dovoljno govori, da je ona bila ispravna. A to je i polje

delovanja selektora/trenera  u koji niko ne treba da se meša osim UO ŠA kome selektor/trener polaže izveštaj. Ako bi se svi mešali u njegov delokrug posla onda bi svi bili selektori

"a gde je mnogo babica kilava su dečica" pa onda nema rezultata - to nas uči predhodna loša iskustva. Pogledajte liste i videćete da gotovo trećina ekipa nije ni ostvarila ulov i to

ne nekih bezveznih ekipa. Ko god želi da bude selektor/trener može da se kandiduje i, ako ga UO ŠA podrži, dokaže svoj kvalitet. Ovde je u pitanju timska igra za razliku od drugih

takmičenja gde peca dvočlana ili tročlana ekipa i gde može pojedinac da odluči o plasmanu te ekipe, na SP to nije slučaj. Ako bi pojedinci gledali samo svoj interes i pecali "na svoju

ruku" kako oni misle da je naj bolje onda nam samo čista sreća može doneti neki timski uspeh. Na ovom SP svaki Sektor je bio priča za sebe sa posebnim pristupom. Sve 4 ekipe su

ostvarile zamili  selektora/trenera i dale svoj doprinos medalji. Bilo je jako teško pecanje, u A sektoru je ekipa morala da izađe na 150-160 m daljine, u B smo dobili lošiji deo a ribu tek

posle oko 24 sata pecanja, a u C smo ribu dobili posle skoro 40 sati pecanja. Prvog dana je duvao vrlo jak vetar, a ostala dva dana je oslabio. Vreme je bilo solidno bez kiše i temperaturom

do 24 stepena uz hladne noći. Selektor/trener je izveo taktičku izmenu u B sektoru (ekipa koja je menjana je izvršila ono što je od njih zahtevano i time obavila svoj zadatak) i pošto je

organizacija bila jako loša dugo se čekalo na obavljanje same zamene pa su obe ekipe čekale spakovane satima .Prva riba se javila u tom međuprostoru. Kada se zamena najavi nema

povlačenja i odustajanja. To je splet okolnosti. 

Pre polaska Reprezentacije bilo je "povika na vuka" i uz neke nepotrebne komentare (jer je nervoza takmičara sa približavanjem SP rasla) reprezentativaca se nepotrebno stvorila negativna

atmosfera  (a samo im je trebala bolja komunikacija sa selektorom/trenerom)  atmosfera koja je tinjala i po dolasku u kamp prvih dana pa smo morali da dan pred početak takmičenja u kampu

imamo "otvoreno veće" gde smo svi kao jedna velika porodica rekli jedni drugima otvoreno šta nam je na srcu. Puno je dezinformacija i rekla-kazala, što hrani nečije sujete I stvara netrpeljivost

prema drugima, a sve se bazira na ličnim anemozitetima I površnom pristupu. Na kraju istina je samo jedna i ona ne mora svima da se svidi. Razjasnilo se da Reprezentativci moraju da

ispunjavaju svoje obaveze,a meni je važno da su odnosi posle togabilibolji (naravno, netrpeljivost ne nestaje preko noći) I da smo funkcionisali na dalje kao dobar tim, što je između ostalog dalo

rezultate. Neću dozvolitida se nijedna ekipa, selector/trener ili neki clan tima omalovažava ili da se menja ili umanjuje njihov doprinos. Svako ima svoje mesto u timu i Reprezentaciji i svako je

odradio svoj deo posla, takmičari da iskažu svoje veštine i sposobnosti, selektor/trener da odrede taktiku i mamce, runner-i da svojim izveštavanjem , snabdevanjem i logistikom doprinesu

uspehu tima, a da ja u svemu tome malo pomognem u organizacijii međuljudskim odnosima. Moraju svi članovi Reprezentacije da shvate koliku odgovornost imaju i da se prema tome ponašaju.

i da svako ujedno snosi i odgovornost za svoje loše poteze ili nečinjenje.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Ako je sve ovo istina-a nema razloga da ne bude,mozemo svi da budemo zahvalni i ponosni sto imamo takvog predsednika! Ovo sve sto je uradjeno je za jedan veliki naklon,malo ko bi uradio takve stvari. Bravo i hvala!

 

 

dan pred početak takmičenja u kampu

imamo "otvoreno veće" gde smo svi kao jedna velika porodica rekli jedni drugima otvoreno šta nam je na srcu. Puno je dezinformacija i rekla-kazala, što hrani nečije sujete I stvara netrpeljivost

prema drugima, a sve se bazira na ličnim anemozitetima I površnom pristupu. Na kraju istina je samo jedna i ona ne mora svima da se svidi. Razjasnilo se da Reprezentativci moraju da

ispunjavaju svoje obaveze,a meni je važno da su odnosi posle toga bili bolji (naravno, netrpeljivost ne nestaje preko noći) I da smo funkcionisali na dalje kao dobar tim, što je između ostalog dalo

rezultate. Neću dozvolitida se nijedna ekipa, selector/trener ili neki clan tima omalovažava ili da se menja ili umanjuje njihov doprinos. Svako ima svoje mesto u timu i Reprezentaciji i svako je

odradio svoj deo posla, takmičari da iskažu svoje veštine i sposobnosti, selektor/trener da odrede taktiku i mamce, runner-i da svojim izveštavanjem , snabdevanjem i logistikom doprinesu

uspehu tima, a da ja u svemu tome malo pomognem u organizacijii međuljudskim odnosima. Moraju svi članovi Reprezentacije da shvate koliku odgovornost imaju i da se prema tome ponašaju.

i da svako ujedno snosi i odgovornost za svoje loše poteze ili nečinjenje.

 

Ovaj deo sam namerno citirao jer  bukvalo pogadja u centar mete! Nigde,ni u kom drugom sportu nisam video ili cuo da je neko ovako nesto rekao ili napisao! Ovaj deo bi mogli mnogi selektori i predsednici drugih saveza da procitaju i vide kako treba da se vodi savez,kako treba da se pravilno razmislja i postupa. Svaka cast za ovo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisu nego je takva taktika. Ekipa koja je startovala,imala je neki zadatak. Kad je on izvrsen,trebalo je doci do zamene ali zbog lose oranizacije,na zamenu su sacekali par sati. Neposredno pre izmene,izvadili su ribu. Tako sam ja razumeo.

Link to comment
Share on other sites

Propratio sam povratak svih članova ekspedicije u odlasku i povratku. Moram ovde još jednom da napomenem da ljudi koji su bili logistika nisu manje značajni za rezultat tima, mnogo su

doprineli svojim trudom I zalaganjem da nikome ništa ne fali, da svi dobiju potrebne informacije, hranu, piće, da pomognu gde god I kad treba itd. O mnogo toga urađenog nema mseta, a

ni potrebe da se ovde iznosi....sve je to sastavni deo uloženog truda koji uvek daje rezultate.

 

Da sumiram:

- Moj uslov je  bio da takmičari ne (sakupljaju I ne doplaćuju svoj novac kako bi išli na SP jer bi to onda bila "burazerska" varijanta u kojoj nema mesta za discipline I dobru organizaciju već

  bi svako imao pravo zbog datog novca da vuče na svoju stranu I to bi bila ulaznica za propast I loš plasman (to smo naučili iz prethodnih SP).

- Ekipe koje su se plasirale u Reprezentaciju (prve tri sa Državnog prvenstva) nema pravo da misle da su time osvojile nagradno putovanje i da se ponašaju kao turisti (jer je novac svih ekipa

  koje  su uplatile kotizaciju dovoljan da pokrije organizaciju Državnog Prvenstva i deo prevoza na SP), moraju da shvate da to nije "kasa uzajamne pomoći" već da su postali deo jednog većeg

  (po meni najvećeg) tima, da treba da daju svoj maksimalni doprinos i da treninzima dostignu vrhunsku formu kako bi ostvarili zamisli selektora/trenera. Neki će reći "nismo mi profesionalci" ali

  svi Vi morate da shvatite da nema dobrog rezultata ako se ekipe ne posvete i vrhunski spreme za SP.  

- Reprezentativci ne smeju svojim ponašanjem da nanose štetu (ni materijalnu ni moralnu) Državnom timu I njihovim članovima I moraju svojim ponašanjem da drugima služe za primer.

- Biri clan Državnog tima nije nimalo lako, traži mnogo odricanja i truda ali zato svaki clan Reprezentacije treba da bude ponosan što je dostojno predstavljao svoju zemlju. Pojedinac je podređen

  timu I timskom radu. To morate znati pre nego se prijavite za Državno prvenstvo.

- Takmičari/ekipe sprovode taktiku koju odredi Selektor/trener I pecaju isključivo na mamce I primamljuju ribu spodom koji selektor/trener odredi. Sve ekipe umaju obavezu da ako misle da na

  nešto drugo treba pecati toma. treba na vreme da prezentuju selektoru/treneru (ŠA će to finansirati) i to će se napraviti i ravnopravna količina podeliti svim ekipama. Ne postoji u timu "samo moje",

  sve je zajedničko.

- ŠA će obezbediti članovima Reprezentacije sve uslove za propremu I takmičenje na SP tako da oni neće morati izvajati svoja sredstva. Treninzi I pregled pribora I opreme za SP su obavezni.

  Takmičari moraju da imaju potpuno ispravan I spreman pribor I opremu.

- ŠA nije privatna organizacija već organizacija koja je formirana od strane Klubova koji u svakom trenutku imaju uvid u njen rad, a svi zainteresovani za angažovanje su dobro došli.

 

Ovo i prošlo SP je donelo potrebu da se Takmičarski pravilnik doradi I poboljša, moraju da se uvedu kodeksi ponašanja Reprezentativaca (kada takmičari steknu status Reprezentativaca), obaveze

nošenja pojedine opreme i pribora, njihova težina, normi koje takmičari (ili pojedinci u ekipi) moraju da ispunjavaju ....i još mnogo toga što samo može da donese poboljšanje Reprezentaciji.

Otvoreni smo za sve predloge. Uskoro ćemo pristupiti I redizajnu našeg sajta pa će I to poboljšati komunikaciju. Pratite nas I na našoj facebook stranici.

Pretpostavljam da nisam odgovorio na sva pitanja koja bi ste želeli da postavite, a pretpostavljam da neko ni sa ovakvim izveštajem nećebiti zadovoljan ...ali shvatite da je ovo bilo sve dobronamerno

u želji da Vas informišem I iznesem tačne podatke, a ne da polemišem ili odgovaram na sva postavljena pitanja ili da se pak nekome pravdam za nešto.

Ako neko ima želji ili potrebu da poboljša rad ŠA molim ga da to ne radi preko raznih Foruma iliuskih krugova već da se aktivno uključi u rad ŠA gde su svima vrata otvorena. Nas volontera je malo i

ja bih lično voleo da se što više Vas aktivno uključi. Na početku ove godine kada sam preuzimao da vodim ŠA da ću ja to raditi do kraja sledeće godine, a posle toga mogu da maksimalno budem

član UO ŠA ako to moj naslednik bude želeo. I zato vas još jednom molim da delegirate ljude koji imaju želju, vremena I malo novca da pomognu da ova naša Asocijacija potraje.

 

Pozdravljam Vas do novog obaveštavanja.

 

Vladimir  Radojičić

Predsednik ŠA

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Evo da se i ja oglasim kao reprezentativac.

Pre svega zelim da se zahvalim gospodinu Vladimiru Radojičiću na neskromnoj finansijskoj i organizacionoj podršci koja nam je omogućila da učestvujemo na Svetskom Prvenstvu. Da ne davim sa činjenicama koje je Vlada izneo, odgovorio bih na pitanje u vezi izmene koja se desila posle samo 18h pecanja. Naime, situacija u delu sektora B u kome smo pecali moj kolega Markovic i ja je bila veoma komplikovana. Radi se o plicem delu jezera, gde na nekih 100m ima dubine od 4m koja postepeno pada. Levo od nas je bila ekipa Slovenije a desno ekipa Litvanije. Mi smo pecali na 135m , Slovenci na 120m a Litvanci na nekih 110m. Dakle bili smo ispred ekipa oko nas. Selektor nam je savetovao da prvi dan ne hranimo mnogo, vec da bacimo par raketa i cekamo. Ja Vam slovima ne mogu opisati kako je izgledalo hranjenje oko nas. Letele su rakete po celoj stazi, kobre...baceno je Boga oca! Uvidevši da taktika "baci 3 rakete i čekaj" na prostranstvu kakvo je Caspe jezero gde ribu treba u startu privuci malo vecom kolicinom prihrane nema smisla, na sopstvenu odgovornost,prvog jutra u 8h bacam pola jupolke halibut peleta na hraniliste. Selektor je dosao da nam saopsti da cemo biti izmenjeni u 9h dok sam ja jos hranio. Nakon prestanka hranjenja i cekanja izmene, primecujemo kupanje ribe, koje je sve blize hranilistu. Oko 10:30 riba se kupa na hranilistu i posle 10min strahovit run! Markovic izvlaci ribu, ja je stavljam u sak...svi okolo aplauz. Izlazimo iz boksa jer je zamena omogucena od strane sudija, komsije nas gledaju u neverici. Nikome nije jasno zbog cega!? Selektor je rekao da mora dalje da se peca. Ok postujem! Takodje je rekao da smo ostali da pecamo ne bi upecali ni jednu ribu vise. Da li je vidovit? Ne bih rekao. Nakon izmene, Dobrica i Mika vade jos jednu ribu veoma brzo na mom hranilistu. Takodje je selektor izjavio kolegi Markovicu da ako iznesemo stvari tipa sator, krevet, stolice...te iste stvari nece doci u Srbiju nego ce ostati u Spaniji. Ucena?!

Nakon izmene odlazimo do Mudrinskog kome prenosim moja zapazanja u vezi sa hranjenjem ribe. On je u nedoumici jer mu je selektor rekao isto sto i nama- da ne hrani puno. Ali to ne donosi ribu. Mudri je u problemu, nije se upisao i nema izbora...pocinje da hrani. Dalje znate kako se zavrsilo, sve pohvale. Bojanicu i Mrgudu takodje svaka cast za pecanje!

Istakao bi samo da su Hrvati bili prvi posle drugog dana. Hranili su nenormalno puno. U pocetku im se javljao saran ludacki. Zatim tajac. Dolazi som. Legao je na hranu i do kraja su imali jako malo ribe. Englezi su otpecali gospodski. Samo su prvi dan hranili kuglama. Nakon toga samo pva! U razgovoru sa njihovim selektorom, rekao mi je da im je na treningu obilnije hranjenje donosilo somove. Najgospodskije pecanje koje sam video! Da se vratim na Hrvatsku. Nakon izmene pitali su me zbog cega smo izmenjeni...jel smo se povredili? Klimnuo sam glavom. Sve im je bilo jasno. Samo su mi rekli da je i kod njih bilo tako dok je bio Capan. Prve tri ekipe idu direkno, a cetvrtu je Capan izabrao. Pustili su ga i sledece godine smenili. Sada je vodio Rusku reprezentaciju koja je bila 15.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Propratio sam povratak svih članova ekspedicije u odlasku i povratku. Moram ovde još jednom da napomenem da ljudi koji su bili logistika nisu manje značajni za rezultat tima, mnogo su

doprineli svojim trudom I zalaganjem da nikome ništa ne fali, da svi dobiju potrebne informacije, hranu, piće, da pomognu gde god I kad treba itd. O mnogo toga urađenog nema mseta, a

ni potrebe da se ovde iznosi....sve je to sastavni deo uloženog truda koji uvek daje rezultate.

 

Da sumiram:

- Moj uslov je  bio da takmičari ne (sakupljaju I ne doplaćuju svoj novac kako bi išli na SP jer bi to onda bila "burazerska" varijanta u kojoj nema mesta za discipline I dobru organizaciju već

  bi svako imao pravo zbog datog novca da vuče na svoju stranu I to bi bila ulaznica za propast I loš plasman (to smo naučili iz prethodnih SP).

- Ekipe koje su se plasirale u Reprezentaciju (prve tri sa Državnog prvenstva) nema pravo da misle da su time osvojile nagradno putovanje i da se ponašaju kao turisti (jer je novac svih ekipa

  koje  su uplatile kotizaciju dovoljan da pokrije organizaciju Državnog Prvenstva i deo prevoza na SP), moraju da shvate da to nije "kasa uzajamne pomoći" već da su postali deo jednog većeg

  (po meni najvećeg) tima, da treba da daju svoj maksimalni doprinos i da treninzima dostignu vrhunsku formu kako bi ostvarili zamisli selektora/trenera. Neki će reći "nismo mi profesionalci" ali

  svi Vi morate da shvatite da nema dobrog rezultata ako se ekipe ne posvete i vrhunski spreme za SP.  

- Reprezentativci ne smeju svojim ponašanjem da nanose štetu (ni materijalnu ni moralnu) Državnom timu I njihovim članovima I moraju svojim ponašanjem da drugima služe za primer.

- Biri clan Državnog tima nije nimalo lako, traži mnogo odricanja i truda ali zato svaki clan Reprezentacije treba da bude ponosan što je dostojno predstavljao svoju zemlju. Pojedinac je podređen

  timu I timskom radu. To morate znati pre nego se prijavite za Državno prvenstvo.

- Takmičari/ekipe sprovode taktiku koju odredi Selektor/trener I pecaju isključivo na mamce I primamljuju ribu spodom koji selektor/trener odredi. Sve ekipe umaju obavezu da ako misle da na

  nešto drugo treba pecati toma. treba na vreme da prezentuju selektoru/treneru (ŠA će to finansirati) i to će se napraviti i ravnopravna količina podeliti svim ekipama. Ne postoji u timu "samo moje",

  sve je zajedničko.

- ŠA će obezbediti članovima Reprezentacije sve uslove za propremu I takmičenje na SP tako da oni neće morati izvajati svoja sredstva. Treninzi I pregled pribora I opreme za SP su obavezni.

  Takmičari moraju da imaju potpuno ispravan I spreman pribor I opremu.

- ŠA nije privatna organizacija već organizacija koja je formirana od strane Klubova koji u svakom trenutku imaju uvid u njen rad, a svi zainteresovani za angažovanje su dobro došli.

 

Ovo i prošlo SP je donelo potrebu da se Takmičarski pravilnik doradi I poboljša, moraju da se uvedu kodeksi ponašanja Reprezentativaca (kada takmičari steknu status Reprezentativaca), obaveze

nošenja pojedine opreme i pribora, njihova težina, normi koje takmičari (ili pojedinci u ekipi) moraju da ispunjavaju ....i još mnogo toga što samo može da donese poboljšanje Reprezentaciji.

Otvoreni smo za sve predloge. Uskoro ćemo pristupiti I redizajnu našeg sajta pa će I to poboljšati komunikaciju. Pratite nas I na našoj facebook stranici.

Pretpostavljam da nisam odgovorio na sva pitanja koja bi ste želeli da postavite, a pretpostavljam da neko ni sa ovakvim izveštajem nećebiti zadovoljan ...ali shvatite da je ovo bilo sve dobronamerno

u želji da Vas informišem I iznesem tačne podatke, a ne da polemišem ili odgovaram na sva postavljena pitanja ili da se pak nekome pravdam za nešto.

Ako neko ima želji ili potrebu da poboljša rad ŠA molim ga da to ne radi preko raznih Foruma iliuskih krugova već da se aktivno uključi u rad ŠA gde su svima vrata otvorena. Nas volontera je malo i

ja bih lično voleo da se što više Vas aktivno uključi. Na početku ove godine kada sam preuzimao da vodim ŠA da ću ja to raditi do kraja sledeće godine, a posle toga mogu da maksimalno budem

član UO ŠA ako to moj naslednik bude želeo. I zato vas još jednom molim da delegirate ljude koji imaju želju, vremena I malo novca da pomognu da ova naša Asocijacija potraje.

 

Pozdravljam Vas do novog obaveštavanja.

 

Vladimir  Radojičić

Predsednik ŠA

Mozda ce neko jos napisati koju rec o Vasem izvestaju koji je potpun i detaljan i daje odredjeni uvid u situaciju u Sm Asocijaciji.

Da ne bude pogresno protumaceno i izvuceno iz konteksta sto  napisem,pa tako u napred najavljujem.

 

Koliko se vidi iz izvestaja da su ovde bili mnogi privatni troskovi i naznaceni koliki!

 

Po meni nelogicno da neko placa iz svog dzepa reprezentaciju na svetskom prvenstvu.

 

Sponzor moze da pomogne kao Carpologija i kapa dole,ali novac davati kao predsednik AS je nedopustivo.

 

Kaze se da nije SA privatno a nema para???

 

Bile su pripreme gde?Mozda sam nesto propustio.

 

Kapiten bira ekipe a jedan od sponzora!

 

Takmicari ne placaju nista ali su ipak kupili nesto.

 

Vidite ,bez ljutnje ali kad se ovo procita,pitao bih Vas licno a sta se onda SA trudi da obezbedi od drzave?Ipak je to reprezentacija Srbije i ako nema sluha u svemu tome,ne treba ni da idemo..

Vama hvala sto imate i para i zelje da ih ulozite u ljude koji veruju da rade sto najbolje znaju.

Ja Vas ne poznajem licno,neke ljude da i uz sve postovanje ali ovo sve lici ali najmanje na SA.

Nisam ovo pisao da Vas blatim ili nesto gore vec da Vam dam uvid da ja kao obican ribolovac vidim ovaj izvestaj i kazem opet,ne verujem da ce neko jos napisati nesto slicno(ako gresim jos bolje)

 

Sto se tice aktivnosti ovog foruma i naseg pisanja,ja bih Vam pomogao ali nemam para da mogu pomoci ali pisem zato sto ima lepih stvari kao i nelogicnosti.

 

Izvinjavam se svima ako sam nesto pogresio i to je samo ako sam neupucen ili  pogresno procitao.

Svim takmicarima zelim jos mnogo medalja i po meni je ovo zlato koje me greje.

 

Hvala Vam svima na strpljenju.

     

     S'postovanjem   Dukas Academy

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prvo, čestitke momcima na trećem mestu s'obzirom da se kod nas sve organizuje na mišiće i nikad nema sredstava za neko takmičenje nego se sve u hodu obezbeđuje. Drugo,po meni niko ko daje svoj novac ne bi trebao da ima pravo glasa a kamoli da odlučuje o svemu,jer samo će biti pljuvan,sad dal bez razloga ili ne to najbolje znaju akteri prvenstva.tražiti sponzore je veoma teško,jer niko neda pare,pogotovo za ribolov,ali mora da se pritisne država, jer niko ne nosi svoju ličnu zastavu i grb vec zemlje u koju voli i predstavlja na takmicenju,a političari koji je vode bi mogli da obezbede preko ministarstva sporta da idemo jednaki sa ostalima na takmičenja.neka uzmu malui đelić od fudbalera i onako su promašena investicija.

 

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast momcima i timu!!! Prvenstveno onima koji su "otpecali" i dali svoj maksimum!

Vidim dosta polemika u vezi samog takmicenja...

Celokupnu situaciju ne mozemo znati mi,koji nismo bili "tamo"!

Zbog cega je bila izmena u B sektoru,najbolje da odgovor da selektor ili neko iz tima reprezentacije,ujedno i kako se ko pripremao za samo takmicenje.

 

Svakako velike pohvale sa moje strane predsedniku SA Vladimiru Radojicicu na velikom pozrtvovanju i trudu kako bi reprezentacija u opste i ucestvovala na svetskom prvenstvu.

Link to comment
Share on other sites

Pljuvali pljuvali nego sta i po Saranskoj asocijaciji , kapitenu, selektoru i pojedinim takmicarima koji su dokazali da su daleko iznad tih ljudi koji su to radili.Da nije administrator obrisao tacno bi se videlo ko je sta rekao ali jako mi je drago sto su se igraci digli iznad njih i posle par godina losijih rezultata doneli medalju u Srbiju.Svaka cast momci.

Tebi neko drma kavez opasno :shok:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Selektor savetuje ekipe kako da pecaju?Malo ste se zaneli,ovo nije kosarka ili ti neki slican sport,svaki ribolovac ima neki svoj sistem pecanja,sam osmisli taktiku kojom ce pecati,mamac koji ce koristiti,PLATI KOTIZACIJU ZA LIGU i plasmanom zasluzi da peca za reprezentaciju i sramotno je da mu to neko ospori na bilo koji nacin.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Sve cestitke momcima za  osvojenu medalju Uspeh je veliki i treba ga pozdraviti.... Ali bi voleo kao i većina ovde na forumu da znam dali je do izmene došlo zbog neposlušnosti takmičara i obilnijeg  hranjenja koje je dalo rezlutat ili kako je napisano da su oni svoj deo posla odradili ( voleo bi da čujem koji deo posla možda mi pomogne na nekom takmičenju ) takode malo mi je nelogično da mi bacimo par raketa i cekemo dok ekipe pored nas bacaju veću količinu neznam lično Srkijan ali promena taktike je dala rezlutat sad dali je trebalo prvo da obavesti trenera ili ne sgurno nije nameravao da zezne ostale reprezentativce nego da nešto promeni i dobije ribu pozdravljam odluku srkija pošto vidim da u istom tekstu piše da je i Mudrinski promenio taktiku koja je dala rezlutat znači da je to ok ( to je moje mišljene svidelo se to nekome ili ne) Takođe svaka čast za SA Vladimiru Radojicicu na velikom pozrtvovanju i trudu kako bi reprezentacija uopste i ucestvovala na svetskom prvenstvu . Jedino što zameram ako smem tako da napišem ( pošto nisam reprezentativac i nisam bio ) ako je neko uložio svoj novac  za reprezentaciju  za (SRBIJU) po meni neznači da je vlasnik iste i  još nešto s moje strane gledišta pa vljda i ti reprezentativci nisu otišli na na takmicenje preko veze  nego su zaslužili plasmanom pa valjda mogu nešto menjati ako ne ide dobro mislim da je svaki sektor priča za sebe.  Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio ovim tekstom nije mi to bila namera Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Selektor savetuje ekipe kako da pecaju?Malo ste se zaneli,ovo nije kosarka ili ti neki slican sport,svaki ribolovac ima neki svoj sistem pecanja,sam osmisli taktiku kojom ce pecati,mamac koji ce koristiti,PLATI KOTIZACIJU ZA LIGU i plasmanom zasluzi da peca za reprezentaciju i sramotno je da mu to neko ospori na bilo koji nacin.

Nekom neko stvarno drma kavez al jako jako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Selektor/trener je izveo taktičku izmenu u B sektoru (ekipa koja je menjana je izvršila ono što je od njih zahtevano i time obavila svoj zadatak)

 

 

Ali bi voleo kao i većina ovde na forumu da znam dali je do izmene došlo zbog neposlušnosti takmičara i obilnijeg  hranjenja koje je dalo rezlutat ili kako je napisano da su oni svoj deo posla odradili ( voleo bi da čujem koji deo posla možda mi pomogne na nekom takmičenju )

 

Citirao sam deo koji se odnosi na izmenu. Na tvoje pitanje,predsednik i reprezentativac koji je zamenjen su dali dva razlicita odgovora,tako da to pitanje nema svrhe. Sam proceni "tacniji" odgovor.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...