Jump to content

Jezero Kudosh u Pavlovcima


nesa

Recommended Posts

Sad sam dosao iz pavlovaca, mesta na plicim delovima ka kraju  jezera i dalje dobro rade dok na dubljim prema brani malo slabije. Sve u svemu riba dobro radi i svi su zadovoljni. Pavlovci su bas ogromna voda i sto se tice cuvanja tesko ju je sacuvati, Mijat je dosta aktivan sa camcem a i ima dosta prijatelja jezera i savesnih ribolovaca koji prate sta se desava. Atmosfera za 5 ima dosta  :pivopija: a i klope, na skoro svakom mestu se dimi rostilj ili talandara, 

Link to comment
Share on other sites

Svratio danas popodne na kratko do jezera,obisao ekipe na zapadnoj obali i mogu slobodno da kazem

da je pravo uzivanje. Vreme za razliku od juce predivno,atmosfera vise nego opustena a ni pica i hrane

nigde ne manjka :) U periodu kada sam bio riba u ovom delu jezera nije radila u tim trenucima,ali koliko sam

cuo svi su se vec valjano napecali,neki cak ni ne znaju koliko su imali komada.Doduse sve ribe su uglavnom

 do 5kg, tek poneka bude preko te kilaze, dok je na istocnoj obali bilo nesto vise riba iznad tog proseka.

Primetno je da su svi u pozitivnom naboju iscekivanja nesto kapitalnijih ulova jer riba je veoma aktivna.

Sto se tice ljubitelja pecanja na plovak i dubinsko pecanje babuske ono je pravi raj zaista.Primetio sam da ima

i cverglana ali se ne moze okarakterisati kao napast,nije toliko ucestao koliko cujem,stavise onih par sto sam

video su velicine pivske flase,tako da ko zna da ih lepo spremi,nista sladje,a svakako ih valja ukloniti iz vode.

Babuske su u proseku oko pola kile a bude i kilasica pa i preko.Ozbiljan,uigran babuskar,da iole radi riba,ne mogu

ni da zamislim koliko bi imao za ceo dan ozbiljnog pecanja.

I da ne zaboravim da pohvalim majstor Zengu,glavnog majstora,koji je za celu obalu pekao ribu,po samo njemu znanom

receptu ;) Pojeo sam jednu taze babusku,posle ne znam ni sam koliko godina, ukus je fenomenalan.

Nadam se da ce pojedini imati malo vise srece da prevare i nekog kapitalca,svakako svima i jedan od najvecih motiva dolaska.

Neke od slika dok sam setao, neke i nisu najjasnije,druga obala je predaleko :)

pre_1399061400__picture_011.jpgpre_1399063909__picture_016.jpgpre_1399064080__picture_017.jpgpre_1399064266__picture_018.jpgpre_1399064447__picture_020.jpgpre_1399064693__picture_022.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sad sam se vratio sa Pavlovaca nocas pravi haos sa vremenom i sa ribom jezero je nocas toliko nadoslo da mi je pribor ostao zarobljen u vodi sa Vrdnicke strane jezera je voda nosila citava stabla i panjeve za trenutak sam pomislio da sam na LEPOM PLAVOM DUNAVU a traktor nas je jedva izvuko na put sve u svemu extremno pecanje po extremnim uslovima a ribe ko za vreme DRUGA TITA

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sad sam se vratio sa Pavlovaca nocas pravi haos sa vremenom i sa ribom jezero je nocas toliko nadoslo da mi je pribor ostao zarobljen u vodi sa Vrdnicke strane jezera je voda nosila citava stabla i panjeve za trenutak sam pomislio da sam na LEPOM PLAVOM DUNAVU a traktor nas je jedva izvuko na put sve u svemu extremno pecanje po extremnim uslovima a ribe ko za vreme DRUGA TITA

Ceo dan razmisljam kako ce te izaci iz ovog potopa :shok: Vremenski uslovi zaista jesu ekstremni, ali niste ni

 vi daleko od ekstremnih pecarosa ;) Kada vec spomenu druga Tita,tacno na danasnji dan,za jos nekih pola sata je sahranjen,pre 34 godine...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sad sam se vratio sa Pavlovaca nocas pravi haos sa vremenom i sa ribom jezero je nocas toliko nadoslo da mi je pribor ostao zarobljen u vodi sa Vrdnicke strane jezera je voda nosila citava stabla i panjeve za trenutak sam pomislio da sam na LEPOM PLAVOM DUNAVU a traktor nas je jedva izvuko na put sve u svemu extremno pecanje po extremnim uslovima a ribe ko za vreme DRUGA TITA

 Ma pusti ti Druga Tita nego dal da ja idem :camac:  po pribor ili si ga poneo, znas da mi fale neke "sitnice" !? :)  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Termin drugog vikend pecanja je 23 maja skup ekipa je na brani jezera u 12 casova organizator je zamolio ekipe koje budu pecale da prijave clanove po imenu i prezimenu koje budu u ekipi jer se proslog puta desavalo da se u pojedinim ekipama nalazilo vise od 9 stapova i stalno su smenjivali neki novi likovi

 Zbog toga je korisnik vode odlucio da u ekipi pecaju 3 plus 1 clan sve dodatne informacije na tel

                                                       064 80 33 831  Mijat

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Danas se zavrsilo vikend pecanja na Pavlovcima riba je lepo radila i pali su prvi veci sarani od 9 do 15kg u plicem delu jezera poceo je da radi i amur sve u svemu ribe ima tako da i posle ovih poplava moze lepo da se peca

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...