Jump to content

pomoc koje masine


Recommended Posts

Druze sobzirom da su stapovi po prilicno teski bilo bi dobro ako bi na njima imao laganije masine. Ja konkretno imam te stapove i isti su super, jaki, i rade maksimalno dobro ali, laganiji su za rukovanje naprimer, sa daiwom emblem pro nego sa shimano big baitrunner lc koje ja imam. E sad ako si jace gradje verovatno tebi nece praviti previse problema, naravno zavisi i koliko ces ih drzati u rukama. Mislim da ces moju misao saznati kada izvadis desetak sarana za kraci vremenski period. U glavnom stapovi su ti ekstra i generalno sa kojim god masinama da ih uparis (obavezno long cast spulne) budi siguran da neces pogresiti. Puno velikih i debelih sarana. Pozdrav Leo
Link to comment
Share on other sites

pa svima verovatno budzet diktira ali mislim sobzirom na stapove nebisigurno basiu ili aero technium . verovatno ultegra ili enthon ili windcast.

nisam imao prilike da vidim jedne pored druge a izabrao bi najvecu spulnu kad bi ih video.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na zelji Leo a jos jedno pitanje posto imas iste . Reci mi jer smes sa olovom 105 g da potegnes muski stapove i do koliko su hitci< sja nesmem iz sve snage sobzirom da sam jace gradje>hvala!
Link to comment
Share on other sites

Hvala na zelji Leo a jos jedno pitanje posto imas iste . Reci mi jer smes sa olovom 105 g da potegnes muski stapove i do koliko su hitci< sja nesmem iz sve snage sobzirom da sam jace gradje>hvala!

Sa olovom od 105gr poegni iz sve snage, slobodno!

Link to comment
Share on other sites

Hvala na zelji Leo a jos jedno pitanje posto imas iste . Reci mi jer smes sa olovom 105 g da potegnes muski stapove i do koliko su hitci< sja nesmem iz sve snage sobzirom da sam jace gradje>hvala!

Sa olovom od 105gr poegni iz sve snage, slobodno!

Link to comment
Share on other sites

ja sam do ove godine imao masinice koje su bile teske 640 grama, i prodao sam cisto zbog tezine..

BBLC su 790 grama (punjena koncem verovatno idu preko 800) i ne bi koristio to i kad bih mogao besplatno da ih uzmem...

 

Istina je da 90+% vremena ce da stane u rod pod etc...ali za mene je to previse...

 

Ocigledno zavisi od osobe, nekome ne smeta najmanje a nekome je nocna mora :pardon:

Link to comment
Share on other sites

ja sam do ove godine imao masinice koje su bile teske 640 grama, i prodao sam cisto zbog tezine..

BBLC su 790 grama (punjena koncem verovatno idu preko 800) i ne bi koristio to i kad bih mogao besplatno da ih uzmem...

 

Istina je da 90+% vremena ce da stane u rod pod etc...ali za mene je to previse...

 

Ocigledno zavisi od osobe, nekome ne smeta najmanje a nekome je nocna mora :pardon:

 

Slažem se sa Benijem i tvrdim da uopšte nije sve jedno.Jako je bitno da mašinica dobro izbalansira štap. Tek tada možeš uživati u izvlačenju ribe,ali i u zabacivanju,jer ćeš izbacivati dalje sa balansiranim kompletom.

:good:

Link to comment
Share on other sites

Naravno,kako kazu o okusima netreba polemisati

Ja imam greys prodigy 13ft 3 lb uk product, uparene sa bblc,a bogami ima me 115 kg,i volim jak i robustan pribor koji naravno najvise koristim na rekama i divljim jezerima,tako da sam u fazonu,divljina je to,krsevi, granje tako da volim da kazem da budem spreman na sve situacije,pa mi tezina samog kompleta nikad nije predstavljala problem,mada ko voli lakse jednostavnije,skuplje,samo treba da se dobro izuje,centuri,fre spirit nikad tanje i nikad lakse :D a masina na 1 mesto basia tournament air ,pa daiwa tournament 6000t,cini mi se oko 600 grama a spada u bigpit masine,ima jako velikog izbora,ali opet nam sve ide od dubine dzepa blush.gif

Link to comment
Share on other sites

Iko mislim da smo ja ti i rott jedni od retkih koji prvo gledamo balans samog shtapa pa onda balans sa mashinom. :rolleyes:

 

shto se tice odgovora druze veoma shiroka tema i svako ce da ti da odgovor koji je njegov favorit.Da bi mogli da ti preporucimo mashinu,mada po meni bilo koja mashina ce da ti zavrshi posao,trebo si da navedesh dal bajt il ne dal brza kocnica il ne,dal teza il laksha.Dal za takmicenje il za slobodni ribolov.DAl ti treba daljina il razvlacish.Tek onda treba dati predloge.

:friends:

Link to comment
Share on other sites

Naravno,kako kazu o okusima netreba polemisati

Ja imam greys prodigy 13ft 3 lb uk product, uparene sa bblc,a bogami ima me 115 kg,i volim jak i robustan pribor koji naravno najvise koristim na rekama i divljim jezerima,tako da sam u fazonu,divljina je to,krsevi, granje tako da volim da kazem da budem spreman na sve situacije,pa mi tezina samog kompleta nikad nije predstavljala problem,mada ko voli lakse jednostavnije,skuplje,samo treba da se dobro izuje,centuri,fre spirit nikad tanje i nikad lakse :D a masina na 1 mesto basia tournament air ,pa daiwa tournament 6000t,cini mi se oko 600 grama a spada u bigpit masine,ima jako velikog izbora,ali opet nam sve ide od dubine dzepa blush.gif

 

DAiwa tournament s6000t je mnogo vishe od 600 gr zato shto ogromna mashina u sporedbi sa s5000t koja je 595 gr.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...