Jump to content

Masina Za Boile


Micha

Recommended Posts

hteo bih da kupim masinu za boile gledao sam po oglasima domace proizvodnje pravi covek iz požarevca sa dva valjka ali sam cuo od kolega sto imaju iskustva da je bolja sa jednim rolerom i polumesecom pa me interesuje ko ima iskustva sa masinama da cujem njegovo misljenje ili ako ima neko tu masinu sto sam hteo da narucim iskustvo sa njom hvala unapred

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 da li može da rola svaki miks naprimer v.d.e ,trigu ,club itd

 

Samo zbog ovoga dosad nisam uradio masinu

Ono sto smo probali prilikom testiranja pokazalo je da se problem prilikom rolanja koji se javlja koriscenjem razlicitih miksova moze otstraniti koriscenjem elektronskog regulatora broja okretaja pogonskog elektromotora.

E sad posto se u vecini ovih masina koriste asinhroni motori izrada regulatora bi bila malo veca investicija ali svako zadovoljstvo se placa !

PS. i sto veci dijametar valjaka - bolje rolane boile

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...
Ako hoces sto okruglije boile najbolja kombinacija je ta sa valjkom i tzv polumesecom. Ako su dva valjka bolje da budu vecih precnika. Naravno tu je i kvalitet plastike i izrade a pozeljan je i reduktor brzina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fishhhh da samo znas u kakav si film uleteo

PS. zamoli cu te da produzis sa pisanjem u ovoj temi, interesuje me kako ce sve to ispasti

neznam kolko si upucen u izradu tih masina , ako nisi dovoljno raspitaj se, posebno kada koristis dva valjka

Pozdrav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fishhhh da samo znas u kakav si film uleteo

PS. zamoli cu te da produzis sa pisanjem u ovoj temi, interesuje me kako ce sve to ispasti

neznam kolko si upucen u izradu tih masina , ako nisi dovoljno raspitaj se, posebno kada koristis dva valjka

Pozdrav

Vrlo je tesko doci do nekih informacija ,nece niko da kaze nista hehheheh

Planirano je da se radi sa POM - Poliamid plastikom ne zato sto je to nekakav izbor nego se sama nametnula a i tokar mi je rekao da je dobra za obradu .(DOBIJAM JE ZA DZABE)

Jbg nemam prostor za cuvanje boila mislim vece kolicine pa moram cesto pravit sto me nervira  .

Tokar je prosto odusevljen mojom idejom ,za mene je najveci posao izbusiti valjak ,postavit osovinu i normalno izdubiti utore u valjcima

Glavni cilj mi je da na napravim funkcionalnu masinu za sto manje kesa .

Volio bih kada bi neko napisao sa kakvim se problemima susretao i kako je iste resavao.

Ja cu nagovorit tokara da proba da mi istokari i polumjesec pa cu pokusati obadvije opcije.

Ima dobar snimak na youtube od jednog Grka

Link to comment
Share on other sites

Evo Ja cu pokusati nesto da napisem u vezi izrade te masine, to mi ostalo u secanju od prije nekoliko godina kada sam imao nameru da uradim jednu masinu

 

- Valjci nesmeju da se okrecu obadva prema unutrasnjoj strani, usisace odma kobasicu i nista od boila, jedan valjak treba da gura kobasicu prema unurasnosti a drugi da je pokusa vaditi prema vani. Dobices sporije i kvalitetnije rolanje, samim tim i boila ce biti lepo okrugla

- jedan valjak treba da se okrece brzinom dva puta vecom od drugog

- problem sa rolanjem razlicitih vidova mikseva resices samo koriscenjem regulatora broja obrtaja

- ne bih ti preporucio koriscenje asinhronog elektro motora, regulator obrtaja za njih je skupa investicija, pogledaj sa jednosmernim motorcicima od automobila, kamiona i sli. jeftinije je izraditi ispravljac i regulator za njega

- nemoj busiti valjke po duzini, zajeban je to posao, prihvati valjak sa obe strane malim osovinama sa plocicom koju ces zasrafiti na stranice valjka

To sam se setio za sada, ako ima jos sta, pisacu

Pozdrav

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vrlo je tesko doci do nekih informacija ,nece niko da kaze nista hehheheh

Planirano je da se radi sa POM - Poliamid plastikom ne zato sto je to nekakav izbor nego se sama nametnula a i tokar mi je rekao da je dobra za obradu .(DOBIJAM JE ZA DZABE)

Jbg nemam prostor za cuvanje boila mislim vece kolicine pa moram cesto pravit sto me nervira  .

Tokar je prosto odusevljen mojom idejom ,za mene je najveci posao izbusiti valjak ,postavit osovinu i normalno izdubiti utore u valjcima

Glavni cilj mi je da na napravim funkcionalnu masinu za sto manje kesa .

Volio bih kada bi neko napisao sa kakvim se problemima susretao i kako je iste resavao.

Ja cu nagovorit tokara da proba da mi istokari i polumjesec pa cu pokusati obadvije opcije.

Ima dobar snimak na youtube od jednog Grka

Polumjesec ti ne može tokar napraviti

Link to comment
Share on other sites

Evo Ja cu pokusati nesto da napisem u vezi izrade te masine, to mi ostalo u secanju od prije nekoliko godina kada sam imao nameru da uradim jednu masinu

 

- Valjci nesmeju da se okrecu obadva prema unutrasnjoj strani, usisace odma kobasicu i nista od boila, jedan valjak treba da gura kobasicu prema unurasnosti a drugi da je pokusa vaditi prema vani. Dobices sporije i kvalitetnije rolanje, samim tim i boila ce biti lepo okrugla

- jedan valjak treba da se okrece brzinom dva puta vecom od drugog

- problem sa rolanjem razlicitih vidova mikseva resices samo koriscenjem regulatora broja obrtaja

- ne bih ti preporucio koriscenje asinhronog elektro motora, regulator obrtaja za njih je skupa investicija, pogledaj sa jednosmernim motorcicima od automobila, kamiona i sli. jeftinije je izraditi ispravljac i regulator za njega

- nemoj busiti valjke po duzini, zajeban je to posao, prihvati valjak sa obe strane malim osovinama sa plocicom koju ces zasrafiti na stranice valjka

To sam se setio za sada, ako ima jos sta, pisacu

Pozdrav

Covjek koji je sebi pravio nekada davno mi je rekao da je najveci promlem kod okretanja valjka prema unutara mali fi valjka trebo bi biti najmanje 200mm da bi rolao kako treba  kao i brzina el.motora nesmije biti velika .Prosle godine docem kod lika on pici rola boile vidim nekakav mali el.motor spojen na sovinu valjka mix nako srednji ni mekan ni tvrd pitam ga kakva je ovo skalamerija ,kaze to mi je od kucnog ventilatora motor sa tri brzine vidim radi okrece rola sad dal me jebe il stvarno to neznam ?

Hvala za informacije nikada covjek nezna kada mu sta moze pomoci .

Link to comment
Share on other sites

CNC,glodanje

Nemoj me pogresno shvatit meni je to sve isto ,mislim znam ja da nije tokarenje na strugu i glodanje na cnc masini isto al moj tokar Zoka radi i jedno i drugo a inace se bavi obradom gume prese i ostale zajebancije sa svim tim tako da mi je rekao probat polumjesec ako mogne dobro je ako ne idemo sa dva valjka.

Link to comment
Share on other sites

Sto veci F valjaka - bolje boile izlaze. I jos nesto, kod vecih dijametara POM-a dosta od njih su kao debelozidne cevi, doci ce ti jeftinije, laganije su,a u istom trenutku ne mas problema sa cvstinom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemoj me pogresno shvatit meni je to sve isto ,mislim znam ja da nije tokarenje na strugu i glodanje na cnc masini isto al moj tokar Zoka radi i jedno i drugo a inace se bavi obradom gume prese i ostale zajebancije sa svim tim tako da mi je rekao probat polumjesec ako mogne dobro je ako ne idemo sa dva valjka.

to su dva različita zanata totalno,svaka čast majstoru  :good: ,a ako radi prese kako si napisao onda može sve,bolji ti je sistem sa polumjesecom,manje zajebancije oko vrtnje a pošto je puuuno veća površina trenja ,boile su savršeno okrugle , a i tjesto ne mora biti savršeno

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...