Jump to content

Masina Za Boile


Micha

Recommended Posts

Preskupo

Jbg 330e a ova masina sto je Krle stavio slike 300e tako da kad izguras pdv dodje jeftinije ja sam u vazi pravljenja masine kad bude gotova stavicu slike i cijene svih djelova i gdje sam iste kupio i koliko sam sta platio pa da se ljudi mogu zajebavat ko ima vremena .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jbg 330e a ova masina sto je Krle stavio slike 300e tako da kad izguras pdv dodje jeftinije ja sam u vazi pravljenja masine kad bude gotova stavicu slike i cijene svih djelova i gdje sam iste kupio i koliko sam sta platio pa da se ljudi mogu zajebavat ko ima vremena .

onaj najjeftiniji model je 43200 din to je priblizno 350eur,i neka se odbije i porez i bude jeftinije ali taj bazni model je bez motora koliko vidim rucno se vrti,ne vidim svrhu onda takve masine...

njihovi modeli masina stvarno izgledaju vrh,ali i cene su onako...ne reklamiram nista niti sam bilo sta preporucio sam sam napisao sta imam i gde sam kupio,najbolje je ko moze sam napraviti kao naprimer ti ili barem da ima nekoga ko bi mu napravio sve to onda bude mnogo manje ili barem kvalitetnije za slican novac

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ta litvanska masina je odlična. Cena sa tom za ručno okretanje je OK. U poređenju sa onom koja se pravi sa 2 valjka je neuporedivo bolja.

To što nema pogon ne vidim manu, u odnosu na onu sa dva valjka. Kod te sa dva valjka koristimo obe ili jednu ruku da ubacimo kobasicu. Kod te litvanske sa polumesecom se poredjaju kobasice po gornjoj ploči, jednom rukom se ubacuju u kanal a drugom se okreće roler. Hoću da kažem da u praksi nema razlike izmedju nje i one sa 2 valjka koje imaju motor. Ručnim okretanjem se čak može praviti idealno okrugla bojla napred-nazad. 

Sve dok mašina nema pneumatski dozator koji u potpunosti automatizuje proces (oslobadja obe ruke), po meni nema razlike izmedju te sa polumesecom bez motora i one sa 2 valjka sa motorom. Razlika je u tome što ova litvanska "guta" svaki miks, a kobasica odmah prodje, dok kod ove sa 2 valjka treba sačekati da se odseču bojle, pogotovo ako je Fi valjaka manji. Naši ovde "udaraju" sa cenama za te sklepane mašine sa 2 valjka do bezobrazluka. Litvanska mašina sa malim oštećenjima na limu može da se kupi za 270 eur. A ovi udaraju od 350 pa nadalje za "sklepane" mašine koje šteluješ do besvesti.....Naša posla.

 

Na kraju, na tu litvansku bez motora se za vrlo malo para može dobudžiti pogon (motor od brisača auta, el.motor, motor od el.mašine......i dr....)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...