Jump to content

Winterskin, Da Li Je Obavezan I Kad?


olesteva

Recommended Posts

Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje na koje nikako ne nalazim odgovor.
Da li je dodatna prekrivka (koja zna dobro da kosta) neophodna u svim vremenskim uslovima?
Ako nije, kojim satorima nije potrebna, ako ne bih izlazio na vodu kad je hladno (minus i sneg).

Ne znam nista o tome, a hocu da kupim sator pa ne bih da se zaletim u kupovinu nepotrebne opreme. 

Link to comment
Share on other sites

Nama sarandzijama je u nekom periodu pre ili kasnije dok te ne prodje to ludilo uglavnom sve neophodno i sve hvali. A sto se tice wintera i on ti nije neophodan i nije ti potreban ako pecas samo leti i ne u kasnu jesen. Mozes imati leti malo kondeza kad pada jaka kisa i nestaje i to je to. Ako pecas u kasu jesen i zagrevas sator grejalicom onda ti treba .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru!

Znaci ta prekrivka se ne koristi npr leti kad je vrucina u funkciji izolacije?

 

ma kakva izolacija druze od sunca . To je kao sauna na suncu ili uooste leti samo u hladovini. Ko sto sam ti napisao leti jedino kad sastavi kisa i dugo pada pa zna da iskondezuje a ako neides kad je hladno i ne koristis grejalicu ne treba ti.....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tako je milanche imao sam priliku da vidim dvojicu koji su se na velikoj nadmorskoj visini gde je nocu 0 stepeni a danju toplo a oni dvojica u malom satoru 1 man jos se i zatvorili da nema vazduha i ujutru mokre vrece ko pod tuš. A i tu ima resenja otvoris lufter ili prozor i problem resen.
Link to comment
Share on other sites

Ustalio se neki naziv za sve prekrivke winter skin,a u stvari na 99% satora prekrivke su samo prekrivke a winter skin retko za koji sator da se uopste pravi,a tek koliko kosta to je posebna prica...
Nekad pre za satore za neke satore je postojao winter skin koji je gumirano debelo platno,bas onako kao guma,dugo to nisam video sad su obicno prekrivke od malo debljeg materijala od satrora

Mozes i da kupis sator kao npr traker armo koji je akvateks materijal pa ti ne treba nikakva prekrivka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moj trakker armo mk2 zadnji model akvatex koji sam prodao je na kisi kondezovao isto mozda manje nego drugi al je kondezovao i to je bilo leto a sta bi bilo zimi . Verovatno ko i ostali bez wintera.
Link to comment
Share on other sites

Samo Mosella ne kondenzuje,star je bar jedno 18 godina ali i dalje prekrivka moze da izede svaki danasnji sator bilo koje marke,imamo 3 nova tipa satora i svaki kondenzuje pod prekrivkom.

Link to comment
Share on other sites

Ustalio se neki naziv za sve prekrivke winter skin,a u stvari na 99% satora prekrivke su samo prekrivke a winter skin retko za koji sator da se uopste pravi,a tek koliko kosta to je posebna prica...

Nekad pre za satore za neke satore je postojao winter skin koji je gumirano debelo platno,bas onako kao guma,dugo to nisam video sad su obicno prekrivke od malo debljeg materijala od satrora

 

Mozes i da kupis sator kao npr traker armo koji je akvateks materijal pa ti ne treba nikakva prekrivka

Da, upravo zato sam i pitao.

Npr ehmanns satori, koje razmisljam da uzmem, u specifikacijama im pise da wrap moze da posluzi leti kao izolacija.

nije bas jeftino (150e) dao bih ako stvarno radi posao ali ne ako je namenjeno za zimsko pecanje koje mi ne dolazi u obzir :)

Link to comment
Share on other sites

Samo Mosella ne kondenzuje,star je bar jedno 18 godina ali i dalje prekrivka moze da izede svaki danasnji sator bilo koje marke,imamo 3 nova tipa satora i svaki kondenzuje pod prekrivkom.

Mene ovakve informacije vise zbunjuju nego matematika... :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo Mosella ne kondenzuje,star je bar jedno 18 godina ali i dalje prekrivka moze da izede svaki danasnji sator bilo koje marke,imamo 3 nova tipa satora i svaki kondenzuje pod prekrivkom.

Ta mani ga bajo moj ;)  

Link to comment
Share on other sites

Da, upravo zato sam i pitao.

Npr ehmanns satori, koje razmisljam da uzmem, u specifikacijama im pise da wrap moze da posluzi leti kao izolacija.

nije bas jeftino (150e) dao bih ako stvarno radi posao ali ne ako je namenjeno za zimsko pecanje koje mi ne dolazi u obzir :)

Ja imam ehmans ds bivy,bas veliki sator za dvoje uz njega ide prekrivka,i sator ne kondenzuje ni kap alui bukvalno. Zadnje pecanje jesenas ja i bily kad smo bili od sedam dana 5 dana i noci je padala kisa i ni kap nije kondenzovao. Ceo krov mu je u mrezici pa preko prekrivka i ima dosta prostora da sator dise i nema kondenza. 

Kazu kao leti moze mda se koristi i bez prekrivke mada mislim da bi zbog mrezice ulazila rosa i vlaznost. 

 

Moja preporuka ti je da uzmes ehmans sator i ne razmisljas. Jeste da su skuplji od drugih,ali vecina modela je vrhunska,kvalitet izrade,detalji,zavrsna obrada... nema greske

Link to comment
Share on other sites

Ehmans je extra sator i ja sam jurio da nadjem da mi neko donese i godinu dana nista od toga. Obzirom da ih kod nas nema zaboravio sam ehmansa. Ako nadjes pogotovo ovi sad novi modeli PRO ZONE su vrhunski i neces pogresiti ali i cena lepa da znas
Link to comment
Share on other sites

Svi su satori pravljeni od istih materijala,moj je isto ceo u komarnicima i u decembru mesecu je rosio kao blesav,mesta gde grejalica nije dohvacala su bila potpuno mokra,gde je isao topao vazduh suvo,mislite u tom pravcu!

Link to comment
Share on other sites

Ehmans je extra sator i ja sam jurio da nadjem da mi neko donese i godinu dana nista od toga. Obzirom da ih kod nas nema zaboravio sam ehmansa. Ako nadjes pogotovo ovi sad novi modeli PRO ZONE su vrhunski i neces pogresiti ali i cena lepa da znas

Trebao si samo da dodjes do Sofije i da ga kupis

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...