Jump to content

Glm Meleg


Recommended Posts

A i Dukasu da kazem kad budem hteo savet od trgovca odnosno gospodina Melega obraticu se njemu,mene je zanimalo misljenje kolega sa foruma koji su ga koristili i koja su njihova iskustva.

Ocigledno se nismo razumeli,ja sam napisao u vezi cene sto te je mucilo i kome da se obratis. :good:

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim cime sam to nekoga isprovocirao,sve je bilo krajnje korektno i kulturno,ali nema veze aka se neko osetio tako evo ja se izvinjavam ako sam do toga doveo.U svakom slucaju hvala svima. Edited by koskas
Link to comment
Share on other sites

Glm nije hemija sa kojom se lako moze preterati pa cak i proizvodjaci ne stavljaju cesto gornju granicu doziranja. Osim toga na divljim vodama posebno dolazi do izrazaja jer saran skoljku nalazi u svom prirodnom okruzenju (ne ovu sa Zelanda ali ipak skoljku) i zato ne vidim zasto bi se doziralo manje. Mozda cak i povecati
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim cime sam to nekoga isprovocirao,sve je bilo krajnje korektno i kulturno,ali nema veze aka se neko osetio tako evo ja se izvinjavam ako sam do toga doveo.U svakom slucaju hvala svima.

Nisi me razumeo druze :) Idi kupi i probaj veruj mi na rec niko ti nece rece e stavi toliko glm i napravio si top mamac . Probaj jer nevredi drugacije . Evo kolega shoga ti je dao lep savet 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo probacu ja da ti odgovorm...ali mislim da su to budalastine sto vecina misli vezano za komercijale.Za divlju vodu ti ne treba "top hrana"jer nije "razmazen" kao ovi na revirima a i stavljaju jacu bojlu na revirima da bi istaknuli mamac u odnosu na ostale.Pre cu napucati tu bojlu za divlju vodu posto sam tamo skoro uvek kad sam na pecanju a i radujem se vise divljaku nego onom debeljku sa revira.

Druze nemoj da se nadjes uvrijedjen ali mi treba odgovor od onog koga sam pitao.

 

Dakle kolega Dukas, da li bi bili tako dobri pa da mi objasnite zasto se kolicina GLM-a povecava za komercijalna jezera a smanjuje za divlju vodu?

Sta utice na to razlicito doziranje? 

 

Lijep pozdrav i hvala unaprijed na odgovoru. 

Link to comment
Share on other sites

Nebih nicije iskustvo da omalovazavam ali 2g ili mozda 20g glm u jednom fish mixu gde imas 300g ribljeg brasna aman neznace nista, Neka nutra i gazda pisu hvalospeve to je cisto bacanje para. Sve te tako skupe stvari tipa glm,liver,liver atrakt itd ... su samo naj obicnija zajebancija u tim dozama. U nekom bird mixu dodati 20g-30g glm ili livera pije vode u fish mixu ali bukvalno  nista ma sta da ko kaze ili koji god da je nabavljac proizvodjac itd....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam gde sam naveo da mi neko kaze koje se kolicine stavljaju,da ne bude zabune,otvorio sam ovu temu samo zbog jednog jedinog razloga...Npr."da koristio sam Meleg Glm i dobar je ili los je ili bilo sta drugo.Samo da vidim kakva su iskustva ljudi koji su ga koristili.A najmanje da mi neko govori stavi ovoliko ili onoliko.To je to.
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam gde sam naveo da mi neko kaze koje se kolicine stavljaju,da ne bude zabune,otvorio sam ovu temu samo zbog jednog jedinog razloga...Npr."da koristio sam Meleg Glm i dobar je ili los je ili bilo sta drugo.Samo da vidim kakva su iskustva ljudi koji su ga koristili.A najmanje da mi neko govori stavi ovoliko ili onoliko.To je to.

Tvoje pitanje je bilo formulisano ovako:

Kod melega je glm oko 200g 1400 din,to je 4 puta jeftinije nego bilo koji proizvodjac...da li je neko koristio i u cemu je fazon??? 

 

Zasto je ta cena ne verujem da neko zna sem Melega,Koristi se i to je dobar sastojak za boile,Fazon je da dobijas atraktivniju boilu.Jednostavnije ne moze.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam gde sam naveo da mi neko kaze koje se kolicine stavljaju,da ne bude zabune,otvorio sam ovu temu samo zbog jednog jedinog razloga...Npr."da koristio sam Meleg Glm i dobar je ili los je ili bilo sta drugo.Samo da vidim kakva su iskustva ljudi koji su ga koristili.A najmanje da mi neko govori stavi ovoliko ili onoliko.To je to.

Poznajem ljude koji GLM dodaju u noklu,kulju,mamak,kako se vec gde zove i jako lepe ulove imaju.Moje misljenje je da je to jedan od najboljih dodataka za boile.da li je to zelenousna skoljka ili neki nas domaci proizvod kao npr u kuvani kukuruz staviti jednu skoljku,ili ti mleti kupovne itd imas jako puno nacina,Nutrin,Melegov ili koji vec.

MOje licno misljenje i iskustvo je da je korisno imati ovaj prirodni atraktor u hrani tj boili.Melegov GLM se pokazao kao odlican,bar meni  licno i druge ne koristim a i ne osporavam kvalitet.

GLM je top sastojak!

Link to comment
Share on other sites

Eto npr.bas sam to i hteo da cujem izmedju ostalog,"da koristio sam ga i meni radi posao"a cena je bila spomenuta iz razloga sto mi se cini jako povoljno.hvala i pozzz Dukas.

Koskas i ja sam ti napisao da sam ga koristio i jos uvek koristim kao i svoja iskustva a ti ne verujes. Mozda treba slika da se postavi. Ne znam stvarno sta ocekujes?

Link to comment
Share on other sites

Dukas ne rece zasto se taj njihov glm vise sipa za komercijalu a manje za divlju vodu? Mozda sto 80 posto sarandzija peca na komercijali pa su jaca ciljana grupa za uzimanje para? ili je nesto drugo nama nepoznato?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio Dukas da si ipak ozbiljniji forumas nego sto izgledas.

Kad ti se postavi jednostavno pitanje na tvoju konstataciju o proizvodu, ne da nemas odgovor na njega, nego ga jos i izbjegavas. 

Kad je se rugat i filozofirat o nekakvim bait guruima sa foruma tu si prvi, a kad je odgovarat na konkretna pitanja tu si ko mis Jerry kojeg macak Tom po cijeli dan ceka ispred one njegove rupe. Nidje te nema. 

Link to comment
Share on other sites

Shoga nemoj pogresno da me razumes,naravno da sam zahvalan na tome sto si napisao,hteo sam i juce da pisem ali sam ogranicen sa tri posta,ali sam ocekivao da ce biti malo vise kolega koji ce se javiti koji su koristili glm od Melega da vidim malo vise raznih iskustava.pozzz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo probacu ja da ti odgovorm...ali mislim da su to budalastine sto vecina misli vezano za komercijale.Za divlju vodu ti ne treba "top hrana"jer nije "razmazen" kao ovi na revirima a i stavljaju jacu bojlu na revirima da bi istaknuli mamac u odnosu na ostale.Pre cu napucati tu bojlu za divlju vodu posto sam tamo skoro uvek kad sam na pecanju a i radujem se vise divljaku nego onom debeljku sa revira.

I ja cu probati da ti odgovorim :) ako napucas boilu na divljoj vodi ali pricamo za hranu a ne za mamac ima da zajebes ne samo sebe vec i celi kraj jezera ili reku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ta konstatacija nema veze s mozgom....ovo sto Koskas pise je apsolutno tacno,riba sa komercijale jede i gumenu bombonu dok za ozbiljniju ribu sa otvorene vode uvek treba imati TOP mamac za sta sluze sve te kojekakve specije,naravno da treba probrati TOP specije u moru boranije.

Link to comment
Share on other sites

A filipe tebe bih zamoli da mi objasnis kako se to "kvari" jezero ili da ne kazem dunav (koji inace tece kao lud) da hranim durasel baterijama ne bi pokvario mesto?

Pa napucaj mamac za divlju vodu pa ces videti ... Druze, kulja obicna ( stavljaju ljudi i glm ) i kukuruz, na babinoj papuci (DUNAV) lome sarana ... Ja neznam o cemu vi pricate ? ide ko lud dunav sta ce da ti drzi tu boilu na dnu, osim ako nepregradis ili neizbetoniras i napravis preliv? Olovo od 150gr kao ludo ide a nece jedna kuglica od 2 grama . Bacis boilu u Beogradu a pecas u Smederevu . Odrastao sam na Dunavu i znam sta pricam 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A evo yeidee mozes mi i ti odgovoriti...dali stvarno mislis da se tolika hemija i citava filozofija pravi zbog ribnjaka i revira?

Naravno da nemislim ali uglavnom postoji gomila stvari sto se tice hemije koja je cisto uzimanje para . Postoje neke osnovne stvari koje manje vise svi koristimo i pecamo . Samo hocu da ti kazem od samo pocetka da mozes uspesno loviti na mnogo jednostavniji i jeftiniji nacin i bez nekog prevelikog razmisljanja . Daleko od toga da provociram . Kao sto sam ti na samom pocetku rekao da je glm top stvar i da sam gotovo siguran da neces pogresiti ako ga uzmes, e sad samo je stvar doziranja a mislim da to trebas da dodas tacno onoliko koliko ti mislis da treba pa ako nije dobro oduzimas ili dodajes . Naravno nemislim da trebas da istreses celu kesu u kg miksa :) Potpuno drugarski sam ti pisao 

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo si sad sam rekao ono sto sam malopre napiso..."napucati kuglicu"znaci upravo napraviti odlicno izbalansiranu hranu,time sam mislio da se upotrebi odgovarajuca hemija kako bi ga privukao.jer ipak bar ga ja pecam tamo gde ima jako puno skoljki i prirodne hrane...tako da cisto sumnjam da bi uspeo da ga izvucem iz granja sa nekom "jeftinom kombinacijom"Uzdravlje sve ok.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...