Jump to content

Pomoc Za Recept


STEVDZA

Recommended Posts

i ja se slazem da je malo cudno i pitanje kako vezuje ovaj mix. 200 tiger ,200 pticija ,200kukuruzno bas se pitam sta ce vezati

Misliš da kukuruzna krupica-griz nije vezivo? I  ja mislim da je malo premalo veziva u gornjem i da prebrzo radi,ali je dole ispravio.Ova boila je po meni,sasvim ok što se tiče rolanja,u kemiju ne ulazim 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma vezace nije problem sve veze ali vrlo malo ima veziva . A ne ulazim ni ja u hemiju ali istog sam misljenja da je previsevtecnosti za 900gr mixa . Ne kazem da nece da radi mix ili boila radilo meni na 5 brasna i mleko nekada ...
Link to comment
Share on other sites

Ma vezace nije problem sve veze ali vrlo malo ima veziva . A ne ulazim ni ja u hemiju ali istog sam misljenja da je previsevtecnosti za 900gr mixa . Ne kazem da nece da radi mix ili boila radilo meni na 5 brasna i mleko nekada ...

Htio sam reći da 20 % kukuruznog griza-krupice sa 5% surutke je sasvim dovoljno,iako je prebrza boila po meni ipak,a dole je u tekstu ispravio sa grizom ili megablendom taman.Kukuruzno obićno brašno ne bi po meni prošlo ali naveo je griz,kukuruzno brašno ili kukuruzni griz se drugačije ponašaju tehnički u boili.Sirutka je isto lijepo vezivo.I pretpostavljam da melje ptićju  ;)

Link to comment
Share on other sites

Druze ja sam ovde napisao samo za pelagicevo a nosio sam je i na Smolucu i Zabare, ista stvar :) Zbog toga ja kazem da sam razocaran bakom a pravio sam je kao sto pise na kesi i samo sam dodao po 1 ml cream cajusera na kilogram mix-a! Melegov malbery mi je pecao na sve tri vode naprimer :D

Moj ti je savet da se ne bavis bakom jer ces samo da lutas i da bacas pare. To ti je boila pola-pola,tj ili si pukovnik ili pokojnik.Mnogo faktora treba da ti se poklopi da bi pecao. Imas x drugih kombinacija i aroma. Radi ono sta si testirao,sta ti se dobro pokazalo i posveti se odabiru mesta,markiranju,spremanju spoda itd itd sto ti je veliki preduslov za dobar ribolov. Licno kod sebe uvek imam 4 vrste bojla koje pravim ( 2 voca 2 fish/fish-spice) i drugo me ne zanima. Pored toga kod sebe uvek imas kukuruz,gumenjak,tiger ako ne posebno spremljem bar u spodu. Napravi par razlicitih dipova i peglaj. Sve sto vise gomilas,tipa ovde radilo ovo extra,ovaj ga razbio na jagodu i slicne price samo se vise gubis i srljas a na kraju rezultat ocajan. Radi i pravi ono sto si probao,usavrsavaj i ne brini.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Limar tebi Mesaros bas prirastao za srce?! Kakve bre veze sad ima Baka sa ovom temom?

Covek trazi pomoc oko recepta a vi polimisete koju Baku saran bolje jede!

billy druze jel ovo prva tema koja ide u out....ovde  bre i oglasi se svedu na zezanje a ne nesto drugo...tako da je ovo vec standardno postalo..:)

Link to comment
Share on other sites

STEVDA:

Dato ti je mnogo toga. Kristijan je po obicaju napisao korektno i to ti je dovoljno.

Ako mislis da pecas u buducnosti svojim miksom na tim vodama, onda ti savetujem da ga napravis sa sto manje komponenti, odnosno da su komponente koje stavljas u miks u sto vecem procentu. Dodaci u manjem procentu su varijacije koje samo ti mozes da ispitas na vodi.

Ako unapred "iseckas" miks na 20-30 komponenti, izgubices se....

 

Moj predlog za tebe i sve pocetnike - napravi miks od 5-6 komponenti, proveravaj kvalitet rolanja, koenzistetntnost, pustanje arome (u casi vode), lovnost itd... a onda se igraj sa sitnijim dodacima i prati ucinak

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo sam hteo da ukazem na to da je 'mamac za penzionere i pocetnike' cesto potisnut i marginalizovan . Kukuruz nekad peca bolje nego ista . Pecao je kukuruz i na svetskim prvenstvima ,samo tako. no,to sad nije tema i ne bih puno o kukuruzu,da ne odemo u offtopic . pravda za KURUZ ! :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...