Jump to content

Jezero Čonoplja


Recommended Posts

Conoplja dokazuje da je najbolje divlje jezero u Srbiji.Da li neko zna koji je ovo po redu saran od 20+?

Koliko ja znam u Septembru i Oktobru je bilo jedan 20 jedan 21(neki Suboticani),rekord jezera 24,200(Paracinci), Ivan (Conoplja)20,460, moj 21,400 Cuo sam da je pre par dana bio jedan od 21 (ne znam ko ga je upecao)i Bacidov 20,700,To je ono sto ja znam za ova dva meseca. Samo ovo mesto gde peca Bacid je u ovoj god dalo 4 ribe preko 20!

Link to comment
Share on other sites

Svaka chast za ulov Bacide!!!Chonoplja je definitivno puna 20+ riba ali sledece godine kada na Kudoshu u Pavlovcima pochne pecanje dobice i te kakvu konkurenciju u toj vodi, shto je naravno veoma dobro za sve nas.Svaka chast i ljudima koji sa velkom ljubavlju i trudom chuvaju i odrzavaju Chonoplju.Pozdrav za celu ekipu sa jezera.
Link to comment
Share on other sites

Stigao sinoc.

Bilans je 20,70kg, 10kg i desetak malih od 2-3 kile.

Izuzetno teski uslovi za pecanje, sto je naravno i bio main reason da se odlucim da odem na kampanju od sedam dana. Velika promena vremena ponedeljak na utorak je verovatno uslovila da dobijem veliku ribu prvo jutro u neobicno vreme za Conoplju (pola 11 ujutro). Teperatura vode ispod deset stepeni sto nije sprecavalo cverglana da jede sve sto se baci u vodu. Komsije su uhvatile dva cverglana na jedan sistem sto jos nisam video.

Prva tri dana Lisice, Kisa, Vetar i ja. Od cetvrtka sam dobio drustvo Niku, Ivana, Dejana i EMila i sve ih ovom prilikom pozdravljam kao i cuvare koji su mi izlazili u susret kad god je zatrebalo.

 

Odlicno pecanje sve u svemu. Oboren licni rekord. Riba je uhvacena bukvalno tri minuta nakon zabacaja na boili koji je odstojao 12 sati u vodi koji sam mu po svemu sudeci bacio pod nos.

 

Cekam slike pa kacim.

Link to comment
Share on other sites

Prijatelju svaka cast na ulovu iistrajnosti.

Conoplja je jako teska za pecanje upravo zbog hordi cverglana. Jedini nacin da se peca ozbiljno su bojle velikog promera i tvrdoce i kontrolisanje mamaca na svakih (max) 2 sata.

P.S E sad sam otkrio toplu vodu hahahahha

Link to comment
Share on other sites

Zanima me kako ste uspeli da se odbranite od hordi cverglana...?

 

Kao sto kaze Goran boili veceg promera, tvrde i bez dipa. Ja bih takodje rekao i bez PVA. Staviti dip znaci prezabaciti u roku od 5 minuta. Naravno postoje boili koji mu se dopadaju vise (svi mesni miksevi na prvom mestu) i oni koji mu se dopadaju manje. Za one koji zele da pecaju aktivno (u koje ja na zalost ne spadam) ni jedan miks ne predstavlja problem. Problem je smao sto se mora prezabacivati na svakih sat vremena u sred noci i saran ce svakako doci ako ste prethodno pronasli dobru poziciju. Naravn postoje i odredjeni periodi u toku dana i noci kada cverglan staje sto svakako treba iskoristiti za isprobavanje njemu omiljenih boili.

Obilan spod miks takodje ne bih preporucio jer jednostavno nestaje u roku od sat vremena i daje kontra efekat. Zakljucak je naci dobar balans izmedju nacina na koji cete privuci sarana na spot i mamca koji ce istrajati dovoljno dugo da bi ga saran uzeo.

Link to comment
Share on other sites

josh jedna caka koja je meni uspjela na conoplju a to je spod miks i celo hranilishte na jednu stranu sa jednim shtapom a dva shtapa sa samcima skroz na drugu stranu.Meni se super pokazala bird boila 20mm kao i strowbery jam.Hot demon isto radi super kao single mamac
Link to comment
Share on other sites

Kao sto kaze Goran boili veceg promera, tvrde i bez dipa. Ja bih takodje rekao i bez PVA. Staviti dip znaci prezabaciti u roku od 5 minuta. Naravno postoje boili koji mu se dopadaju vise (svi mesni miksevi na prvom mestu) i oni koji mu se dopadaju manje. Za one koji zele da pecaju aktivno (u koje ja na zalost ne spadam) ni jedan miks ne predstavlja problem. Problem je smao sto se mora prezabacivati na svakih sat vremena u sred noci i saran ce svakako doci ako ste prethodno pronasli dobru poziciju. Naravn postoje i odredjeni periodi u toku dana i noci kada cverglan staje sto svakako treba iskoristiti za isprobavanje njemu omiljenih boili.

Obilan spod miks takodje ne bih preporucio jer jednostavno nestaje u roku od sat vremena i daje kontra efekat. Zakljucak je naci dobar balans izmedju nacina na koji cete privuci sarana na spot i mamca koji ce istrajati dovoljno dugo da bi ga saran uzeo.

Prijatelju svaka ti je ko Njegoseva i 100% tacna! :D

Jane Hot Demon 20-tica traje max 15-20min. A dipovan 5 min hahahhahahahhahahah

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...